Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Moje mišljenje o Tuđmanu je...
pozitivno 399 49.44%
negativno 271 33.58%
pozitivno i negativno 126 15.61%
nemam stav 11 1.36%
Glasovatelji: 807. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 01:50   #8501
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Zapitaj se jos jednom.
Zapravo...Pokusaj i odgovoriti.

Ako je imao podrsku velike vecine za stvaranje drzave (koju btw. NIJE ON stvorio, nego su je stvorili hrvatski gradani), zasto je danas situacija bitno drugacija?
Nije li to zato jer je razocarao?
Nije li to zato jer je stvorio temelje drzave takve da radi tih temelja svi iz te drzave koji mogu bjeze glavom bez obzira i u koju ne zele doci cak niti izbjeglice iz najjadnijih dijelova Afrike?
Kakvu je to on drzavu stvorio, ako vec tvrdis da ju je on stvorio? Drzavu koja je ekonomski najjadnija u Europskoj uniji, od koje su u samo desetak godina cak i Bugarska i Rumunjaska postale uspjesnije.
Drzave su napravili i Makedonci, Slovenci, Cesi, Slovaci, Ukrajinci, Poljaci i jos mnogi drugi. Gdje je Hrvatska medu njima? Od tih nabrojanih Hrvatska je na pocetku Tudmanovog "stvaranja" bila jedna od najrazvijenijih, a nakon tudmanovog "stvaranja" je jedna od najjadnijih, najsiromasnijih i najbesperspektivnijih.
Gdje stavljas velikog gorostasa Tudmana u svijetlu tih cinjenica?

Ja ga uopće ne glorificiram,ne mislim da ju je on vlastoručno stvorio i mislim da je imao jako,jako,jako,JAKO puno pogrešaka.
Nakon toga ga vidim kao nekoga tko je razumio 'u dlaku' hrvatskog čovjeka,hrvatsku povijest,hrvatsku zbilju,hrvatsku budućnost i hrvatsku sadašnjost.
I to čak nevoljko priznajem. Dakle,čovjeku priznajem da je bio vrhunski intelektualac,vješt političar i dobar govornik.
To govorim kao njegov politički neistomišljenik.
To je pod broj 1.
Pod broj 2,nisu državu stvarali građani nego narod,a evo ja bih te zamolio da se ti upitaš zašto koristiš termin građani umjesto naroda(ogromna je razlika i to baš u ovom specifičnom kontekstu jer ćemo uskoro doći do razine da su državu stvarali porezni obveznici).
Pod broj 3,

hrvatsko 'stanje' dijelim u dvije kategorije. Materijalno i duhovno.
Daljnja dioba materijalne kategorije (poslije ću o duhovnoj) ide u dvije grane,onu koju možemo uzročno-posljedično povezati s Tuđmanom,vladavinom itd. i ona koja veze nema s njime.

Dakle, prva i osnovna stvar koju treba razumjeti,a nakon toga i prihvatiti jest da je državu sastavljao na principu pomirdbe.
Tu je stvar osuđena na propast,po mojem skromnom mišljenju. Iako je moment,volja i htjenje možda moglo rezultirati nekim drugim ishodom,
kombinirati jugo-tehnomenađera s političkim emigrantom iz Australije je nemoguće. To je meni bilo tada već jasno i zato se valjda danas ne čudim kao pura dreku kao većina.
Da bi uspio u bilo čemu što je htio,upravo je tu barijeru morao probiti. Završilo je tako da je kompletnim represivnim sustavom zavladao bivši kadar, politički Hrvati su završili na frontovima, a jedini kapital koji je Hrvatska imala je bio kapital koji je prethodno izvučen iz bivše države na strane račune (jer se znalo od 86'. da je pitanje vremena kad će se Jugoslavija raspasti) ili dotacije iz inozemstva koje bi se spiskale na obranu ili završavale po đepovima ili što si je narod uspio zavrtiti na onoj hiperinflaciji krajem 80'ih.

Dakle, što imamo?
Pored imovine u obliku hotela,odmarališta i sl.,imamo tvornice iz bivšeg sistema koje su
a) velika većina nekonkurentne na tržištu kojem pristupamo
b) i ako su konkurentne, trebaju vrhunsko vodstvo da bi preživjele - što rat,što tržište
c) 50% ih je sravnjeno sa zemljom tijekom rata

B) 1) vodstvo dobivaju mahom tehnomenađerčići stasali u samoupravnom socijalizmu- defekt br.1
2) isti nemaju razinu intelekta(što je manje bitno),nemaju ODGOVORNOSTI,nemaju empatije i nemaju širu sliku stvari koju definitvno ima
onaj dečko od 19 godina koji gazi po blatu negdje kraj Petrinje. defekt br.2


Stvar odatle ide dalje sama po sebi.
Previše je to kompromisa s krivim ljudima koji su mu bili nužni i neophodni da bi ostvario cilj. Ako netko misli da bi ti onih godina mogao stvoriti državu bez da išta pitaš vukove kao što su Perković,Manolić,Mesić i sl. grdno se vara jer bi našli oni nekog 'drugog Tuđmana' da to napravi umjesto njega,baš ko što prvotno odabraše njega.
To su ti povijesni fakti koji ne razumiju ljudi koji o bivšem sistemu nemaju veze s vezom,koje bivši sistem ne zanima,koji ga gledaju površno i koji dan danas ne razumiju odnos snaga tada i sada i koliko je to DAN DANAS bitna tema da se stvari raščiste.

Ono što mene osobno drži uz ovu i ovakvu Hrvatsku su upravo ljudi s bojišta,ucviljene majke i naši najveći sinovi koji su sada pod zemljom.
Drži me to zajedništvo koje smo pokazali i stvari koje smo uspjeli, kada bi samo luđak to pokušavao. To nema veze niti s Tuđmanom niti s bilo kakvom politikom. Dan danas,2017. godine i držat će me dok sam živ.

Eto,i to ti je Tuđman. 10 godina Tuđmana. Ono u što sam uvjeren, jest da su mnogi dočekali Tuđmanovu smrt s velikim smješkom. Ne iz političko-ideoloških razloga jer im samima do toga nije toliko stalo, već onih financijskih. Čim je umro,to je značilo da sada sve do jedne popljačkane kune u tih 10 i više godina mogu pripisati mrtvom čovjeku koji se neda braniti. Još jedna od kardinalnih pogrešaka FT je prepuštanje medija onim najcrnjim jugonacionalistima koji su kao miševi šutili dok je bio živ,a koje je sve do jednog osobno ostavio ili doveo na javnu televiziju. (pa ti danas slusaj Maju Sever kako prednjači po kenjazi po HDZ-u,a nikada HRT vidla ne bi bez FT)
Kreće 2000. i od barem nekolicine poštenih,pravičnih i inteligentnih ljudi ne ostade niti jedan jedini.U bilo kojoj od stranaka. Od vojske pa sve do HRT-a.
Ostao je jedan obezglavljeni kokošinjac sitnih spletkaroša,kriminalaca,tajkuna i smradova.

Ako si mislio da je sve gore navedeno za mene najveća tragedija,reći ću ti da nije. Najveća tragedija od svih je ona duhovna kaljuža u kojoj se sad svi kupamo,a sami biramo hoćemo li sudjelovati u njoj ili ne.
Ostali smo opljačkani, bez da znamo tko nas je opljačkao i medijima koji skrivaju prave krvoloke ove države upirući prst malo u mrtvog Tuđmana,malo u trećerazrednog kriminalčića koji je prošvercao preko fronta 2 šlepera cigareta i koji je 'slučajno' Hercegovac tako da 'raja' ima krivca,dežurnog Pedra.
Proširili su svoj smrad u naše kuće preko televizijskih ekrana i demoralizirali narod u svakom pogledu.

Ja se 2017. godine i dalje najviše rastužim kada vidim svoj narod kako grčevito pokušava shvatiti što im se dogodilo i kako ih krvoloci iz dana u dan šalju u slijepe misaone ulice iz svojih uredništava,a iz kojih se rijetki vrate i shvate,pri tome, ne misleći da sam baš JA taj koji je bogom dan i koji razumije sve.

Eto. I meni nije gušt braniti Tuđmana, ja i moja obitelj odavno znamo kako to završava kad ti Zagorac (bez uvrede dragim Zagorcima) bude državnik,ali branim fakte i ne slažem se s milijon i jednom fabriciranom 'istinom' za raju pa makar mi to i koristilo.





Quote:
Nije li to zato jer je stvorio temelje drzave takve da radi tih temelja svi iz te drzave koji mogu bjeze glavom bez obzira i u koju ne zele doci cak niti izbjeglice iz najjadnijih dijelova Afrike?
Kakvu je to on drzavu stvorio, ako vec tvrdis da ju je on stvorio? Drzavu koja je ekonomski najjadnija u Europskoj uniji, od koje su u samo desetak godina cak i Bugarska i Rumunjaska postale uspjesnije.
Drzave su napravili i Makedonci, Slovenci, Cesi, Slovaci, Ukrajinci, Poljaci i jos mnogi drugi. Gdje je Hrvatska medu njima? Od tih nabrojanih Hrvatska je na pocetku Tudmanovog "stvaranja" bila jedna od najrazvijenijih, a nakon tudmanovog "stvaranja" je jedna od najjadnijih, najsiromasnijih i najbesperspektivnijih.
E sad se ja pitam.. što bi značilo kada bih ti ja na ovo sve rekao,DA, jest, tako je.
?
Rješava li to problem? Čini li te sretnim što sam ti se pridružio u toliko već dosadno-reltivizirajućoj dijagnozi da je sve crno i da ništa ne valja?
Misliš da će rješenje doći kad svi kolektivno odustanemo od samih sebe i predamo se ?

To je za mene kultura smrti,najgori i najcrnji mrak i borit ću se da svojim životom budem bolji i potegnem barem 5 ljudi za sobom umjesto da kao papiga dolazim na forume subverzivno širiti defetizam među svojim narodom kojeg ionako imaju preko glave.
Zapravo, u tome vidim i neki razlog za branjenje FT, što kakav god meni dalek bio,partizanski general iz Zagorja, i dan danas je toliko intelektualno daleko od većine ljudi da je to žalosno.

Dakle,mogu te unistit materijalno,mozes otici na drugi kontinent,mozes sve,ali svoju nacionalnost nikada ne mozes zamjeniti za neku drugu jer ce ti ona uvijek biti duboko u duši i uvijek ce te boljeti iste stvari koje bole ovaj narod. Ovo dakako ne vrijedi za i dalje živuće Jugoslavene.
Kada ljudi ovdje budu svijesni svoje odgovornosti kao Hrvati,kada to ne bude zadnja rupa na svirali i mrtvo slovo na rodnom listu,stvari ce se poceti mijenjati. Dotle,bilo bi pozeljno za početak ,ne provoditi kontraobavještajnu politiku drugih nacija i 'ne srati u gnijezdo' iz kojeg si se izlegao (kako netko to zgodno reče) jer takvog primjera u svijetu nema,osim Hrvatske. Od Ruande,preko Vijetnama pa do Amerike.

Zadnje uređivanje killy : 06.12.2017. at 02:10.
killy is offline  
Old 06.12.2017., 07:37   #8502
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Solidno je uništio polovicu kompletne industrije
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Solidno je unistio kompletnu industriju. Ovo sitno sto prezivljava prezivljava po inerciji i na izdisaju je.
Ah, da barem je, svima bi nam danas bilo puno bolje.

To mu je druga najveća greška. Bio je stari socijalist koji je htio da "sve ostane u hrvatskim rukama", ništa nije htio privatizirati.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 06.12.2017., 07:46   #8503
i izgledao je stalno kao da je progutao dršku od metle
nije imao nikkavu harizmu lidera, više je podsjećao na čangrizaovog
penzića
Karahasan is offline  
Old 06.12.2017., 14:41   #8504
Od svih uspjeha *Franje zlatoustog*(ovo ja od milja)možda i najfascinantnije,od svih prepreka koje je morao proći do priznanja,je kako je preveslao Britance žedne preko vode.Njihove kasnije težnje i upinjanja kroz silne emisije i propagandu da ga ocrne i pokušaj da ga diskreditiraju u ovoj Haškoj presudi je jalova pobjedica obzirom da je čin generala Praljak zatvorio sud a ne presuda.
nexst is offline  
Old 07.12.2017., 15:38   #8505
Zapravo fascinira jedna stvar. FT je jedinstvena povijesna ličnost, koja je uspjela za Hrvate izborit samostalnu državu u košmaru međunarodnih odnosa i u uvjetima kad hrvati zapravo nisu imali niti jednog bitnijeg međunarodnog faktora za saveznika. A da je radio grešaka, radio je, ali kad mu se gleda politički rezultat kao cjelina, on je monumentalan, definitivno bez konkurencije najveća ličnost hrvatske povijesti.
Ovo neće oboriti niti sto tisuća Klasića i Jakovina, jer jednostavno nemaju uporišta u činjenicama, ma koliko se trudili i izmišljali.
gigapop is offline  
Old 07.12.2017., 18:28   #8506
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Zapravo fascinira jedna stvar. FT je jedinstvena povijesna ličnost, koja je uspjela za Hrvate izborit samostalnu državu u košmaru međunarodnih odnosa i u uvjetima kad hrvati zapravo nisu imali niti jednog bitnijeg međunarodnog faktora za saveznika. A da je radio grešaka, radio je, ali kad mu se gleda politički rezultat kao cjelina, on je monumentalan, definitivno bez konkurencije najveća ličnost hrvatske povijesti.
Ovo neće oboriti niti sto tisuća Klasića i Jakovina, jer jednostavno nemaju uporišta u činjenicama, ma koliko se trudili i izmišljali.
Tito ga ipak nadmašuje
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 07.12.2017., 18:45   #8507
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Tito ga ipak nadmašuje
Klasiću jesil to ti ode?

Nadmašuju ga mnogi. Mogu ti i navesti neke; Gandhi, Mandela, Adenauer, Bismarck, Washington itd, ali vrag je u detaljima, gledamo iz HRVATSKE nacionalne perpektive.

O Titu neću ovdje, zagadit ćemo temu....
gigapop is offline  
Old 07.12.2017., 19:10   #8508
Franc zlatousti nas je doveo do neovisnosti.Josefa brončanog se sjećamo kao krvnika koji je pobio najviše Hrvata u povijesti.
nexst is offline  
Old 07.12.2017., 20:27   #8509
Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Franc zlatousti nas je doveo do neovisnosti.Josefa brončanog se sjećamo kao krvnika koji je pobio najviše Hrvata u povijesti.
Franc zlatousti je izdao Vukovar, izvršio agresiju na Bosnu, omogućio privatizacijsku pljačku i bogaćenje raznih podobnih kamiondžija, cvjećara, skladištara, strojara...
Tito se obračunao s nacističkim kolaboratorima.
El jefe is offline  
Old 07.12.2017., 20:29   #8510
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Zapravo fascinira jedna stvar. FT je jedinstvena povijesna ličnost, koja je uspjela za Hrvate izborit samostalnu državu u košmaru međunarodnih odnosa i u uvjetima kad hrvati zapravo nisu imali niti jednog bitnijeg međunarodnog faktora za saveznika. A da je radio grešaka, radio je, ali kad mu se gleda politički rezultat kao cjelina, on je monumentalan, definitivno bez konkurencije najveća ličnost hrvatske povijesti.
Ovo neće oboriti niti sto tisuća Klasića i Jakovina, jer jednostavno nemaju uporišta u činjenicama, ma koliko se trudili i izmišljali.
Jadan smo mi neki narod ako nam je on najveća ličnost
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 07.12.2017., 20:55   #8511
Quote:
El jefe kaže: Pogledaj post
Franc zlatousti je izdao Vukovar, izvršio agresiju na Bosnu, omogućio privatizacijsku pljačku i bogaćenje raznih podobnih kamiondžija, cvjećara, skladištara, strojara...
Tito se obračunao s nacističkim kolaboratorima.
Franc zlatousti je organizirao referendum o neovisnosti na kojem su Hrvati s 83% sami odlučili o svojoj drzavi.Znamo kako ih je krvnik Bronzani "oslobodio"
https://goo.gl/images/S7AX5F

https://goo.gl/images/5FDWPf

Ovi kolaboratori,koji nisu ostali bez pletenica, a nisu bili u savezu komunista ostali su bez stanova,zemlje,tvornica,prava na odrastanje u istinskoj demokraciji(ono osnuješ ili izabereš stranku koju želiš)etc od strane *zidara* *šumara**samoupravljaca*
nexst is offline  
Old 08.12.2017., 00:59   #8512
Quote:
killy kaže: Pogledaj post

Sami sebi grob kopate i izgleda da u tome uživate.
Ovih dana si grob kopa HDZ, uz pomoć Koli, Plenki, Njonje i Sabora, te histerije desne mase. Ne priznavanje haaških presuda odjekuje planetom, medijima i političkim krugovima, Guardian, Aftonbladet, Spiegel i desetine drugih, Vijeće sigurnosti, briselski parlament, evropski pučani ... kompa, ako u HDZetu ne dođe do puča, čistke i novog političkog kursa, oni su mrtvaci. Sjeti se ovog na slijedećim izborima.

Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Jedno je sigurno, da je Tuđman poživio, ovakve presude ne bi bilo.
Kao i mnogih drugih.
Carla mu pisala optužnicu. Da je poživio do danas, već bi mjerio koracima ćeliju u Spandau, npr.

Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Hvala PRVOME što je razbio yugočetničku bratiju.
Ili je ona razbila njega? Tj. nas zbog njega na žalost?

Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Ironija povijesti. Koliko smo Srba istjerali, toliko se Hrvata odselilo. Tu nam je povijest pokazala od šake do lakta. Nismo znali što će nam se dogoditi. Mislili smo da smo pobijedili kada smo uspjeli što istjerati, što pobiti Srbe u Hrvatskoj. Taj je broj smanjen s razine nacionalnoga entiteta skoro na nulu, na beznačajni postotak bijednoga stanovništva. Izgledalo je da su Hrvati pobijedili i, onda, što se dogodilo? Hrvati su se iselili iz Hrvatske! Otprilike u istom je broju Hrvatska izgubila Hrvata koliko je istjerala Srba.
Jbt, pod Francom izgubismo Posavinu, Srednju Bosnu, koje su opstale petsto godina pod Turcima. Izgubismo Krajinu jer je otjero stanovništvo, propada. Sad nestaje i najbogatija Slavonija, iseljava se. Stravično. Božja kazna zbog rušenja Jugoslavije ?

Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
To uopće ne stoji. Takvo tumačenje je vrlo tendeciozno. Srbi su sebe iz RH istjerali sami.
Da, da, samo ih je trebalo podsjetiti da startaju višesatnim granatiranjem i s dvjesto tisuća nabrijanih bojovnika.
Quote:
Jednostavno rečeno, FT je ostavio državu sa solidnim perspektivama, i riješenim krucijalnim pitanjima opstanka.
To je bila SRH, rat je donio bezperspektivnost i neriješena krucijalna pitanja. Franc je donio novu zastavu, grb i himna su stari, kunu i praznu Krajinu, stare granice koje imamo od Tita, mnoga neriješena granična pitanja, poharanu privredu, nestalu poljoprivredu, zamijenio Beograd s glavnim gradom Zagrebom i centralizmom kakav hrvatski krajevi ne pamte u povijesti, ni pod Ugrima, podčinio nas Haagu, Brislu i NATO.

Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Patuljci pojma nemaju u kakvim uvjetima je PRVI ostvario priznanje Hr.
PRVI s priznanjem nema ništa osim izdaje Vukovara. A ostvarena je u uvjetima ruševina, krvi i masovnih grobnica od strane MZ, kako to ne bi postala cijela Hrvatska. Da ne velim kako Evropa nije trebala četiri milijuna izbjeglica kod sebe. No ubrzo su zažalilipriznanje i proglasili ga preuranjenim.

Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Meni i dan danas nije jasno kako je uspio kad vidim komentare.
Tebi ni dan danas nije jasno da On nije uspio, ni mi s njim.

Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Franc zlatousti nas je doveo do neovisnosti.Josefa brončanog se sjećamo kao krvnika koji je pobio najviše Hrvata u povijesti.
Bi li ti se slomio prst na tipkovnici da napišeš Ustaša-Hrvata-fašista ili ti je ovako prljavije podmetanje pa ti se više sviđa? S U-perspektive?
A neovisnost ti jaka: šamaraju Haag, Brisel, Washington, Merkel, Putin, Slovenci, Madžari ... tko se sjeti.

Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Franc zlatousti je organizirao referendum o neovisnosti na kojem su Hrvati s 83% sami odlučili o svojoj drzavi.
Guglaj malo po forumu pa vidi što piše kolegica iz HDZeta, iz kraja gdje nikad HDZ nije vladao, kako su cijelu noć do jutra zaokruživali listiće da bi natukli ponosnih ti 83%. Tim tragom, svi izbori devedesetih su drastično lažirani, no ne brini i to će se otkrit jednog dana.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is online now  
Old 08.12.2017., 05:13   #8513
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Ovih dana si grob kopa HDZ, uz pomoć Koli, Plenki, Njonje i Sabora, te histerije desne mase. Ne priznavanje haaških presuda odjekuje planetom, medijima i političkim krugovima, Guardian, Aftonbladet, Spiegel i desetine drugih, Vijeće sigurnosti, briselski parlament, evropski pučani ... kompa, ako u HDZetu ne dođe do puča, čistke i novog političkog kursa, oni su mrtvaci. Sjeti se ovog na slijedećim izborima.

Carla mu pisala optužnicu. Da je poživio do danas, već bi mjerio koracima ćeliju u Spandau, npr.

Ili je ona razbila njega? Tj. nas zbog njega na žalost?

Jbt, pod Francom izgubismo Posavinu, Srednju Bosnu, koje su opstale petsto godina pod Turcima. Izgubismo Krajinu jer je otjero stanovništvo, propada. Sad nestaje i najbogatija Slavonija, iseljava se. Stravično. Božja kazna zbog rušenja Jugoslavije ?

Da, da, samo ih je trebalo podsjetiti da startaju višesatnim granatiranjem i s dvjesto tisuća nabrijanih bojovnika. To je bila SRH, rat je donio bezperspektivnost i neriješena krucijalna pitanja. Franc je donio novu zastavu, grb i himna su stari, kunu i praznu Krajinu, stare granice koje imamo od Tita, mnoga neriješena granična pitanja, poharanu privredu, nestalu poljoprivredu, zamijenio Beograd s glavnim gradom Zagrebom i centralizmom kakav hrvatski krajevi ne pamte u povijesti, ni pod Ugrima, podčinio nas Haagu, Brislu i NATO.

PRVI s priznanjem nema ništa osim izdaje Vukovara. A ostvarena je u uvjetima ruševina, krvi i masovnih grobnica od strane MZ, kako to ne bi postala cijela Hrvatska. Da ne velim kako Evropa nije trebala četiri milijuna izbjeglica kod sebe. No ubrzo su zažalilipriznanje i proglasili ga preuranjenim.

Tebi ni dan danas nije jasno da On nije uspio, ni mi s njim.

Bi li ti se slomio prst na tipkovnici da napišeš Ustaša-Hrvata-fašista ili ti je ovako prljavije podmetanje pa ti se više sviđa? S U-perspektive?
A neovisnost ti jaka: šamaraju Haag, Brisel, Washington, Merkel, Putin, Slovenci, Madžari ... tko se sjeti.

Guglaj malo po forumu pa vidi što piše kolegica iz HDZeta, iz kraja gdje nikad HDZ nije vladao, kako su cijelu noć do jutra zaokruživali listiće da bi natukli ponosnih ti 83%. Tim tragom, svi izbori devedesetih su drastično lažirani, no ne brini i to će se otkrit jednog dana.
Kak samo imaš živaca trolovima objašnjavati činjenice...

Franc Krivousti je iz prerspektivne, pomalo bogate i ekonomski i zakonski sređene republike u federaciji napravio jadnu, bezperspektivnu, nazadnu i polufašističku zemlju.
Zemlju iz koje bježi tko stigne, zemlju u kojoj vladaju polupismeni klošari tipa glasnovića, zemlju u kojoj se otima siromašnoj djeci da bi se dalo bogatoj u katoličkom vrtiću, zemlju u kojoj podobni gaze ljude bez sankcija a u kojoj se zbog malog "p" plaća kazna od 10000 kuna.
Zemlju u kojoj se popljačkalo sve što se stiglo, a ostalo uništili, zrmlju koja je dužna i Bogu i vragu.

Fakat, živio Franc Krivousti, dragi Bog, društvo iz Ercegovine i predani strtanački pijuni, koji pozakruže kad nešto treba pozakružiti.
Smotani2 is offline  
Received Infraction
Old 08.12.2017., 09:30   #8514
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post

Jbt, pod Francom izgubismo Posavinu, Srednju Bosnu, koje su opstale petsto godina pod Turcima. Izgubismo Krajinu jer je otjero stanovništvo, propada. Sad nestaje i najbogatija Slavonija, iseljava se. Stravično. Božja kazna zbog rušenja Jugoslavije ?

Nedužna sirotinja izginula, državna imovina pokradena u nezakonitoj privatizaciji, gospodarstvo uništeno, generali po zatvorima, krediti za obnovu države stižu, Vatikanu i KC doživotno plaćamo piksu, pola miliona branitelja za vratom. Zahtjev za plaćanjem ratne odštete susjednoj državi samo što nije došao. Za ono što nije opljačkano i rasprodano pripremaju se uvjeti za novu pljačku države, jedni se iseljavaju, drugi traže boce u kontejneru, korumpirano sudstvo i državna uprava.Nesposobni ministri u vladi, Čokolinda i anemični nas nastoje posvađati s kim god imaju prilike!
Bolji od tebe is offline  
Old 08.12.2017., 09:44   #8515
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Zapravo fascinira jedna stvar. FT je jedinstvena povijesna ličnost, koja je uspjela za Hrvate izborit samostalnu državu u košmaru međunarodnih odnosa i u uvjetima kad hrvati zapravo nisu imali niti jednog bitnijeg međunarodnog faktora za saveznika. A da je radio grešaka, radio je, ali kad mu se gleda politički rezultat kao cjelina, on je monumentalan, definitivno bez konkurencije najveća ličnost hrvatske povijesti.
Ovo neće oboriti niti sto tisuća Klasića i Jakovina, jer jednostavno nemaju uporišta u činjenicama, ma koliko se trudili i izmišljali.


ne budi smiješan. kada kreneš u školu učiti ćeš o SFRJ i o Socijalističkoj Republici Hrvatskoje te Ustavu iz 1974 ... A i o drugim monumentalnim ličnostima svih bivših Socijalstičkih republika federativne Jugoslavije koje su postale samostalne države ... tako da
I zamisli, nikakve razlike u državnim granicama između Socijalističke i današnje asocijalne Republike Hrvatske.
no jedno je uspio što niti velikosrbima nije da hrvati masovno napuštaju samostalno "nezavisnu" tvorevinu
__________________
I would call it

Zadnje uređivanje saugaro : 08.12.2017. at 09:55.
saugaro is offline  
Old 08.12.2017., 10:21   #8516
Kakvu su drzavu gorostas i HDZ stvorili najbolje govore dvije stvari.
Prva je da Hrvatska danas ima 500 000 stanovnika manje nego prije sto su je oni krenuli stvarati.
Druga je da je kroz Hrvatsku proslo milijun ljudi koji bjeze iz najsiromasnijih i ratnih africkih i azijskih zemalja. Koliko ih je odlucilo ostati u Hrvatskoj? Dvadesetak?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 08.12.2017., 15:46   #8517
Joj kolko volim kad se pojedinci ovdje razotkriju. Ima li smisla uopće pokušati razvaljivati deluzije pojedinaca ovdje.
Samo neke stvari.
SRH je bila pojam razvijenosti jelde? Tko je to rekao i gdje? Poštenog zahoda nije bilo od ZG do BG a od ZG do ST da uopće ne govorim.
A bogami se vidi da je SRH bila useljenička zemlja kroz čitavo svoje bistvo. Milijuni Nijemaca i Talijana su hrlili se doseljavat u samoupravni raj na zemlji.
Pad broja rođenih i nataliteta diljem zapadne hemisfere se pripisuje malo i postindustrijskom društvu u cjelini, jedino je u RH to zbog FT.
Svi vi jugofili probajte zamisliti za mentalnu vježbu, koji bi egzodus SRH doživjela da je mašinbravar mogao osigurati lakoću odlaska i preseljenja ljudi u zapadnu Europu onda kao što imamo sad slučaj.
SRH sređena i perspektivna i bogata zemlja, pa to je da pukneš od smijeha, jel se neko ovdje namjerno bunike nauživao?
Ozi ovdje iznosi neke opservacije o oluji, i time sebe diskvalificira iz svake rasprave kao relevantnog diskutanta. Eno čak i na onoj sprdnji od međunarodnog prava zvanoj Haaški tribunal je nonsens o prekomjernom granatiranju pao. A FT ih je u ustavni poredak trebao vratit kako? Cvijećem i bajaderama? Ne postoji dovoljno veliki facepalm za ovakve verbalne proljeve koje čovjek ovdje može isčitati.
gigapop is offline  
Received Infraction
Old 08.12.2017., 16:02   #8518
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Joj kolko volim kad se pojedinci ovdje razotkriju. Ima li smisla uopće pokušati razvaljivati deluzije pojedinaca ovdje.
Samo neke stvari.
SRH je bila pojam razvijenosti jelde? Tko je to rekao i gdje? Poštenog zahoda nije bilo od ZG do BG a od ZG do ST da uopće ne govorim.
A bogami se vidi da je SRH bila useljenička zemlja kroz čitavo svoje bistvo. Milijuni Nijemaca i Talijana su hrlili se doseljavat u samoupravni raj na zemlji.
Pad broja rođenih i nataliteta diljem zapadne hemisfere se pripisuje malo i postindustrijskom društvu u cjelini, jedino je u RH to zbog FT.
Svi vi jugofili probajte zamisliti za mentalnu vježbu, koji bi egzodus SRH doživjela da je mašinbravar mogao osigurati lakoću odlaska i preseljenja ljudi u zapadnu Europu onda kao što imamo sad slučaj.
SRH sređena i perspektivna i bogata zemlja, pa to je da pukneš od smijeha, jel se neko ovdje namjerno bunike nauživao?
Ozi ovdje iznosi neke opservacije o oluji, i time sebe diskvalificira iz svake rasprave kao relevantnog diskutanta. Eno čak i na onoj sprdnji od međunarodnog prava zvanoj Haaški tribunal je nonsens o prekomjernom granatiranju pao. A FT ih je u ustavni poredak trebao vratit kako? Cvijećem i bajaderama? Ne postoji dovoljno veliki facepalm za ovakve verbalne proljeve koje čovjek ovdje može isčitati.
Iznesu se činjenice i ti odmah pokreneš paljbu po jugofilima.
Tko je ovdje jugofil? Što to uopće znači?

Nitko ne kaže da jugoslavija bila super država, kaže se da je kapitalistička hrvatska rasturena i propala država što je činjenica.
Razjebali smo sve što se dalo razjebati.
Sad smo nacija konobara i kuhara, a budućnost će nam biti još gora nego sad.

Pa ti pivaj o jugofilima, stvarnost te pregazila.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 08.12.2017., 16:06   #8519
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Iznesu se činjenice i ti odmah pokreneš paljbu po jugofilima.
Tko je ovdje jugofil? Što to uopće znači?

Nitko ne kaže da jugoslavija bila super država, kaže se da je kapitalistička hrvatska rasturena i propala država što je činjenica.
Razjebali smo sve što se dalo razjebati.
Sad smo nacija konobara i kuhara, a budućnost će nam biti još gora nego sad.

Pa ti pivaj o jugofilima, stvarnost te pregazila.
Jel ti čitaš malo?
Ja sam se osvrnuo na tezu da je SRH bila bogata i perspektivna država, povezivanje pitanja nataliteta s FT i lamentacije o oluji.
Što je sporno?
Takve teze mogu gurati samo jugofili. I na to imaju pravo. I drago mi je da se svako malo razotkriju.
Samo nisu svi ljudi baš takve budale da ne mogu zbrojit dva i dva i nanjušit logičku pogrešku.
Ak je SFRJ bila tak dobra, kako je onda masa jedva dočekala da tu tvorevinu razjebe? Ah da kriv je FT i marsovci...
gigapop is offline  
Old 08.12.2017., 16:10   #8520
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Ja sam se osvrnuo na tezu da je SRH bila bogata i perspektivna država
A čuj, juga nije bila švicarska, ali svi ekonomski i demografski parametri su bili bolji
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.