Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2003., 06:11   #1
Muški parfemi

Molio bih preporuke zenskih sudionica ovog foruma u vezi muskih mirisa. Puno puta mi se vec dogodilo da sam kupio nesto sto je meni bilo fino a drugima (citaj mojoj curi) odvratno ili jednostavno bezveze. Ja ne znam da li je to stvar ukusa, ali prije bih rekao da sam antitalent za takve stvari...pa zato molim drage forumasice da mi daju koji savjet u vezi toga, koji su recimo parfem volile/mrzile na svojim partnerima/prijateljima itd...hvala i pozdrav!

ps ovo nije ograniceno samo na kvalitetne parfeme, volio bih cut misljenje i o dezodoransima i aftershave-ovima itd...
dtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 10:51   #2
Re: Parfemi - HELP

Quote:
dtk kaže:
Molio bih preporuke zenskih sudionica ovog foruma u vezi muskih mirisa. Puno puta mi se vec dogodilo da sam kupio nesto sto je meni bilo fino a drugima (citaj mojoj curi) odvratno ili jednostavno bezveze. Ja ne znam da li je to stvar ukusa, ali prije bih rekao da sam antitalent za takve stvari...pa zato molim drage forumasice da mi daju koji savjet u vezi toga, koji su recimo parfem volile/mrzile na svojim partnerima/prijateljima itd...hvala i pozdrav!

ps ovo nije ograniceno samo na kvalitetne parfeme, volio bih cut misljenje i o dezodoransima i aftershave-ovima itd...
Ja preporučam Romu, moj buraz ju koristi već godinama i meni je baš odlična..ne znam probaj to..a eto pošto je buraz jedni muškarac u mome životu samo to ti mogu preporučiti
žujaa! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 11:00   #3
BOSS-Hugo Boss

Parfem je fakat savrsen!Ja ga kupila svom dragom-odusevljen je
__________________
"U svijetu bez iluzija covjek je stranac."
(A. Camus)
emy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 11:57   #4
jako je tesko nekome pokloniti ili predloziti MIRIS. to je nesto u cemu ti treba da se osjecas UGODNO, prije svega. da se miris stopi s tobom, a i ti s njim.

svaki parfem na drugoj osobi mirise pomalo razlicito. prema tome, ne mora da znaci da onaj parfem koji na nekoj drugoj osobi djeluje fino, isto tako djeluje i na tebi.

oni koji parfeme koriste dugo i koji se iole razumije u parfeme, te u koristenje istih, vjerovatno su i sami primijetili da odredjeni parfemi idu uz odredjene osobe. i da parfemi "mirisu na nesto". shodno s tim, postoje parfemi za mladje muskarce, te oni koje odgovaraju muskarcima u 30im i 40im godinama, pa onda i starijima. ne mogu zamisliti covjeka od 65 godina koji koristi D&G MASCULINE, kao sto ne mogu zamisliti ni mladog momka od 22 godine da koristi neki ozbiljniji parfem za starije muskarce (ne pada mi na um nijedan konkretno sad - umorna sam).

dalje, parfem treba biti u skladu sa tvojim odijevanjem. CHANELovi parfemi (nijedan od njih) nece bas najbolje funkati sa sportskom odjecom ili sa casual stilom. probaj DIESEL.

sto se tice dezodoransa, ja sam vise za dezodoranse tipa rexona, sanex etc. - ali one neutralne, svjeze, koji ce asocirati na cistocu, svjezinu i na upravo zavrseno kupanje, te svojom neutralnoscu doprinijeti isticanju odabranog parfema.

eto, pa ti napisi koliko ti je godina, jesi li sportski tip ili ne, je li volis neki miris svjez ili tezi, je li zelis da se osjeti ili da bude diskretan, pa ti mi ovdje mozemo dati prijedloge.

i upamti: najbitnije je da se miris dopada TEBI!
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 14:01   #5
jednom sma ostala zatečena jednim mirisom..pitah ga..bio ej to KOUROS od YSL..

al ne znaci da bi na tebi isto mirisao...

meni npr.oni hugo bossevi smrde jer ih ima svaki drugi tip u gradu...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 15:34   #6
Jedan lagani svjezi i meni drag je CHROME by Azzuro bas elegantan i nenapadan..
Takodjer Rush by Gucci & Pasha by Cartier.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 15:46   #7
Lagani svjezi miris za mladje muskarce a meni veoma drag je 'L'Eau D' Issey' od Issey Miyake ili "Kenzo pour Homme"Savrsen mi je i" Allure pour Homme" od Chanel-a.Ma u principu je jako tesko nekog potpuno nepoznatog savjetovati u vezi parfema ........
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 16:54   #8
..Uomo- Moschino...meni bez daljnjega najbolji muski parfemcek....kad se sjetim narajtam ih jos....
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 19:32   #9
Quote:
Rhea kaže:
Lagani svjezi miris za mladje muskarce a meni veoma drag je 'L'Eau D' Issey' od Issey Miyake ili "Kenzo pour Homme"Savrsen mi je i" Allure pour Homme" od Chanel-a.Ma u principu je jako tesko nekog potpuno nepoznatog savjetovati u vezi parfema ........
cudno kako si nabrojala sve moje omiljene muske mirise. hehe. jedino ne pomenu meni IPAK najdrazi D&G MASCULINE. pomirisi ga negdje nekad. predivan je.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 20:22   #10
bas mi je dobro ovo pitanje
ovako, ja jako volim
1. Eternity - Calvin Klein
2. Uomo? - Moschino
3. Hugo - Hugo Boss
4. T - Tommy Hilfiger

ali mene najvise izbezumi kad tip ima
5. Blue Jeans - Versace ..
Ne mogu si pomoc kad to nanjusim.. Postajem neuracunljiva...
__________________
It's funny how when someone doesn't understand its you thats crazy
Kosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 21:28   #11
Higher - Dior
Dolce e Gabbana parfem mislim da se cak i tako zove ima plavi cep
Dreamer - Versace
Egoiste - Chanel
Roma Uomo - L. Biagiotti
CK - Calvin Klein

To su mi najjebozovniji muski parfemi
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 22:37   #12
cinnamon ti je dlaa najbolji odgovor...sve ovisi o nacinu kako zivis i koliko se kreces. jer tako i tvoja koza mirisi...
recimo sportasi strasno vole boss in motion ili ck crave dok ce ti isti parfemi kod sminkera smrditi ali ce zato njima pasati egoiste od chanela...najbolje da povedes nju u shopping parfema...sad ce ti valentinovo pa imas i izgovor
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 23:49   #13
Emporio Armani nekad se i ja snjim naspricam i onda me uvijek podsjeti na decka i skoro svi od CK su super.., i Higher od Diora
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 23:53   #14
Parfem ti stvarno nitko ne moze preporuciti. Obicno nam se svidjaju parfemi koji reflektiraju nas prirodni miris. (naravno samo u osnovi).

A ljudi kojima se svidjamo obicno vole nas prirodni miris. Zapravo, nekako tako ide genetika i feromoni koje optustamo...

Tako da se u stvari ne moras bojati. Ako se svidjas zeni, u principu ce joj se svdjati miris koji se tebi svidja. Ok, mozes je povesti na koju konzultaciju

Odi u parfumeriju, isprobaj tri mirisa danas (pocni od onih cija ti se bocica svidja, obicno bocica reflektira da li je miris lagani, svjezi, ili tezi, zacinski i sl...). Onda tri mirisa sutra i tako dalje... dobit ces neku ideju kroz par posjeta parfumeriji. Onda se vrati na onih nekoliko mirisa koji su ti ostali u dobrom sjecanju i njih isprobaj kako djeluju sa tvojom kozom. Sretno!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 11:16   #15
Quote:
Cinnamon Girl kaže:
cudno kako si nabrojala sve moje omiljene muske mirise. hehe. jedino ne pomenu meni IPAK najdrazi D&G MASCULINE. pomirisi ga negdje nekad. predivan je.


Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 01:21   #16
Quote:
Cinnamon Girl kaže:
jako je tesko nekome pokloniti ili predloziti MIRIS. to je nesto u cemu ti treba da se osjecas UGODNO, prije svega. da se miris stopi s tobom, a i ti s njim.

svaki parfem na drugoj osobi mirise pomalo razlicito. prema tome, ne mora da znaci da onaj parfem koji na nekoj drugoj osobi djeluje fino, isto tako djeluje i na tebi.

oni koji parfeme koriste dugo i koji se iole razumije u parfeme, te u koristenje istih, vjerovatno su i sami primijetili da odredjeni parfemi idu uz odredjene osobe. i da parfemi "mirisu na nesto". shodno s tim, postoje parfemi za mladje muskarce, te oni koje odgovaraju muskarcima u 30im i 40im godinama, pa onda i starijima. ne mogu zamisliti covjeka od 65 godina koji koristi D&G MASCULINE, kao sto ne mogu zamisliti ni mladog momka od 22 godine da koristi neki ozbiljniji parfem za starije muskarce (ne pada mi na um nijedan konkretno sad - umorna sam).

dalje, parfem treba biti u skladu sa tvojim odijevanjem. CHANELovi parfemi (nijedan od njih) nece bas najbolje funkati sa sportskom odjecom ili sa casual stilom. probaj DIESEL.

sto se tice dezodoransa, ja sam vise za dezodoranse tipa rexona, sanex etc. - ali one neutralne, svjeze, koji ce asocirati na cistocu, svjezinu i na upravo zavrseno kupanje, te svojom neutralnoscu doprinijeti isticanju odabranog parfema.

eto, pa ti napisi koliko ti je godina, jesi li sportski tip ili ne, je li volis neki miris svjez ili tezi, je li zelis da se osjeti ili da bude diskretan, pa ti mi ovdje mozemo dati prijedloge.

i upamti: najbitnije je da se miris dopada TEBI!
Najprije bi htio zahavaliti svima na odgovorima, stvarno ste mi dale dosta ideja jer za pola njih nisam nikad niti cuo!
I sretna Nova!

Anyway sto se tice mojeg "profila",
imam 23 godine, studiram, ne nosim sportsku odjecu, traperice isto dosta rijetko, volim vise keper, samt i opcenito klasicni stil (najcesce kupujem u Mustangu) ali ne i "sminkerski", po karakteru nisam temperamentan tako da bi mi vise pasao diskretniji miris, ne previse tezak ali niti lagan poput onih "vocnih". To nikako ne bi smio biti jedan od onih koji neki obozavaju a drugi mrze, ne bi smio biti previse elegantan jer sam malo nemaran po naravi. Najvaznije je od svega da ne dosadi nakon mjesec dana, vec da se moze nositi kao "trademark" tj kao nesto po cemu te prepoznaju. Nadam se da je to dovoljno informacija...pozdrav
dtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 01:31   #17
Odi u parfumeriju napravi si neki popis ovih parfema i uvali teti koja tam radi..ak naidjes na ljubaznu , uz malo sarma tebi ce vjerojatno bit lakse neg nama zenskama.. i isprobaj tam par tih parfema..nikako nemoj zaboravit emporio armani onaj u crnoj kutiji ili aqua di gio od armanija to mi po tvom opisu odgovara
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 13:09   #18
Quote:
Hana_ kaže:
Odi u parfumeriju napravi si neki popis ovih parfema i uvali teti koja tam radi..ak naidjes na ljubaznu , uz malo sarma tebi ce vjerojatno bit lakse neg nama zenskama.. i isprobaj tam par tih parfema..nikako nemoj zaboravit emporio armani onaj u crnoj kutiji ili aqua di gio od armanija to mi po tvom opisu odgovara
Nisam htio nista komentirati dok mi 'Cinnamon Girl' ne odgovori, no po svemu sudeci to se nece niti dogoditi
Anyway Hana, hvala ti na prijedlogu, za koji dan cu otici u parfumeriju i prvo sto cu isprobat biti ce Emporio Armani. Pozdrav
dtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 13:21   #19
e, izvini, bas ruzno od mene, u pravu si

issey miyaki(ako se tako speluje) ima fine parfeme za tebe.
mislim da bi ti fino pristajao npr. i moj omiljeni d&g masculine
georgio armani lui
kenzo
calvin klein ima finih parfema za tebe

ali ne zaboravi jednu stvar: probaj uvijek samo po jedan parfem. otidji nekoliko puta u radnju, stavi parfem na sebe i nosi ga cijeli taj dan. vidi kako ces ti reagovati na njega i kako ce drugi reagovati.

zapisi koji je to bio parfem i tako si ga pronadji. ne zuri, nego uzmi dovoljno vremena, ipak se tu radi i o finoj cifri hehe.

bas me zanima sta ces naci.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 11:37   #20
Tzar...
Finding_Fantasy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.