Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 23:59   #861
dragone :klap: "probila si led"
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:16   #862
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
dragone :klap: "probila si led"
Hvala hepi! daaaa konačno!
kad san zajebala prvu, sve sam riješila i više nema nikakvog opterećenja!!! samo naprid! ovo jest vrlo jednostavna kremica al' je takoo dobra. može za sve. i na kruh
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 11:45   #863
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
Crème pour les pieds



Čarolija!!!
Bravo
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 00:25   #864
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Bravo
Hvala, hvala draga anab789


moja gospoja Roditeljica je zadovoljna uljem za tretiranjem proširenih vena, kaže da joj je lakše. snašla sam se sa onim šta sam imala doma pa sam recepturu malo prilagodila:
tamanu+centela, čempres, atlaski cedar, niauli, limun, borovica
oblog sa arnikom i vodom (dobra je voda kad nema smilja)
napravila sam joj i tonik od bušina (a kad nemam ni čempres ), aloe, glicerola, koji poprska prije mazanja
i dala da pije žuti kokotac. mislim naručit i Pycnogenol.

Tršlja, virđinijski cedar, tamanu i hidrolat čempresa su naručeni.

sad mi je dala zadatak da za nekog napravim mješavinu za suzbijanja gljivica na nogama i gledam recepturu

Quote:
Želite li sami pripraviti svoj aromaterapijski pripravak za liječenje gljivica na noktima, držite se ovog recepta:

3 ml eteričnog ulja čajevca
2 ml eteričnog ulja palmarose (ili geranij bourbona)
1 ml eteričnog ulja lovora (ili eukaliptus globulusa)
1 ml eteričnog ulja klinčićevca (ili timijana kt. timol)
3 ml biljnog ulja kalofila (tamanu ulje)

Mješavina se nanosi na nokat 2x dnevno, tijekom najmanje 4 tjedna. Kod dugotrajnih infekcija tretman traje i nekoliko mjeseci, a mješavini je potrebno dodati i 0,5 ml eteričnog ulja kore cimetovca.
Valja znati da je ova mješavina eteričnih ulja izrazito agresivna za kožu, pa svakako treba izbjegavati dugotrajan kontakt s okolnom kožom
.

- jesu li ovo stvarno mililitri 7ml eteričnih : 3ml baznog ulja
Razumin da je to nokat, nije koža, al' bolje da pitam.

Predpostavljam da se nanosi štapićem za uši a ne prstima

Zadnje uređivanje dragone : 04.10.2017. at 00:36.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 06:03   #865
odgovor na moj gornji post jest: mililitri. dakle, za taj gadni problem, receptura je 70% mješavina eteričnih ulja, wow
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 06:07   #866
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Cure da li netko planira narucivati sa aroma zone u nekom skorom vremenu i da li bi bio toliko ljubazan da prihvati da mu se prikljucim sa par sitnica? Ne isplati mi se narucivati i placati postarinu na tako mali iznos.
ja ću naručivati oko sredine mjeseca jer predpostavljam da ću tada dobiti kod. ako ne dobijem, e onda neću još (jer mi stvarno nije hitno, zadnji naručeni paket još nije stigao a ja već razmišljam o novom )
je li ti to kasno? plus ja nisam iz zg.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:34   #867
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
[B]

sad mi je dala zadatak da za nekog napravim mješavinu za suzbijanja gljivica na nogama i gledam recepturu

.

- jesu li ovo stvarno mililitri 7ml eteričnih : 3ml baznog ulja
Razumin da je to nokat, nije koža, al' bolje da pitam.

Predpostavljam da se nanosi štapićem za uši a ne prstima
Vjerojatno jesu mililitri. Moze namazati okolnu kozu nekom kremom ili uljem ako ima osjetljivu kozu.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:00   #868
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno jesu mililitri. Moze namazati okolnu kozu nekom kremom ili uljem ako ima osjetljivu kozu.
je, je već sam napisala odgovor iznad
u svakom slučaju hvala!
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:16   #869
Gospođa roditeljica je nadimak ili?
Ja već godinama radim drugima (mami, sestrični...) recepturu za gljivice na noktima, puno ti je jednostavnija ona od Stribora gdje ide tamanu+palmarosa+čajevac i djelotvorna je.
Mama maže sa štapićem za uši, ali može se samo prstom namazat jer to nije tako jako agresivno za brzinsko mazanje.


Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
Hvala, hvala draga anab789


moja gospoja Roditeljica je zadovoljna uljem za tretiranjem proširenih vena, kaže da joj je lakše. snašla sam se sa onim šta sam imala doma pa sam recepturu malo prilagodila:
tamanu+centela, čempres, atlaski cedar, niauli, limun, borovica
oblog sa arnikom i vodom (dobra je voda kad nema smilja)
napravila sam joj i tonik od bušina (a kad nemam ni čempres ), aloe, glicerola, koji poprska prije mazanja
i dala da pije žuti kokotac. mislim naručit i Pycnogenol.

Tršlja, virđinijski cedar, tamanu i hidrolat čempresa su naručeni.

sad mi je dala zadatak da za nekog napravim mješavinu za suzbijanja gljivica na nogama i gledam recepturu

.

- jesu li ovo stvarno mililitri 7ml eteričnih : 3ml baznog ulja
Razumin da je to nokat, nije koža, al' bolje da pitam.

Predpostavljam da se nanosi štapićem za uši a ne prstima
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 15:16   #870
eeej da da tako iz zezancije sisterice i ja zovemo mamu:
znam za taj recept, odavde: Stribor Marković Gljivične kožne infekcije

mene je ta receptura spasila ovo ljeto. dogodilo mi se teško sranje, nisan bila doma nisan imala ulja sa sobom. ništa. (glupasan) u apoteci su mi dali tablete protiv alergije(!?) i neku masnu mašćobu od koje sam se još više znojila. na hitnoj su me gledali ko u čudo. oni ništa ne mogu. ne znaju šta mi je. moram na infektologiju. i da im se javim da ih zanima šta mi je.
otišla san ravno doma. potražila Striborovu recepturu (ja san već imala 99% ideju o čemu se radi, mada 100% identičnu sliku nisan našla na netu) bila sam jakoo ponosna na sebe šta iman sve sastojke bila sam hepi šta san doma. uštimala sam se psiKički na zen i na sreću. išla leć. oko 2h skužila da je upala skoro pa prošla. HA! zadovoljstvo samo takvo. oko 6h upale je prošla a očito i dobrim dijelom i infekcija jer je počelo fino prolazit. dodano napravila tonik i "tuširala" se njime. i bomba serume. za njegu. za 24 sata sve prošlo i nisam im se (još) javila


ali koliko sam shvatila ovo nije namjeno ako je infekcija na noktima jer je to zeznutije ili zavisi koliko je gadno stanje? (guglah neki dan, ne bi li našla ml ili kapi, ono šta me mučilo, pa me mr. Guglo odveo na forum.hr na jedan drugi pdf-a. ajoj strašno!!! kako se ljudi muče i to godinama. svašta rade, čak se se prali domestosom. koma. napisala sam im recepturu ali vjerojatno je neće koristit, )

Zadnje uređivanje dragone : 07.10.2017. at 16:23.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:08   #871
ima li tko kakvih iskustava sa narucivanjem sa Aromantic? ima kakvih proizvoda s kojima niste bas zadovoljni? ili proizvoda koje se definitivno isplati kupovati vise nego na aroma zone? koja je okvirno cijena i vrijeme dostave?
narucila bi za zg, izradjujem sapune i gledam koje bi jos stranice mogla posjetiti radi kupovine povoljnijih a opet kvalitetnih etericnih ulja, tako da ako znate ikakve provjerene shoppove (u eu) osim aroma zone puno bi mi pomogli! ne narucujem sad neke ogromne kolicine, ali dobar dio et.ulja sa aroma zone nema vecih pakiranja od 10ml osim klasicne slatke narance gdje ajde imaju bocicu od 250ml.
krushkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:10   #872
+ jel itko igdje nasao etericno ulje ili co2 ulje kave?
krushkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:52   #873
danas kupila hitecream 250g sa datumom retesta 30.4.2018. pa ako zeli tko 100g hitecreama (ne znam jel se smiiju tu pisati cijene tj prodavat stvari) nek mi posalje poruku prilazem racun i kutiju. dam u originalnoj ambalazi, sebi cu ostatak nasipat u drugu kutiju. vrijedi za zagreb. zvala kemig i rekli mi da obicno uz pravilno skladistenje i neotvoren da bi mi mogao jos godinu dana drzati, jel ima tko kakvih iskustva s tim? ne znam bas jel stignem do 30.4. napravit 3 kilograma kremi haha
krushkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 12:55   #874
Kako prepoznati kvalitetno ulje lješnjaka?Ima li miris ili ne?Kupila bi ali u mojoj ljekarni ima samo na dekante ,vidjela sam da dekantiraju iz velike ambalaže pa žeelim biti sigurna da je ok kvaliteta?
I koji je brand dobar koji ima ulje lješnjaka?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 18:11   #875
Da li je netko kupovao preko ove stranice

https://www.elemental.eu
Witty ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.