Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2009., 20:15   #61
Gle, krevet ti se sviđa,velik je,periv ,sviđa li se i onom kome je namjenjen cijena
nije pretjerana.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 15:17   #62
Koji bi pet shop u Zagrebu bio najprihvatljiviji za džep?

Do sada sam bila na Drvinju i tamo sam sve kupovala (suha, mokra hrana, pjesak, vitamine, paste i poslastice), medutim ceh mi je oko 400 kn mjesecno za jednu macku (varira od 200-400kn) i malo mi se to cini puno s obzirom da suhu kupim po kilu pa traje...

Zar ipak moram obilaziti ostale pet shopove pa u svakome uzeti ono sto je kod njih najpovoljnije?

I ako bi bili dobri pa mi odmah preporucili jefitnije shopove..
HimeraJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 19:55   #63
Nažalost ja još nisam naišla na jeftiniji iako si dajem truda.Dm-ov pjesak meni ne odgovara iako je prihvatljive cijene a za hranu ne znam,još ću otići u royalovu trgovinu.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 20:07   #64
moram pohvaliti u pet centru neki pijesak belamy bianco od 10L. predobar je. inače mi se svaki pijesak kad vadim grudice sav rastrese i to me izluđuje. ovaj se zacementira. grudica se razbije jedino ako baš naletim lopaticom usred nje. jedino što nije mirisan ali jako dobro upija i mirise pa nije nikakav problem.a i cijena je stvarno povoljna, 47 kn.
inače nemam baš nekih kritika što se tiče pet centra osim što je stvarno skup.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 20:40   #65
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
moram pohvaliti u pet centru neki pijesak belamy bianco od 10L. predobar je. inače mi se svaki pijesak kad vadim grudice sav rastrese i to me izluđuje. ovaj se zacementira. grudica se razbije jedino ako baš naletim lopaticom usred nje. jedino što nije mirisan ali jako dobro upija i mirise pa nije nikakav problem.a i cijena je stvarno povoljna, 47 kn.
inače nemam baš nekih kritika što se tiče pet centra osim što je stvarno skup.
Meni je super (isto tako zacementira grudice bas dobro vecinom) Coshida marka pijeska.
Mislim da je jedan od najjeftinijih na trzistu (dupli plus ), 10 kg kosta 26 kuna, a nabavljam ga u Lidlu.

Sto se tice cijena u pet shopovima - izracunala sam da itekako ustedim kada kupujem veca pakiranja gdje je moguce.
Za usporedbu: Hills Kitten pakiranje u Zadru od 15 kg stoji oko 450 kuna (nesto popusta na gotovinsko placanje).
Pakiranje od 2 kg stoji oko 114 kuna.
Usteda kod kupovine velikog pakiranja: oko 400 kuna (ili prakticki jos 15 kg hrane) .

Tu je, naravno, problem sa drzanjem tako velike kolicine hrane, ali za to postoje one velike posude ili se hrana moze raspodijeliti u manje vakumske vrecice (sto znaju raditi i u pet shopovima kada prodaju refuzo hranu) i nema problema.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 23:38   #66
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
Nažalost ja još nisam naišla na jeftiniji iako si dajem truda.Dm-ov pjesak meni ne odgovara iako je prihvatljive cijene a za hranu ne znam,još ću otići u royalovu trgovinu.
Ja sam probala više puta, ali generalno gledajući od Pet centra nisam našla jeftinije cijene za bilo koji od artikala koje redovno trošim (Ever Clean ili Belamy pijesak, Royal ili Hill's hrana za mace, bonkasi, a da ne spominjem igračkice i druge gluposti koje ne trebamo kupiti, ali ih svejedno ponekad kupim jer me veseli kad pogodim pravu igračku i moja zvijer krene u napad). Bude tu i tamo negdje neka akcija ili starija zaliha nečega, ali meni nevrijedno utrošenog vremena za hodanje uokolo za u najboljem slučaju par kn razlike u totalu (taj argument vjerojatno ne vrijedi za one koji imaju vremena hodati uokolo, no ja nemam).
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 08:40   #67
Quote:
luema7 kaže: Pogledaj post
Jučer u Toweru (Rijeka) kupila sam glomazan topli krevet za dalmatinera, ogroman je umjetno krznen iznutra, izvana je imitacija brušene kože, mekan je i dubok i mogu ga ručno prati u kadi na +30. Platila 400kn, jel' to puno? Zaboravila sam kak se zove trgovina, znam samo da je na razini +3 odmah do stepenica za parking. Krevet me osvojio čim sam ga vidjela, ima ih tamo puno al su skupiiii (sve od 800kn dalje). Ovaj mi se učinio povoljan s obzirom na veličinu i izgled, sad me muči da sam preveč dala. Help?
zove se Vet Pet i vlasnik je riječka veterinarska stanica...i strašno su skupi, ali baš pretjeruju tako da nikad nisam ni ušla unutra...pre fensi mi je sve to, krevetić za maltezera od 1200kn...ma bljah...

rudolfa, gdje je dućan od Royala? ja mislim da ne postoji jer uvoznik za royal je DDL firma i oni nemaju svoje dućane...eventualno ako se neki dućan zove royal (ima tu kod nas u rijeci jedan takav) ali to nema veze sa hranom...
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 09:42   #68
Ja glasam definitivno za DM pijesak, i to onaj sitniji. Onaj krupniji u DM ne upija dovoljno mokraću te se zadržava na dnu posudice. Govorim o pijesku i više mačaka ako imate, i još nekastriranih.
Onaj koji ima jednu do dvije mačke, kastrirane-sterilizirane, preporučila bih kristaliće. Mada je jedan moj mačak obožavao jesti te kristaliće (?) pa sam morala odustati od toga.
Sve drugo što sam probala, nađem neku zamjerku. Stelja se raznosi na šapicama, treba žifaca je izvući iz tepiha ali miris piljevine je super. Oni što imaju "marku" na sebi i veću cijenu ne znači da su i bolji. Definitivno od DM, onaj sitniji za 20,00 kn, lijepo se zgruda i lako ga je očistiti. A mačke vole čisti wc.
Nisam još jedino probala taj iz Lidl-a...

Za Royal, koliko znam, samo je DDL uvoznik (ispravite me ako griješim) te mislim da nemaju maloprodajni dućan. Registrirane uzgajivačnice mogu kod svakog uvoznika kupovati s rabatom, ali je rabat jako smiješan (sorry na sarkastičnosti, ali tako je). Kako moram zbog pasmine kupovati određenu vrstu Royala, imam još ponuđenu drugu hranu, od Farmine, CiMiao. Cijena je super i ne samo to, dlaka im je fantastična nakon dužeg uzimanja. Baš pucaju od zdravlja! Ali ne mogu naći uvoznika (nema telefona na deklaraciji). Probala sam Taste of the Wild i valjda sam jedina koja nije zadovoljna tom hranom. I ne sviđa mi se što je za sve uzraste (bebaće i odrasle) Uglavnom, nakon te hrane, nije bilo nikakvog pomaka, kao da sam ih hranila sa ostalim RC, Eucanuba i Hills.

Pet Centar nudi raznolikost. Onaj koji nema vremena ni volje švrljati okolo tražeći jeftinije. Transporteri, zatvoreni wc-i, jastučići, penjalice...mogu se puno jeftinije kupiti u drugim dućanima, i to onim na periferiji grada ili penjalice i tuneli u Bauhasu.
Što se ribica tiče, nikada problema ako sam ih uzela u Zoo Williju ili od ljudi koji ih uzgajaju od kuće. Pet Centar, nije dobro iskustvo - više sam puta imala pomor ribica u akvariju. Tako isto vrijedi i za ptice, papigice, ne volim ih vidjeti u prodaji u dućanu, uvijek sam ih prije uzimala direktno od uzgajivača.

Zadnje uređivanje wumac : 17.03.2009. at 10:01. Reason: zaboravih... :)
wumac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 09:58   #69
Quote:
HimeraJ kaže: Pogledaj post
Koji bi pet shop u Zagrebu bio najprihvatljiviji za džep?

Do sada sam bila na Drvinju i tamo sam sve kupovala (suha, mokra hrana, pjesak, vitamine, paste i poslastice), medutim ceh mi je oko 400 kn mjesecno za jednu macku (varira od 200-400kn) i malo mi se to cini puno s obzirom da suhu kupim po kilu pa traje...

Zar ipak moram obilaziti ostale pet shopove pa u svakome uzeti ono sto je kod njih najpovoljnije?

I ako bi bili dobri pa mi odmah preporucili jefitnije shopove..
a gle meni ja najpovoljniji ispao pet shop na medvescaku,zbog dzukelica
jer na pet kupljneih vreca kesom dobijem jednu gratis,i jos su povoljnije nego u pet centru i dobijem dostavu na vrata tao da mi se to isplati i mogu sve naruciti sto god hocu
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 13:57   #70
ja uz belamy koristim i onaj od prešane piljevine pijesak (neki ekološki) također mi jer predobar. super upija, i jako jako dugo traje. a čak ga mačke ni ne raznose toliko po stanu jer imaju ispred wc-a otirač u koji sve upadne ako išta ostane na nogama. i prije sam ga koristila tek kad sam dobila prvu macu pa sam odustala od njega jer im je bio prekrupan, a sad im je ok.
ovaj iz dm-a nikako da pronađem. super je bio onaj wellnes pijesak, mirisni, u kutiji, ali su ga povukli iz proizvodnje (naravno) i sad ima samo onaj od 5L u vrećici a to su oni silikonski kristalići koji mi ništa ne valjaju jer se mokraća upija i nakon par dana sve užasno počne smrditi. i brat mi kaže da postoji još jedan od 10L ali ja taj još nisam vidjela. možda jednom uspijem.
hranu uvijek kupujem u rinfuzi jer mi se ne isplati kupiti pakiranje od 10 kg za 420 kn u pet centru pa da mi stoji par mjeseci, ako mi je kg u rinfuzi 44 kn pa onda nije jako strašno.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 14:38   #71
Što se tice trgovine Royal,to je pet shop u Ogrizovićevoj,nisam se dovoljno informirala.
Što se Dm-ovog pijeska tice koji sam god probala,nije mi valjao ili je prelagan i ništa ne upija ili se uopće ne gruda i prebrzo usmrdi.
Kristalići su dobri ali kako su dosta poskupili ,više ih ne koristim.Sada kupujem friskasov i on se baš ne usmrdi odmah.Starija maca mi i ne ide cesto u WC ali mali klipan ide u obadva i radi rusvaj ,idealan pijesak bi mi bio onaj koji se dobro skruti i ne usmrdi odmah.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 14:53   #72
probaj belamy. odmah se skameni. baš sam danas čistila odmah nakon što se mačak popiškio i nije se grudica ništa raspala, a kod drugih moram prvo čekati par sati da se stisne to sve. i stvarno nema mirisa nikakvih, čak ni kad čistim ne smrdi tako jako. ako se mačka pokaka i ne zatrpa do kraja samo nabacim pijesak po to me i odmah prekrije miris. stvarno sam oduševljena. kod nekih mi je pijesaka znalo da nakon što mačke pokake još neko vrijeme poprilično diftati, a koristila sam mirisne. kod ovog toga nema.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 12:57   #73
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Meni je Pet centar odličan i nikada nisam imala neugodnih iskustava s prodavačima.

Upravo sam se vratila odande, bila je neviđena gužva, no s 20% popusta sam se opskrbila svime što mi treba za 2-3 mjeseca i uštedila skoro 300 kn. A imam mačku. Ljudi koji imaju pse kupovali su po dvije tri vreče hrane, krevetiće i sl. i uglavnom su svi bili oduševljeni uštedom, bolje rečeno poklonom. U redovima se čekalo po 15-ak minuta, ali svi su bili smireni, propuštali trudnice, prodavači su iz skladišta na rukama nosili kupcima robu ako je neke nestalo s polica (vidjela na svoje oči) ... u svakom slučaju, u mojim su očima još porasli, jer ovo nisu trebali napraviti, svojevoljno su nam nešto poklonili (ja bih kao kupac ionako sve to kupila) i ja im kao kupac kažem hvala.

Iskreno, ne vidim zašto bi ti trebali danas rezervirati robu za sutra Pa zamisli da svima koji traže udovolje i rezerviraju im? A što smo onda mi ostali glupi jer odemo na dan kada je oglašen popust? Ili bi za nas trebalo nestati robe s polica radi nečijih rezervacija? Možeš li otići u Konzum, Billu ... you name it, i tražiti da ti rezerviraju robu za sutra? Svašta.

Budi sigurna/siguran da ti ništa nisu poklonili.I na tom popustu on ima zaradu.

Inače i ja kupujem u Pet Centru,jednostavno zato jer mi je usput i nemam vremena istraživati gdje je jeftinije.
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:24   #74
U Sopotu je otvoren Zoo City... puno je veći nego u Mandiju
Danas idem provjeriti čega ima, iliti čega nema... cijene, izbor i to
Yorkshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:59   #75
Javi
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:47   #76
jel se meni čini ili je 5centar digao jako cijene?
kak je u ostalim dućanima?

npr belcando konzerve su 26kn
sijeno za glodavce, nejlošije kvalitete 17kn piljevina 12k, dok je ista u getrou 7-8kn
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 00:58   #77
Ne čini ti se. Prije nekoliko mjeseci kupila sam onu torbicu što se stavi na vodilicu i platila je nešto manje od 30 kn. A onda, prije mjesec i nešto opet išla kupiti istu stvar za poklon, a ona pedeset i nešto kuna. Također su poskupjeli i češljevi i četke za održavanje dlake i to prilično.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 08:36   #78
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Javi
Ducan je reklativno velik.
Izbor je ok, ali jos uvijek nisu sasvim napunili police.
Cijene su nize nego u Pet Centru. I ja sam primjetila da su u Pet Centru digli cijene, jer neke standardne stvari koje kupujem kroz 6 mjeseci su uistinu poskupile.
Yorkshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 09:40   #79
Bas cu otici kad dobijem placu.
Nadam se da su nize, jer mi je prehrana od mojih maca preskupa.
Radje ih hranim sa kavijarom svaki dan, jeftinije mi je ..

Hvala ti yorkshire
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 12:55   #80
kad ste već spominjali pijesak...
ja sam isto koristila kristaliće, no kako su sad poskupili a vratio se onaj dm-ov pijesak koji isto upija urin a iz njega se samo vadi kakica (i mijenjati se treba jednom tjedno), razmišljam o prelasku na njega. mislim da je isti ili jako sličan pijesku catsan (ne klasični grudajući već vrsta koja se ne gruda nego isto upija urin). jel netko isprobao taj catsanov pijesak ili dm-ov?
trenutačno mace imaju strelju (Cats Best) i sviđa mi se što se samo baci u wc sve pa je nekako jednostavnije i čišće sve, no ima svojih mana.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.