Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2017., 11:11   #2601
Samo mala nadopuna - ako je stajala prikladno skladistena - na mracnom i tamnom - nije se pokvarila, nego samo oksidirala, kaj i dalje znaci da je neupotrebljiva... A pokvariti se moze ako ju se ne iskoristi do roka trajanja ili ako je spremljena na los nacin - sunce i sl.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 13:40   #2602
Bok cure!

Kosa mi je uništena od kućnih bojanja i loših pramenova. Sada dok smišljam što da radim puštam izrast koji je trenutno 7-8 cm. Prirodna boja mi je mišje smeđa, inače je tanka i lako lomljiva. Ne bih se bojala da nemam već dosta sijedih (genetika ).

Čitala sam vas dosta u potrazi za informacijama kako oporaviti kosu i imam par pitanja.

Mogu li istu* prirodnu boju dobiti u frizerskom salonu, i može li se to bez blajha (jer ju ne želim više masakrirati ako ne moram)? Htjela bih farbu koja neće nakon par mjeseci postati narančasta, pa da mogu bojati samo izrast, a cijelu dužinu svakih 6+ mjeseci. Samo želim (naizgled) prirodnu zdravu kosu, a ne narančastu slamu.

*pod "istu" mislim takvu da se izrast ne primijeti previše!

Hvala
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 00:47   #2603
Jel netko koristio Elgon boje za kosu? Kakve su
Sunlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 15:42   #2604
Vidjela mozda koja di loreal colorista boju za kosu?
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:27   #2605
Došle su u Bipu, imaju sprejevi, toneri i boje, vidjela sam nebesko plavu, nekakvu ljubičastu, set za izbjeljivanje, i moguće neka smeđe-plava, al nisam se zadržala, bas me zanima jel stiglo u müller i jel veći izbor
Tea323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:50   #2606
Bila sam u mulleru u cc1 taj dan kad sam napisala post i jos nista nema

hvala!! idem u bipu! bas me one polutrajne boje zanimaju
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:53   #2607
help!

zna li neko koliko ml ili tube farbe otprilike treba za duzu kosu, do pola ledja (nista posebno ni gusta ni retka kosa)? u pitanju je l'oreal majirel boja, 50ml tuba + 75ml hidrogena? 2,3? ono otprilike ako neko ima iskustva sa bojama u tubama
Bebwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:00   #2608
Da pitam i ovdje najbolje: je li netko probao one nove, divlje L'Oreal Colorista boje za kosu ili kako se već zovu; je li to čemu? Zanimaju me one trajne, ali ne znam imaju li npr. petrolej zelena ili kraljevsko plava u toj verziji. Moja kosa je tamno smeđa, boje ebanovine pa ne znam koliko bi se to uopće uhvatilo, no ne interesira me toliko onaj jarki finiš, već lagana boja, ukoliko je to moguće.
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:20   #2609
Quote:
Bebwy kaže: Pogledaj post
help!

zna li neko koliko ml ili tube farbe otprilike treba za duzu kosu, do pola ledja (nista posebno ni gusta ni retka kosa)? u pitanju je l'oreal majirel boja, 50ml tuba + 75ml hidrogena? 2,3? ono otprilike ako neko ima iskustva sa bojama u tubama
Ja imam tamnosmeđu kosu do polovine leđa. Za pokrivanje sjedih i davanje tona donjem dijelu kose uzmem jednu i uspijem ju razvući na cijelu kosu. Detaljno pokrijem kosu uz glavnu i premažem dužinu kose. Ako želiš jaki intenzitet boje trebat će ti dvije kutije boje.

Quote:
Blue Lotus kaže: Pogledaj post
Da pitam i ovdje najbolje: je li netko probao one nove, divlje L'Oreal Colorista boje za kosu ili kako se već zovu; je li to čemu? Zanimaju me one trajne, ali ne znam imaju li npr. petrolej zelena ili kraljevsko plava u toj verziji. Moja kosa je tamno smeđa, boje ebanovine pa ne znam koliko bi se to uopće uhvatilo, no ne interesira me toliko onaj jarki finiš, već lagana boja, ukoliko je to moguće.
Imaju više nijanse plave i neku plavo zelenu. Ali nisam sigurna koliko bi se boja primila na tamnosmeđu kosu. Možda malo ili nimalo. Mislim da ćeš ipak prije trebati posvijetliti kosu ili barem krajeve kose ili pojedine pramenove pa na to staviti plavu ili petrolej zelenu boju. Možeš prvo uzeti njihov set za ombre ili balayage pramenove, pa na posvijetljenu kosu staviti plavu ili zelenu. Evo pogledaj jednu recenziju nanošenja teal nijanse na tamnu kosu. Na kraju se ništa nije vidjelo od boje:

https://www.youtube.com/watch?v=1AfiqNz_rf4
Little lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:23   #2610
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
Imaju više nijanse plave i neku plavo zelenu. Ali nisam sigurna koliko bi se boja primila na tamnosmeđu kosu. Možda malo ili nimalo. Mislim da ćeš ipak prije trebati posvijetliti kosu ili barem krajeve kose ili pojedine pramenove pa na to staviti plavu ili petrolej zelenu boju. Možeš prvo uzeti njihov set za ombre ili balayage pramenove, pa na posvijetljenu kosu staviti plavu ili zelenu. Evo pogledaj jednu recenziju nanošenja teal nijanse na tamnu kosu. Na kraju se ništa nije vidjelo od boje:

https://www.youtube.com/watch?v=1AfiqNz_rf4
Ahhh... Dobro, nisam očekivala ništa extra, ali ovoliko, bolje rečeno nikoliko, ni to nisam. Jedva jedvice se vidi neki odsjaj... Više kao da potamni kosu općenito. Smiješno mi je što je ta neka tirkizna boja namijenjena kao za smeđu kosu pa kako, pobogu...

Recimo da od plave/zelene ništa - pitam se sljedeće kako bi išlo s ljubičastom jer u njoj ima crvenog pigmenta koji se jako lijepi za kosu i, iako se takve boje brzo ispiru, pigmenta se jako teško riješiti - iskustvo mi govori. A i prirodno imam tog pigmenta u kosi pa bi možda išlo s ljubičastom...
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:22   #2611
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
Ja imam tamnosmeđu kosu do polovine leđa. Za pokrivanje sjedih i davanje tona donjem dijelu kose uzmem jednu i uspijem ju razvući na cijelu kosu. Detaljno pokrijem kosu uz glavnu i premažem dužinu kose. Ako želiš jaki intenzitet boje trebat će ti dvije kutije boje.
hej hvala za odgovor , ja se svejedno pre ofarbala i odredila 2 tubice, pa i nisu mi bas bile dovoljne iz nekog razloga, mozda jer sam isla iz blajhane plave u svetlo zlatnu + narandzastu pa je trebalo dobro prekriti, al dobro nije ni vazno jer preko toga svejedno ide smedja. za smedju sam ipak uzela 3 tubice.
Bebwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:33   #2612
Dal' pepeljaste boje isto s vremenom okrenu na bakreno/narančasto?
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:15   #2613
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Dal' pepeljaste boje isto s vremenom okrenu na bakreno/narančasto?
Ovisi kakva ti je podloga. Ako prije imaš prirodnu kosu s crvenim pigmentom ili bojanu kosu s crvenim podtonom možda i može izbiti bakreno. Ali pepeljaste nijanse ne bi trebale dopustiti izbijanje bakrenog. Treba samo izabrati boju s odgovarajućim podtonom odnosno paziti na brojeve u oznaci boje koji se nalaze iza zareza. I naravno neki šamponi i regeneratori pomažu koji čuvaju boju od utjecaja sunca.
Little lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:25   #2614
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
Ovisi kakva ti je podloga. Ako prije imaš prirodnu kosu s crvenim pigmentom ili bojanu kosu s crvenim podtonom možda i može izbiti bakreno. Ali pepeljaste nijanse ne bi trebale dopustiti izbijanje bakrenog. Treba samo izabrati boju s odgovarajućim podtonom odnosno paziti na brojeve u oznaci boje koji se nalaze iza zareza.
Tnx!

Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
I naravno neki šamponi i regeneratori pomažu koji čuvaju boju od utjecaja sunca.
Imaš preporuku za takve proizvode?

Zadnje uređivanje TulipCake : 22.07.2017. at 12:49.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 18:20   #2615
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Tnx!

Imaš preporuku za takve proizvode?
Sorry sad sam tek vidjela pitanje. Šampon hidratantni ili onaj za bojanu kosu, regenerator za bojanu kosu i kad boraviš na plaži obavezno neki sprej za zaštitu kose od sunca. I naravno maske za kosu hidratantne.

Za bojanu kosu imaš crveni L'oreal šampon i regenerator. Šampon sam probala, ali ga ne koristim jer mi se kosa masti pa koristim Afrodita koprivu za masnu kosu. Ali zato je crveni regenerator nešto bez čega ne mogu. Doslovno mi spasio kosu kad je bila oštećena i produžava sjaj i boju kose. Od sprejeva dobri su oni koje Balea svake godine izbaci. Na plaži pomaže i obična krema za sunčanje lagano nanijeta na kosu.
Little lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:11   #2616
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
Sorry sad sam tek vidjela pitanje. Šampon hidratantni ili onaj za bojanu kosu, regenerator za bojanu kosu i kad boraviš na plaži obavezno neki sprej za zaštitu kose od sunca. I naravno maske za kosu hidratantne.

Za bojanu kosu imaš crveni L'oreal šampon i regenerator. Šampon sam probala, ali ga ne koristim jer mi se kosa masti pa koristim Afrodita koprivu za masnu kosu. Ali zato je crveni regenerator nešto bez čega ne mogu. Doslovno mi spasio kosu kad je bila oštećena i produžava sjaj i boju kose. Od sprejeva dobri su oni koje Balea svake godine izbaci. Na plaži pomaže i obična krema za sunčanje lagano nanijeta na kosu.
Hvala puno
Na ovaj regenerator sigurno misliš.

Jesi ikad probala sprej koji se ovdje spominje?
http://www.sminkerica.com/kozmetika/...ive-kolekcija/
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:00   #2617
Ima li netko iskustva s Garnier Olia Bronze 6.9 bojom za kosu, na srednje smeđu prirodnu kosu, sestra je uzela, ali se boji s obzirom da je bez amonijaka, da će ostati u istom tonu ili čak potamniti, s obzirom da je to kao "neutralna gotovo pepeljasta šestica" k tome od olie. thx
Sunlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:18   #2618
Cure,zna netko gdje bi mogla u Rijeci kupiti Revlonove boje i preljeve za kosu?
Huljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 08:15   #2619
jel je tko probao loreal colorista balayage na smeđe farbanoj kosi?
__________________
I dream of potatoes
tyXy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 23:35   #2620
moze preporuka za hladno sivkastu smeđu boja za kose? od keune mi bude ok prvih tjedan dana onda se opet ispere na neki crvenskasti pigment. inace mi je kosa prirodno puna bakrene
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.