Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 20:17   #441
svi su to govno ukinuli osim brisela, oni se furaju na regulaciju, misle da mogu regulirati i vrijeme, i to guraju marionetskim režimima poput hrvatske. Ukrajina je to uvela čim je počela s pristupom, jer je "proeuropska", a to znači usvajanje idiotarija kao da su bogom dane ma kako glupe bile, jer dolaze iz Brisela; rusima i ostalim azijatima ne padaju na pamet takve bedastoće - tu se može odmah vidjeti ko je briselska banana država a ko nije..

Baš me zanima kolko će i ove godine ljudi poginut na današnji dan u prometu samo zbog kaosa nastalog prebacivanjem, kolko će aviona imat krivo natankano gorivo jer je čovjek zakasnio na posao ili je preumoran ili je pilot krivo prijavio lokalno vrijeme dolaska i sl. pizdarije.

Pa i neke čisto fizikalne stvari - u udarnom jutarnjem terminu oko 7-8h kad ljudi idu na posao, sad je već vrlo jako sunce 15 stupnjeva niže na horizontu a u zagrebu npr.je većina prometa na dijagonali istok-zapad - baš me zanima kolko je nesreća i poginulih pješaka danas bilo i bit će slj.dana više od prosjeka samo zbog toga.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 27.03.2017. at 20:37.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 20:29   #442
Podržavam ukidanje pomicanja sata, ali samo kad bi uvijek bilo ljetno vrijeme.
Kad bi uvijek bilo zimsko u lipnju bi već u 4 sata bio dan, a krajem kolovoza u 19h mrak.
Na ljetnom vremenu krajem prosinca ili početkom siječnja barem ne bi bilo preranog padanja mraka.
Rizling is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 20:44   #443
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
a ustaješ - u koliko?
ili nemaš obaveza u životu - ranojutarnjih
Imam. Samo sam normalna osoba koja se voli buditi sa suncem i nije lijena ujutro.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 20:46   #444
Quote:
Rizling kaže: Pogledaj post
Podržavam ukidanje pomicanja sata, ali samo kad bi uvijek bilo ljetno vrijeme.
Kad bi uvijek bilo zimsko u lipnju bi već u 4 sata bio dan, a krajem kolovoza u 19h mrak.
Na ljetnom vremenu krajem prosinca ili početkom siječnja barem ne bi bilo preranog padanja mraka.
I na taj način su ljudi živjeli nekoliko tisuća godina

hebeš to kaj je u ljeti dan još u pola deset kada i dalje postoje sve jutarnje obaveze
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 01:08   #445
Sljedecu noc ponovo pomak sata... unazad. Vracamo se na pravo standardno vrijeme SEV (srednje europsko vrijeme) po suncu. Ovo 'ljetno' je sunce u zenitu bilo u 13 sati a ne u podne kako treba...
WCPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 01:25   #446
Neka ljetno ostane preko cijele godine, draže mi je ljetno računanje.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 01:30   #447
upravo završava 101 godišnjica uvođenja LJRV koje je uvela Carska Njemačka 1916
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 01:55   #448
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Neka ljetno ostane preko cijele godine, draže mi je ljetno računanje.
I meni. Ali neki ce reci da to nije prirodno, da podne mora biti u 12 (jer dan ima 24 sata) a ne u 13 sati. Ali kad govorimo o danjem svjetlu cini mi se da nam vise ljetno koristi nego ovo standardno. Na tom ljetnom smo 7 mjeseci u godini, od zadnjeg vikenda 3 mjeseca do zadnjeg vikenda 10 mjeseca, a na standardnom smo 5 mjeseci. Znaci ocigledno nam vise odgovara ovo ljetno. A uostalom kad nebi bilo ljetnog, sunce bi po ljeti izaslo u pol 4 ujutro, pa kome to treba, dok bi zaslo u pol 8. A ljetno ima taj za neke nedostatak sto bi po zimi pak mrak bio do pol 9 ujuto.
WCPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 01:56   #449
Kako god meni djeluje da ce s vremenom to eu ukinuti pa tako i mi. I cini mi se da ce ostati standardno tzv 'zimsko' vrijeme.
WCPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 09:22   #450
Quote:
WCPatka kaže: Pogledaj post
I meni. Ali neki ce reci da to nije prirodno, da podne mora biti u 12 (jer dan ima 24 sata) a ne u 13 sati. Ali kad govorimo o danjem svjetlu cini mi se da nam vise ljetno koristi nego ovo standardno. Na tom ljetnom smo 7 mjeseci u godini, od zadnjeg vikenda 3 mjeseca do zadnjeg vikenda 10 mjeseca, a na standardnom smo 5 mjeseci. Znaci ocigledno nam vise odgovara ovo ljetno. A uostalom kad nebi bilo ljetnog, sunce bi po ljeti izaslo u pol 4 ujutro, pa kome to treba, dok bi zaslo u pol 8. A ljetno ima taj za neke nedostatak sto bi po zimi pak mrak bio do pol 9 ujuto.
to ne znači da nam više odgovara
za tebe znamo da tebi odgovara
meni - ne odgovara
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 11:38   #451
Quote:
WCPatka kaže: Pogledaj post
I meni. Ali neki ce reci da to nije prirodno, da podne mora biti u 12 (jer dan ima 24 sata) a ne u 13 sati. Ali kad govorimo o danjem svjetlu cini mi se da nam vise ljetno koristi nego ovo standardno. Na tom ljetnom smo 7 mjeseci u godini, od zadnjeg vikenda 3 mjeseca do zadnjeg vikenda 10 mjeseca, a na standardnom smo 5 mjeseci. Znaci ocigledno nam vise odgovara ovo ljetno. A uostalom kad nebi bilo ljetnog, sunce bi po ljeti izaslo u pol 4 ujutro, pa kome to treba, dok bi zaslo u pol 8. A ljetno ima taj za neke nedostatak sto bi po zimi pak mrak bio do pol 9 ujuto.
Ništa ne mora. Ljudi se od pamtivijeka prilagođavaju danjem svjetlu, tisućljećima prije nego se netko sjetio da podijeli dan na 24 sata.
Tako da su prelasci s ljetnog na zimsko i obratno samo nastavak ljudskog prilagođavanja svojih aktivnosti danjem svjetlu.
Ako fiksiramo na zimsko kroz cijelu godinu to će biti sranje na kvadrat.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 12:21   #452
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ako fiksiramo na zimsko kroz cijelu godinu to će biti sranje na kvadrat.
kao što je bilo sranje od stoljeća sedmog do 1980 i neke?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:00   #453
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
kao što je bilo sranje od stoljeća sedmog do 1980 i neke?

Od stoljeća sedmog se prilagođavamo dnevnom svjetlu, i puno prije njega.

Buđenje u točno određene ure vezano je za odlazak na posao ili u školu, a to postoji tek niti 100 godina za većinu stanovništva.

Promjene zmsko/ljetno su samo nastavak tisućgodišnjeg prilagođavanja aktivnosti dnevnom svjetlu.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 15:52   #454
Jednostavno ako vec dolazi do ukidanja triba ukinit zimsko racunanje i to je to, ka sta ce i madari napravit... ne znan ni jednu osobu koja voli zimsko vrime.
markosplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:46   #455
Quote:
markosplit kaže: Pogledaj post
Jednostavno ako vec dolazi do ukidanja triba ukinit zimsko racunanje i to je to, ka sta ce i madari napravit... ne znan ni jednu osobu koja voli zimsko vrime.
Pa ja mislim da ljudim vise pase ljetno, vecini jel. Ali bolje da ostane izmjena kao i sad jer ako dodje do ukidanja a to se pokusava ozbiljno pokrenuti u EU parlamentu ukinut ce onda najvjerojatnije ljetno. Jer 'zimsko' niti ne postoji. tzv zimsko je standardno vrijeme a ljetno je ono koje je izmisljeno 1916 godine.

Znaci postoji standardno vrijeme i ljetno. Cim se to znanstveno gleda tako, vjerojatno ce ukinut ljetno. Pogledaj kako se odnose nazivi, 'zimsko' se gleda kao SEV a ljetno je izmisljeno (pod znanost rubrika):

https://zvjezdarnica.hr/znanost/poceci-godisnjih-doba/
WCPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 19:32   #456
Quote:
WCPatka kaže: Pogledaj post
Pa ja mislim da ljudim vise pase ljetno, vecini jel. Ali bolje da ostane izmjena kao i sad jer ako dodje do ukidanja a to se pokusava ozbiljno pokrenuti u EU parlamentu ukinut ce onda najvjerojatnije ljetno. Jer 'zimsko' niti ne postoji. tzv zimsko je standardno vrijeme a ljetno je ono koje je izmisljeno 1916 godine.

Znaci postoji standardno vrijeme i ljetno. Cim se to znanstveno gleda tako, vjerojatno ce ukinut ljetno. Pogledaj kako se odnose nazivi, 'zimsko' se gleda kao SEV a ljetno je izmisljeno (pod znanost rubrika):

https://zvjezdarnica.hr/znanost/poceci-godisnjih-doba/
Sva su vremena izmišljena. Mogli su podijeliti dnevni okret Zemlje na bilo kako, a nisu morali nikako.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 19:42   #457
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Sva su vremena izmišljena. Mogli su podijeliti dnevni okret Zemlje na bilo kako, a nisu morali nikako.
Pa Zemlji treba 24 sata da napravi krug, zato je dan toliki koliki je. Logicno je da je na pola dana kad je sunce kako se kaze u zenitu, znaci u podne 12 sati. A kad stavis ljetno vrijeme onda je podne u 13 sati. Znaci da bi dan trebao trajati 26 sati a ne 24 sata? U tom ti je stvar. Znaci orijentacija je duljina dana, a ne dnevna svjetlost. Zato kazem da bi bilo logicno ukinut ljetno. Ili se mora promjeniti da dan ne traje 24 sata pa podne moze biti u 13 sati pa moze ostati ljetno?
WCPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 19:55   #458
Quote:
WCPatka kaže: Pogledaj post
Pa ja mislim da ljudim vise pase ljetno, vecini jel. Ali bolje da ostane izmjena kao i sad jer ako dodje do ukidanja a to se pokusava ozbiljno pokrenuti u EU parlamentu ukinut ce onda najvjerojatnije ljetno. Jer 'zimsko' niti ne postoji. tzv zimsko je standardno vrijeme a ljetno je ono koje je izmisljeno 1916 godine.

Znaci postoji standardno vrijeme i ljetno. Cim se to znanstveno gleda tako, vjerojatno ce ukinut ljetno. Pogledaj kako se odnose nazivi, 'zimsko' se gleda kao SEV a ljetno je izmisljeno (pod znanost rubrika):

https://zvjezdarnica.hr/znanost/poceci-godisnjih-doba/
Pa ako su turci rusi i mađari (koji su u EU) uveli litnje vrime za stalno zasto nebi i mi?

https://vijesti.rtl.hr/novosti/zanim...a-vise-smisla/
https://www.nezavisne.com/novosti/sv...vremena/386387
http://www.urbancult.hr/u-rusiji-se-...sata-5170.aspx

A te price sta je prirodno a sta nije obisi macku o rep.. prirodno je i da spanjolska pa i francuska nisu u nasoj vremenskoj zoni pa ipak jesu..
Jel "prirodno" da je citava kina jedna vremenska zona, ili da negdi prides u susjednu vremensku zonu sa 2 sata razlike (a ne 1 sat) itd...
markosplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 20:17   #459
Quote:
WCPatka kaže: Pogledaj post
Pa Zemlji treba 24 sata da napravi krug, zato je dan toliki koliki je. Logicno je da je na pola dana kad je sunce kako se kaze u zenitu, znaci u podne 12 sati. A kad stavis ljetno vrijeme onda je podne u 13 sati. Znaci da bi dan trebao trajati 26 sati a ne 24 sata? U tom ti je stvar. Znaci orijentacija je duljina dana, a ne dnevna svjetlost. Zato kazem da bi bilo logicno ukinut ljetno. Ili se mora promjeniti da dan ne traje 24 sata pa podne moze biti u 13 sati pa moze ostati ljetno?
Mi smo taj okret podijelili na 24 sata, mogli smo ga podijeliti na dva sata, na 10 sati, na bilo kako. Nismo ga uopće morali podijeliti. To je društveni dogovor kako ćemo ga podijeliti. Podijelili smo ga radi koordinacije društva u cjelini. Zato ne postoji prirodno vrijeme, i zimsko i ljetno računanje su posljedica dogovora.
Desecima tisuća godina ljudi su svoj život prilagođavali dnevnoj svjetlosti, a ne fiktivnoj podjeli dana na 24 sata. Jer nisu morali biti na autobusnoj stanici u 7 da bi došli na posao u 8. Ali su znali što od zore do sumraka moraju napraviti. Ta zora i taj sumrak kako vidimo nisu u isto vrijeme tijekom godine, ali milijuni ljudi kojima posao ne omogućuje prilagodbu nemaju mogućnost izbora, njima je posao od 8-16. Tako će mu u neko doba godina posao završiti tik prije mraka, nekad će mu još ostati sati dnevnog svjetla da odvede djecu u šetnju, nekad će na posao putovati po mrklom mraku, a nekad će već biti dan.
Dakle, ako hoćeš prirodno trebaš ukinuti ikakvo računanje vremena.
Samo onda je teško organizirati i koordinirati zajednicu.
Zato je ljetno/zimsko računanje kakva takva prilagodba promjeni dnevnog svjetla, a to čovječanstvo radi od svog početka-prilagođuje svoje aktivnosti dnevnom svjetlu. To je prirodno.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 20:24   #460
Quote:
markosplit kaže: Pogledaj post
Jednostavno ako vec dolazi do ukidanja triba ukinit zimsko racunanje i to je to, ka sta ce i madari napravit... ne znan ni jednu osobu koja voli zimsko vrime.
evo da se upoznamo.
zimsko vrijeme je orginalno vrijeme, vrijeme bana jelačića i nikole šubića zrinskog
( pa i tita i pavelića ako nekome bolje paše)
ne želim da mi je mrak do pola devet
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.