Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2016., 22:00   #1
Zašto živimo lošije nego 1991?

Evo baš si nešto razmišljam, kako u ovih 25 godina same loše vijesti, ništa pozitivno, gospodarstvo u kurcu, mladi ljudi izlaze van, pa se pitam:

1. dal su se za to borili branitelji?
2. koji su razlozi da danas živimo lošije nego kad smo bili u socijalizmu i Jugoslaviji koji tu neki zdušno pljuju?

ja se sjećam da su najbolje godinne (meni osobno bile) 1987-1991, i onda rat sve sjebao
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:10   #2
Branitelji 1991. se nisu borili za ovaj ili onaj ekonomski sustav.
Branitelji su se borili za to da Hrvati uopće smiju živjeti na prostoru Slavonije, Like, Banovine ili sjeverne Dalmacije.
Niti je itko pitao Hrvatsku želi li rat, niti se agresija mogla izbjeći.
Da smo izgubili rat, Hrvata bi tamo bilo u promilina, živjeli bi u izbjegličkim kampovima i izgubili bi sve, domove, imovinu a mnogi i život.

Ako nekome to nije jasno, neka pogleda slučaj istočne Bosne 1992., lokalni Bošnjaci su pokušali izbjeći rat i nisu se branili. Svejedno su svi protjerani a mnogi su ubijeni. Izgubili su sve, domove, imovinu, poslove.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:10   #3
NASLOV TEME: Zašto lošije živimo nego 1991?

Hm, zasad nam (bar nekima) standard drži onaj silni novac koji smo posudili.

Ali je sve strukturno u qrcu zbog dugogodišnjeg nerealnog deviznog tečaja.

Prejaka kuna naime pogoduje uvozu, a otežava izvoz, te se guši domaća proizvodnja i gase radna mjesta. Time naravno postepeno trnu i izvori državnog proračuna. Manjak novca se privremeno "krpa" zaduživanjem, ali na dugi rok to stanje čini još gorim jer moramo vraćati i kamate, iako nam proizvodnja ugiba.

Da je kuna klizila na niže samo 1% svake godine, ne bismo bili ni u pola ekonomskih problema koji nas guše.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:11   #4
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Branitelji 1991. se nisu borili za ovaj ili onaj ekonomski sustav.
Branitelji su se borili za to da Hrvati uopće smiju živjeti na prostoru Slavonije, Like, Banovine ili sjeverne Dalmacije.

Da smo izgubili rat, Hrvata bi tamo bilo u promilina, živjeli bi u izbjegličkim kampovima i izgubili bi sve, domovine, imovinu a mnogi i život.
tebi se sviđa ovakva Hrvatska? puna korupcije, kriminala, sa Sanaderima, Pernarima i ostalima?
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:15   #5
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Zbog dugogodišnjeg nerealnog deviznog tečaja.

Prejaka kuna naime pogoduje uvozu, a otežava izvoz, te se guši domaća proizvodnja i gase radna mjesta. Time naravno postepeno trnu i izvori državnog proračuna. Manjak novca se privremeno "krpa" zaduživanjem, ali na dugi rok to stanje čini još gorim jer moramo vraćati i kamate, iako nam proizvodnja ugiba.
ali poanta je da mi ne možemo ni za sebe proizvesti dovoljnom, navodnjavanje je SF
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:16   #6
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Evo baš si nešto razmišljam, kako u ovih 25 godina same loše vijesti, ništa pozitivno, gospodarstvo u kurcu, mladi ljudi izlaze van, pa se pitam:

1. dal su se za to borili branitelji?
2. koji su razlozi da danas živimo lošije nego kad smo bili u socijalizmu i Jugoslaviji koji tu neki zdušno pljuju?

ja se sjećam da su najbolje godinne (meni osobno bile) 1987-1991, i onda rat sve sjebao
meni je isto bilo zakon 87, igrao sam se u blatu s autićima s dečkima iz zgrade, najveći životni problem mi je bio hoće li mi teta iz Austrije dofurati one autiće koji mijenjaju boju na hladnom i toplom, živjela Jugoslavija!

Znači li ti išta podatak da je direktna ratna šeta 35 milijardi dolara? Da, naravno, pa prošlo je 20 g od rata, dokle više s ratnom štetom!!!!
moglo je proći i 200,tu štetu smo sami pokrpali. Kako? pa zadužiš se, a onda moraš vratiti i kamatu. I prodaš firme, ali gle čuda, onda vrhnje bere drugi vlasnik. Pa kako onda vratiti posuđeno? a ništa, peglaj poreze i zadužuj se sve više. Zvuči poznato? I koje je ustvari tvoje pitanje, jesu li se za to borili branitelji? To pitaj smradove za koje si glasao, zašto nitko 20g nije pokrenuo pitanje ratne odštete?
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:19   #7
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
meni je isto bilo zakon 87, igrao sam se u blatu s autićima s dečkima iz zgrade, najveći životni problem mi je bio hoće li mi teta iz Austrije dofurati one autiće koji mijenjaju boju na hladnom i toplom, živjela Jugoslavija!

Znači li ti išta podatak da je direktna ratna šeta 35 milijardi dolara? Da, naravno, pa prošlo je 20 g od rata, dokle više s ratnom štetom!!!!
moglo je proći i 200,tu štetu smo sami pokrpali. Kako? pa zadužiš se, a onda moraš vratiti i kamatu. I prodaš firme, ali gle čuda, onda vrhnje bere drugi vlasnik. Pa kako onda vratiti posuđeno? a ništa, peglaj poreze i zadužuj se sve više. Zvuči poznato? I koje je ustvari tvoje pitanje, jesu li se za to borili branitelji? To pitaj smradove za koje si glasao, zašto nitko 20g nije pokrenuo pitanje ratne odštete?

pa tužili smo Srbiju pa znaš kak smo prošli

ali da je rat baš jedan jedini čimbenik?

ovo za autiće mi čitaš misli
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:19   #8
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ali poanta je da mi ne možemo ni za sebe proizvesti dovoljnom, navodnjavanje je SF
kako ne možemo?
pa evo sada ova afera sa salmonelom, sada kada su pocrkali naši proizvođači, e sada đubre ministarsko govori na TV da nećemo više uvoziti smeće iz EU. Umjesto da još večeras svi odgovorni vise na vješalima, on bezobrazno govori u kameru da se sam kupac mora zapitati zašto je neko meso jeftinije
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:24   #9
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pa tužili smo Srbiju pa znaš kak smo prošli

ali da je rat baš jedan jedini čimbenik?
da, presuda 20 g nakon rata u optužnici koju je sabotirao naš tadašnji lignjasti predsjednik

da, rat je jedini čimbenik. Zajebi sve Sanadere, Kutle i ostale lopine,to je kikiriki, 35 milijardi dolara minusa u startu je presudilo.
35 milijardi dolara je bio kompletan vanjski dug Hrvatske za vrijeme Račana, dakle nakon najveće pljačke
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:24   #10
Zivimo losije zato jer smo svoji na svom.
plan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:26   #11
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Meni se prije svega svidja da Hrvati uopće smiju živjeti u Petrinji, Slunju, Vukovaru, Drnišu.
U 12. mjesecu 1991. ih baš više i nije bilo.
O njihovim domovima i imovini da ne pričam.
ja sam pred par godina putovao sa zborom na koncert u Bosansku Krupu.

sve južno od Petrinje je pustinja, PUSTINJA. kuće zarasle u šikarje, doslovno divljina, ljudi nema, a prelazak granice u Kostajnici i ulazak u Bosnu je bio povratak u 19. st. jednostavno nisam mogao vjerovati da je stanje katastrofalno, znao sam da je loše, ali tako loše.

oni su minimalno 50 godina iza nas
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:26   #12
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
tebi se sviđa ovakva Hrvatska? puna korupcije, kriminala, sa Sanaderima, Pernarima i ostalima?
Meni se prije svega svidja da Hrvati uopće smiju živjeti u Petrinji, Slunju, Vukovaru, Drnišu.
U 12. mjesecu 1991. ih baš više i nije bilo. Kao što ih ne bi bilo u Gospiću, Karlovcu, Osijeku ili Zadru da su ti gradovi pali.
O njihovim domovima i imovini da ne pričam.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:27   #13
Quote:
plan kaže: Pogledaj post
Zivimo losije zato jer smo svoji na svom.
bogme da
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:27   #14
Mencajldu, zar ti je lose u Kanadi?
overtajm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:27   #15
Mislim da se živi bolje nego 1991.(i bolje nego prije 1991), i to znatno bolje. Moji starci, VSS oboje, zaposleni - ali nisu imali love za kupiti auto bolji od zastave. Dva automobila u obitelji imao je rijetko tko, obično su radilo o jednom autu i to nekoj nesigurnoj krami (zato je Juga imala i ogroman broj poginulih na cestama). Bombonjere i cuga se darivalo 'kružno' da se ne mora kupovati novo. Traperice su koštale četvrtinu plaće. Tehnologija sa zapada je dolazila sa odmakom od nekoliko godina. Stopa ubojstava i samoubojstava bila veća. Stvarno se živjelo bolje

Neki, koji su bili privilegirani su živjeli bolje. Ti danas puno kukaju i sad će me popljuvati, ali zaboravljaju da i danas ima onih privilegiranih koji žive i još bolje

Ali kužim stvari, ja znam djecu koja su imala dadilje i sve najnovije igračke u toj Jugi - o tome većina nas nije mogla ni sanjati. Danas ta djeca rade za 4000kn i normalno da kukaju i jamraju. Promijenio se sistem, ko bi gori sad je doli.

Ali za nas obične ljude koji nismo politički umočeni, mislim da je danas puno bolje. Juga je bila ok za politički umočene i one koji su znali krasti. Takvima je ok i danas, ali danas i običan čovjek može zaraditi - to je razlika.

Zadnje uređivanje krcmije : 19.11.2016. at 22:44.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:28   #16
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ja sam pred par godina putovao sa zborom na koncert u Bosansku Krupu.

sve južno od Petrinje je pustinja, PUSTINJA. kuće zarasle u šikarje, doslovno divljina, ljudi nema, a prelazak granice u Kostajnici i ulazak u Bosnu je bio povratak u 19. st. jednostavno nisam mogao vjerovati da je stanje katastrofalno, znao sam da je loše, ali tako loše.

oni su minimalno 50 godina iza nas
Eto, a sada zamisli da su pali Karlovac, Sisak, Zadar i Osijeku?
Na što bi takva Hrvatska izgledala?
A sve je to bilo blizu 1991.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:29   #17
NITKO neće priznati da je danas lošije nego "prije".
Turizam još nije dostigao 1988 godinu, a da o SVEMU ostalom ne pričamo...
Stalna RADNA mjesta nam fale kao žednom voda.

Srpska politika i ove budale koje su dizale pobunu u HR su upropastile i sebe i nas.
To bi im svakodnevno trebalo metati pod nos - bili bi tiši...i svakako im naplatiti štetu na način da im se dodjeljeni novac ( od strane države) trenutačno zaplijeni i uplati u odštetu.
A sve je otišlo u bananu onog časa kad su se "normalni" ljudi počeli mijenjati s "lovoljubima" koji su ciljano došli da bi "privatizirali" sve što se generacijama stvaralo.
Danas...ipak je veća ljubav za novcem (pa se sve smeće uvozi) nego prema HR narodu kojem bi trebalo otvarati radna mjesta po cijenu manjega profita.
Nisu tu u igri samo gazde i uvoznici ima i treči lakomi igrač - politika..

A branitelji - da borili su se za pravdu i svoju grudu.
Dok su oni bili u ratu, bljuvotine su si dodjeljivale firme i naslove.

Tako ja razmišljam.
Jer - ova generacija iza mene nije ništa stvorila, baš ništa.
Žive za sada "dobro" ( nisu gladni i imaju krov nad glavom) , ali sve što imaju stvoreno je u Yugi.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:30   #18
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Evo baš si nešto razmišljam, kako u ovih 25 godina same loše vijesti, ništa pozitivno, gospodarstvo u kurcu, mladi ljudi izlaze van, pa se pitam:

1. dal su se za to borili branitelji?
2. koji su razlozi da danas živimo lošije nego kad smo bili u socijalizmu i Jugoslaviji koji tu neki zdušno pljuju?

ja se sjećam da su najbolje godinne (meni osobno bile) 1987-1991, i onda rat sve sjebao

BOLJI ŽIVOT?!! JUGOSLAVIJA U BROJKAMA
http://croative.net/?p=4124
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:32   #19
Quote:
plan kaže: Pogledaj post
Zivimo losije zato jer smo svoji na svom.
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
bogme da

Evo ostala je Jugoslavija 1991.
Čak nekom čarolijom je izbjegnuta agresija na Hrvatsku.

Kakva je to točno ekonomija nakon pada Berlinskog zida, uspona Kine, promjene ekonomija u Europi?

Kako bi nam predsjednik Milošević ili Kadijević omogućili standard i zaposlenost?

Bi li bila privatizacija, kakva bi bila ekonomija?

Stalno čujem "bilo je bolje" pa me zanima kako bi bilo da je ta država ostala još 10 godina?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:34   #20
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
tebi se sviđa ovakva Hrvatska? puna korupcije, kriminala, sa Sanaderima, Pernarima i ostalima?
Ti misliš da u drugim zemljama , zapadnim zemljama nema korupcije, kriminala, Sanadera ?
misliš da tamo nema ljudi koji kopaju pokontejnerima da bi pronašli malo hrane?
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.