Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 22:30   #5201
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
prvi dojam mi je da, iako je riječ o snu, zapravo se radi o sjećanju na neki drugi život u kojem ste ponovno bili u istom odnosu, majke i sina. nakon tog života za koji ti on opisuje kako je završio, sada ste opet u sličnoj poziciji jer je to očito bila želja vas oboje.
Hvala ti na odgovoru, mozda ima smisla to sto pises, ali dok sam citala tvoj odgovor, sjetila sam se da sam vec puno puta sanjala kako sam ga rodila, kako je umro ili kako umire. Uglavnom to bude strasan osjecaj, ako je ova druga opcija u pitanju.
Mozda je to samo majcinska zabrinutost, buduci da u stvarnom zivotu stalno juri kroz zivot i kao da zivi ispred svog vremena.
Starijeg sina recimo rijetko kada sanjam i psihicki sam puno mirnija oko njega.
Sjecam se jednog sna u kojem je mlađi sin bio uz mene u jednom trenutku, a u drugom ga vidim kako mrtav pluta niz rijeku. Nikada u zivotu nisam osjetila takav strah, takvu jezu i takvu bespomocnost.
Nikad klince nisam gusila svojom zabrinutosti, niti svojim strahovima. Pustam ih da donose svoje odluke i da razmisljaju svojom glavom, ali uvijek raspravljamo o svemu.
Nikad ih ne pritiscem da odluke temelje na mojim razmisljanjima.
Mozda je i to mimoilazenje razlog takvim snovima. Stvarno nisam sigurna.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:21   #5202
Hvala ti, landon!

Znala sam da nije obicni san, previse je realan bio da bi bio samo san.
Nije prvi put da mi se dogadja astralna projekcija.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:05   #5203
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru, mozda ima smisla to sto pises, ali dok sam citala tvoj odgovor, sjetila sam se da sam vec puno puta sanjala kako sam ga rodila, kako je umro ili kako umire. Uglavnom to bude strasan osjecaj, ako je ova druga opcija u pitanju.
Mozda je to samo majcinska zabrinutost, buduci da u stvarnom zivotu stalno juri kroz zivot i kao da zivi ispred svog vremena.
Starijeg sina recimo rijetko kada sanjam i psihicki sam puno mirnija oko njega.
Sjecam se jednog sna u kojem je mlađi sin bio uz mene u jednom trenutku, a u drugom ga vidim kako mrtav pluta niz rijeku. Nikada u zivotu nisam osjetila takav strah, takvu jezu i takvu bespomocnost.
Nikad klince nisam gusila svojom zabrinutosti, niti svojim strahovima. Pustam ih da donose svoje odluke i da razmisljaju svojom glavom, ali uvijek raspravljamo o svemu.
Nikad ih ne pritiscem da odluke temelje na mojim razmisljanjima.
Mozda je i to mimoilazenje razlog takvim snovima. Stvarno nisam sigurna.
moguće da su ovi snovi samo rezultat tvoje zabrinutosti, ali je isto tako moguće da ta zabrinutost (pogotovo ovako pretjerana) potječe iz prošlog života kad si stvarno doživjela gubitak djeteta. osjećaje koje si gore opisala nemoguće je izmisliti samo tako. kako bilo, tema sna je trauma ili strah od gubitka. iako djecu ne opterećuješ svojim strahovima, potrebno je na neki način osvijestiti uzrok radi tvog vlastitog mira.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:24   #5204
Landon please...
Quote:
do-n12 kaže: Pogledaj post
Molim Vas ako mi netko može protumačiti ovaj san bila bih jako zahvalna.


Sanjala sam dečka s kojim se povremeno viđam (Situacija je malo zamršena jer smo pred "raskidom" kojeg baš i na neki način ne prihvaćam. Činjenica da su moji i njegovi obiteljski prijatelji dodatno je zakompliciralo cijelu stvar, a za našu "vezu" nitko ni ne zna.) .
Naime, sanjala sam da fejsam i da smo se nešto dopisivali, odjednom se na njegovom profilu pojavila slika njega i jedne cure, držali su se za ruke i ljubili su se. Pobijesnila sam na to. Izlazim iz sobe idem prema dnevnom ( raspored prostorija je bio kao u bivšem stanu gdje sam prethodno živjela), a tamo vidim njega i tu curu kako sjede i kako se maze, a usput je moja mama valjda znala tu curu. Opet sam pobijesnila, te sam ju pred njim povukla za kosu, na što ju je on branio i govorio da sam luda, da ju pustim. Moja mama je prisustvovala tome. Počela sam mu prebacivati za nas, da što je to s nama, kao da nisam ni postojala se ponaša, a on me opominjao da prestanem o tome dok netko nije saznao. Moja mama je samo blijedo gledala, a ja sam šizila ( da napomenem samo da kad bi ona saznala za to, da bi se jako razočarala u mene ). Posvađali smo se, on je napustio stan dok sam ga počela ismijaviti za veličinu njegovog uda, a s njom sam se zbližila i počela pričati o njemu i kako sam luda za njim.
do-n12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 00:05   #5205
Što bi značilo opetovanje sanjanje istog osjećaja?
Točnije ljubavi.

Snovi nisu uvijek isti, znači nije u pitanju repetativan san, već samo osjećaj koji dolazi uz njega.
Ponekad sanjam bivšeg, ponekad sanjam nekog stranca (makar u snu nije stranac).
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:47   #5206
Quote:
do-n12 kaže: Pogledaj post
Molim Vas ako mi netko može protumačiti ovaj san bila bih jako zahvalna.


Sanjala sam dečka s kojim se povremeno viđam (Situacija je malo zamršena jer smo pred "raskidom" kojeg baš i na neki način ne prihvaćam. Činjenica da su moji i njegovi obiteljski prijatelji dodatno je zakompliciralo cijelu stvar, a za našu "vezu" nitko ni ne zna.) .
Naime, sanjala sam da fejsam i da smo se nešto dopisivali, odjednom se na njegovom profilu pojavila slika njega i jedne cure, držali su se za ruke i ljubili su se. Pobijesnila sam na to. Izlazim iz sobe idem prema dnevnom ( raspored prostorija je bio kao u bivšem stanu gdje sam prethodno živjela), a tamo vidim njega i tu curu kako sjede i kako se maze, a usput je moja mama valjda znala tu curu. Opet sam pobijesnila, te sam ju pred njim povukla za kosu, na što ju je on branio i govorio da sam luda, da ju pustim. Moja mama je prisustvovala tome. Počela sam mu prebacivati za nas, da što je to s nama, kao da nisam ni postojala se ponaša, a on me opominjao da prestanem o tome dok netko nije saznao. Moja mama je samo blijedo gledala, a ja sam šizila ( da napomenem samo da kad bi ona saznala za to, da bi se jako razočarala u mene ). Posvađali smo se, on je napustio stan dok sam ga počela ismijaviti za veličinu njegovog uda, a s njom sam se zbližila i počela pričati o njemu i kako sam luda za njim.
a situacija 3 mjeseca nakon sna, kakva je? sorry, bio sam prezauzet u to vrijeme. pa san prije svega govori o konfuziji u osjećajima i strahu od gubitka kontrole nad cjelokupnom situacijom, jer ne možeš kontrolirati dečka, a strah te je da mama ne dozna za vašu vezu.

zašto ona poznaje tu curu u snu? na neki način tvoja ju mama tu "postavlja" jer ona očito ne bi odobrila tvoju vezu, pa je na taj način nastoji pokvariti. tu možda ima i podsvjesne krivnje sa tvoje strane ili straha od njezinog neodobravanja.

u jednom momentu ga ismijavaš zbog njegove muškosti (iako bi frojdovci rekli da tu ima i zavisti ) a u drugom govoriš kako ti nedostaje. riječ je opet o konfuznim osjećajima koji se preslikavaju iz stvarnosti u san. u tom smislu ovaj san je ogledalo snažnih osjećaja koje nosiš ispod površine.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:55   #5207
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Što bi značilo opetovanje sanjanje istog osjećaja?
Točnije ljubavi.

Snovi nisu uvijek isti, znači nije u pitanju repetativan san, već samo osjećaj koji dolazi uz njega.
Ponekad sanjam bivšeg, ponekad sanjam nekog stranca (makar u snu nije stranac).
taj osjećaj nosiš u sebi i želiš ga izraziti prema nekome, očito suprotnog spola.
možda je riječ o želji za partnerom?
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 21:45   #5208
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
taj osjećaj nosiš u sebi i želiš ga izraziti prema nekome, očito suprotnog spola.
možda je riječ o želji za partnerom?
Jel stvarno to tak banalno?

Sanjaš ljubav = želiš dečka
Sanjaš strah = u stvarnosti se nekog bojiš
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 22:30   #5209
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Jel stvarno to tak banalno?

Sanjaš ljubav = želiš dečka
Sanjaš strah = u stvarnosti se nekog bojiš
uopće nije banalno. kad je o snovima riječ tu dominantnu ulogu ima osjećaj, to je istina. bitan je i kontekst sna ili priča a sve to uglavnom ima veze i sa realnim životom. dešavanja u snu su simbolična.

ti si opisala samo osjećaj sa kojim se budiš a to je premalo za ozbiljnije tumačenje. kakva je to vrsta ljubavi i kojeg intenziteta? osim toga bitna je i radnja ili priča u snu. također razmisli o svojem trenutnom statusu kad je o (partnerskoj) ljubavi riječ. kako bi ti to povezala sa snom?
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 23:26   #5210
Ljubav nije jedini osjećaj koji sanjam.
Vrlo često sanjam strah.

O čemu nebi jer mi se trenutno ne priča o negativnim stvarima.

No point je da ponekad uzastopno sanjam istu emociju u različitim situacijama. I onda me taj filing progoni između par minuta, par sati ili do čak cijelog dana nakon buđenja.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 07:33   #5211
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ljubav nije jedini osjećaj koji sanjam.
Vrlo često sanjam strah.

O čemu nebi jer mi se trenutno ne priča o negativnim stvarima.

No point je da ponekad uzastopno sanjam istu emociju u različitim situacijama. I onda me taj filing progoni između par minuta, par sati ili do čak cijelog dana nakon buđenja.
Kaze se da svaki covjek ima odredjeni problem ili temu sa kojom se mora nositi u zivotu. Ljubav i strah u ovom slucaju su lice i nalicje iste stvari, pretpostavljam. Dakle, o cemu se kod tebe radi? Koja je to tema koja u tebi stvara konfliktne osjecaje. Ako malo razmislis odgovor bi ti trebao doći. Sam intenzitet osjecaja koji te prati nakon sna govori da tu ima nečeg što mozes povezati sa realnim zivotom iako mozda nije tako očito.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:38   #5212
landon šta znači sanjati puno go.vana i još na kraju upadneš u ista?
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:08   #5213
Sanjala sam kako točim šampanjca sebi i roditeljima u one svečane čaše, ukus šampanjca je bio sladak kako što i jest na javi, ništa nismo slavili na snu, ali smo bili u očekivanju nekih gostiju, a stan nam nekako bio ko da se selimo... to nisam baš sigurna.

Šta znači ovaj san, sanovnici mi svi različito kažu, da je to sreća kratkog vjeka itd. Prvi put u životu sanjam šampanjca.
Glazer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:28   #5214
Evo, prije nego što prijeđem na moj san od prošle noći da dam kontekst. Baka je na samrti. Bori se, ali teško. Korak naprijed, dva koraka nazad. U bolnici. Ne želim je posjetiti jer je ne želim takvu pamtiti (gledala sam drugu baku i dva djeda na samrti, žalim što sam to gledala...). Riječ je o mojoj najdražoj baki. Čujemo se telefonski i oprostimo. Vjernik sam (katolik), ali sam daleko od dobrog vjernika. Ipak, molila sam sve te dane za baku, za ozdravljenje ili sretnu smrt....

Noć s 31.10. na 1.11. sanjala sam da smo baka, moja prijateljica i ja zajedno u nekom voćnjaku. Baka je plakala jer nitko nikome nije javio da je moj tata (njen zet) dogovorio da ona mora preobući cipele koje nosi u nove, nepromočive, ljubičaste čizmice.

Ja ju tjeram. Nervira me glupostima.

Odlazi s mojom prijateljicom (jer sam ja suviše živčana). Iako nisam s njima, čujem njihov razgovor. Ona govori kako mora obući nove ljubičaste cipele. Pokazuje one stare bijele koje nosi na nogama (na njima je žig Jupola?). Prijateljica joj govori da će se biti u redu i obećaje baki da će reći meni da tako mora biti.

Već dok je pričala s mojom prijateljicom, baka se počinje preobražavati. Uspravlja se (bila je pogrbljena), postaje vitkija (bila je starački pretila), postaje mlađa....Odlazi u svjetlost. Kako odlazi s leđa vidim da postaje sve mlađa. I onda se okreće. Ima najljepši osmijeh na svijetu. Prelijepa je mlada žena. Kao sa nekih starih slika, samo još ljepša. Ima kosu istu kao i ja. Dugu, plavkastu, ravnu, sjajnu. Maše mi smireno. Svjetlost je obuzima.

Baka je umrla danas (2.11.).

Kako to tumačite?
Je li se oprostila samnom?
Je li mi oprostila nemoć da se suočim s njom onako slabom?
Je li otišla u raj?
Općenito, neovisno o pitanjima, kako doživljavate taj san?

Inače, u mojoj obitelj, upravo je pokojna baka imala takve proročke snove. Govorili su mi da sam slična s njom i da imam osjećaj za nadnaravno
MahMah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 01:41   #5215
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
Kaze se da svaki covjek ima odredjeni problem ili temu sa kojom se mora nositi u zivotu. Ljubav i strah u ovom slucaju su lice i nalicje iste stvari, pretpostavljam. Dakle, o cemu se kod tebe radi? Koja je to tema koja u tebi stvara konfliktne osjecaje. Ako malo razmislis odgovor bi ti trebao doći. Sam intenzitet osjecaja koji te prati nakon sna govori da tu ima nečeg što mozes povezati sa realnim zivotom iako mozda nije tako očito.
Evo ti jedan primjer koji mi nije (previše) neugodno opisat.

Išla sam leć popodne i cijelo vrijeme sam bila uvjerena da uopće nisam ni zaspala. Nerijetko sama sa sobom komentiram san dok se paralelno odvija ili imam osjećaj kao da komentiram nešto što sam sanjala prije makar se to trenutno odvija. Kao da razmišljam o snu koji sam sanjala, ali ustvari ga sanjam u tom trenutku. To bi bili lucidni snovi ili sam nešto pobrkala?
Manje bitno.

Prije nego što sam utonula u taj san za koji nisam bila ni svjesna da ga sanjam, a ne da samo razmišljam prošle su mi neke stvari kroz glavu. Bivši dečko, bivši posao i tak neke pizdarije, kud ću sa sobom i kak mi život nema smisla jer ne vidim ikakvu perspektivu trenutno. All that nice and fun stuff :klap:.

Prvi dio je bio relativno normalan, sanjala sam da sam u Zg i da sam se sjetila nekog lika s kojim sam se sprijateljila na poslu i kak je on otvorio svoj birc, da bi mu mogla dat svoj broj ukoliko mu treba radnika. Mind you, to se nije IRL desilo. Feeling je bio dobar.
Onda sam sanjala da sam na tom bivšem poslu (makar je zgrada izgledala drugačije i nepoznato) i da je netko pokušao napasti voditeljicu, ali je sve prošlo dobro i samo je ukrao neke kemijske olovke. Veze sa realom nema.
I onda je krenuo shitfest. Počelo me bit strah. I tad sam sama sa sobom počela pričat o tome kak me strah te zgrade makar tu zgradu nikad u životu nisam vidjela niti sam bila u nekoj sličnoj. Sanjala sam da postoje neke stepenice prema gore i kad bi zamislila vrh stepenica uhvatila bi me užasna jeza i pokušala bih misliti na nešto drugo. Bilo me strah onog nečeg što je gore, a ne znam što je.
Sama sam sebi govorila kak je to čudno jer ono, ne znam koja je to zgrada, a bojim se .
Toliko jako da sam se stresla i cijelo tijelo mi zgrčilo kad sam pomislila na sam vrh stepenica.
Panika onako čista kao pri napadaju panike. Čisti užas kad ti se doslovno odrežu koljena.

I onda je to sve skupa dobili novi twisted turn. U jednom trenutku sam na rubu polusvijeti osjetila nešto što bi bio osjećaj kao da me netko piknuo u mozak, ali bez boli, samo neka izrazito jaka senzacija. Tu sam se gotovo probudila, a nakon toga sam čula u glavi samo jedan "beep" i sama sebi rekla da je to fakat čudno jer mi inače ne pišti u glavi kad sam budna.

Iza toga je slijedilo nešto što je djelovalo kao da sam na promatranju i slušam doktore kako pričaju o meni. Na mjestu gdje sam osjetila "ubod" je u tom trenutku bila smještana ona okrugla stvar koja je bila povezana sa nekim monitorima. Ak je bitno, desno slijepoočnica. Govorili su nešto o moždanoj aktivnosti i kako je to neuobičajena reakcija. Da napomenem da sam cijelo vrijeme imala dojam da točno mogu vidjeti u kojem položaju spavam i točno sam znala kako izgleda ako bi netko stao pokraj kreveta.
Pokušala sam se probuditi, ali nije mi uspjelo od prve.
Drugi put kad sam otvorila oči, desilo mi se ovo klik samo što je u pozadini bila moja soba.

Jedva sam se probudila i ne mogu otresti taj neki odvratan osjećaj koji me drži zadnjih par sati .
Filing je kao da će se nešto jako loše desiti.
Neka tih jeza.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 09:52   #5216
Prije nekoliko tjedana sanjala sam velikog, zelenog guštera koji je imao po sebi ljubičaste šare. Inače ne obraćam puno pažnje na snove ali ovaj san je bio dovoljno plastičan i gušter je bio dovoljno velik pa sam potražila objašnjenje.
Ono je glasilo otprilike da se čuvam prijevare od strane bliske osobe ili poznanika.
Nakon cca tjedan dana od tog sna uistinu me skoro prevarila poznanica na jedan podao način pokazujući mi da želi pomoći i da radi za moje dobro stojeći iza maske službene osobe. No, nešto mi nije dalo mira i dala sam si vremena dobro proučiti materijal i iako me matematika nije u životu puno zanimala brojke su ovdje bile jasne i to na moju štetu. Odmah sam joj to dala do znanja i prekinula sam suradnju.

Sinoć sam sanjala bandu kako prolazi pored velike kuće u kojoj sam u snu stanovala. S prozora sam vidjela zlodjela koja ta banda radi i bilo me strah. Ugasila sam sva svjetla i pritajila se. Banda se u povratku vraćala pored moje kuće ali nisu zastali niti su mi išta lošeg napravili. Ipak virila sam kroz prozor u mraku i vidjela jednog člana bande kako prati što se zbiva u okolini. Nisam sigurna je li me vidio, ali sve je prošlo bez štete za mene iako sam vidjela nasilje. Osjećaj straha je bio prisutan.
Tumačenja koja tražim ne odnose se na moj slučaj jer nije bilo napada od strane bande prema meni i mojim ukućanima. Netko treći je bio žrtva ali mi smo vidjeli što se zbiva.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 16:43   #5217
Dakle, sanjala sam san koji me je do te mjere uznemirio da me je i probudio taj osjećaj uznemirenosti. Sanjala sam da sam u svom gradu i vraćam se kasnije noću sama kući. Preko nekog sustava alarmiranja (na mobitelu valjda) sam saznala da se neki opaki klinci (banda, whatever, a živim u malom mjestu u kojem ova situacija nije baš izgledna) kreću u mom smjeru i odlučim ih izbjeći. Usput primjetim da su i drugi prolaznici, njih nekoliko, odlučili također primijeniti put kojim su išli iz istog razloga. I taman kad mislim da sam sigurna odjednom me jedan od njih s leđa zgrabi i ne pušta, smijulji se i nešto si dobacuju, a stojimo nasred ceste sa hrpom zgrada uokolo, dakle nismo u nekoj izolaciji. Kao da sam osjetila njegove namjere (gang rape jel, barem sam se tako osjećala) i pokušavam se otrgnuti i ne uspijevam. Na to nailazi auto (neki smećkasto-crveni starinski, podsjetio me je malo na one starije izdužene aute iz američkih filmova, pomalo je oldtajmerski izgledao mom neukom oku) i ja se pokušavam otrgnuti i vrištim im da stanu, a ovo me đubre ne pušta. U autu su dečko i cura, on izgleda pomalo latino s duljom kosom i nekom rijetkom bradom i brčićima, a ona je mulatkinja s frčkavom poludugom crvenom kosom. Ona kuži da se ne mogu osloboditi i u par riječi mi da do znanja što da radim. Ne sjećam se točno što je rekla, ali nešto kao da mu pričam o sebi kako me više ne bi mogao depersonalizirati i možda se smiluje i pusti me. Inače, to je taktika koju često preporučuju u tim situacijama i što eventualno može pomoći ako napadač nije totalni sociopat ili psihopat jel. Ja ju odmah skužim i kažem mu ime i prezime, s kim živim i što radim (radim posao na kojem svaki dan viđam pogubljene klince i pokušavam ih bar malo osvijestiti iako mi nije točno to u opisu posla) i kažem mu da svaki dan radim s takvima kao što je on i pokušavam im pomoći i da što god ga tjera da napravi to što planira da je i drugim ljudima život često pretežak pa se trgnemo i nastavimo dalje... Nešto u tom smislu sam rekla na što se on zbunio i ja sam iskoristila priliku, otrgnula se i pobjegla. I to je to. Tad sam se probudila s prečudnim osjećajem nelagode i uznemirenosti, no ne i straha. Baš me zanimaju vaša tumačenja.
Mitzi007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:10   #5218
Sad sam tek skužila da sam preskočila dio sna! Dakle kad sam dobila tu obavijest/upozorenje na mob sam se sjetila prijatelja koji će uskoro tu prolaziti i zapravo sam cijelo vrijeme dok sam hodala prema kući bila na mobitelu i pokušavala njega dobiti da ga upozorim i zato nisam nikog skužila na vrijeme iliti prije no što me je onaj ščepao.
Mitzi007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 01:28   #5219
san moze biti i opasan,dakle kroz sve mogu djelovati demoni nevjerovati previse snu
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:40   #5220
Pozdrav! Molim vas tumacenje!
Nocas sanjam da sam trudna.trebam roditi svaki cas.osjecam trudove boli me trbuh.odjednom se nadem kako radam ali uzivam u tom osjecaju i sve je teklo bez ikakve boli i jednom trenu vidim kako izlazi bebina glava.na kraju shvacam kako sam rodila blizance mislim da su bili decki ali nisam sigurna. Medutim jedna beba je bila ok a druga potpuno ista ali nije imala noge od koljena na dolje kao da su amputirane. Shvacam da se tako rodila i pomalo sam tuzna ali govorim sama sebi kako ce bit sve okej kako cu dati sve od sebe da beba ima zivot kao svi ostali...
pralinica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.