Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2015., 22:11   #501

Kunići su naši mali članovi obitelji. Kunići su ljubav.

Ne napuštajte ih za vrijeme godišnjih odmora! Support!

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 15:12   #502
Navijajte da ovoj slatkoj "vjeverici" (obratite pozornost na prednje šapice ) uskoro bude udomljen naš štićenik Boris.
I da "vjeverica" odbaci ove plišance s donje slike, a prihvati našeg pravog uhonjicu u svoje odaje. I da nađemo neki supercool prijevoz od Zagreba do Pule za Borisa, gdje ga gđica "vjeverica" nestrpljivo čeka.

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 13:33   #503
Beba Rafaela još uvijek traži dom!

Njene dogodovštine možete pratiti na posebnom FB fanpageu.

Rafaelu i njenu seku Alisu nepoznati je vlasnik ostavio u kutiji ispred vrata naše volonterke iz Slavonije. Seka Alisa je u međuvremenu rezervirana, a isto želimo i Rafaeli.

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 13:37   #504

A Boris šalje zadnje pozdrave prije subote, kada putuje u novi dom!


Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 14:03   #505
Upomoć! Ja sam Pavel.

Prije mjesec dana prijašnji vlasnik me ubacio zajedno s mojim prijateljem Gandalfom u dvorište jedne obitelji u Dubravi. Oboje smo bili zapušteni, dugačkih noktića, a ja sam uz to imao i apsces pod vratom. I on se s vremenom sve više komplicira! Uz to sam i smršavio. Trebam pomoć!

Mojim skrbnicima (obitelji kojoj sam ubačen) su tete volonterke dale gajbice, sijeno, hranu, stelju... Naime, obitelj nema novaca za sve to, ali ipak mi pružaju smještaj. Volonterke im prosljeđuju sve što treba od hrane i potrepština, a što su ranije donirali građani za potrebite kuniće poput mene. No sada vam pišem jer trebam još nešto....

Trebam novčiće, zato što je udruga dogovorila da će stričeki veterinari čekati, i liječenje ide na dug. Tu su antibiotici, punktiranje gnoja (ma, vidite me kako izgledam ), a poslije i operacija, jer sve ovo uzrokuju moji zubići.

Mršav sam, napušten, bubini i trebam vašu pomoć!

Možete donirati za mene Udruzi Mrkvica na IBAN HR5524020061100542705, sa svrhom: "za Pavela".

Obitelji kojoj sam ubačen predaleko je putovati do vet. amb. Buba (koja je odobrila dug), pa ako netko nudi bliži smještaj i može mi se više posvetiti, javite mi se, molim vas. Trebam vas više nego ikada prije. Vjerujte mi, ja se ne želim predati, ja želim živjeti....

Vaš, Pavel











Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 23:25   #506
Prenosimo:

"12.8. oko 1 sat ujutro ženka patuljastog kunica bijele boje sa sivim ušima, nogama i njuškicom, koja se odaziva na ime Yaffa, pala je sa balkona obiteljske kuće u Donjoj Pušći (Magdalenska ulica) i od tada joj se gubi svaki trag.
Molimo vas, ako ju vidite hitno nazovite brojeve 098/412-101 (Sonja) i 098/352-763 (Tomislav).
Unaprijed se zahvaljujemo na svim informacijama."






Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 14:06   #507
Pavel je u srijedu, 19.8., bio na liječenju u vet. amb. Vet Point kod dr. Ćirića. Dovezen je u stacionar u 10:30, operiran poslijepodne i pokupljen isti dan predvečer.

Stavili su ga pod narkozu i napravili RTG:



Zatim su otvorili apsces, očistili gnoj i umetnuli antibiotik Klindamicin. Izvadili su sjekutić koji je pukao i onaj pored njega.

Kada je volonterka došla po Pavela, vijesti nisu bile dobre. Apces je već uznapredovao i počeo uništavati čeljust. Pavel će nažalost do kraja svog života ostati kunić sa posebnim potrebama, a redovnim čišćenjem i pravilnom brigom mogao bi poživjeti do dvije godine.

Znamo da je Pavel s ovim postao praktički neudomljiv kunić, ali nadamo se da će se pojaviti netko tko bi mu pružio dom i tako uljepšao ostatak njegovog života, uz svu potrebnu pomoć i podršku nas volontera. Ne želimo da Pavel ugine kao ničiji kunić.

Zahvaljujemo dr. Ćiriću i Vet Pointu na stručno obavljenom poslu.

Također veliko HVALA svima na donacijama za Pavela. Nažalost, sigurno ćete nam opet zatrebati, ali bez vas Pavel ne bi imao ni ovo vrijeme što mu s toliko ljubavi kupujemo.
Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 15:22   #508
Rafaela iz (privremenog) doma:

"Bokić, evo samo da vam se javim da sam dobro. Udomaćila sam se fino, već sam cijeli stan pronjušila! Dobri su ovi novi, al stalno me nešto gledaju. Morala sam se sakrit iza kauča. Onda sam skužila da imaju još jednu sobu i da mi je baš super tamo ispod kreveta pa sam se fino izvalila i uživala u tišini. Ali vidim da bi se oni baš mazili pa im malo dopustim, tak da ne budu razočarani. Šaljem vam i jednu sliku iz svoje nove vile (e, kak je velika, mogu se skroz ispružit i još ima mjesta!), baš sam večerala kad su navalili sa foto sessionom!

Pozdrav,

Rafi"


Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 11:48   #509
SLATKA OBAVIJEST

Domaći pekmez od dunja, s dodatkom jabuka, a poneki i cimeta, pripremljeni od strane volonterke Ivane u Slavoniji, na privremenom čuvanju kod Luke u Zagrebu. Potrebno ih je čim prije udomiti (jer ne sadrže konzervans) i osigurati im mjesto u kakvom kolaču, palačinkama, zobenoj kaši..., a uhonjama koji novčić za podmirenje životnih troškova. Pošaljite poruku u inbox i dogovorite primopredaju već u nedjelju ili ponedjeljak (kasno poslijepodne).
Hvala svim ljubitelji(ca)ma slatkog, kao i Ivani i Luki, u ime uhonja!

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 14:12   #510
Donacija za mačiće iz Udruge Mrkvica

Prije 10-tak dana, usred radova u utočištu kunića, našli smo dva napuštena mačića starosti oko 3 mjeseca. Kako smo kasnije čuli od ljudi u selu, kutija s mačićima ostavljena je u neposrednoj blizini (da, vidjeli su ih no pustili da se sami snađu....). Mačići su, nakon nepoznatog broja dana provedenih u samoći, očito ponukani glađu i hladnoćom, čuli kada smo zalupali alatima pri uklanjanju dasaka sa betoniranog dijela i došli do našeg volontera usred radova. "Mijau mijau mijau..." čuje volonter u šikari preko puta ceste, i poviče na drugi kraj utočišta "Dođi, imamo publiku"!. Neznajući o čemu se radi, i hvatajući se glavu zar je netko zbilja ubacio kuniće u još nedovršeni novi dio utočišta, volonterke su krenule prema njemu. Ali to nisu bili kunići već dvije male mace, a od sutradan se spremala ona grooozna kiša koja je neumoljivo padala danima, uz niske temperature. Nismo im mogli okrenuti glavu te su se stalne volonterke i donatorice složile da se izliječe i udome preko udruge.

I tako smo im u panici tražili barem privremeni dom, a da pri tome nismo ni stigli objaviti njihovu priču na stranicama udruge. Mačići (oba mužjaci) su zadnjih dana prošli sve testove i liječenja te je jedan našao privremeni, a drugi trajni dom. Crnom mačiću je privremeni smještaj osiguran do udomljenja, a šareni mačić je našao trajni dom ni više ni manje nego kod tehničara vet. stanice i zaposlenika HappyVeta. :klap: Ovim putem zahvaljujemo i njima na nekoliko dana besplatnog stacionara, koji je na kraju "kumovao" ljubavi ovog mačića i njihovog djelatnika.

Ipak, za mačiće smo imali neočekivani trošak u iznosu od, nama zbilja velikih, preko 1000 kn (za veterinare: testove na FiV/FeLV koji su negativni, za antibiotike jer su znali kihnuti od hladnoće, antibiotske masti za oči, vitamine, ampule protiv buha, terapiju protiv glista... zatim iz petshopa: za pijesak i hranu u nekoliko navrata, te za neopitroid alfa, kako se buhe ne bi prenijele na kuniće iz utočišta, itd...).

Ukoliko netko želi i može svojom donacijom pokriti dio ovog troška za mačiće, može to učiniti na

primatelj: Udruga Mrkvica, Zaprešić
IBAN:HR5524020061100542705
poziv na broj: datum
svrha: za mačiće

Hvala Vam unaprijed u ime uhonja (i maca)


Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 21:09   #511
Nove kućice za kuniće iz Utočišta

Ljetos smo prikupili donacije za plastične kućice. Točnije, za kutije za vrtne jastuke i alat, koje smo potom preradili u kućice za uhonje. Tako im neće biti hladno i mokro po zimi, ali ni za vrijeme ljetnih oluja.

Hvala donatorima, a to su prvenstveno naše volonterke koje su prepoznale ideju, zatim uplatile donacije udruzi za nabavku kutija, a onda došle i složile kućice tijekom radova u utočištu.

Kućice smo napunili balama sijena i uhonje ih doista obožavaju, što i sami možete vidjeti na fotografijama.
Od srca hvala donatorima!














Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 21:10   #512














Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 21:21   #513
Molba za donaciju za hranu

U brojnim događanjima, a manjku interneta (obećajemo, nadoknadit ćemo), no i slabom stanju žiroračuna, ponestaje i hrane. Uhonjama iz Utočišta u zadnje vrijeme oprezno doziramo krutu hranu, a moramo nabaviti i sijeno za iduću godinu.

Ovako izgledaju bačvice sa hranom za nekoliko desetaka uhonja pod našom skrbi. Grebemo po dnu. Zima je stigla, i uhonje tada moraju jesti više.

Za uplatu za hranu za zimu, možete uhonjama naznačiti donaciju na njihov
IBAN ***HR5524020061100542705***,
svrha: hrana za utočište kunića,
poziv na broj: 3662 ili datum,
primatelj: Udruga Mrkvica.

Kupujemo hranu na veliko, pa nas vreća od 25 kg dođe oko 100 kuna, a manja vreća je 40-tak kn za 10 kg hrane.

Hvala svima unaprijed od vaših uhonja!

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 21:28   #514
Prošle nedjelje došao nam je kamion sijena. Kupujemo na veliko, jer je tako puno jeftinije. Cifra koju ćemo morati platiti je oko 1200 kn. Količina sijena: 700 kg do 1 tone (oko 80 bala).

To je zaliha za cijelu udrugu i utočište za idućih 10-12 mjeseci. Kada bismo kupovali u pet shopovima, ova količina bi nas došla od 12000 do 60000 kn (ovisno o marki). Skupljamo donacije za zimu: za povoljno a kvalitetno sijeno, i za krutu hranu, koju također kupujemo na veliko.

Evo kako je to izgledalo prošle godine. Skoro tona sijena i puno nahranjenih uheka. Hvala svima na donacijama!

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 21:39   #515
Kupljeno je prvih 100 kg hrane za utočište kunića, za zimu.

Naravno, to je tek dio hrane koju će uhonje pojesti sljedećih nekoliko hladnih zimskih mjeseci, no količina je svejedno velika jer smo još neki dan strugali po dnu bačvica...

Ovim putem od srca zahvaljujemo donatorima koji su do sada uplatili donacije, a iduću rundu kupujemo čim potrošimo ovu (zbog skladištenja, prijevoza itd). I dalje se oslanjamo na pomoć donacija.

Evo i tračak dojmova iz Utočišta Tarraland, prošlog vikenda:

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 13:38   #516
Medeni su zekonje
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 17:10   #517
Male bebe i ljubimci

Javila nam se podržavateljica, pa uz njenu dozvolu želimo podijeliti s vama:
"I da vam kažem da se naša Brkica lijepo privikla na bebu Enu i ona na nju. U prilogu vam šaljem fotkicu."

Nije li istinski lijepo znati za ovakve primjere? Smatrate li i Vašeg kunića/psa/macu/ljubimca članom obitelji? Imate li i Vi slična iskustva?

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 17:28   #518
KALENDARI za 2016. godinu

Kalendari su tiskani i čekaju vas! Ove godine primijetit ćete malo drugačiji dizajn, za kojeg je zaslužna naša vrijedna volonterka Livija. Kao i uvijek, dostupni su preko našeg web shopa, a osobno ih možete preuzeti u Zagrebu, u pet shopu Amazona, vet. amb. Šegota ili direktno kod volonterke Livije.

Nadamo se da ćete i ove godine uživati u predivnim fotografijama naših štićenika by Ivana Stanešić.

Kalendar može biti vaš za minimalnu donaciju od 50 kn (+poštarina). Za više informacija posjetite naš web shop.

Hvala što nam tako pomažete prikupiti novčiće za hranu i liječenje naših štićenika.

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 16:56   #519
Novih 6 štićenika u 1 danu

I mi smo se slikale, ali ne za kalendar. Ovdje u mračnim gajbicama smo donedavno čekale da nas zakolju. Ili da prvo zakolju našu djecu koju bi štancali, a nakon toga i nas, kada budemo "prestare" za rađanje. Bojale smo se. Jako smo se bojale. Slikale smo se za realnost koja prethodi svakoj slici s kalendara Udruge Mrkvica. Svaki štićenik ima svoju priču koja je prethodila lijepim fotografijama kalendara, i prije nego što su sklonjeni na sigurno. Svaki kunić ima svoju STVARNOST zbog čega ova udruga postoji. Ovo je jedna od njih.

Hvala tetama čuvalicama koje su nas smjestile na sigurno, na privremeni smještaj (nove slike uskoro!), i svima koji sudjeluju organizacijski i donacijama da nam životi budu spašeni. Želite li pomagati u ovakvim pričama, prijavite se udruzi za volontiranje. I/ili pomozite donacijom za pokrivanje troškova spašavanja.

Hvala vam!

Vaši, uhonje sa ovih fotografija (i mnogi drugi).

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 17:07   #520
POSEBNA PORUKA

U predbožićno vrijeme, naš Cvjetko poručuje svim dobrim ljudima, i onima koji to žele postati:

Ljubimci nisu pokloni, već mali članovi obitelji, o kojima prije nabavke treba dobro razmisliti!


Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.