Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2017., 10:05   #4981
Sanjala sam dva puta dio grada gdje živi bivši s obitelji. Visoki neboder,lijepi pogled iako je sam centar grada.

Ono što me zbunjuje jest što on ne živi tamo već na drugoj lokaciji, nije mnogo dalje od te no ipak jest.. i otkud on u mojim snovima.to je prošlost i završeno odavno.

Hvala
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:48   #4982
Pozdrav svima,

često se kroz san probudim i mjesečarim uvjerena da je još netko samnom u stanu. više-manje se uvijek radi o istim osobama, ali u trenutku kada se "osvijestim" ne sjećam se o čemu razgovaramo. primjerice, sinoć se događaj ponovio, a ja sam si govorila:"ovo ne može biti, ovo je nestvarno".
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 18:08   #4983
Quote:
Teutonic kaže: Pogledaj post
Ovo je bio drugi san,a sjetio sam se i prvog,bio sam u bakinoj kući sa obitelji,i imao sam harmoniku i svirao sam jednu pjesmu na njoj (znam koja je),iako uživo ne znam svirati,dosta mi je dobro išlo,a nedugo kasnije su ušla i dva očeva prijatelja od kojih jedan zna svirat harmoniku i rekao je kako mi je dobro išlo,nakon toga san završava i prebacuje se na drugi koji sam opisao.
Landone bi li znao objasnit donekle oba sna
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 13:41   #4984
Znam da nije dobro sanjat zube pa mozda netko ovdje ima koje bolje objasnjenje od sanjarice.

Nocas sam sanjala da mi puko zub na pola. Nije boljelo.
Bio je lijep bijeli, po izgledu potpuno zdrav.
Polovicu koja je pukla sam zaljepila na drugi zub, al se zaljepljeni dio rasklimao.

Ima netko za objasnit san?
Tnx
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 22:19   #4985
landone, molim te,, prokomentiraj

Dakle, u RL sam prije dva mjeseca prekinula vezu dugu 12 godina na njegovu inicijativu i otada se nismo čuli.

Jutros oko pola osam sanjala sam sljedeće:

Nalazim se s frendicom u nekoj kući, ona je prije toga išla u cvjećarnicu i kupila meni cvijeće te mi ga darovala - u pitanju su koliko se sjećam crvene ruže... - ne znam ima li to kakve veze.

I sad nas dvije smo u toj kući - stanu i dolazi moj bivši (ovaj gore spomenuti) i želi sa mnom razgovarati. Ja pristajem ali pod uvjetom da mi odgovori na sva pitanja koja mu postavim. I ok, mi odemo u neki stan na katu neke zgrade. Ja krišom uzmem iz vrata ključ jer se bojim da će me zaključati u nepoznati stan i ključ stavim u džep od haljine.
On počne mene onako ljubiti ali ja se opirem i što se ja vše opirem to on više mene ljubi, pred kraj je to već nekako i na silu.

Pitam ga ima li curu i je li me prevario nakon toliko godina - njegovi odgovori su DA. Opisuje mi s kim i kada me prevario. Ja onako sva izvan sebe, ali ajde nekako se držim, plačem i stojim. On više puta meni ponavlja gdje i s kim me prevario i tada shvaćam da smo zapravo u stanu od žene s kojom me prevario. Za to vrijeme ja plačem i dalje.

Na kraju i on počinje plakati.

I to je u biti to, jako gadan san, imam osjećaj da sam se mučila s tim satima.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 20:20   #4986
Ljudi moji,strasan san. Sanjam rat,uzas,narod se skriva,bjezi..ja sa troje male djece,dvoje od jedno 3 godine,i jedno malo tek rodjeno meni u narucju ,drzim ga,a ono dvoje su pored mene(inace nemam djece jos,nisam udata). Stah me je za njih ,bjezim sa njima da ih smjestim na sigurno.Odjednom se nalazim u nekoj kuci,tacnije u nekom hodniku ,punom cipela i neke odjece.Vidim neku poznanicu,kaze mi kako odlazi iz grada i ja je molim da mi kao izvede djecu ,samo da ih sklonim od rata. Ona se necka,buni ali na kraju pristaje .Uzima moju djecu i izlazi vani ,stavlja ih u auto i ja joj kazem samo da me saceka par minuta da uzmem neke stvari ,bar neke odjece da imam za njih i vracam se u taj hodnik.Trazim po nekim kesama i nalazim sve neke majice,poznajem ih ,sve one iste sto sam ja nosila kao djete.Uzimam sve i cudim se od kud to sve tu al mi kao drago sto to vidim,i nadjem jos jednu igracku isto onakva kakvu sam stvarno imala kao mala.Cudim se ali mi ipak jako drago za te stvari ,sve ih uzimam i brzo izlazim vani..ali njih nema ,otisli su . U glavi mi prolazi misao nekak su se bar oni spasili
__________________
Ti nisi htjela andjela,htjela si crnog djavola,od mene si to i dobila..Voli te tvoja zver...
nebeski prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 10:31   #4987
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

često se kroz san probudim i mjesečarim uvjerena da je još netko samnom u stanu. više-manje se uvijek radi o istim osobama, ali u trenutku kada se "osvijestim" ne sjećam se o čemu razgovaramo. primjerice, sinoć se događaj ponovio, a ja sam si govorila:"ovo ne može biti, ovo je nestvarno".
ocito imaš u sebi intuitivnu ili psihološku senzitivnost. ako uzmemo u obzir da se prilikom sanjanje koristimo energetskim tijelom, ono ima velike mogućnosti o čemu svjesno nemamo nikakvu predstavu. jesi li inače skeptična prema takvim stvarima?

ako je istina ono što piše u tvom avataru - da očekuješ bebu ili dvije, nekim ženama trudnoća znatno povećava senzitivnost na energije oko njih, vjerojatno jer u sebi nose dodatni energetski entitet djeteta koji je sinkroniziran s njima.

pred odlazak na spavanje pokušaj unaprijed predočiti svoje "susrete" u snu i onda ima dopustiti neka se odvijaju kako žele, stavi se u poziciju promatrača. to će smanjiti ili potpuno ukloniti svjesni otpor. također, ako stalno razgovaraš sa istim osobama, to može značiti i da imaš nešto nerazriješeno u odnosu s njima.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:14   #4988
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
landone, molim te,, prokomentiraj

Dakle, u RL sam prije dva mjeseca prekinula vezu dugu 12 godina na njegovu inicijativu i otada se nismo čuli.

Jutros oko pola osam sanjala sam sljedeće:

Nalazim se s frendicom u nekoj kući, ona je prije toga išla u cvjećarnicu i kupila meni cvijeće te mi ga darovala - u pitanju su koliko se sjećam crvene ruže... - ne znam ima li to kakve veze.

I sad nas dvije smo u toj kući - stanu i dolazi moj bivši (ovaj gore spomenuti) i želi sa mnom razgovarati. Ja pristajem ali pod uvjetom da mi odgovori na sva pitanja koja mu postavim. I ok, mi odemo u neki stan na katu neke zgrade. Ja krišom uzmem iz vrata ključ jer se bojim da će me zaključati u nepoznati stan i ključ stavim u džep od haljine.
On počne mene onako ljubiti ali ja se opirem i što se ja vše opirem to on više mene ljubi, pred kraj je to već nekako i na silu.

Pitam ga ima li curu i je li me prevario nakon toliko godina - njegovi odgovori su DA. Opisuje mi s kim i kada me prevario. Ja onako sva izvan sebe, ali ajde nekako se držim, plačem i stojim. On više puta meni ponavlja gdje i s kim me prevario i tada shvaćam da smo zapravo u stanu od žene s kojom me prevario. Za to vrijeme ja plačem i dalje.

Na kraju i on počinje plakati.

I to je u biti to, jako gadan san, imam osjećaj da sam se mučila s tim satima.
rekao bih da san prije svega odražava tvoje emocionalno stanje, s obzirom da se raskid nedavno desio i sigurno ima nerazriješenih osjećaja. kod prekida dugotrajnih veza, osim fizičkog razdvajanje puno je značajniji i teži onaj psihološki i emocionalni.

ruže se naravno odnose na ljubavni odnos i na strastvene emocije koje treba posložiti.

i tu je prije svega riječ o borbi. želiš razriješiti dramu ali se bojiš da ćeš biti uhvaćena u nju (zaključana) što je neizbježno. tu ima doista snažnih osjećaja, od izljeva ljubavi, otpora i optuživanja za varanje (nepovjerenja). san ipak ima veze samo sa tvojim mislima i osjećajima i bit će ti potrebno neko vrijeme da ih procesiraš. takve stvari treba svjesno i namjerno raditi u budnom stanju inače se znaju procesirati u mučnim snovima.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:47   #4989
Bat kol nabij si u dupe i taj crveni karton , plačeni troleru.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:28   #4990
landon

Ne mogu si razlučit san od sinoć. Sanjam da stojim u redu sa prijateljicom. Red je za ulaz u neku zgradu. Trgovinu. i red je jaaaako dugačak.
Nekako jako brzo uđemo u tu zgradu. Penjemo se stepenicama na kat. Na stepenicama se prodaje nakit i meni netko kupi naušnice. Al nisu par, dvije su različite. I crne su boje. viseće duge. Vratim to osobi jer nisu par. Zatim se nađem pred prodavačicom koja stoji iza pulta koji je dosta visok. Iza je na dugom nizu vješalica roba. Ženska i muška. Vidim neku lipu crnu odjeću ali prodvačica mi donosi veliki muški đemper. Pa mi nosi mušku flisicu. sve muško. Zatim ja izlazim u širokim muškim hlačama i patikama te se opet vraćam u kasnijim satima u trgovinu. Red za ulaz je sad jako kratak. Ulazim u tu zgradi i prostor je sad širok , strop je visok, stubište je široko. Sve je uređeno i lijepo i ja se tome divim. Opet je osoba samnom.

sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 18:59   #4991
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
rekao bih da san prije svega odražava tvoje emocionalno stanje, s obzirom da se raskid nedavno desio i sigurno ima nerazriješenih osjećaja. kod prekida dugotrajnih veza, osim fizičkog razdvajanje puno je značajniji i teži onaj psihološki i emocionalni.

ruže se naravno odnose na ljubavni odnos i na strastvene emocije koje treba posložiti.

i tu je prije svega riječ o borbi. želiš razriješiti dramu ali se bojiš da ćeš biti uhvaćena u nju (zaključana) što je neizbježno. tu ima doista snažnih osjećaja, od izljeva ljubavi, otpora i optuživanja za varanje (nepovjerenja). san ipak ima veze samo sa tvojim mislima i osjećajima i bit će ti potrebno neko vrijeme da ih procesiraš. takve stvari treba svjesno i namjerno raditi u budnom stanju inače se znaju procesirati u mučnim snovima.
da... hvala ti..
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 22:15   #4992
Quote:
Teutonic kaže: Pogledaj post
Evo mog sna od ove noći;

Znači ja i 2 prijatelja idemo kroz mjesto u Dalmatinskom zaleđu-Kistanje,iako je izgledalo dosta drugačije od Kistanji to su bile Kistanje (kao i uvijek u snu jel ),uglavnom tako mi hodamo glavnom cestom,oko nas sve popaljene kuće,nisu bile one tipične obiteljske već neke dvokatnice koje bi našao u gradu,ustvari skoro svaka od njih je bila varijacije ove kuće koja se zapravo nalazi u stvarnosti u tome mjestu (kad kažem varijacije,neke su bile kao ova,neke imale kat više,neke su bile malo manje,ali uglavnom ova boja zgrade je bila):

I tako smo hodali i na jednom dijelu mjesta se cesta uzdizala,dok su ove stare zgrade ostale na ravnini,tako da je zapravo već nakon desetak metara cesta bila paralelna sa drugim katom zgrade.Nakon nekoliko minuta smo došli do dijela gdje su bile naseljene kuće,na desno sam ugledao nekakav trg sa šljunkom,tu je bio znak za autobusno stajalište,nekih 20tak metara od ceste što nema smisla,no,idemo dalje.Tu sam vidio jednu stariju ženu koja je nosila crnu majicu i imala tamno crvenu kosu,pokušao sam je dozvati sa "gospođo" no nije se odazivala te otišla u svoj dvor,kad sam je pratio do dvorišta tu su bile njena kći koja je imala nekih 50 godina,te njena sestra.Njenu kći,imala je crnu valovitu kosu sam pitao koliko dugo treba pješice do Đevrsaka (mjesto nedaleko Kistanja,ne pitajte zašto sam ovo sanjao) na što je ona rekla da nebi trebalo dugo,da bi mi trebalo kao mome ocu,što nisam shvatio.

Mojih prijatelja već tu nije bilo te ih nisam ni vidio cijeli san,nisam ih uopće u snu zapravo vidio ali sam znao da su išli sa mnom po ovim mjestima.Kad sam izašao iz kuće na šljunku se okupilo dosta ljudi,a došao je i autobus,bijele boje sa zlatnim natpisom "Panorama" odozada.Na šljunku je bilo dosta djece,mislim da je tu bio dječji vrtić,a i drugih ljudi kao da su čekali nešto,u oko mi je upao tip koji je sa rukama odjednom jeo cijelu pizzu,kao da mu je posljednje jelo,a već se sa strane postavljalo štandove.

Odjednom sam se pojavio na nekom velikom travnjaku,nije bilo kuća uokolo ali je to kao trebao biti isti prostor ko prije.Tu sam vidio neka poznata lica koje znam otprije,prvo je mog kolegu jedan tip kojeg sam znao gađao kamenčićima,a zatim mene,i onda kad sam glumio da mi je loše i pao na pod,popizdio je i pobjegao ( ).Ovaj prvi travnjak je izgledao kao neki nogometni teren,ustvari tip koji me gađao kamenčićima je nosio nogometnu uniformu

Nakon ovog sam hodao dalje i došao na sajmište,dosta drvenih stolova za izlog prodavačima,odjeće,noževa (neki tip iz osnovne koji je pao jedno 3 razreda je iskrenio košaru punu noževa na stol i mladići su se okupili i gledali koji bi uzeli).Bilo je raznih suvenira,svega i svačega,ispod mene izorana zemlja,a iznad je bio pokrov kao od ratana (ono od čega se prave košare ili npr stolice za kafiće),no nije bilo cijelo pokriveno već je samo bio kostur,ne znam zašto.Zatim sam izašao jer je već uskoro trebala past noć,te izvadio mobitel da slikam,bila je puna paleta boja,zelena,plava,narančasta od sutona,sunce u pozadini.Čim sam pritisao da slikam,probudio sam se,i imao osjećaj kako je bio lijep san i kako sam dobro spavao.


*U vezi ove kuće sa slike,ja inaće radim jednu mapu za videoigru,i koristio sam upravo taj model i često se može vidjeti na mapi,možda je to razlog pojavljivanja u snu?
pokušat ću. mislim da se san odnosi na to kako se vidiš, osjećaš i doživljavaš u trenutnoj situaciji. ima jednu dozu lakoće a i sam kažeš da si se dobro osjećao nakon sna. ima i dosta simbola pa nije jednostavno sve povezati. uspinjanje cestom može značiti rast u razumijevanju sebe, odn. situacije. spaljene kuće, kao i kasnije nedovršeni krov se vjerojatno odnose na nešto nedovršeno i zanemareno, ili da imaš sklonost odlaganju.

autobusko stajalište na pogrešnom mjestu možda znači da nešto očekuješ tamo gdje toga nema, uzaludno očekivanje ili promašeni trud.

žena pominje tvog oca što bi otprilike označavalo obrazac ponašanja tvog oca koji će te dovesti tamo gdje je i on išao. riječ je naravno o simbolici, razmisli možeš li se pronaći u tome. dječji vrtić predstavlja stvari koje te prate iz djetinjstva. jedenje pizze na ovakan način predstavlja emocionalnu glad iz tog razdoblja ili naprosto veliku strast za nečim. nogometaš bi označavao natjecateljski duh i želju za uspjehom. nešto te želi gurati u tom smjeru ali se čini da ne nasjedaš.

sajam opet predstavlja pogled na različite dijelove osobnosti. jedan dio koji je "pao 3 razreda" (ne tako odrastao)nudi noževe, kao igračke za izražavanje muške agresivnosti.

nadam se da ćeš se snaći u svemu ovome. san daje vrstu pregleda nad svjesnim ili podsvjesnim nastojanjima jedne faze života. tebi se to na kraju svidjelo sa pozicije promatrača, pa si zato pokušao uzeti fotku.

sviranje harmonike? možda san upućuje da nekoga želiš impresionirati sa nečim gdje zapravo nisi na svom terenu, iako se čini da ti dobro ide.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:28   #4993
Quote:
sahara kaže: Pogledaj post
landon

Ne mogu si razlučit san od sinoć. Sanjam da stojim u redu sa prijateljicom. Red je za ulaz u neku zgradu. Trgovinu. i red je jaaaako dugačak.
Nekako jako brzo uđemo u tu zgradu. Penjemo se stepenicama na kat. Na stepenicama se prodaje nakit i meni netko kupi naušnice. Al nisu par, dvije su različite. I crne su boje. viseće duge. Vratim to osobi jer nisu par. Zatim se nađem pred prodavačicom koja stoji iza pulta koji je dosta visok. Iza je na dugom nizu vješalica roba. Ženska i muška. Vidim neku lipu crnu odjeću ali prodvačica mi donosi veliki muški đemper. Pa mi nosi mušku flisicu. sve muško. Zatim ja izlazim u širokim muškim hlačama i patikama te se opet vraćam u kasnijim satima u trgovinu. Red za ulaz je sad jako kratak. Ulazim u tu zgradi i prostor je sad širok , strop je visok, stubište je široko. Sve je uređeno i lijepo i ja se tome divim. Opet je osoba samnom.

red ljudi je ono što te usmjerava u nekom pravcu, može predstavljati i pravila ili osjećaj restrikcije ili čekanja. zgrada predstavlja doživljaj sebe u širem smislu a trgovina je obično izbor između različitih mogućnosti i karakteristika osobnosti.

naušnice ti ne odgovaraju. iako su one tipično ženski nakit on ti ovdje ne paše jer nije prikladan. ti "ne slušaš", podrazumijevajući da naučnice simboliziraju sluh, ono što ti se tipičnom ulogom nudi.

sa druge strane tu je muška odjeća koju si pristala obući. to uglavnom podrazumijeva staviti se u mušku ulogu, prihvatiti više samopouzdanja, odgovornosti, inicijative ili asertivnosti. kad se navečer vraćaš sve je puno ugodnije i lijepo uređeno, što je znak da je promjena uloge na mjestu.

što ti kažeš na ovakvo tumačenje?
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:36   #4994
Quote:
nebeski prah kaže: Pogledaj post
Ljudi moji,strasan san. Sanjam rat,uzas,narod se skriva,bjezi..ja sa troje male djece,dvoje od jedno 3 godine,i jedno malo tek rodjeno meni u narucju ,drzim ga,a ono dvoje su pored mene(inace nemam djece jos,nisam udata). Stah me je za njih ,bjezim sa njima da ih smjestim na sigurno.Odjednom se nalazim u nekoj kuci,tacnije u nekom hodniku ,punom cipela i neke odjece.Vidim neku poznanicu,kaze mi kako odlazi iz grada i ja je molim da mi kao izvede djecu ,samo da ih sklonim od rata. Ona se necka,buni ali na kraju pristaje .Uzima moju djecu i izlazi vani ,stavlja ih u auto i ja joj kazem samo da me saceka par minuta da uzmem neke stvari ,bar neke odjece da imam za njih i vracam se u taj hodnik.Trazim po nekim kesama i nalazim sve neke majice,poznajem ih ,sve one iste sto sam ja nosila kao djete.Uzimam sve i cudim se od kud to sve tu al mi kao drago sto to vidim,i nadjem jos jednu igracku isto onakva kakvu sam stvarno imala kao mala.Cudim se ali mi ipak jako drago za te stvari ,sve ih uzimam i brzo izlazim vani..ali njih nema ,otisli su . U glavi mi prolazi misao nekak su se bar oni spasili
san se odnosi na unutarnji konflikt ili emocionalni sukob koji još nisi razriješila sa sobom. povratak u hodnike i pronalazak starih stvari simbolizira tvoje vlastite dječje konflike ili strahove. kad si izašla djece više nije bilo jer su oni zapravo dijelovi tvoje ličnosti. zbog nečeg je bilo bitno da se vratiš i pronađeš te stvari, tj. podsjetiš se na nešto iz svoje prošlosti.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:44   #4995
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
red ljudi je ono što te usmjerava u nekom pravcu, može predstavljati i pravila ili osjećaj restrikcije ili čekanja. zgrada predstavlja doživljaj sebe u širem smislu a trgovina je obično izbor između različitih mogućnosti i karakteristika osobnosti.

naušnice ti ne odgovaraju. iako su one tipično ženski nakit on ti ovdje ne paše jer nije prikladan. ti "ne slušaš", podrazumijevajući da naučnice simboliziraju sluh, ono što ti se tipičnom ulogom nudi.

sa druge strane tu je muška odjeća koju si pristala obući. to uglavnom podrazumijeva staviti se u mušku ulogu, prihvatiti više samopouzdanja, odgovornosti, inicijative ili asertivnosti. kad se navečer vraćaš sve je puno ugodnije i lijepo uređeno, što je znak da je promjena uloge na mjestu.

što ti kažeš na ovakvo tumačenje?
Evo se mi stoji to..Samo mi se čini da to što mi se nameće muška odjeća se uklapa u mušku ulogu koju igram. Tj ta mi se uloga nameće i ja je prihvaćam. Ne voljko.
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:51   #4996
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
Znam da nije dobro sanjat zube pa mozda netko ovdje ima koje bolje objasnjenje od sanjarice.

Nocas sam sanjala da mi puko zub na pola. Nije boljelo.
Bio je lijep bijeli, po izgledu potpuno zdrav.
Polovicu koja je pukla sam zaljepila na drugi zub, al se zaljepljeni dio rasklimao.

Ima netko za objasnit san?
Tnx
nema ničeg lošeg u sanjanju puknutih zubi, a pogotovo to ne znači nagovještaj nečeg lošeg u budućnosti. riječ je o tome da se nešto odvija u sadašnjosti, ali u sanjačevom podsvjesnom umu, koji ovako pokušava komunicirati.

zubi su simbol nečeg važnog na puno načina, do čega je čovjeku doista stalo. gubitak samopouzdanja ili osobne snage, kod velikih izazova i stresa, ili npr. strah od mogućeg sramoćenja, problemi u komunikaciji. sve to može kreirati ovakve snove koji uglavnom nisu ugodni.

već po svojoj funkcionalnoj simbolici, zubi su važni za izgled (sliku o sebi), osobnu moć (kojom grizemo stvari ili dobijamo životnu energiju) i komunikaciju ili govor. tu se nešto doživljava kao ugroženo.

ovdje pokušavaš zalijepiti zub, tj. pokušavaš nešto u trenutnom životu fiksirati ali to ne ide. potrebno je riješiti korjenski uzrok.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:57   #4997
Quote:
sahara kaže: Pogledaj post
Evo se mi stoji to..Samo mi se čini da to što mi se nameće muška odjeća se uklapa u mušku ulogu koju igram. Tj ta mi se uloga nameće i ja je prihvaćam. Ne voljko.
u tom slučaju treba stvari obrnuti. muška uloga je ono što ti se ne sviđa jer imaš osjećaj da si je prinuđena prihvatiti u ovom momentu. na duži rok to naravno ne moraš ako osjećaš da to nije to. na kraju je ipak samo riječ o ulozi sa kojom se ne moraš identificirati.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:55   #4998
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
U školi sam opet. Predajem zadatak iz matematike jednom školskom drugu da ga pregleda i pritom mu kažem da verovatno nije tačan. No on ga pregleda i štiklira da je sve tačno.
san u kojem očekuješ da procjenjuju tvoj učinak, i unaprijed smatraš da nije dobar, no ispada da je situacija bolja nego misliš. problem sa procjenjivanjem (sebe u realnom životu) i očekivanjem da nam to netko drugi radi je u tome da je normalna sklonost spustiti cijenu svojem doprinosu ili čemu god. rezultat je smanjivanje samopouzdanja.

možda je stalno procjenjivanje stvari naprosto tvoja sklonost, ili nešto što smatraš svojom jačom stranom ili nečim što te tjera naprijed. razmisli kako se zapravo osjećaš nakon ovakvih snova i možeš li zamisliti život (bar na neko vrijeme)u kojem ne bi bilo procjenjivanja i bi li tako mogao funkcionirati?
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 12:04   #4999
Quote:
hidden soul kaže: Pogledaj post
Sanjam kako sam u šumi u kojoj je lift koji ide uz visoko drvo. Ulazim u njega, ali on se naglo ruši i odozgo prema dolje se gnječi. Ja sam u tom trenutku odjednom pored sebe, u liftu, vidjela ljubičastu desku i njom se zaštitila i dio slomljenog lifta prevukla iznad sebe. sve se to događalo tokom padanja. Kada je lift napokon pao, sve sam zgrnula sa sebe i bez ijedne ogrebotine izašla iz njega, s lakoćom.
ukoliko u nečemu čovjek naglo napreduje tako da je i sam iznenađen, isto tako postoji mogućnost pada i to puno težeg nego inače što je slučaj u svemu. što visoko drvo predstavlja za tebe i u čemu je tvoj uspon? lift predstavlja ubzanje na tom polju. nekako imam utisak da si jako povezana sa elementima prirode, a ljubičasta boja predstavlja zaštitiu u mnogih duhovnim tradicijama i ona ti omogućuje sretno prizemljavanje. možda još nisi spremna za uzlet na nekom području ili pokušavaš odrasti prije vremena.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 07:51   #5000
landon

Opet san van moje domene..

Sjedim na klupi u nekakvom parku, u sumrak. Samnom moj nevidljivi pratitelj( osoba čiju prisutnost osjećam ali mi se ne pokazuje ili se ne sjećam ko je) .
Iza nekog zida koji je ispred mene izlazi moj sin. Tamo iza je šuma. On izlazi i na lancu vodi dvije pume ( pantere). Jedna je crna jedna smeđa. Smeđa pantera je mirna. Crna pantera je agresivna i želi nasrnut na mene. Pokazuje mi zube i kreće prema meni. Uzimam kištru od pive koja eto slučajno stoji na putu ( ) i branim se sa njom te odgurujem panteru dalje od sebe. Istovremeno svom sinu govorim di mu je pamet te divlje životinje stavit na lanac i dovest k nama. Trebaju na slobodu. Moj sin je cijelo vrijeme , rekli bi ,cool. Ustajem i dok me crna pantera još agresivno gleda i želi ogrebst prilazim i uspijem otkačit lanac da ju oslobodim. Drugu mirnu također. Obe osolobođene odlaze nazad u šumu.
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.