Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2012., 11:48   #61
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
U Brestju ili na Varaždinskoj?

Ja bih u Brestje krenula uskoro,pa me zanima kao je tamo...
Na Varaždinskoj. Idem već mjesec dana i zadovoljna sam. Idem najmanje 4 puta tjedno, cure su ljubazne, sve je super
ivancical is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 19:35   #62
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
bolja ikakava vježba neko nikakva...tko zna, možda te to pokrene i kasnije motivira za još nešto
da napišem par edaka kako sam obećala:

najprije, strašno mi je čudno što nezagrijan i nerazgiban staneš na sprave - kad sam to spomenula, poslalo me da trčkaram po onom steperu između sprava
svakako, ja se razgibam u svlačionici prije nego stanem na sprave, ono 3-4 minute, čisto da ne idem odma na sprave.

samo vježanje je ajme dosadno, ali da se ne umorin - umorin i te kako, budem uznojna nakon 10 minuti - al ja nisam stvarno dugo vježbala, čitavu godinu dana sam bez vježbanja.
kad god dođem je prazno ili max 2 vježbačice unutra (nije da se bunim), a na onim među stanicama - steperi - neznam šta da radim osim da skakućem (trčim u mjestu, trčim s visokim dizanjem koljena naprijed, trčim sa zabačejm noge nazad, izbačaji sa strane, i gibanje trupa lijevo desno - sama sebi izgledam debilno al neznam što još da tu radim) primam savjete vezano za međustanice!

na kraju se istegnem, al ono što želim naglasit je da moja leđa (koja su inače problematična jer sam min 10 sati za kompom) ne osjećaju nažalost nikakvo olakšanje...
to 10minutno istezanje - koje odradim po onim slikicama a onda po svome - je jedino kad ih malo razgibavam...

inače koštalo je 250kn+upis 50kn
možda odem još idući mjesec, očekujem bar nekakv rezultat. e da, napominjem da nažalost nisam stigla ići kontinuirano, tek 2x tjedno
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 01:39   #63
Quote:
croma kaže: Pogledaj post
da napišem par edaka kako sam obećala:

najprije, strašno mi je čudno što nezagrijan i nerazgiban staneš na sprave - kad sam to spomenula, poslalo me da trčkaram po onom steperu između sprava
svakako, ja se razgibam u svlačionici prije nego stanem na sprave, ono 3-4 minute, čisto da ne idem odma na sprave.

samo vježanje je ajme dosadno, ali da se ne umorin - umorin i te kako, budem uznojna nakon 10 minuti - al ja nisam stvarno dugo vježbala, čitavu godinu dana sam bez vježbanja.
kad god dođem je prazno ili max 2 vježbačice unutra (nije da se bunim), a na onim među stanicama - steperi - neznam šta da radim osim da skakućem (trčim u mjestu, trčim s visokim dizanjem koljena naprijed, trčim sa zabačejm noge nazad, izbačaji sa strane, i gibanje trupa lijevo desno - sama sebi izgledam debilno al neznam što još da tu radim) primam savjete vezano za međustanice!

na kraju se istegnem, al ono što želim naglasit je da moja leđa (koja su inače problematična jer sam min 10 sati za kompom) ne osjećaju nažalost nikakvo olakšanje...
to 10minutno istezanje - koje odradim po onim slikicama a onda po svome - je jedino kad ih malo razgibavam...

inače koštalo je 250kn+upis 50kn
možda odem još idući mjesec, očekujem bar nekakv rezultat. e da, napominjem da nažalost nisam stigla ići kontinuirano, tek 2x tjedno
ako puno sjedis, vjerovatno te boli donji dio leđa i gornji oko vratne kralježnice! Tako je i vecini cura kod mene pa posvetimo paznju bas na istezanje tih regija! probaj kod kuce sljedece vjezbe:

1. http://www.youtube.com/watch?v=yfswfLuW_tI ,, drugu vjezbu radi staticki sto znaci da zauzmes poziciju najveceg istezanja i drzis 20-30 sekudni za svaku nogu. pazi da ti trup bude uspravan ili lagano nagnut natrag.

2.http://www.youtube.com/watch?v=Y8nKN...eature=related, takoder radi staticki i zadrzi 20-30 sekundi za svaku nogu

3. osobno najvise volim ovu varijantu i smatram da je najbolja http://www.youtube.com/watch?v=Bkrnj95NplA


napravi vjezbe jednu za drugom sa 15ak sekundi pauze izmedu svake vjezbe, pozu zadrzi 20-30sekundi i ponovi krug 3-5 puta! mozes se istezati i dva puta dnevno ali neka prode minimalno 6 sati izmedu.

inace psoas i illiacus su dva misica koja krecu sa lumbalnog dijela kraljeznice i idu kroz zdjelicu te se spajaju na kost natkoljenice, zajedno tvore misic koji se zove iliapsosas i on je pregibač kuka, što znaci da sudjeluje u svim pokretima kada natkoljenicu pomices prema trupu! zbog sjedilackog nacina zivota ovaj je misic vecini ljudi krut i skracen zbog pozicije sjedenja pa ga treba istezati redovito. ako ga ne istezes onda ce on doslovno zbog svoje snage povlaciti lumbalni dio prema naprijed pa ces u lumablnom dijelu leda dobiti izrazeniju lordozu (udubinu ako gledas iz profila) i javljat ce se bol u donjem dijelu leđa sto moze uzrokovati razne tegobe.

uz istezanje izbjegavaj sve vrste trbusnjaka gdje su ti noge zakacene a trup dizes (rocky trbusnajci), takoder sve trebusnjake gdje visis i dizes noge. Takoder smanji sve vjezbe u kojima priblizavas natkoljenicu trupu.

s obzirom na "udubljenje" koje se javlja u lumbalnom dijelu, misici leđa su itegnuti i slabi pa ih treba jacati raznim vjezbama za leda:

1. http://www.youtube.com/watch?v=3AwyOxqGkjA

2.http://www.youtube.com/watch?v=c0JOn1_yoDU

3.http://www.youtube.com/watch?v=3ymLa...eature=related (odlican)

izaberi 4-5 vjezbi, napravi jednu za drugom sa 30ak s pauze, napravi 15-20 ponavljanja, ponovi 2-3 puta

ostaje jos gornji dio leđa:

1.http://www.youtube.com/watch?v=_w3z3HWWtLc

2.http://www.youtube.com/watch?v=a4ArWZvq0EA

4-5 vjezbi za redom, 30ak sec pauza, 15-20 ponavljanja, 2-3 puta ponovit

nakon toga istegnu leđa:

1. http://www.youtube.com/watch?v=h5WKyuBMSfs gornji dio leđa

2. http://www.youtube.com/watch?v=xdCJrWNO7O8&feature=fvst donji dio leđa

mozes ove vjezbice radit svaki dan kao posebni korekcijski trening ili u sklopu svog treninga ali vjezbe probaj napravit na pocetku treninga, istezanje na kraju

eto ako probas, javi za 2-3 tjedna dali osjetis kakvo olaksanje
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 02:34   #64
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
ako puno sjedis, vjerovatno te boli donji dio leđa i gornji oko vratne kralježnice! Tako je i vecini cura kod mene pa posvetimo paznju bas na istezanje tih regija! probaj kod kuce sljedece vjezbe:
donji dio rjeđe, kad uvati išijas

uglavnom me boli gornji dio jer me miogeloze mnogo, mnogo vole

hvala na vježbama, nešto od ovog i sama radim, ali ne baš ispravno, najveći mi je problem disciplina ptrudit ću se!
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 12:56   #65
Quote:
croma kaže: Pogledaj post
donji dio rjeđe, kad uvati išijas

uglavnom me boli gornji dio jer me miogeloze mnogo, mnogo vole

hvala na vježbama, nešto od ovog i sama radim, ali ne baš ispravno, najveći mi je problem disciplina ptrudit ću se!
išijas najcesce hvata upravo zbog skracenog iliapsoasa koji dovodi kraljeznicu u polozaj lumbalne lordoze i dolazi do pritiskanja zivca ishiadicusa pa se javlja išijas! istezi iliapsoas, jacaj donji dio leđa, jacaj zadnju ložu i trebalo bi nakon nekog vremena popusitit

sretno
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 13:31   #66
Ima li netko u Rijeci da je krenuo? Ja jesam i meni je isto super,samo sto uopce ne pazim na prehranu i nakon mj.dana tek 1 kg! Ali ja posegnem i za n utellom navecer i bas nista ne pazim,pa me vec i sram jer ce uskoro mjerenje a centimetre sam vjerojatno dobila a ne izgubila..Od sad cu ozbiljnije,obecavam Dosta je tesko mijenjati prehranu osobito kad radis od 8 do 16 svaki dan, nesta na brzinu skuhati pa na trening..Tesko je i na poslu hraniti se zdravo,to mi je najveca muka..Sjedim 8 h dnevno , i idem 3 puta tjedno na vjezbanje.
Zadovoljna sam sa curama u Rijeci , ima li netko jos tko ide ?
Linanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 16:50   #67
Namjeravam krenuti u Magic well, zanima me cijena?
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 23:37   #68
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Namjeravam krenuti u Magic well, zanima me cijena?
računaj 250 na mjesec

+50 upisnina u klub prvi put
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 02:39   #69
koliko je za studente....moja cimerica bi krenula, ali nigdje na netu ne nalazimo cijene
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 16:47   #70
Ne znam kako je na drugim mjestima, ali u virovitičkom su MW od ovoga mjeseca uveli tjedno plaćanje 60 kn.
astra33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 22:49   #71
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
koliko je za studente....moja cimerica bi krenula, ali nigdje na netu ne nalazimo cijene
njihove cijene su teška apstrakcija, ne oglašavaju se jer svaki MW naplaćuje drukčije, svaki ima neke popuste, ništa neznaš dok ne dođeš pitat.
Neka preglupa politika...
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 10:35   #72
Sutra idem na dogovor u MW u Varaždinskoj (Sesvete) jer mi preko telefona nisu ništa htjeli reći, zanima me što je to probni tjedan? Moj problem nisu toliko kile koliko neredovita probava, nadam se da će se to riješiti vježbom. Nisam sportski tip i ne volim vježbati ali na ovo ću se jednostavno prisiliti. Koliko sam shvatila mogu ići 6 dana u tjednu???
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 21:39   #73
da, možeš ić svih 6 dana u tjednu - št je meni praktički nemoguće radi obaveza i njihovog programa.

naime, osim magic well - treninga, svatko od njih ima i zumbu i ovu i onu grupnu vježbu - a tada naravno ne možeš vježbat jer se razmiču sprave.

sve te vježbe su oko 7-8 sati - dakle u vrijeme kad normalan narod koji je radio do 5 može doć na sprave.
tako da realno od 6 dana ja mogu ić maksimalno 3, maksimalno

Nadalje, politike cijena je tajna a mislim da sm shvatila iz kojeg razloga - da ti prodaju što skuplje tj. po punoj cijeni.
Ja zovem nekidan za obnovu članstva da vidim koliko bi me došlo obzirom na popust koji su naveli na fejsu (dakle, nije na fejsu točan popust nego popust od-do) i dobijem opet punu cifru
Što me ne bi bilo briga da nisam lajkala navedeni post na fejsu mislim u današnje doba di se prati i soa i poa ti ćeš meni te fore prodavat

moš si ga mislit kako ću ti obnovit - kakv je to odnos prema klijentima?? pa ja na putu od posla do doma iman 5 (pet) teretana i 3 (tri) magic wella. Mislim, sad mi je jasnije zašto je maksimalan broj ljudi koji sam ikad srela u magic wellu bilo troje. Dakle ravno troje

a što se tiče vježbanja samog, nije loše, samo je ajme dosadno. I mene su osobno bolili zglobovi na nozi, koljena isl što je koliko sam čula učestalo. Nažalost za leđa mi nije pomoglo
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 10:15   #74
Ja sam krenula na trening i moram reći da sam zadovoljna. Može se ići ujutro od 8-11 ili popodne od 17-21 h. Isto tako sve je raspoloživo 6 dana u tjednu ali ja idem 3 zbog drugih obaveza. Prostor u kojem vježbama je dovoljno velik tako da je zumba srijedom izvediva neometano uz vježbanje drugih korisnica usluga (bila sam tamo prošle srijede i sve vidjela). Zumba me oduševila iako nisam plesala ili vježbala sa njima. Sve u svemu meni se sviđa!
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 15:59   #75
Jel ima tu netko iz Zadra da planira upisati se? Ja sam se upisala, al sam spriječena ići pa ne bi da mi propadne mjesečna karta, prepustila bi ju nekom tko želi. Javite se na PM ako ima takvih.
__________________
''Don't be so driven by the past that you throw away your future.'' - K. Beckett // Sometimes people put up walls, not to keep others out, but to see who cares enough to break them down.
Eto tako. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:51   #76
malo sam kopala taj MW (ja bi na Pešču), i sama si nisam pametna ići na to ili ne... Znam da imam pravo na tjedan dana probnog vježbanja ali čemu i to, kad je cijena za npr. mjesec dana 345kn Iskopala sam ovaj cjenik s obzirom da oni cijene čuvaju kao zmija noge pa se ne može normalno dobiti cijena mjesečne članarine telefonskim upitom ili ne daj Bože, transparentno na netu. To me još najviše odbija
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 14:08   #77
ej!pozdrav svim forumcima i sa zadovoljstvom mogu reći da se magic well isplati jer sam ja u mj dana izgubila 1.5 kg i 3 cm (struk,prsa i bokovi) svugdje po 3. ali mene mući jedna stvar , potpisala sam ugovor na 6 mj a meni je to preskupo DA LI JA MOGU ODUSTATI OD SVEGA (TOGA BAŠ ZBOG TOGA JER SKUPO) BEZ IKAKVIH SANKCIJA ????
MOLIM ODGOVOR! dakle što će biti ako više nebudem hodala na magic well . jer prisiliti te ne može nitko da platiš ako nemaš novac.
MinijaturaMini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 13:43   #78
bok ljudi.
ja sam jučer bila na prvom besplatnom treningu u novom centru u zaprešiću (uzela sam onih prvih tjedan dana džabe). koncept mi se ajmo reći kolko tolko sviđa, iako nisam za vjezbanju u zatvorenom dok je vani lijepo vrijeme. i slazem se sa svima da u svakoj teretani ovo mozes postici, i da je problem mjenjanje otpora na spravama jer na tome gubiš vrijeme ako nisi sam u krugu i onda opet nemaš niš od ciejel ideje..
ono što mi se ne sviđa su cijene naravno jer nemam bas para, trebali bi imati neke extra popuste za nezaposlene...
i onda su mi na prvom razgovoru govorili da oni nikoga na nista ne prisiljavaju,isprobajte tjedan dana pa onda odlucite, a onda ti par minuta kasnije kaze - inače je UPISNINA (gdje se još plaća upisnina?) 300 kuna,ali sad je na akciji 99 za prvih 100 žena ili džabe ako se odma upišeš i platiš 300 kn ili 225 za studente, ali onda nemaš besplatni probni tjedan. zbog toga mislim da se neću upisati jer mi je taj njihov princip baš odvratan. ja ako nakon tjedan dana vidim da mi se trening baš sviđa, jer nakon prvog jako nespretnog i brzinski odrađenog treninga ne mogu odlučiti, ja bi se upisala dalje, medutim ako cu morati platiti upisninu 300 kuna, no way my man. bila sam u puno studija i teretana i nigdje se ne plaća upisnina. ne želim vježbati u drugom centru i ne treba mi kartica za sve centre!
i ova froa da svaki centar ima svoje cijene... mogli su jos malo akcija na otvorenju nabaciti a ne ovako... idem na pregovore i vjezbanje za 2 sata pa cemo vidit
razmisljala sam da probam tjedan dana na svoje ime iskoristit, pa tjedan na sestrino.. kaj mislite jel bi mogla? haha
malo_mutavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 19:52   #79
Čitam ova vaša iskustva i gotovo ne mogu vjerovati. Pisala sam svoje iskustvo sa Magic Wellom na Maksimiru i s njima apsolutno nikad nisam imala nikakvih problema i vježbala sam tamo dosta dugo, zatim sam prestala jer mi je bilo daleko putovati do tamo s drugog kraja grada, ali sad se ponovno vraćam.

Meni su tamo sjajne djevojke, sve se može dogovoriti s njima, uslužne, pomognu i objasne sve, vole popričati i saslušati, dati savjet. Atmosfera je vrlo ugodna što je meni izrazito bitno, da se osjećam kao doma, da mi je ugodno među ljudima, da ne izbjegavam treninge.

Imaju dodatne programe barem dva puta tjedno, sve besplatno. BBF (Burn Body Fat) mi je bio odličan. Znaju imati nagradne igre za članice, imaju powerplate i neke dodatne stvari koje se mogu koristiti (mali utezi, šipke, pilates lopta itd.).

U ljetnim mjesecima je bilo prikladno rashlađeno za vježbanje, sve je uvijek uredno i čisto.

Osobno mi odgovara takav tip treninga, nije predugačak, a efikasan je, tijelo se lijepo utegne.

Ono što sam čula da u nekim drugim poslovnicama vlada drugačija politika i klima, da nisu na ovoj razini koju sam ja doživjela. Osobno, preporučam poslovnicu na Maksimiru i meni je tamo super, zato se i vraćam.
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 20:48   #80
Hej ekipice

Planiram u Magic Well u Dugave, pa me zanima postoji li igdje na netu raspored treninga? Čisto da si znam organizirati vrijeme.

Planiram ići 5-6 dana u tjednu jerbo će ljeto doći jako brzo, a treba se utegnuti.
Gospođa Elia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.