Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2023., 23:05   #1
Stereotipi o ženama koje igraju videoigre - završni rad

pozdrav!

trenutno provodim istraživanje o predodžbama o ženama koje igraju videoigre u svrhu izrade završnog rada, te mi fali sudionika za anketu. traje 10ak minuta, puno bi mi pomoglo ako biste je ispunili

https://docs.google.com/forms/d/e/1F...rm?usp=sf_link
psihologija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2023., 00:43   #2
__________________
everyday I'm shufflin'
mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2023., 08:22   #3
Ispunila.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2023., 11:01   #4
Ispunio.
Malo neobičan upitnik ali ok
Uzumaki. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2023., 12:41   #5
Quote:
Uzumaki. kaže: Pogledaj post
Ispunio.
Malo neobičan upitnik ali ok
I ja sam ga ispunila (i dala kolegici da ispuni) a pitanja, osim početnih, vezana su za neku drugu temu ali valjda je mentor odobrio.
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2023., 12:45   #6
veliko hvala svima koji su već ispunili <3
psihologija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2023., 12:50   #7
Ajme pitanja.. nisam expert za ankete ali su strašno biased, ne razumijem osnovu iz kojih su pitanja izvučena i zašto su samo na žene usmjerena?

Kad igraju videoigre, ženama je potrebna pomoć muškaraca.
????????????????
Muškarci ne trebaju pomoć? Zašto ne pomoć žena? Zašto je spol bitan?
Ovo nema veze sa spolom, nego sa iskustvom igranja i poznavanjem određenog žanra igrica.

Gejmerice ne umiju održati ljubavnu vezu.
????????????????
Hobby je problem zbog kojeg netko ne može održati vezu? Ok..

Gejmerice nisu u ozbiljnim/dugotrajnim ljubavnim vezama ili u braku.
???????????????? koje trolanje.

Žene su puno manje uspješne u kompetitivnim videoigrama nego muškarci.
Ovo je fakt, ne kužim zašto je ovo u anketi. pogledaj bilo koju random competitive scenu, omjer žena i muškaraca smiješan.

Htjela sam ispunit al količinu toliko glupih pretpostavki ne mogu prožvakati do kraja ankete.
Art With Heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2023., 12:55   #8
usmjerena su na žene jer se istražuju predodžbe i stereotipi o ženama... ako se ne slažeš, stisneš nulu :3
psihologija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2023., 14:04   #9
Quote:
Art With Heart kaže: Pogledaj post
Ajme pitanja.. nisam expert za ankete ali su strašno biased, ne razumijem osnovu iz kojih su pitanja izvučena i zašto su samo na žene usmjerena?

Kad igraju videoigre, ženama je potrebna pomoć muškaraca.
????????????????
Muškarci ne trebaju pomoć? Zašto ne pomoć žena? Zašto je spol bitan?
Ovo nema veze sa spolom, nego sa iskustvom igranja i poznavanjem određenog žanra igrica.

Gejmerice ne umiju održati ljubavnu vezu.
????????????????
Hobby je problem zbog kojeg netko ne može održati vezu? Ok..

Gejmerice nisu u ozbiljnim/dugotrajnim ljubavnim vezama ili u braku.
???????????????? koje trolanje.

Žene su puno manje uspješne u kompetitivnim videoigrama nego muškarci.
Ovo je fakt, ne kužim zašto je ovo u anketi. pogledaj bilo koju random competitive scenu, omjer žena i muškaraca smiješan.

Htjela sam ispunit al količinu toliko glupih pretpostavki ne mogu prožvakati do kraja ankete.
A gle, nisu ta pitanja ništa čudna s obzirom na stigmu tog hobija, nekoć da to igraju samo djeca i posljednji luzeri a sada da su gejmeri mizogina rasistička nakupina galamdžija.

Nikako na zelenu granu
Ali što, podržavam ovakve ankete i pitanja koja pomažu u razbijanju predrasuda
Uzumaki. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2023., 15:06   #10
Mene su učili da nema glupih pitanja, ima samo glupih odgovora...
__________________
A.Smithee
ckralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2023., 15:15   #11
Pa to i nisu pitanja, nego tvrdnje za koje odlučujete koliko se s njima slažete.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2023., 18:09   #12
Quote:
Uzumaki. kaže: Pogledaj post
A gle, nisu ta pitanja ništa čudna s obzirom na stigmu tog hobija, nekoć da to igraju samo djeca i posljednji luzeri a sada da su gejmeri mizogina rasistička nakupina galamdžija.

Nikako na zelenu granu
Ali što, podržavam ovakve ankete i pitanja koja pomažu u razbijanju predrasuda
Baš suprotno, više ih ističu.
Art With Heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2023., 18:54   #13
Quote:
Art With Heart kaže: Pogledaj post
Ajme pitanja.. nisam expert za ankete ali su strašno biased, ne razumijem osnovu iz kojih su pitanja izvučena i zašto su samo na žene usmjerena?
Kad igraju videoigre, ženama je potrebna pomoć muškaraca.
Gejmerice ne umiju održati ljubavnu vezu.
Gejmerice nisu u ozbiljnim/dugotrajnim ljubavnim vezama ili u braku.
Žene su puno manje uspješne u kompetitivnim videoigrama nego muškarci.
Htjela sam ispunit al količinu toliko glupih pretpostavki ne mogu prožvakati do kraja ankete.
Slažem se. Stječem dojam da autor-ica mrzi gejmerice.
Sasvim sigurno imam neke predrasude o gejmericama, kao i o svim drugim društvenim skupinama, ali ne razmišljam o njima ovako kako anketna pitanja sugeriraju.
Inače bih rado ispunio anketu i pripomogao u znanstvenom istraživanju, no ta mi pitanja ne djeluju znanstveno, nego diskriminativno.
burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2023., 20:18   #14
Quote:
burek kaže: Pogledaj post
Slažem se. Stječem dojam da autor-ica mrzi gejmerice.
Sasvim sigurno imam neke predrasude o gejmericama, kao i o svim drugim društvenim skupinama, ali ne razmišljam o njima ovako kako anketna pitanja sugeriraju.
Inače bih rado ispunio anketu i pripomogao u znanstvenom istraživanju, no ta mi pitanja ne djeluju znanstveno, nego diskriminativno.



A naslov je “Stereotipi o ženama koje igraju videoigre”. Ovo što navodiš nisu nikakva anketna pitanja, nego upravo stereotipi i ispunjavajući anketu se s tim tvrdnjama možeš složiti ili ne složiti.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2023., 00:30   #15
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post


A naslov je “Stereotipi o ženama koje igraju videoigre”. Ovo što navodiš nisu nikakva anketna pitanja, nego upravo stereotipi i ispunjavajući anketu se s tim tvrdnjama možeš složiti ili ne složiti.

Prihvaćam primjedbu
Anketa mi se ne sviđa, jer ne pogađa dobro moju razinu stereotipa. No anketa ne treba biti sastavljena prema meni, nego prema ciljanoj populaciji.
Što se tiče toga jesu li u anketi pitanja ili tvrdnje, vodi na isto.
burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2023., 14:46   #16
Quote:
burek kaže: Pogledaj post
Anketa mi se ne sviđa, jer ne pogađa dobro moju razinu stereotipa.
ako smijem pitati - koje od stereotipa/predrasuda prema gejmericama imaš, a da nisu pokrivena u anketi?
psihologija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2023., 19:43   #17
Quote:
psihologija kaže: Pogledaj post
ako smijem pitati - koje od stereotipa/predrasuda prema gejmericama imaš, a da nisu pokrivena u anketi?
Huuh,
ovdje ću odgovoriti nešto, a još ponešto u PM.
Ne razmišljam ja o gejmericama. Ako ne razmišljam, teško mi je popuniti anketu. Ako ne razmišljam o njima, onda ne znam ni koje predrasude imam (uuups, pa ja ne razlikujem dobro predrasude od stereotipa).
Zamislit ću pokus koji pokazuje da imam neke stereotipe:
- Jedna je žena gejmerica, a druga poslovna žena ... zamislimo da hodaju ulicom i da ih raspoznajem. Zamislimo da jednu od njih trebam pitati gdje se nalazi koja ulica/ustanova. Koju bih pitao? Bih li pravio razliku? Vjerojatno bih pravio. Koju bih radije pitao što? Koju bih pitao gdje je trgovina biciklističkih dijelova, slastičarna, kafić, banka ... Koju bih od njih radije upoznao? Kojoj bih povjerio kakav zadatak?
burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2023., 23:35   #18
Jako loša anketa, pogotovo čim se skrene sa teme o video igrama. Zapravo, niti ne znam čemu ova anketa, kada već ankete postoje i svi znamo da curke igraju video igre, svakakvih vrsta.
Curve status da žene igraju gore nego muškarci može biti u početku ako nisu odrasli u toj skupini, no znam jako puno gejmerica koji bez problema igraju teške igre i uživaju u tome. Neke bolje od muških.
Da li postoji neka stigmatizacija? Da. Ali postoji generalno, ne prema ženama. Postoji više prema muškarcima ovdje i o njihovim godinama. Pogotovo ako je dobna skupina veća od 30 godina, iako je istraživanje pokazalo da najviše muškaraca igraju video igre od 30-50 godina danas.
Prije je to bilo puno manje, prije smo igrali sa 4-6-8 godina pa nadalje. I oni koji su igrali, obično su nastavili to kao određeni hobij. Te sam također upoznao puno cura koji su igrali video igre sa svojim sestrama dok su recimo, bile male i sjećaju se tih video igara, pa do te mjere da su bolje u Multiplayer igrama nego ja osobno. Iako nisu bolji u Singleplayer igrama, niti ikada budu. Ako nađem jednu takvu, javim. No za sada moji refleksi nisu toliko dull sa 30 godina, i dalje sam pin point precizan u tajmingu.
Konoyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2023., 19:29   #19
Quote:
Konoyo kaže: Pogledaj post
Zapravo, niti ne znam čemu ova anketa
Žena hoće diplomirat. It's really not that deep.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2023., 20:16   #20
Ako izbaciš cure koje igraju "složi red" igre i nema ih puno
Uzumaki. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.