Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2016., 23:27   #1
Idiokracija

Pozdrav svima , htio bih pročitati vaše mišljenje o današnjim trendovima/vrijednostima , ispričavam se unaprijed ako već postoji tema.

Imam 26 godina i mogu reći da nikad nisam robovao trendovima , vjerojatno zato što nikad nisam imao para i tu i tamo se opslužim frontalnim režnjem.
Izbaci me iz orbite jedan pogled na bezbroj narcisoidnih slika poluretardiranih hodajućih klaunova kojima je jedina zanimacija u životu udisati zrak, izgledati dobro i naravno vozati kola brateee jer hej 6 brzina i 3 papučice tvore mnoštvo motoričkih kombinacija za koje moraš biti bogom nadaren.

Ti ljudi o kojima pričam su ovce , svaka ovca nosi starke, rejbanke, ajfone, 6 inčne televizore u đepovima , ima 550 slika sebe kojih dijeli s drugih 550 taštih i jednako egoističnih pojedinaca. I samo vidim seks seks i seks , kratke hlačice, haltere, sisice , šminkice i misice , lažne osmjehe, preseravanja i malograđanstva!

Ovo sve što se tiče trendova je prolazna faza i to mi je jasno,ali ove vrijednosti poput izgleda, sexa i novca neće nestati ali opet toga je uvijek i bilo vjerojatno zato što smo primitivni i podliježemo tim niskim strastima i sad mi dodje da izbrišem ovo sve što sam napisao jer vidim da se sve vrti u krug al me ipak zanima šta druge misle o ovome ?
mikhael7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 23:43   #2
Dolaskom Pokemon GO-a smo definitivno dotakli dno civilizacije. Iako se najbolje ne zamarati takvih stvarima. Kad se nešto komentira, raste mu bitnost.

Zadnje uređivanje lemonzoo : 24.07.2016. at 00:40.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 00:10   #3
Ja se uvijek tješim da to tako mora biti.

Pazi, ljudska inteligencija je raspodijeljena po normalnoj razdiobi. Kad uzmeš da je očekivani IQ za Hrvatsku 91, tada shvatiš da je 50 % ljudi koje sretneš na ulici sa IQom manjim ili jednakim 91.

A to je prilično nisko.
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 00:38   #4
Pa kako sam zaboravio na pokemone , kompa ovo za IQ je žalosno, mada sam čitao da mozak ima plastična svojstva i da se IQ može korigirati i da nije urođen ali džabe sve kad nema volje .
mikhael7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 14:29   #5
Nažalost smo (ne samo mi) većinski izrazito plitko društvo. No nekako sam shvatio da ako ću se pretjerano živcirati oko toga, bit će samo meni loše, a promijeniti se neće apsolutno ništa. Tješim se (čitaj: lažem sam sebi) da će možda jednog dana biti bolje. Vidjet ćemo. A do tada...
Kapronsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 09:33   #6
Prvo, ne igram Pokemon GO, nisam je ni probao jer je meni to besmisleni gubljenje vremena. Ali, koji su to objektivni kriteriji po kojima je hvatanje Pokemona dno nečega? Po čemu je to gore od:

- gledanja 22 covjeka kako trče oko lopte
- gledanja covjeka kako skače po bini i lupa po gitari
- sjedenja u pozorištu i gledanja kako neki ljudi glume da su nesto sto nisu
- slušanja kako neko kucka po bijelim i crnim tipkama na nekoj kutiji
- gledanja izmišljenih događaja na TV
- čitanja knjige o izmišljenim (ili stvarnim) ljudima od prije 50 godine
- divljenja nekoj slici koja čak nije ni nesto lijepa ali eto naslikao ju je neki slikar bez uha koji je davno umro
- ...
DilanDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 12:26   #7
Quote:
mikhael7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima , htio bih pročitati vaše mišljenje o današnjim trendovima/vrijednostima , ispričavam se unaprijed ako već postoji tema.

Imam 26 godina i mogu reći da nikad nisam robovao trendovima , vjerojatno zato što nikad nisam imao para i tu i tamo se opslužim frontalnim režnjem.
Izbaci me iz orbite jedan pogled na bezbroj narcisoidnih slika poluretardiranih hodajućih klaunova kojima je jedina zanimacija u životu udisati zrak, izgledati dobro i naravno vozati kola brateee jer hej 6 brzina i 3 papučice tvore mnoštvo motoričkih kombinacija za koje moraš biti bogom nadaren.

Ti ljudi o kojima pričam su ovce , svaka ovca nosi starke, rejbanke, ajfone, 6 inčne televizore u đepovima , ima 550 slika sebe kojih dijeli s drugih 550 taštih i jednako egoističnih pojedinaca. I samo vidim seks seks i seks , kratke hlačice, haltere, sisice , šminkice i misice , lažne osmjehe, preseravanja i malograđanstva!

Ovo sve što se tiče trendova je prolazna faza i to mi je jasno,ali ove vrijednosti poput izgleda, sexa i novca neće nestati ali opet toga je uvijek i bilo vjerojatno zato što smo primitivni i podliježemo tim niskim strastima i sad mi dodje da izbrišem ovo sve što sam napisao jer vidim da se sve vrti u krug al me ipak zanima šta druge misle o ovome ?
apsolutno. Sve istina. I potpuno si u pravu.

Quote:
Kapronsis kaže: Pogledaj post
Tješim se (čitaj: lažem sam sebi) da će možda jednog dana biti bolje. Vidjet ćemo. A do tada...
Samo se ti tješi (ali moram priznati da se i ja tješim da će takva vrsta ljudi i trendova jednom izumrijeti poput dinosaura).


Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Prvo, ne igram Pokemon GO, nisam je ni probao jer je meni to besmisleni gubljenje vremena. Ali, koji su to objektivni kriteriji po kojima je hvatanje Pokemona dno nečega? Po čemu je to gore od:

- gledanja covjeka kako skače po bini i lupa po gitari
- sjedenja u pozorištu i gledanja kako neki ljudi glume da su nesto sto nisu
- slušanja kako neko kucka po bijelim i crnim tipkama na nekoj kutiji
- gledanja izmišljenih događaja na TV
- čitanja knjige o izmišljenim (ili stvarnim) ljudima od prije 50 godine
- divljenja nekoj slici koja čak nije ni nesto lijepa ali eto naslikao ju je neki slikar bez uha koji je davno umro
- ...
Čekaj malo, ovo je sve umjetnost (i književnost) i ne može se porediti sa "gledanjem 22 čovjeka kako trče za loptom". Međutim itekako se može usporediti s jednako besmislenim trčanjem za virtualnim Pokemonima. Te dvije stvari jednako su glupe, ali na drukčiji način.
angot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 02:13   #8
istina, borba protiv zatupljivanja je vec odavno izgubljena, pogotovo na ovim prostorima, ali neki od komentara ovdje su me nasmijali svojim licemjerjem.

prema stvarima koje ovdje pisu neki ljudi rekao bi da se radi pretezito o introvertiranim licnostima.

sve te aktivnosti koje ste opisali su izvor zadovoljstva, srece i socijalizacije za veliku vecinu populacije. mislim da ne postoji jedna osoba na svijetu koja ce reci da je bolje doma sjediti u 4 zida od toga da izlazis vani i zabavljas se sa ostalim pripadnicima ljudskog roda,koliko god pametni ili glupi bili.

proveo sam previse vremena kao namčor kojemu su idioti isli na zivce, i koliko god sam se trudio da obrazujem idiote, to je bio Sizifov posao. Nakon odredjene tocke odlucis da se vise neces zamarati sa time sto je trendi a sto ne, nego da je zivot jedan jedini i da je prekratak da bi ga zivio zabarikadiran iza nekih pretpostavki sto bi trebalo biti drustveno prihvatljivo a sto ne.

Glupo je boriti se protiv vjetrenjaca, jednostavno prihvatite da je ljepota u oku promatraca i da svatko ima pravo na svoje misljenje, i ako je nekome gledanje 22 tipa kako trce za loptom genijalno, ne znaci da je on u pravu isto kao sto ne znaci da ste vi u krivu.

Sto prije shvatite da trendovi i zaglupljivanje imaju uzrocno-posljedicnu vezu to ce vam biti lakse opustiti se i uzivati u zivotu bez da vas ljuti kako to da se drugi zabavljaju bolje od vas. Pogotovo jer njih boli ona stvar za to sto vi sami mislite kako bi se oni trebali zabavljati, a jos manje razbijaju glavu time kako bi se vi trebali zabavljati.

Takvi ljudi nece izumrijeti, zato jer takvi ljudi najlakse nadju drustvo, partnere, prije se ozene, prije dobiju djecu, prije dobiju posao.

Samo inteligentni introverti stagniraju i ostaju zacahureni i teze nalaze drustvo, partnere, teze se odlucuju na odredjene poslove...

Ignorance is bliss
__________________
Physics works, and I'm still alive- Walter Lewin

x2z
Van de Graaff is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 09:44   #9
Quote:
angot kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, ovo je sve umjetnost (i književnost) i ne može se porediti sa "gledanjem 22 čovjeka kako trče za loptom". Međutim itekako se može usporediti s jednako besmislenim trčanjem za virtualnim Pokemonima. Te dvije stvari jednako su glupe, ali na drukčiji način.
Najgluplje od svega je danim, mjesecima, godinama raspravljati sa nepoznatim ljudima o tome što je glupo i što je gubljenje vremena.
Matrim Cauthon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 19:11   #10
ne zamaram se time. nije nikad ni postojala civilizacija u kojoj je većinski dio bio inteligentan.

nađi si krug ljudi koji ne spada u kategoriju idiota i to je to.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:35   #11
Da,koncentracija višeg iq je u manjini i to je uzrok propasti svih civilizacija koji se događa onda kada oni niže inteligencije počnu imati puno djece. Istraživanje koje je rađeno: http://www.index.hr/mame/clanak/znan...e-/827672.aspx

Inteligentniji ljudi trebaju imati više djece a oni nižeg stupnja manje i nema onda financijskih problema ni za jedne u suprotnom ovi bolji imaju svem anje plaće,veća izdvajanja i dolazi do revolucije tj. ubijanja boljih i tako iznova. Dobra knjiga koja o tome govori je "Revolt against civilization" by Lothrop Stoddard: http://www.jrbooksonline.com/pdf_boo...vilization.pdf

Ne možeš se maknuti od idiota kad se ubrzano razmnožavaju i jedva čekaju da te smrve. Jedini način sprečavanja toga je eugenika. Na poslu radim sa ljudima koji bi oduzimali nekretnine onome tko ima više od jedne a imaju kriminalan dosje i osnovnoškolsko obrazovanje,zatim sa onima koji su se doveli u financijske probleme na glup način,zatim još financijskih problema i ljubomora jednostavno sjeva iz njih na one koji imaju sređen život. Sad ako imaš državu socijalnih slučajeva tebi kao normalnoj osobi spasa od takvih nema jer će njihova djeca biti većina u razredu tvojoj djeci,ocjene će se poklanjati što se događa i sada,delikventi će odgajati dobre učenike što se događa i sada ili će biti zaposleni preko veza što se opet događa i sada pa onda dobiš odgajanje ljudi za HZZ.

Zadnje uređivanje Detektor : 17.08.2017. at 21:48.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:55   #12
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Da,koncentracija višeg iq je u manjini i to je uzrok propasti svih civilizacija koji se događa onda kada oni niže inteligencije počnu imati puno djece. Istraživanje koje je rađeno: http://www.index.hr/mame/clanak/znan...e-/827672.aspx

Inteligentniji ljudi trebaju imati više djece a oni nižeg stupnja manje i nema onda financijskih problema ni za jedne u suprotnom ovi bolji imaju svem anje plaće,veća izdvajanja i dolazi do revolucije tj. ubijanja boljih i tako iznova. Dobra knjiga koja o tome govori je "Revolt against civilization" by Lothrop Stoddard: http://www.jrbooksonline.com/pdf_boo...vilization.pdf

Ne možeš se maknuti od idiota kad se ubrzano razmnožavaju i jedva čekaju da te smrve. Jedini način sprečavanja toga je eugenika. Na poslu radim sa ljudima koji bi oduzimali nekretnine onome tko ima više od jedne a imaju kriminalan dosje i osnovnoškolsko obrazovanje,zatim sa onima koji su se doveli u financijske probleme na glup način,zatim još financijskih problema i ljubomora jednostavno sjeva iz njih na one koji imaju sređen život. Sad ako imaš državu socijalnih slučajeva tebi kao normalnoj osobi spasa od takvih nema jer će njihova djeca biti većina u razredu tvojoj djeci,ocjene će se poklanjati što se događa i sada,delikventi će odgajati dobre učenike što se događa i sada ili će biti zaposleni preko veza što se opet događa i sada pa onda dobiš odgajanje ljudi za HZZ.
Da se eugenika vrati u modu ti bi prvi ostao bez jaja.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 02:29   #13
Quote:
mikhael7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima , htio bih pročitati vaše mišljenje o današnjim trendovima/vrijednostima , ispričavam se unaprijed ako već postoji tema.

Imam 26 godina i mogu reći da nikad nisam robovao trendovima , vjerojatno zato što nikad nisam imao para i tu i tamo se opslužim frontalnim režnjem.
Izbaci me iz orbite jedan pogled na bezbroj narcisoidnih slika poluretardiranih hodajućih klaunova kojima je jedina zanimacija u životu udisati zrak, izgledati dobro i naravno vozati kola brateee jer hej 6 brzina i 3 papučice tvore mnoštvo motoričkih kombinacija za koje moraš biti bogom nadaren.

Ti ljudi o kojima pričam su ovce , svaka ovca nosi starke, rejbanke, ajfone, 6 inčne televizore u đepovima , ima 550 slika sebe kojih dijeli s drugih 550 taštih i jednako egoističnih pojedinaca. I samo vidim seks seks i seks , kratke hlačice, haltere, sisice , šminkice i misice , lažne osmjehe, preseravanja i malograđanstva!

Ovo sve što se tiče trendova je prolazna faza i to mi je jasno,ali ove vrijednosti poput izgleda, sexa i novca neće nestati ali opet toga je uvijek i bilo vjerojatno zato što smo primitivni i podliježemo tim niskim strastima i sad mi dodje da izbrišem ovo sve što sam napisao jer vidim da se sve vrti u krug al me ipak zanima šta druge misle o ovome ?
Ovce su dobre i sastavni su dio društva. Problem si dobro identificirao i on leži u vrijednostima. Kada društvo njeguje istinske i dobre vrijednosti, ovce su dobri ljudi i ne trebaš se brinut previše oko njih. Kada društvene vrijednosti postanu nakaradne i dekadentne, ovce su i dalje ovce, samo postanu dekadentne. To se obično događa u posljednjim stadijima civilizacijske evolucije. Društvo postaje bogato i moćno (u relativnim mjerilima) i posljedično postaje sve liberalnije po različitim pitanjima. Odbacuje dogme koje su mu omogućile dugovječnost i postepeno prihvaća sve slobodnije društvene norme zbog kojih ljudi sve više i više podliježu svojim niskim strastima. Kada je ljudima kolektivno teško, ljudi moraju odbacivati kratkoročne užitke i žrtvovati sadašnjost kako bi gradili bolju budućnost. Jednom kada je bolja budućnost tu, ljudi za budućnost mare sve manje i žrtvuju je kako bi mogli uživati u sadašnjosti. Užitak u sadašnjosti im je tada moguć, za razliku od prijašnjih vremena u kojima si bio mrtav ako si prerano pojeo zalihe hrane za zimu.

Quote:
Jack Van Ras kaže: Pogledaj post
Ja se uvijek tješim da to tako mora biti.

Pazi, ljudska inteligencija je raspodijeljena po normalnoj razdiobi. Kad uzmeš da je očekivani IQ za Hrvatsku 91, tada shvatiš da je 50 % ljudi koje sretneš na ulici sa IQom manjim ili jednakim 91.

A to je prilično nisko.
Hrvatski prosjek je iznad 91. Izvor tog prosjeka od 91 je ako se ne varam star nekih 50-ak godina. Barem sam tako jednom prilikom pročitao. Ne vjerujem da po pitanju inteligencije zaostajemo za ostalim europskim populacijama.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Da,koncentracija višeg iq je u manjini i to je uzrok propasti svih civilizacija koji se događa onda kada oni niže inteligencije počnu imati puno djece. Istraživanje koje je rađeno: http://www.index.hr/mame/clanak/znan...e-/827672.aspx

Inteligentniji ljudi trebaju imati više djece a oni nižeg stupnja manje i nema onda financijskih problema ni za jedne u suprotnom ovi bolji imaju svem anje plaće,veća izdvajanja i dolazi do revolucije tj. ubijanja boljih i tako iznova. Dobra knjiga koja o tome govori je "Revolt against civilization" by Lothrop Stoddard: http://www.jrbooksonline.com/pdf_boo...vilization.pdf

Ne možeš se maknuti od idiota kad se ubrzano razmnožavaju i jedva čekaju da te smrve. Jedini način sprečavanja toga je eugenika. Na poslu radim sa ljudima koji bi oduzimali nekretnine onome tko ima više od jedne a imaju kriminalan dosje i osnovnoškolsko obrazovanje,zatim sa onima koji su se doveli u financijske probleme na glup način,zatim još financijskih problema i ljubomora jednostavno sjeva iz njih na one koji imaju sređen život. Sad ako imaš državu socijalnih slučajeva tebi kao normalnoj osobi spasa od takvih nema jer će njihova djeca biti većina u razredu tvojoj djeci,ocjene će se poklanjati što se događa i sada,delikventi će odgajati dobre učenike što se događa i sada ili će biti zaposleni preko veza što se opet događa i sada pa onda dobiš odgajanje ljudi za HZZ.
Ne. Distribucija inteligencije je onakva kakva jest sa razlogom. Nije pala s Marsa. Zapravo bi pravo pitanje bilo koliko bi stabilno društvo bilo kada bi imalo drugačiju distribuciju. Samo što eugeničari i slični kojima se oči odma zacakle na takve ideje nikad ne razmišljaju o tome. Teško se o tome uopće i može razmišljati, prekompleksno je.

Iako ima istine i u ovome što ti ovdje pričaš, ali teško se može reći da civilizacije zbog toga propadaju. Materijalna dobra će se uvijek skupljati u rukama manjine neovisno o inteligenciji. Danas u svijetu imaš pun kurac inteligentnih ljudi pa nisu svi jednako bogati, niti blizu. Inteligencija ti danas omogućava lakše pribavljanje resursa i dobar je prediktor materijalnog uspjeha, ali i dalje većina leži u rukama manjine. Pa čak i ako gledamo samo inteligentniji dio populacije. I među inteligentnima postoji hijerarhija i uvijek će postojati, sve da smo i svi jednako inteligentni. Jednakost u tom smislu je utopija za naivne. Ljudska su društva po prirodi hijerarhijska.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:06   #14
Inače, zanimljivo mi je da se za eugeniku generalno zalažu neinteligentni, neuravnoteženi i fizički nelijepi ljudi. (Jest da za ovo posljednje nemam dovoljno dokaza, budući da uzorke prikupljam uglavnom u virtuali.)

Film koji je inspirirao ovu temu je komedija, pa stoga ne pretendira objasniti uzroke globalnog zatupljenja, koje je vrlo realna pojava. Zanimljivo, koliko god prosječni IQ raste, fakultetski profesori se mahom slažu u tome da im je svaka sljedeća generacija studenata sve gluplja te da zbog njih moraju sve više snižavati akademske standarde.

Čini mi se da je najveći problem u podilaženju masama od strane medija i oglašivačke industrije, sve u svrhu brzog stvaranja profita. Osoba koja se opismenjuje na clickbaitu nikad neće moći nadoknaditi zaostatke u odnosu na onog koji je čitao kvalitetnu književnost, a oni koji na vjeronauku "nauče" da je Zemlja stara 6000 godina teško će shvatiti principe znanstvene metode.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 13:34   #15
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Inače, zanimljivo mi je da se za eugeniku generalno zalažu neinteligentni, neuravnoteženi i fizički nelijepi ljudi. (Jest da za ovo posljednje nemam dovoljno dokaza, budući da uzorke prikupljam uglavnom u virtuali.)

Film koji je inspirirao ovu temu je komedija, pa stoga ne pretendira objasniti uzroke globalnog zatupljenja, koje je vrlo realna pojava. Zanimljivo, koliko god prosječni IQ raste, fakultetski profesori se mahom slažu u tome da im je svaka sljedeća generacija studenata sve gluplja te da zbog njih moraju sve više snižavati akademske standarde.

Čini mi se da je najveći problem u podilaženju masama od strane medija i oglašivačke industrije, sve u svrhu brzog stvaranja profita. Osoba koja se opismenjuje na clickbaitu nikad neće moći nadoknaditi zaostatke u odnosu na onog koji je čitao kvalitetnu književnost, a oni koji na vjeronauku "nauče" da je Zemlja stara 6000 godina teško će shvatiti principe znanstvene metode.
Taj film jest komedija, ali kao što i ti sama kažeš, film intuitivno prepoznaje jedan obrazac koji je sve više prisutan u današnjem društvu. Doduše, nije da ljudi nisu inteligentni, ja mislim da je stvar u pitanju kratki attention span današnjih generacija i općenito kratkovidnost i glupost koja iz toga proizlazi. Osobno bih pretpostavio da je to posljedica generalnog trenda prema kratkoročnom razmišljanju i užitku u sadašnjosti o kojem govorim iznad, a to je po svemu sudeći posljedica današnjih dobrih vremena i društveno liberalne politike.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 18:56   #16
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Ljudska su društva po prirodi hijerarhijska.
Slažem se apsolutno. O jednakosti ljudi mogu pričati samo neznalice a za opstanak civilizacije je nužno da su pomoći društva za kupnju socijalnog mira mala tj. da novac za financiranje ljudi nekonkurentnih zanimanja u javnom sektoru ide u ruke stvaratelja vrijednosti koji planski temeljem stečenog kapitala imaju djecu a ne da traže jeftinu radnu snagu. Distribucija inteligencije je poželjna ako ona ide uzlazno a ne silazno. Autor se bavi slučajem Rima:

Our forebears considered society's withering away at the top and breeding from below as natural and inevitable. Take the attitude of the Romans, for example. Roman society was divided into six classes. The sixth, or lowest, social class, made up of paupers, vagabonds, and degenerates, was exempt from civic duties, military service, and the payment of taxes.

But was this class debarred from having children? Not at all. On the contrary, it was positively encouraged to do so. These dregs of the Roman populace were termed "proletarians," "producers of offspring"! In other words, a man might be incapable of civic duties, incapable of bearing arms, incapable of paying taxes, but was considered not only capable but specially apt for bearing children, who were accepted as his contribution to society. Think what an attitude on racial matters this implies! No wonder Rome fell!



Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Inače, zanimljivo mi je da se za eugeniku generalno zalažu neinteligentni, neuravnoteženi i fizički nelijepi ljudi.
Nikola Tesla:

Do godine 2100. eugenika će biti raširena cijelim svijetom. U prošlim vremenima, prirodni zakoni prema kojima su preživljavali najizdržljiviji nisu učinili mnogo koristi u pogledu izbacivanja manje poželjnih karakteristika. Nakon toga u rad nemilosrdne prirode umiješao se čovjek i njegov novostećeni osjećaj sućuti. Kao rezultat toga, na životu održavamo i rađamo nepodobne. Jedina metoda kompatibilna s idejama civilizacije i rase je prevencija rađanja nepodobnih sterilizacijom i promišljenim usmjeravanjem instinkata za parenje. Nekoliko europskih i američkih zemalja sterilizira kriminalce i umobolesne. Te mjere nisu dovoljne. Trend mišljenja među pobornicima eugenike je taj da moramo otežati brak. Zaigurno svatko tko nije poželjan roditelj ne bi smio dobiti dopuštenje da ima djecu. Za stotinjak godina više se neće događati da se normalna osoba razmnožava s osobom koja nije podobna ili koja je kriminalac.’


Zašto koristiš struju koja ti omogućuje virtualno pisanje ako je to izum (izmjenična) izuzetno neinteligentnog tipa koji se slaže samnom? Protiv eugenike jedino govori onaj tko je svjestan što bi to za njega značilo baš kao i protiv kapitalizma,zato su socijalisti koji ništa ne rade prvaci u borbi radničkih prava dok se radničke obitelji koje se znaju prehraniti zahvaljujući konzervativnoj glavi smiju tim idejama uključujući mene. S obzirom da se krećem među radnicima svakodnevno,imam i više nego dovoljno razloga zagovarati eugeniku jer ima nas svakakvih,recimo jedna žena se pohvalila kako ima novaca i odma se agresivnim feminisitčkim proleterkama ne baš ugodne vanjštine i inteligencije našla na piku. Ljubomorne su na sve što se tiče nje,imaju izuzetno egalitarna stajališta i misle kako bi bolji pojedinci trebali pomoći sirotu na svoju sramotu s ciljem silazne putanje civilizacije.

Ista se stvar desila i meni gdje je radnička klasa sređena i zna raspolagati novcima gdje sam se našao na tapeti nekakvih neuspješnih žena i muškaraca zbog boljeg financijskog stanja u odnosu na njih koji imaju po 30 god kredit,nesređene obitelji,otišao sam kao i svi bolji pojedinci i firma propala. Oni ne znaju niti osobne živote srediti a kamoli uspostaviti zdravu hijerarhijsku organizaciju. Ja mislim da crv koji je pod nemilosrdnim eugeničnim zakonima prirode ima veću pamet od njih jer se zna prehraniti baš kao i krdo ovaca koje je uspjelo preživjeti napade vukova na spore ovce koji im je pročistio krdo.

Zadnje uređivanje Detektor : 19.08.2017. at 19:29.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 13:53   #17
Tesla se slaže s tobom???

Eugeniziraj se.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 15:59   #18
Izgleda da voda treba doći do grla da se pokrenu promijene.
Takav svjetonazor prati ekonomija. Veći profit iz godine u godinu je imperativ jer je veći profit sinonim rasta.
Profit može rasti bez drastičnih tehnoloških pomaka do određene točke održavanjem prihvatljive kvalitete usluge i proizvoda. Ali tehnologija ne stiže pratiti ideologiju profita. Jedina alternativa je spuštanje vrijednosti radne snage i kvalitete izrade. To također ne može trajat beskrajno. Doći će do velikih kriza u zemljama jeftine radne snage jer ni tamo radnici više neće moći trpiti uvjete rada. Kao zakrpa će se spustit kvaliteta proizvoda. Današnje kineske kopije će postat kvaliteta originala. Zatim će se kvaliteta proizvodnje dalje spuštati jer se nitko neće više usuditi spustiti plaće radnicima koji su ionako na rubu generalne pobune koja prijeti građanskim ratovima.
Tada će Zapad osjetiti puni smisao posljedica razaranja svoje industrije i premještanja proizvodnje u robovlasničke države.

Koja je veza ovoga sa Idiokracijom uvodnog posta?
Veza je besperspektivna budućnost. Površnost i ispraznost instantnog rješenja za sve svoje probleme ne ostavlja plodno tlo iza sebe na kojem će rasti korist u budućnosti. Sve je instantno rješenje a sutra ko jebe.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:49   #19
Kvocijent inteligencije raste sa svakom generacijom.

A u samo zadnjih 20 godina je navodno stvoreno više informacija nego u zadnjih 2000 godina zajedno.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:16   #20
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kvocijent inteligencije raste sa svakom generacijom.

A u samo zadnjih 20 godina je navodno stvoreno više informacija nego u zadnjih 2000 godina zajedno.
Slažem se, ti si očiti dokaz...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.