Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 22:49   #241
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Ne znam sto mi od ovo troje ima manje smisla.

Po propisima jesi.



Kako ne funcionira kad je prekrsitelj uhvacen u prekrsaju i za to ce biti kaznjen?

Nisu 2 prolaska na crveno nikakv peh, nego tvoja kriva odluka
najrade bi vam nacrtao situaciju u kojoj sam bio...probat cu opisat....vozim 30 kmh...2 metra od zebre pali se zuto...iza mene na guzici auto...ja sam nastavio vozit za autom(sa15km od prilike) koji je bio ispred mene znaci bila smo dvojica u raskrizju.... jos je svjetlila zelena strelica....kada se upalilo crveno ugasila se i strelica , inace strelica ostaje gorit...al to je sad manje bitno...auto ispred mene je prikocio na sredini raskrizja (iz neznam kog razloga) tako da sam sporo prosao za njim... policajac je sa 30 metara je bacio oko i rekao kako sam prosao kroz ne zuto vec kroz debelo crveno!!! i ja se za ovaj hebeni k... koji sam napravio ne osjecam niti 1% krivim jer nisam napravio nista sto nije po hebenim propisima!!!! (krizanje je kod kauflanda na braimirovoj, skretao sam kod kauflanda lijevo)
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 11:07   #242
Po zakonu ne bi smio niti ući na križanje ako ti nije slobodan prolaz. Pogotovo ne na žuto...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 11:34   #243
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Po zakonu ne bi smio niti ući na križanje ako ti nije slobodan prolaz. Pogotovo ne na žuto...
A ako se fino vozite i osoba ispred vas, kako je to već popularno, odluči skrenuti a nije do samog zaustavljanja dala žmigavac? A iz suprotnog smjera rijeka automobila. Vi ga ne možete zaobići a genijalci sredili trake i semafore tako da nema strelice već ovaj koji skreće mora skretati na žuto a ovi iza njega ako ulove žuto? Što onda...
Trebaju li auti prelaziti jedan po jedan križanje, te dok prvi ne prođe, drugi čeka na crti?Jer ako već nema prepreke na cesti, ne možete znati što će se dogoditi osim ako niste Vidoviti Milan.
brijanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 13:46   #244
Pa ako na žuto ulaziš u križanje a na njemu već dvojica čekaju da propuste ostaje da bi skrenuli ulijevo.... onda ćeš definitivno proći na debelo crveno a ekipa kojoj se otvara semafor će te morati čekati da se makneš.


...ili, kao što se to desilo na Jarunu prije desetak godina... frajer da gas jer vidi da mu se pali zeleno a "genijalac" se odjednom stvori nasred križanja jer "je njemu bilo žuto", pa ga ovaj prvi prepili na pola...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 11:51   #245
Podnošenje prijava zbog prolaska kroz crveno

Koji je postupak policije u slučaju da ja podnesem prijavu protiv vozača koji je prošao kroz crveno?

Može li se takva prijava podnijeti? Mogu li je podnijeti na mail, odn. koji bi način bio najpreporučljiviji?

Naime, da nisam gledao i stao, čovjek bi izazvao sudar. Ušao je u raskršće u Heinzelovoj na debelo crveno (jer sam ja krenuo na zeleno i polagano vozio pošto sam se okretao polukružno, te smo se našli nakon što sam ja već došao do pola raskrižja). I čovjek u desnoj traci od mene je morao stati.

To je bilo danas i zapisao sam registraciju, te bih htio osobu naprosto prijaviti, da makar dobije upozorenje.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 11:58   #246
ne jebu pol posto
ti kazes da je , oni njega pitaju i on kaze da nije i to je to
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 12:11   #247
Niti ne očekujem da ga kazne - nema dokaza.

Ali me zanima hoće li prijava ostati zabilježena i iskočiti prilikom nekog slijedećeg incidenta koji bude uzrokovao. Jer najvjerojatnije hoće.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 14:55   #248
Pošalji mail na [email protected]

Nije nužno da ne "jebu pol posto", dapače, samo ćeš svjedok biti ti umjesto policajca. Ako taj kojeg prijaviš ne uvjeri suca da lažeš zbog nekih svojih interesa, prijašnjih sukoba i sl. činjenica koje bi mogle dovesti u pitanje tvoju prijavu, vjerujem da će dobit kaznu.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 15:25   #249
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Koji je postupak policije u slučaju da ja podnesem prijavu protiv vozača koji je prošao kroz crveno?...
Nažalost, postupka nema nikakvog. I da ga zaustavimo neposredno nakon djela, ne možemo mu ništa. (flop ide na propise, ne na tebe, da ne bi bilo zbune)


Quote:
tome kaže: Pogledaj post
… Ali me zanima hoće li prijava ostati zabilježena i iskočiti prilikom nekog slijedećeg incidenta koji bude uzrokovao...
Opet na žalost, neće ostati zabilježena.


Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
… vjerujem da će dobit kaznu.
I po treći na žalost, neće.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 20:55   #250
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nažalost, postupka nema nikakvog. I da ga zaustavimo neposredno nakon djela, ne možemo mu ništa.
Hvala na odgovoru.

Bi li ulogu igrala priložena video-snimka?

Naime, imam u svakom slučaju namjeru nabaviti tzv. black-box za auto, što postaje sve popularnije vani (osiguravajuća društva to gledaju pozitivno), a možda će postati i obavezno.

Bi li, dakle, prijava neke prometne situacije popraćena video-snimkom (recimo da je dobre rezolucije) pravila razliku?

Prečesto mi se dešava da mi bljeskaju da se maknem dok vozim na granici ograničenja brzine ili mi pri brzini od 80, 90 km/h voze praktički na registraciji.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 21:08   #251
Nemoj to raditi, rasplakat ćeš me. Na žalost (još jednu u nizu), to neće činiti nikakvu razliku.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 22:07   #252
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Bi li, dakle, prijava neke prometne situacije popraćena video-snimkom (recimo da je dobre rezolucije) pravila razliku?

Prečesto mi se dešava da mi bljeskaju da se maknem dok vozim na granici ograničenja brzine ili mi pri brzini od 80, 90 km/h voze praktički na registraciji.
ja sam nekoliko puta, odmah, iz auta, zvala policiju, dojavila mjesto, reg. oznaku, opisala ukratko događaj i bila je reakcija.. zamolila sam da me izvijeste i ako bude trebalo svjedočiti..
dogodilo se da su ta vozila zaustavljena, nađeno još koječega što ide pod prekršajnu odgovornost (u jednom slučaju i kaznenu!) pa sve skupa ispalo i više nego ok..

(recimo, pretekne me, pa naglo uspori i vozi ispred mene puževom brzinom, ne dozvoljava da ga se pretekne i dodatno se vozač i ekipa u autu krevelje i koješta još.. pa nećemo se valjda igrati na cesti tko će koga preteći..
onda je bio npr. kamion sa rasutim teretom, neosiguran naravno, kamenčići samo skakuču.. i to sam svjedočila zaustavljanju..
a bilo je i raskrižje jednom, dvije trake, desna za ravno, lijeva za skretanje u lijevo, u desnoj kolona malo veća, ova druga manje zgužvana, tip ide njome pa se naglo, bez ikakva upozorenja, nedaj bože da je mahnuo bar rukom pa pitao da ga se pusti..upalilo se zeleno za ravno i on se ubaci brzinom munje, prvi koči, drugi koči, ...ja kočim..svi na knap.. a on bitno da ima naočale na vrh glave, prozori otvoreni, glazba trešti, rukom udara ritam po vratima auta i vozač i suvozač...ma,
alergična sam na takve..)
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 22:14   #253
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
j... dogodilo se da su ta vozila zaustavljena, nađeno još koječega što ide pod prekršajnu odgovornost (u jednom slučaju i kaznenu!) pa sve skupa ispalo i više nego ok...
Stvar i jest u tome da je pronađeno nešto drugo (najčešće bude riječ o alkoholu).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 22:24   #254
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Stvar i jest u tome da je pronađeno nešto drugo (najčešće bude riječ o alkoholu).
pa naravno.. jer kod takvih se može naći (i naći će se) i drugih stvari tako da onaj početni prekršaj i nije toliko bitan..ali je dobar razlog i povod za zaustaviti ih i prekontrolirati dokumente i ostalo..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 01:11   #255
Definitivno točno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 09:59   #256
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nemoj to raditi, rasplakat ćeš me. Na žalost (još jednu u nizu), to neće činiti nikakvu razliku.
Vrlo obeshrabrujuće. Jer to znači da se nekažnjeno može dovoditi druge osobe u opasnost.

Jer ako netko vozi odmah iza mene pri velikim brzinama, ugrožava moj život i zdravlje, kao i moju imovinu. Po meni, to je i kazneno djelo, ne samo prometni prekršaj.

Tražio sam od HAK-magazina da napišu članak o tim kamerama, na što su mi odgovorili da je tema zanimljiva i da bi mogli napraviti tako nešto.

Ja sam, makar svi policajci u gradu plakali, odlučio investirati u tu opremu, ali ću prije toga sigurno ići i do odvjetnika. Vjerujem što kažeš, ali ne vidim što drugo učiniti, a nešto moramo učiniti. Koji god prometni problem da postoji, ispada da policija čini sve u njenoj moći, ali nema nikakvih efekata na statistiku (ako je itko uopće i radi). Od buke motociklista, jurnjave bez registracijskih tablica, do uletavanja na crveno.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 12:07   #257
ne stignu od silne setnje s prosvjednicima i brige da netko ne zaluta na markov trg
za to naime ima i ljudi i sredstava , a za sitnu ribu je ostavljeno samo slijeganje ramenima i floskula kako se "radi sve"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 12:29   #258
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Vrlo obeshrabrujuće. Jer to znači da se nekažnjeno može dovoditi druge osobe u opasnost.


Ja sam, makar svi policajci u gradu plakali, odlučio investirati u tu opremu, ali ću prije toga sigurno ići i do odvjetnika.
žalosno ali istinito da kao privatna osoba ne možeš podnijeti prekršajnu prijavu osim ako nisi oštećen!!!

a ako nema štete nisi oštećen

Ali ipak postavljanje kamere u vozilo ti može pomoću u slučaju prometne nesreće gdje sud može prihvatiti snimku kao dokaz u dokazivanju crvenog svijetla ili nećeg sličnog!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 13:18   #259
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
... Ja sam, makar svi policajci u gradu plakali, odlučio investirati u tu opremu, ali ću prije toga sigurno ići i do odvjetnika...
Grdo se nismo razumjeli, ali sad vidim da sam nejasno napisao. Pod "plakanjem" mislim da očaj što to ne funkcionira, a trebalo bi. Znači, na tvojoj strani sam. Međutim, problem su bile i policijske kamere na semaforima, a o nekom CCTV sustavu da ne govorim. Dobar primjer je i velik broj kamera na autocestama (i tunelima) koje služe samo kao pomoćno sredstvo, ali ne i za utvrđivanje prekršaja. I onda dobijemo desetine snimaka teških prekršaja (npr. polukružnog okretanja u tunelu) koje možemo samo gledati i isprazno komentirati. Uglavnom badava ćeš investirati u opremu.


Quote:
tome kaže: Pogledaj post
... Koji god prometni problem da postoji, ispada da policija čini sve u njenoj moći, ali nema nikakvih efekata na statistiku (ako je itko uopće i radi)...
Statistika bilježi, barem na području moje postaje, stalni porast broja prijavljenih prekršaja, pogotovo onih najtežih. Smrtnost i prometne nesreće su otprilike uvijek u istim okvirima. i tu ćeš naći hrpe komenttorakoji kažu da treba stviti veći naglasak na prevencju, a ne na policijsku represiju. Iako se slažem da je prevencija nužna, počevši već od djece, represija je najčešće ono što prevagne.


Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ne stignu od silne setnje s prosvjednicima i brige da netko ne zaluta na markov trg...
Nije li Politika malo iznad?


Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
... za to naime ima i ljudi i sredstava , a za sitnu ribu je ostavljeno samo slijeganje ramenima i floskula kako se "radi sve"
Policajaca na cesti fali u svakom slučaju, što nas dovodi u situaciju da crkavamo od posla, ali ne stižemo sve što bi trebalo. Prekovremeni se suzbijaju zbog smanjenja troškova, tako da što stigneš u svojih 8-12 sati, stigneš. a opet, prema primjerima s foruma, i oni koje stigneš nisu zadovljni (najčešće zato što se baš njih stiglo).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 13:35   #260
drot , ne kritiziram ja tebe nego tvoje nadredene , one koji odlucuju koliko je policije dovoljno na cesti i za sto
i da, politika i zakoni su jako povezani, cak i previse koliko bi se nedaj boze mene pitalo
zato se policija brine da netko preglasno ne pjeva jaci pod prozorom , ali ju zaboli sto se meni pred nosom svakodnevno netko propizdi sto na sat kroz crveno

a takoder , jasno je da ljudi pizde kad budu ulovljeni , jer je to izuzetak i to su neke "akcije" pa ispada da taj netko samo nije imao srece i da ga policija zajebava i puni proracun
da se radi stalno i kako treba , ljudi nebi pizdili vec bi se pobrinuli da ne plate 3x u danu kaznu za isti prekrsaj
daos am primjer negdje: samo da se stanete kraj skole ili vrtica i malo zaracunate po zasluzi "roditeljima" koji "svoje najdraze" prevoze bez sjedalice ili nevezane , to bi bio veliki korak naprijed , a i prevencija
a u prevenciju inace spada vec i to kad murjak stoji sa stop palicom uz cestu, ili kad patrola prosece kroz park ili neko od mjesta...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.