Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2008., 15:28   #141
korijene ponašanja prepuštam Arroyu i sličnima. Ja sam naveo samo ono što se vidi na pojavnoj razini.

Ja s druge strane uopće ne smatram da je venera u ribama nešto nježna emotivna itd. to je moderna astrologija ubacila a ima jako malo veze.

tipa , žena je vaga podznak, a venera u ribama. ta venera govori o njoj, dakle ona sama sebe percipira kao eoma zgodnu i privlačnu što objektivno jest, ima velik kreativni potencijal, i možda je dobra kao osoba, ali da je sklona odbacivanju bez problema - jeste.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 15:47   #142
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
korijene ponašanja prepuštam Arroyu i sličnima. Ja sam naveo samo ono što se vidi na pojavnoj razini.

Ja s druge strane uopće ne smatram da je venera u ribama nešto nježna emotivna itd. to je moderna astrologija ubacila a ima jako malo veze.

tipa , žena je vaga podznak, a venera u ribama. ta venera govori o njoj, dakle ona sama sebe percipira kao eoma zgodnu i privlačnu što objektivno jest, ima velik kreativni potencijal, i možda je dobra kao osoba, ali da je sklona odbacivanju bez problema - jeste.
Evo Venere u Ribama, Strijelac podznak. Primijetih da me duga veza (ako je besperspektivna) baca u očaj. I onda, što ću, moram tražiti nekog drugog. Ni prijevara mi nije strana (iako se ne ponosim baš time, osjećala sam se nevoljeno, žao mi je). Ako se osjećam potpuno, garantiram ti svojim životom da tu osobu ne bih prevarila.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 15:50   #143
kažeš podznak strijelac.

pa nije isto ako si podznak strijelac i imaš veneru u vagi ili ako si podznak vaga a imaš veneru u ribama.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 16:39   #144
Moja drugarica Vagica , sa Mesečkom i stelijumom u Škorpiji, beskrajno zgodna, lepa i zavodljiva, imala je običaj da svakog dečka prevari . Kad bi otišla na žurku bez dečka, obavezno bi me pozvala telefonom kad ne može da odoli iskušenju , pa bik joj ja pričala kako ne treba da prevari dečka, jer je jako dobar prema njoj .

Čitam šta pišete o kvadratu Venere i Saturna i ne prepoznajem se uopšte , što znači ili da još nisam svesna toga, ili će tek da se ispolji.
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 16:40   #145
ponavljam

Podznak vaga, a mjesec u škorpionu u polju 2 to sam već ranije pisao

totalni profil SPONZORUŠE !
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 16:53   #146
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Podznak vaga, a mjesec u škorpionu u polju 2 to sam već ranije pisao

totalni profil SPONZORUŠE !
Ili prostitutke
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 17:13   #147
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ponavljam

Podznak vaga, a mjesec u škorpionu u polju 2 to sam već ranije pisao

totalni profil SPONZORUŠE !
Ma ti si prava sponzoruša

ne vadite aspekte iz konteksta kompletne karte.... prvo i osnovno pravilo... jer svakako treba pratiti osnovnu strukturu osobe (asc, So znak, Mo znak, stelij) pa tek onda aspekti unutar karte... jer je osnovna struktura ta koja dozvoljava ili nedozvoljava nešto, jer ako je protivno osnovnoj strukturi osoba može eventualno jedno vrlo kratko razdoblje u životu činiti nešto što je protivno toj osnovnoj strukturi

osim toga ponekim osobama "naleti" period u životu 2-3 godine kad se tako nešto desi u životu , pa ispadne promiskuitet a osoba nikad ranije i nikad više kasnije se neće tako ponašati, i to treba razlikovati, a ne na osnovu jednog trenutnog i kratkog razdoblja promiskuitetnog ponašanja izvlačiti potpuno krive zaključke bez da se vidi zbog čega je osoba promiskuitetna baš u ovom trenutku...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 17:46   #148
Relativizacija

Uopćavanje

Apstrakcija:

Sveto trojstvo za ubijanje istine.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 18:04   #149
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post

ne vadite aspekte iz konteksta kompletne karte.... prvo i osnovno pravilo...
Ja mislim da ne bi pomoglo ni kad bi se ovo elementarno pravilo stavilo kao Sticky na ovom i slicnm astro-forumima.
Ljudi tako rado banaliziraju neke stvari da je to cudo jedno.
Shvatam ja da je lakse razmisljati kad su stvari pojednostavljene, svedene na minimum, manje glava boli od razmisljanja ali to onda nije to.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 18:46   #150
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
a gdje si raka nasla na trecem mjestu.ja sam rak i uopce se ne smatram promiskuitetnim.rakovi se vole "igrat" i obozavaju seks ali nikako ne stavljaju seks ispred nekih bitnijih stvari.
imam puno prijatelja rakova i račica i ljubavni život im je jako buran.
najbolja frendica mi je račica i ona zna imati i po 3 "dečka" istovremeno.
da ne spominjem frenda raka.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:42   #151
Prvo da se zahvalim na podršci. Hi, I'm John, I'm an alcoholic ili kako to već ide. Jučer sam požalio radi otvaranja duše. Mislim da smo mi muški jako "teški" kad je u pitanju otvaranje srca, pogotovo ako nam je "muškost" zakazala. Ali sad mi je drago, pogotovo zbog ovako dobrih komentara...

Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post

ovo je izvrstan primjer mjeseca u djevici, pogotovo ovi boldani dijelovi. s obzirom da je dotični mjesec u 5., njegove osobine se najviše manifestiraju na području seksualnosti. pretpostavljam da ti je i kreativnost zakočena, ili ako jesi kreativan da si izrazito kritičan prema onome što stvoriš.
Odličan komentar Polyhymnia. Ne sjećam se kad me netko tako sažeo u tri rečenice.
Neskromno mislim da sam jako kreativan. Imam hrpe pjesama, tekstova, muzičkih radova. Ali svaku rečenicu prevrnem 15 puta. Osamdeset posto
radova ne smatram vrijednim objavljivanja. Bojim se da će me ljudi doživjeti previše pretencioznim. Ili preintelektualnim. Pa onda krenem u drugom smjeru. Pa mi se to čini previše prizemno ili prevulgarno...Ništa nisam objavio...

Priznajem, ima tu i drugih problema.
Natalna karta mi je raspršena što se očituje kojekakvim hobijima i nedovršenim projektima. Imam faze kad mjesecima ne napišem ni retka. Zaboravim opsesiju "biti pisac" i imam opsesiju "biti astronaut" ili nešto treće.

Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
podcrtano je ono što smatram da ti je bila vježba. da si zanemario emocionalnost i da si isključivo mehanički išao vježbom do savršenstva.
Mislim da je to bila neka kombinacija osvete ženama i dokazivanja da sam pravi mužjak. A u igri je i religijska neuroza, jer sam odgojen dosta kršćanski. Zbog samozadovoljavanja sam kao klinac imao strašnu grižnju savjesti.

Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
no zapravo ti trebaš partnericu koja će razumijeti tvoje nesigurnosti i strahove i koja će ti pružiti dovoljno ljubavi, topline i nježnosti da se oslobodiš i da se osjećaš ugodno oko toga što imaš za pružiti a ne da si stalno stvaraš pritisak i performance anxiety. a bitno je i da ti sam imaš osviješteno to da pritisak u stvarnosti ne postoji, nego da si ga sam stvaraš. preporučam ti da ne ulaziš u neemocionalne seksualne odnose jer ćeš si tako samo dublje potisnuti inhibicije, one će i dajle postojati samo što ćeš se ti znati pretvarati da ih nema.
Zanimljivo je to da sam našao super ženu i sve onako kako ti kažeš, ali određeni pritisak je ostao u pritajenom obliku- kao želja da se iživim, kao da mi netko treba isplatiti dug; kao da mi je netko ostao dužan.
Stalno gledam druge žene. I kad se napijem dolazi do neželjenih situacija. Desilo mi se 3-4 puta da završim s nekom klinkom...ljubimo se. Klinka očekuje nešto više. Ja odem prije nego stvar ode "predaleko". Nitko nije sretan, nitko nije zadovoljen. Podlo ili jednostavno djetinjasto. Drugi dan se želim ubiti. Osjećam se nečist, nerazuman i groteskan.


Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post

ovo na zgodan način potvrđuje to da "promiskuitet" vuče korijene iz inhibicija.
Good point. Još jedanput- svaka čast na analizi i sintezi.
Snejk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 01:03   #152
zanima me da li neko moze da provali koje su moje "slabe tacke"? da su moja shvatanja svakidasnja ne bih ovo pitala, ali ovako... moja natalna je meni jasna, koliko je to moguce, ali bih volela da cujem vase (nepristrasno) misljenje. unapred hvala
__________________
MOJA NATALNA
electras is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 08:01   #153
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ponavljam

Podznak vaga, a mjesec u škorpionu u polju 2 to sam već ranije pisao

totalni profil SPONZORUŠE !

Ma ne možeš ta dva pokazatelja samo tako isčupati iz karte i etiketirati ih tako kako si to ovdje učinio. Moja best frendica je Vaga u podznaku, sa Mo u Sco u 2. kući i do sada je imala jednog dečka, zanemarive platežne sposobnosti.

A što se promiskuiteta tiče, ja imam naglašen fiksni kvalitet, Mo u 5. kući ( koja nije u promjenjivom znaku ), Ve u Blizancima u opoziciji s Uranom na Asc-u i slab Mars ( u Raku ) pa sam svjetlosnim godinama daleko od bilo kakvog promiskuiteta. A vjerna sam da ne mogu biti vjernija. Primjera radi, jednom sam bila zaljubljena u jednog dečka dvije godine i naravno, ništa se nije dogodilo, ali sam i nakon što sam se odljubila osjećala moralnu obvezu da budem vjerna uspomeni na njega još godinu dana. A on svo to vrijeme nije imao pojma ni da postojim. Tako da je sve to poprilično individualno.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 15:29   #154
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
to je autodestruktivnost. ako dolazi do "nimfomanije", onda se radi o tome da osoba ima nisko samopoštovanje podsvjesni stav da se mora eksploatirati i nekako žrtvovati da bi bila vrijedna ljubavi. ili da uopeć nije vrijedna prave ljubavi i da je ovo as good as it gets. također, takva neutaživa seksualna glad je zapravo emocionalna glad, to je osoba sa kronično nezadovoljenim emoc. potrebama i osoba koja je zapravo prestala vjerovati u to da će te potrebe ikada biti zadovoljene, pa se onda zapetljava u tu mrežu seksualnog ponašanja. "nikad zadovolj(e)na" je zapravo nikad zadovoljna. također, osoba je navikla na osjećaj iskorištenosti,eksploatiranosti, biti žrtva iz djetinjstva i onda misli da je to ljubav i kao što napisah "as good as it gets". jaka autodestruktivnost.
ovo je bilo u mene
nije mi cak ni bilo toliko zabavno,vise sam bila prazna
to se dogodilo nakon sto me decko ostavvio,jer ostavio me na ruzan nacin,i u prijevodu,moja ljepota,izgled mu nije dovoljno hranila ego,uzeo je neku malu filipinku(cujem da se ozenio,iako me priej par mjeseci,htio opet bacit pod sebe,seljak),onda sam rekla bas me briga,ako necu imat vezu nikad normlanu,jer nekom je uvijek nesto smetalo,zapravo vecina veza se nikad nije ostavrila,onda cu uzet sta mogu
nisam nikad varala, i sl
ali da volim sex i da mi treba puno istog to je istina

prije tog predioda od jedno godinu mogla sam biti sretna sto sam ucila u skoli o spolnom sustavu
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 17:42   #155
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ovo je bilo u mene
nije mi cak ni bilo toliko zabavno,vise sam bila prazna
to se dogodilo nakon sto me decko ostavvio,jer ostavio me na ruzan nacin,i u prijevodu,moja ljepota,izgled mu nije dovoljno hranila ego,uzeo je neku malu filipinku(cujem da se ozenio,iako me priej par mjeseci,htio opet bacit pod sebe,seljak),onda sam rekla bas me briga,ako necu imat vezu nikad normlanu,jer nekom je uvijek nesto smetalo,zapravo vecina veza se nikad nije ostavrila,onda cu uzet sta mogu
nisam nikad varala, i sl
ali da volim sex i da mi treba puno istog to je istina

prije tog predioda od jedno godinu mogla sam biti sretna sto sam ucila u skoli o spolnom sustavu
Iii...jesu li te savjetovali da probas da taj aspekt prozivis kroz umjetnost?
Mene jesu - i ne pomaze.
I onda kazu zvijezde se daju nadmudriti. Hau jes no!

Kod mene se taj aspekt ocituje u "tripple wrong"-u na polju ljubavi, wrong time, wrong place, wrong person...drzi me milione svjetlosnih godina udaljenim od jedne za kojom zudim.Ne...to nije neka ekstra-ultra-super zgodna princeza vec sasvim obicna zena koju dnevno srecemo, zena sa mali milion mana i manica kao i svi mi.
Istovremeno mi, od strane tog aspekta (moram krivca nekako imenovati ) bivaju prezentirane zene(obicno iz kruga prijatelja - XI kuca) koje bi bile zainteresovane da sa mnom ostvare ono "nesto vise" a mene opet dijeli unutarnji Grand Canyon od takvih- malo je reci emotivna hladnoca.Kako sam po kineskom horoskopu najvjerniji znak - bivol , principjelno ne ulazim u vezu ako u njoj nema obostrane emotivne i intelektualne interakcije.I tu se zatvara carobni krug.

Ovo o autodestruktivnosti, barem u mom slucaju ne prolazi.
Tu su i suvise jak Mars(volja) kao i Saturn u prvoj(disciplina) kao i skladan odnos Ju120Plu- nema nikakvog fanatizma i slicnih gluposti.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 18:03   #156
e imam i ja jupio trigon pluton,
i saturna na ic.koci,zapravo koci kod lijepih stvari,a u lose te uvuce
i mars mi je hmm jak,a u strijelcu je ,ali nije to tako strasno

pa umjetnost,hmmm,imam puno afiniteta,ali sam nekako naucena prepusti se ,sutit,ili je to moja 3-struka promjenjiva priroda

uglavnom to se sve mjenja,odkako sam usla u ovu vezu u kojoj sam sada,a imala sma puno problema

nekad mislim kako sama to nisam vidjel,i kako sama nisam se probudila,ali ipak sam ja upucen na druge ljude,i ovisim o drugim ljudima
a ovaj sada je moje veliko sunce
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 18:31   #157
Jupiter trigon Pluton, ako je orbis preko 3 se ne treba ni gledati.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 18:56   #158
nije nego je i manje od 2
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 21:57   #159
Fish 1968,molim te za uslugu da mi malo prokomentiras moju situaciju,heh...evo ovako venera u blizancu 8. kuca,mars u ovnu 7. kuca,mjesec u strijelcu 3. kuca,merkur u raku 9. kuca,pluton u skorpionu,venera trigon ascedent..inace sam rak podznak vaga.Ako nadjes vremena za mene...,unaprijed hvala.
gaduraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 22:45   #160
Quote:
Snejk kaže: Pogledaj post
Neskromno mislim da sam jako kreativan. Imam hrpe pjesama, tekstova, muzičkih radova. Ali svaku rečenicu prevrnem 15 puta. Osamdeset posto
radova ne smatram vrijednim objavljivanja. Bojim se da će me ljudi doživjeti previše pretencioznim. Ili preintelektualnim. Pa onda krenem u drugom smjeru. Pa mi se to čini previše prizemno ili prevulgarno...Ništa nisam objavio...
da, to je taj tip kreativnosti, užasno samokritičan.
Quote:
Priznajem, ima tu i drugih problema.
Natalna karta mi je raspršena što se očituje kojekakvim hobijima i nedovršenim projektima. Imam faze kad mjesecima ne napišem ni retka. Zaboravim opsesiju "biti pisac" i imam opsesiju "biti astronaut" ili nešto treće.
pazi da ne preraste u "kronično nezadovoljstvo", ako već nije. jer ti tražiš način kako izraziti sebe, biti svoj. a ni na jedan način se ne izraziš do kraja jer misliš da ono što imaš za ponuditi, za izraziti, i nije nešto posebno. to je začarani krug, a taj osjećaj osoba prenosi na svoje najbliže, djecu osobito. tebi se brdo tog nadovezuje na tu priču o mjesecu, a s obzirom da je peta kuća između ostalog i kuća djece, šanse da tu kritičnost preneseš na djecu su drastične. moraš skužit točno otkud dolazi problem, gdje se sve manifestira i onda ga mic po mic liječiti.

Quote:
Mislim da je to bila neka kombinacija osvete ženama i dokazivanja da sam pravi mužjak. A u igri je i religijska neuroza, jer sam odgojen dosta kršćanski. Zbog samozadovoljavanja sam kao klinac imao strašnu grižnju savjesti.
joj religijska neuroza je grozna za normalni razvoj emocionalnosti i seksualnosti imam iskustva s tim. previše. i potpuno razumijem što to čovjeku napravi.
vrlo lako moguće da imaš prikriveni ženomrzački stav. u tom slučaju savjetujem detaljno preispitivanje odnosa s majkom.
Quote:
Zanimljivo je to da sam našao super ženu i sve onako kako ti kažeš, ali određeni pritisak je ostao u pritajenom obliku- kao želja da se iživim, kao da mi netko treba isplatiti dug; kao da mi je netko ostao dužan.
Stalno gledam druge žene. I kad se napijem dolazi do neželjenih situacija. Desilo mi se 3-4 puta da završim s nekom klinkom...ljubimo se. Klinka očekuje nešto više. Ja odem prije nego stvar ode "predaleko". Nitko nije sretan, nitko nije zadovoljen. Podlo ili jednostavno djetinjasto. Drugi dan se želim ubiti. Osjećam se nečist, nerazuman i groteskan.
ovo je jako zanimljivo. tvoja formulacija mi daje povoda da pomislim da i slutiš u čemu se krije problem. netko ti i jest ostao dužan u smislu zadovoljavanja tvojih emoc. potreba, i taj netko je sigurno ženskog roda. bitno je da utvrdiš tko je to kome vraćaš preko cijelog ženskog roda i da ispoljiš te osjećaje prema toj osobi, a ne da ih ovako kanaliziraš i raspršuješ preko ni krivih ni dužnih.

Quote:
Madonna01 kaže:
ovo je bilo u mene
nije mi cak ni bilo toliko zabavno,vise sam bila prazna
to se dogodilo nakon sto me decko ostavvio,jer ostavio me na ruzan nacin,i u prijevodu,moja ljepota,izgled mu nije dovoljno hranila ego,uzeo je neku malu filipinku(cujem da se ozenio,iako me priej par mjeseci,htio opet bacit pod sebe,seljak),onda sam rekla bas me briga,ako necu imat vezu nikad normlanu,jer nekom je uvijek nesto smetalo,zapravo vecina veza se nikad nije ostavrila,onda cu uzet sta mogu
nisam nikad varala, i sl
ali da volim sex i da mi treba puno istog to je istina
naravno da ti nije bilo zabavno, jer to nisi radila iz zabave nego iz povrijeđenosti i nemoći

Quote:
S T E L I U M kaže:
Iii...jesu li te savjetovali da probas da taj aspekt prozivis kroz umjetnost?
Mene jesu - i ne pomaze.
I onda kazu zvijezde se daju nadmudriti. Hau jes no!
naravno da ne pomaže, jer umjetnost može biti samo kanal, nešto čime će se napetost koju stvara određeni problem smanjiti, no to što će se napetost "smanjiti" ne znači da će problem nestati. problem se može riješiti tek kad se svuče rukavice i suoči s njim.

Quote:
Istovremeno mi, od strane tog aspekta (moram krivca nekako imenovati ) bivaju prezentirane zene(obicno iz kruga prijatelja - XI kuca) koje bi bile zainteresovane da sa mnom ostvare ono "nesto vise" a mene opet dijeli unutarnji Grand Canyon od takvih- malo je reci emotivna hladnoca.
znači, s jedne strane te privlače osobe koje su ti nedostupne, a s druge strane ti si nedostupan onima koje ti želiš. a onda kasnije napišeš ovako nešto:
Quote:
Ovo o autodestruktivnosti, barem u mom slucaju ne prolazi.
meni ovo izgleda kao kombinacija autodestruktivnosti i destruktivnosti (koje su opet različita manifestacija istog problema).
Quote:
Tu su i suvise jak Mars(volja) kao i Saturn u prvoj(disciplina) kao i skladan odnos Ju120Plu- nema nikakvog fanatizma i slicnih gluposti.
zašto misliš da je za autodestruktivnost potreban nedostatak volje, discipline i fanatizam ?
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.