Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2012., 22:25   #81
To je zato što imaš dvoje, da ih imaš više, hranila bi ti ih država(hint: romi). Jedino oni imaju puno djece i to samo zato što ih neodgovorno štancaju, nažalost znam ja jedan par, dobije prvo dijete neplanirano(maloljetnička trudnoća), dobije pomoć, doplatak i zaključi kako je to baš super, na godinu će opet imati dijete. Istovremeno živi od soc. doplatka, a žive u kući "očeve" babe i pritom se od babine mirovine grebu za cigarete i pivo, oboje nigdje ne rade.

Što je najgore, nisu Romi. I sad su oni pravi, a svi ostali sebičnjaci, egoisti koji žele novi terenac, a ne dijete?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:44   #82
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
To je zato što imaš dvoje, da ih imaš više, hranila bi ti ih država(hint: romi). Jedino oni imaju puno djece i to samo zato što ih neodgovorno štancaju, nažalost znam ja jedan par, dobije prvo dijete neplanirano(maloljetnička trudnoća), dobije pomoć, doplatak i zaključi kako je to baš super, na godinu će opet imati dijete. Istovremeno živi od soc. doplatka, a žive u kući "očeve" babe i pritom se od babine mirovine grebu za cigarete i pivo, oboje nigdje ne rade.

Što je najgore, nisu Romi. I sad su oni pravi, a svi ostali sebičnjaci, egoisti koji žele novi terenac, a ne dijete?
Hrvatska država ima katastrofalnu pronatalitetnu politiku i to već decenijama,i to je razlog zašto hrvatsko stanovništvo izumire. Ubrzo ćemo uvoziti Kineze i Afrikance jer nećemo imati dovoljno domaće radne snage. Mi postajemo država staraca i penzionera! 200 i nešto kn dječjeg dodatka po dijetetu je sramotno nisko,ni pelene,ni dječja hrana,ni roba,ni ostale potrepštine nisu u Hrvatskoj oslobođene poreza.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 23:02   #83
Quote:
Ajfel kaže: Pogledaj post
Molim zagovornike vjecnog samackog zivota da mi objasne po kojoj logici ne-imati dijete nije cin sebicnosti jerbo me zarko zanima
Po onoj istoj po kojoj imati dijete i obitelj nije čin nesebičnosti.

Jer da su toliko nesebični naštancali bi ih desetoro kak Bog i država zapovijedaju pa ja sad ne bi morala brinut ko će mi zaradit penziju.

I rađa se i ne rađa radi toga jer želimo ili ne želimo djecu i uvijek smo pri tome vođeni sebičnim motivima.

Što se ostatka teme tiče- Epic hero je sve fino sažeo, i moje razmišljanje ide u tom smjeru.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 23:29   #84
ja mislim da su ljudi previše razmaženi i prezahtjevni.
furaju se na neke nenormalne kriterije koje doseže možda 2% osoba suprotnog spola (ili istog-mislim,danas svašta ima ) i desi se da ostanu sami.
na niže od tih kriterija ne pristaju jednostavno.
najlakše je reć "taj i taj nije moj tip......drag mi je ali nije moj tip"........ Veza nije stvar toga jel netko tvoj tip ili ne nego stvar kompromisa, i što je najbitnije-da te ta osoba voli
naravno, pod tim mislim da se ne radi baš o nekim prevelikim razlikama! jer i ja sama ne pristajem na baš svašta. i to je normalno. treba imati kriterije. ali u granicama razuma.
meni čim se neki dečko malo karakterno svidi i vidim da imamo nešto zajedničko.......a k tome još i fizički nije loš - odmah se zatelebam
i to je uredu
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 23:32   #85
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
ja mislim da su ljudi previše razmaženi i prezahtjevni.
Ljudi imaju pravo živjeti kako hoće pa onda mogu biti prezahtjevni i razmaženi. Društvo ima načina da podupre demografski rast i to ne samo deklarativno. Siliti nekoga da se odrekne vlastite razmaženosti i prezahtjevnosti je ionako jalov posao.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 03:58   #86
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ljudi imaju pravo živjeti kako hoće pa onda mogu biti prezahtjevni i razmaženi. Društvo ima načina da podupre demografski rast i to ne samo deklarativno. Siliti nekoga da se odrekne vlastite razmaženosti i prezahtjevnosti je ionako jalov posao.
za čovjeka kojeg volim bih živjela na kruhu i vodi,
a kamoli da se nebi odrekla svoje razmaženosti (da, i ja sam razmažena dok mi to može bit tako). kad ne bude moglo-promijenit ću se. naravno. pa sve u životu traži žrtvu i za sve se moraš izborit. ništa ne pada s neba.
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 12:10   #87
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
za čovjeka kojeg volim bih živjela na kruhu i vodi,
a kamoli da se nebi odrekla svoje razmaženosti (da, i ja sam razmažena dok mi to može bit tako). kad ne bude moglo-promijenit ću se. naravno. pa sve u životu traži žrtvu i za sve se moraš izborit. ništa ne pada s neba.
Pa dobro, zaljubljenost je privremeni emotivni poremećaj...što kad ono ode, oćeš li biti i dalje na kruhu i vodi ili ono što jesi..???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 12:54   #88
Neznam što se uopće ima etiketirati, nek svatko živi kako hoće, kako je najbolje za njega/nju, sve je u redu dok se drugoga ne ugrožava, ne maltretira, itd. Više zla na ovome svijetu napravili su oženjeni nego samci jedno puta bezbroj bilijardi puta više, jer kao štite pećinu, ženku, mladunčad, kao fol, preživljavanje i te spike, pa umješaju i crkvu u sve to, veliki katolici itd, i evo ti sranja. A ovi samci su uvijek negdje u tišini, nešto proučavaju, nečim se bave, ili se povuku negdje i rade nešto svoje, ni neznaš da postoje. Sve ratove izazvala je emocionalno tjelesno seksulana manipulacija, pa onda tek lova, pa tek onda moć, pa tek onda slava, pa onda tek bolesni um. Samac ne, oni su u bačvi ili u spilji negdje ili u kakvoj kolibici na rubu šume, ili u gradu gledaju kako da zbrišu.

A ovi što govore zašto ima samaca zato jer su egocentrični, hedonistički nastrojeni, narcisoidni, da štuju sebeljublje, itd, ti pak ne ne razumiju ništa, jer im program i društvo govori da su oni vrijedniji kao takvi jer se razmnožavaju, pa kao oni tobože za nešto žive i nešto se žrtvuju, a zapravo su posljedično - uzročna veza implementiranog programa koji ih jedino kao takve u sistemu podržava u smislu daljnjeg robstva, nađite prvo slobodu i prave vrijednosti pa se onda množite pa recite nešto da ste našli i da ste bolji, ovako do grla u kreditima i ostalim masonskim smicalicam vi i vaša djeca samo ste sredstvo daljnje kontrole, programiranja i manipulacije i kao takvi ste podobni, pa naravno da će vas sustav kao takve podržavate kao svejžu krv.
Ljubav je drugo, zaljubljenost je treće(to neću uopće komentirati), zaljubljenost je iluzija, a tko je našao ljubav i to živi taj je sretan, danas je to sve teže i teže, jer su svi definirani nekim vanjskim utjecajima i podložni tokovima ovog čudnovatog vremena. Prvo bi bilo potrebito da svatko ode na par mjeseci u pustinju ili kakvo drugo osamljeno mjesto, da spozna tko je sam za sebe pa onda da donosi sud i da se odlučuje, iz kaosa nastaje kaosa, iz mira i spokoja nastaje mudrost. Di je pisalo "spoznaj prvo sebe" koliko me sjećanje služi na ulazu u Aleksandrijsku knjižnicu, to je zasigurno prvi korak.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.

Zadnje uređivanje Epic hero : 15.03.2012. at 13:01.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 14:10   #89
Problem je i u tome da danas puno više žena završava fakultete od muškaraca,a obrazovane žene ne pristaju na kompromise. Mislim da je najveći broj samica upravo među visoko obrazovanim ženama! A i muškarci takve izbjegavaju jer ne žele da im sole pamet!
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 16:08   #90
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post

jer im program i društvo govori da su oni vrijedniji kao takvi jer se razmnožavaju,
Ne znam da li oni sebe smatraju vrednijima, ali sto se tice smisla zivota, svakako su svrhovitiji.

Smisao zivota jest nastavak zivota, nis vise ni manje.
Bez ljudi koji se razmnozavaju zivot bi prestao postojati.
Tebi se taj smisao moze svidjati ili ga mozes smatrati glupim i nepotrebnom, no ako svi ljudi zakljuce da je glupo i nepotrebno razmnozavati se...pa well...nakon 100 godina, svijet nastanjen ljudima ne bi postojao. Ne ulazim bi li to bilo dobro ili lose iz svijetove perspektive

Quote:
Di je pisalo "spoznaj prvo sebe" koliko me sjećanje služi na ulazu u Aleksandrijsku knjižnicu, to je zasigurno prvi korak.
Apolonovo prorociste u Delfima.
Na drugoj strani ulaza u hram je pisalo " nista previse"
Dakle, umjerenost u svemu.
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 16:28   #91
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Problem je i u tome da danas puno više žena završava fakultete od muškaraca,a obrazovane žene ne pristaju na kompromise. Mislim da je najveći broj samica upravo među visoko obrazovanim ženama! A i muškarci takve izbjegavaju jer ne žele da im sole pamet!
Ili što bi narodski rekli nedaju se više ..bati u zdrav mozak.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 16:44   #92
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Problem je i u tome da danas puno više žena završava fakultete od muškaraca,a obrazovane žene ne pristaju na kompromise. Mislim da je najveći broj samica upravo među visoko obrazovanim ženama! A i muškarci takve izbjegavaju jer ne žele da im sole pamet!
Ta sintagma nepristajanje na kompromise je u većini slučajeva zapravo eufemizam za infantilno fantaziranje i preseravanje.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 17:33   #93
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Problem je i u tome da danas puno više žena završava fakultete od muškaraca,a obrazovane žene ne pristaju na kompromise. Mislim da je najveći broj samica upravo među visoko obrazovanim ženama! A i muškarci takve izbjegavaju jer ne žele da im sole pamet!
veće gluposti u životu nisam pročitala.
po tvojoj definiciji sve pravnice,doktorice i profesorice bi trebale biti neudate. jer ne pristaju na kompromise.
a konobarice i blagajnice u supermarketima koje su ne baš inteligentne i svršavaju na svoje umjetne nokte bi trebale biti sretno zalljbljene i imat sretan obiteljski život jer su - eto, ne baš obrazovane.
jebeš pametne žene.
nekad zbilja uživam u svom solo statusu. upravo radi takvih iscjedaka od muškog roda.

ovo je na nivou moje babe od 75 godina.......ne, i ona je liberalnija.
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 22:01   #94
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Neznam što se uopće ima etiketirati, nek svatko živi kako hoće, kako je najbolje za njega/nju, sve je u redu dok se drugoga ne ugrožava, ne maltretira, itd. Više zla na ovome svijetu napravili su oženjeni nego samci jedno puta bezbroj bilijardi puta više, jer kao štite pećinu, ženku, mladunčad, kao fol, preživljavanje i te spike, pa umješaju i crkvu u sve to, veliki katolici itd, i evo ti sranja. A ovi samci su uvijek negdje u tišini, nešto proučavaju, nečim se bave, ili se povuku negdje i rade nešto svoje, ni neznaš da postoje. Sve ratove izazvala je emocionalno tjelesno seksulana manipulacija, pa onda tek lova, pa tek onda moć, pa tek onda slava, pa onda tek bolesni um. Samac ne, oni su u bačvi ili u spilji negdje ili u kakvoj kolibici na rubu šume, ili u gradu gledaju kako da zbrišu.

A ovi što govore zašto ima samaca zato jer su egocentrični, hedonistički nastrojeni, narcisoidni, da štuju sebeljublje, itd, ti pak ne ne razumiju ništa, jer im program i društvo govori da su oni vrijedniji kao takvi jer se razmnožavaju, pa kao oni tobože za nešto žive i nešto se žrtvuju, a zapravo su posljedično - uzročna veza implementiranog programa koji ih jedino kao takve u sistemu podržava u smislu daljnjeg robstva, nađite prvo slobodu i prave vrijednosti pa se onda množite pa recite nešto da ste našli i da ste bolji, ovako do grla u kreditima i ostalim masonskim smicalicam vi i vaša djeca samo ste sredstvo daljnje kontrole, programiranja i manipulacije i kao takvi ste podobni, pa naravno da će vas sustav kao takve podržavate kao svejžu krv.
Ljubav je drugo, zaljubljenost je treće(to neću uopće komentirati), zaljubljenost je iluzija, a tko je našao ljubav i to živi taj je sretan, danas je to sve teže i teže, jer su svi definirani nekim vanjskim utjecajima i podložni tokovima ovog čudnovatog vremena. Prvo bi bilo potrebito da svatko ode na par mjeseci u pustinju ili kakvo drugo osamljeno mjesto, da spozna tko je sam za sebe pa onda da donosi sud i da se odlučuje, iz kaosa nastaje kaosa, iz mira i spokoja nastaje mudrost. Di je pisalo "spoznaj prvo sebe" koliko me sjećanje služi na ulazu u Aleksandrijsku knjižnicu, to je zasigurno prvi korak.
Razmisli ti... zasto si ti u mogucnosti da mlatis tu svoju filozofiju tu...
Zasto si bio u mogucnosti iskusiti sve zivotne radosti i ne-radosti. Zamisli samo sto si sve kroz zivot prosao, koliko si radosti sretnih trenutaka dozivio, koliko osjecaja... koliko svega...!
Sve to ne bi postojalo, sve to ne bi dozivio... TI ne bi postojao, da su tvoji bioloski roditelji mislili slicno kao ti, da je to dvoje ljudi odlucilo kako ne zele imati djecu.

Ne zeljeti imati djecu je kao...je kao....
Da slikovito opisem:
Posudis od prijatelja 10 kuna da uplatis listic lutrije. Dobijes jack-pot! I sad nakon toga mu ne zelis vratit nit tih 10 kuna.
Eto moje razmisljanje... Jedne ispod prosjecno inteligentne/ mozgom isprane/ manipulacijom utjecajne, primitivne, tradicionale individue.
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 22:22   #95
evo zašto sam ja trenutno sam. svaka cura koja se meni svidi ja se njoj ne sviđam a ja se svidim svakoj curi koja se meni ne sviđa. da bi se izvukla sredina potrebno je da ja skroz spustim svoje kriterije (što sam i činio pa opet se u praksi dosta puta nebi ostvarila veza) ili s novcem financirat vezu ili seks s curom koja mi se svidi (naravno ako ona na to pristaje) što je po meni površno pa ne činim.
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 22:46   #96
ja mislim da na zapadu to se dogada barem zbog dva razloga:

Prvi:
feminizam

drugi:
muskarci sve vise postaju zene.... o tome sam citao cak jedan clanak, izgleda da se gube pravi muskarci cak zbog neki sastojka u hrani,pa tako muskarci su sve vise nesposobni upravljati s zivotom i tako traze potporu u roditeljima i tako dalje bas kao zena sto trazi u muskarcu.
Klipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 02:50   #97
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
veće gluposti u životu nisam pročitala.
po tvojoj definiciji sve pravnice,doktorice i profesorice bi trebale biti neudate. jer ne pristaju na kompromise.
a konobarice i blagajnice u supermarketima koje su ne baš inteligentne i svršavaju na svoje umjetne nokte bi trebale biti sretno zalljbljene i imat sretan obiteljski život jer su - eto, ne baš obrazovane.
jebeš pametne žene.
nekad zbilja uživam u svom solo statusu. upravo radi takvih iscjedaka od muškog roda.

ovo je na nivou moje babe od 75 godina.......ne, i ona je liberalnija.
Najveći postotak starih djevojaka su baš visokoobrazovane žene. Ne znam zašto ti to smeta,ali to su činjenice. I zašto misliš da su prodavačice i konobarice neinteligentne? Ili obrnuto,zašto misliš da je netko inteligentan zato što je završio faks? Inteligencija je jedan,a školska naobrazba drugi pojam. Ne mješaj kruške i jabuke.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 07:34   #98
Quote:
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
za čovjeka kojeg volim bih živjela na kruhu i vodi... odrekla svoje razmaženosti...kad ne bude moglo-promijenit ću se.
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pa dobro, zaljubljenost je privremeni emotivni poremećaj
Cinjenica je, da se zbog duzeg skolovanja, nacina zivota, itd brakovi sve kasnije sklapaju. A sto su ljudi iskusniji, to jim je jasnije kakva je realnost. Zivot nije bajka.

Quote:
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Problem je i u tome da danas puno više žena završava fakultete od muškaraca,a obrazovane žene ne pristaju na kompromise. Mislim da je najveći broj samica upravo među visoko obrazovanim ženama!
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Većina starih djevojaka su zadojene feminizmom,puno traže,a ne nude ništa i ostaju same.
Da. Vecina zena za _brak_ (+ djecu) zeli partnera koji je "uspijesniji" od njih, a takvih vise nema dovoljno.

A da bi situacija bila jos gora, cinjenica da u slucaju razvoda bas taj trazeni/uspijesniji muskarac cesto nastrada, jos pogorsa situaciju. Toga svjestan muskarac, ce dobro razmisliti prije upustanja u brak. It may be better to just rent.

PS: A za neformalne veze i vezice vaze druga pravila...
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:25   #99
Moje osobno mišljenje je da je ta pojava vezana više uz ekonomsko strujanje...znate li koliko je danas teško (u hr barem a vani) osigurati dijeci (aka četveročlanoj) obitelji normalan život???
Lakše je osigurati samoga sebe nego sebe,ženu i dvoje dijece...ovako će biti otprilike sve do onda kada plaća bude dovoljna za mjesečne režije...
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:41   #100
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Problem je i u tome da danas puno više žena završava fakultete od muškaraca,a obrazovane žene ne pristaju na kompromise. Mislim da je najveći broj samica upravo među visoko obrazovanim ženama! A i muškarci takve izbjegavaju jer ne žele da im sole pamet!
Kod mene je obrnuto iskustvo!
Samica sam, visokoobrazovana i doista uživam u svojoj "samoći" - nešto čitam, proučavam, tiha sam, živim svoj život, ne ugrožavam nikoga, imam svoje hobije, volim životinje prirodu, itd.

Zanimljivo je kako me mnogi muškarci žele uvući u vezu, mahom razni nekompletni tipovi sa strahom od samoće koji su prešli 40-tu i sad bi se htjeli "skrasiti" iako meni osobno nemaju kvalitete zbog kojih bih se s takvima uparila.
lijep je to osjećaj kad se brinem za sebe, ne boli me glava oko rastućeg minusa na računu financijski neodgovornog muža (doživljeno), ne moram se stišavati i dodvoravati agresivnom mužjaku koji ne vidi dalje od vlastitog ega (doživljeno). Živim u miru Božjem i radije bih volontirala u domu za nezbrinutu djecu kad bih imala viška vremena ili udomila psa nego živjela u paru.
Jer znam kako je to, bila sam u braku. Što se tiče društvenog života, radije idem na nastupe sa svojom plesnom skupinom ili u kino s frendicama ili pozivam društvo k meni na kuhano vino nego da posjećujem nečije lude tetke i manipulativne roditelje, te dosadne sestrične, a život u paru uključuje takva druženja.
Mnogo i previše ljudi želi pošto poto u vezu tek tako da su u vezi i da se razmnože, mnogi još pate od ispraznih i površnih očekivanja primitivne okoline koja vrednuje čovjeka po tome ima li nekoga i koliko djece ima.
Osobno svemu tome ne robujem, volim svoj život samice u kojem pričam s mnogima, susrećem koga hoću i kad hoću, vodim zdravi život i baš je super.
Možda sam hedonist, možda samoživa, možda ovo i možda ono, ali jednostavno, ovakav mir ne bih mijenjala za nekog prdonju koji će mi uzurpirati prostor.
Od muškaraca nikad nikakve koristi, rijetko koji ima soli u glavi, a više ih je nesamostalno, bilo uz majčinu suknju ili ženinu pregaču nego žena koje danas smjelo grabe naprijed i ostvaruju svoju sudbinu kakva god ona bila.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.