Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2015., 15:13   #3261
vanjski hemoroid velicine pola malog prsta mi je pukao odnosno prokrvario i "ispuhao se" sinoc, od tada krvarim sa po nekoliko kapi svako malo. jos nije prestalo. cime ste uspjevali zaustaviti krvarenje?
i ovo malo (kaze supruga poredeci to sa menstruacijom) mi je previse?
adislic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 03:28   #3262
poz svima u muci s hemoroidima..

imam vanjski hemoroid ili je se to zove zapravo perianalna tromboza. svakih par godina se pojavi, prije bi se povukao brzo sada ne. prije par godina mi je pomogao hemopropin. sad već ima 4 mjeseca da se mučim i ne prolazi - hemeroprotect, maslinovo ulje, kapi propolisa i na kraju opet hemeropropin koji ovaj put ne može izliječit.

Oblozi od hladne vode mi pomažu, ali čim maknem oblog bol se vraća. Ima li tko kakvih savjeta čime još tretirati vanjske hemoroide jer maslinovo ulje, hemopropin olakšavaju, ali se ne povlači - odnosno, vraća se nakon obavljanja nužde. Bolovi su stvarno nekad jaki, nekad manji. Hladne obloge ne mogu non stop stavljat. Ali mislim da nije toliko drastično da bi mislio o operaciji. Iako sam već zabrinut s obzirom da traje s pogoršanjim i poboljšanjima već 4 mjeseca.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 14:13   #3263
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Koji ti je to šalabajzer radio da raja njemu više ne ide...? Ne bi trebalo da se ikad više vrate...
Neće raja kod ovog, ovaj je u Njemačkoj. Iako, moguće je da sam ga prerano optužila i da mi sada probleme radi fisura (čak mi se to čini izvjesnije), tako da dok ne odradim ponovnu dijagnostiku ne mogu sa sigurnošću tvrditi da je zeznuo.

Ali, znam da ima slučajeva kada se nakon HAL-RAR-a hemoroidi vrate i da se u tom slučaju zahvat može ponoviti. Ta rečenica čak stoji na stranicama nekih poliklinika koje obavljaju zahvat, evo npr. Arhitera:

http://arithera.hr/en/proctology

... If for any reason the procedure did not result in a satisfactory way, it can be repeated...
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 14:50   #3264
I meni su se nakon HALRAR operacije vratili nakon 6 mjeseci. Potvrđeno kontrolnim pregledom kod liječnika koji me operirao. Toliko o tome da se više nikada ne vraćaju. Istina, sad su još prvog stupnja a bili su trećeg prije operacije, ali stanje je puno bolje nego prije. Ako ništa drugo, nema više krvarenja.
Doduše puno više pazim na prehranu, da sam tako pazio ranije, vjerojatno nikada ne bi niti trebao operaciju.
Jako mi se svidjelo nekoliko misli forumaša Albaavis s prethodne stranice:
"mogu reći da je moj proktolog odradio svoj posao onako kako je i trebalo, prema zasluzi, a da će posljedice moje operacije biti onakve kakve ću zaslužiti svojom prehranom i svojim životom".

"Pazi na hranu koju unosiš jer ona će postati dio tvoga tijela, tvoga zdravlja i tvoje moguće bolesti".
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 19:13   #3265
pozdrav,

evo prvi put imam ovakvih problema. Mislim da sam ispunio sve uvjete za dobivanje hemoroida, genetika, stalno na bajku, sjedim na poslu i povezao par dana loše ishrane/alkohola/cigareta...
imam vanjski oblik i praktički je iskočio preko noći, nema krvarenja zasada, ali boli pogotovo prilikom nužde.
već sam počeo stavljati hladne obloge i tuširati mlakom/hladnom vodom
može li netko savjetovati nešto od lijekova/krema - pošto se svašta spominje na forumu - pilex, faktu hemopropin...

i je li bi trebao ići na pregled, ako je to slučaj kao one tromboze da se može samo kirurški rješiti

hvala
ink012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:50   #3266
Quote:
ink012 kaže: Pogledaj post
pozdrav,

evo prvi put imam ovakvih problema. Mislim da sam ispunio sve uvjete za dobivanje hemoroida, genetika, stalno na bajku, sjedim na poslu i povezao par dana loše ishrane/alkohola/cigareta...
imam vanjski oblik i praktički je iskočio preko noći, nema krvarenja zasada, ali boli pogotovo prilikom nužde.
već sam počeo stavljati hladne obloge i tuširati mlakom/hladnom vodom
može li netko savjetovati nešto od lijekova/krema - pošto se svašta spominje na forumu - pilex, faktu hemopropin...

i je li bi trebao ići na pregled, ako je to slučaj kao one tromboze da se može samo kirurški rješiti

hvala
Pa normalno da je dobro otići na pregled... Nemoj oklijevati, ne možemo ti mi na forumu davati dijagnozu. Jesu hemoroidi, ali to treba da pogleda profesionalac...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 09:46   #3267
pozdrav svima

Moji problemi sa hemoroidima su poceli prije nekih 4 godine,do tada ,mi se mozda jednom godisnje pojavi upala,mazem par dana sa nekom masti i prodje ali zbog prirode posla,radim u racunovodstvu,znaci sjedenje 8 sati i vise stanje je bilo sve gore,da bi pocela krvariti 3 mjeseca i viseprije nego sam se odlucila otici na pregled.Doktor kod kojeg sam otisla mi je dao hepatrombin mast i nitroglicerin sprej da saniram krvarenje i da poslije dodjem na podvezivanje koje se radi plasticnim prstenovima,stegne se hemoroid i to tako stoji dok ne otpadne.Hemoroidi se hrane krvlju a tu im se prekida dotok krvi i suse se.
Uradjeno mi je podvezivanje 7 hemoroida prvi put,drugi put neznam ni koliko,ljudi bolovi su uzasni nemojte nikad pristati na to,mada je poslije bilo super nikakvog krvarenja,milina ali su se nakon godinu dana vratili,onda sam otisla u privatnu kliniku na sklerozaciju 4 komada,dam 1000km za rektoskopiju i sklerozaciju,vrate se nakon 6 mjeseci a tvrdio je da nece,tad sam odlucila da vise ne radim nista,
Samo da navedem da vec godinama ne jedem nista masno,ljuto,kiselo,slatko,bijeli hljeb,tjesteninu,jedem dosta povrca,kuvano meso,jogurt i zitarice,svakih mjesec dva mi se pojavi krvarenje pa stane isla sam i na kolonoskopiju,nalaz pokazuje hemoroide,ostalo uredno.
Prije nekog vremena odlucim da ne idem na kontrolu ni kod jednog od ovih doktora koji su mi radiliove zahvate,kolegica mi preporuci jednog doktora odem kod njega i on mikaze dameni niko nemoze pomoci ni klasicna operacija i poslije toga bi se vratili jer sam sklona tome,takvi su mi krvni sudovi,da pazim na hranu i regulisem probavu jer mi je ostecena sluznica crijeva,nisam rekla da mi se javila i fisura koja krvari pa ako imam tvrdju stolicu odmah krene krv.
Prema njegovim rijecima samo kuvano ne peceno i puno jogurta i zitarica kad krene krvarenje faktu mast i detralex tablete.
Pozdrav svima.
blonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 13:30   #3268
Quote:
blonda1 kaže: Pogledaj post
Moji problemi sa hemoroidima su poceli prije nekih 4 godine,do tada ,mi se mozda jednom godisnje pojavi upala,mazem par dana sa nekom masti i prodje ali zbog prirode posla,radim u racunovodstvu,znaci sjedenje 8 sati i vise stanje je bilo sve gore,da bi pocela krvariti 3 mjeseca i viseprije nego sam se odlucila otici na pregled.Doktor kod kojeg sam otisla mi je dao hepatrombin mast i nitroglicerin sprej da saniram krvarenje i da poslije dodjem na podvezivanje koje se radi plasticnim prstenovima,stegne se hemoroid i to tako stoji dok ne otpadne.Hemoroidi se hrane krvlju a tu im se prekida dotok krvi i suse se.
Uradjeno mi je podvezivanje 7 hemoroida prvi put,drugi put neznam ni koliko,ljudi bolovi su uzasni nemojte nikad pristati na to,mada je poslije bilo super nikakvog krvarenja,milina ali su se nakon godinu dana vratili,onda sam otisla u privatnu kliniku na sklerozaciju 4 komada,dam 1000km za rektoskopiju i sklerozaciju,vrate se nakon 6 mjeseci a tvrdio je da nece,tad sam odlucila da vise ne radim nista,
Samo da navedem da vec godinama ne jedem nista masno,ljuto,kiselo,slatko,bijeli hljeb,tjesteninu,jedem dosta povrca,kuvano meso,jogurt i zitarice,svakih mjesec dva mi se pojavi krvarenje pa stane isla sam i na kolonoskopiju,nalaz pokazuje hemoroide,ostalo uredno.
Prije nekog vremena odlucim da ne idem na kontrolu ni kod jednog od ovih doktora koji su mi radiliove zahvate,kolegica mi preporuci jednog doktora odem kod njega i on mikaze dameni niko nemoze pomoci ni klasicna operacija i poslije toga bi se vratili jer sam sklona tome,takvi su mi krvni sudovi,da pazim na hranu i regulisem probavu jer mi je ostecena sluznica crijeva,nisam rekla da mi se javila i fisura koja krvari pa ako imam tvrdju stolicu odmah krene krv.
Prema njegovim rijecima samo kuvano ne peceno i puno jogurta i zitarica kad krene krvarenje faktu mast i detralex tablete.
Pozdrav svima.
Gdje si to radila...? Probaj HAL metodom...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 20:56   #3269
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Gdje si to radila...? Probaj HAL metodom...
radila sam u BL,podvezivanje u klinickom centru a sklerozaciju u Euromedicu,
ma svi samo uzimaju pare
blonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:26   #3270
Ja se ipak nadam da ima neko rjesenje...
S hemeroidima imam vec dugo problema, u zadnje vrijeme me svrbi kako opce nije do sada. Neznam s cim bih vise mazala...
summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:47   #3271
Sad na televiziji vidjeh mast po imenu Hemomax,pa sad,trebalo bi i to probat.Mene isto par dana muče,danas malo manje,reko možda se sami povuku,ali tko će čekati,pa eto ja ću je kupiti,kažu najbolja je(mislim sve su najbolje��).
__________________
u prolazu...
svasta ces cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 17:37   #3272
Hemeroidi

Dobar dan, imam 15 godina i vec sam duze primjecivao malo kapljica krvi na maramicama poslje velike nuzde no mislio sam da to nije nista strasno i da ce proci no vremenom sam na to zaboravio i nedavno sam poslje tvrde suhe stolice opet primjetio mrvicu krvi na maramici poslje velike nuzde i odlucio sam nesto vise saznati o tome. Na internetu sam hrpu toga saznao te mislim da imam problema sa hemeroidima. Nacitao sam se svega i svacega te sam odlucio pripaziti o prehrani i unosu tekucine te sad hranu zvacem i do tri puta duze, kruh sam skoro pa u potpunosti izbacio iz prehrane te unosim vise tekucine nego prije i idem oko ponoci spavati dok sam prije oko 3-4 ujutro isao spavati te mislim da je sveukupno to utjecalo na moju probavu te je zbog toga stolica znala bit tvrda, suha i neredovita. Kao sto sam gore napisao promijenio sam dosta toga kao: ranije spavanje, vise tekucine, izbacio kruh iz prehrane, zvacem hranu duze te sam tako cijeli tjedan radio i stolica mi je redovita i vise nije suha i tvrda te vise nema kapljica krvi na maramicama poslje velike nuzde. Dal da sad svejedno odem na pregled kad se vratim s ljetovanja ili? I jel se trebam brinut oko toga te dali mislite da su to hemeroidi ili nesto drugo? Ako jesu hemeroidi sto mislite dali su prvog stupnja posto su simptomi nestali dok se malo vise brinem o tome? I dali mislite da se malo previse brinem oko toga te da to nije nista strasno? Oprostite sto toliko pitam al jednostavno se brinem oko toga te ako mi neko moze ikako pomoci neka odgovori i bit cu zahvalan, ugodan vam dan
NekoNesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 17:45   #3273
NekoNešto, ako se smetnje ne ponove mislim da ne moraš na pregled, a ove pozitivne primjene zadrži i dalje.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:40   #3274
Vec par godina imam problema s hemeroidima, inace je to malo svijetlocrvene krvi nakon nuzde, zadnjih dana je dosta, danas je krenulo samo od sebe, nisam obavljala nuzdu. Narucit cu se sutra na pregled, dali su to zaista hemeroidi ili nesto drugo? Znam da ce se to znati najbolje nakon pregleda ali ja se bojim. Imam 24 g.
ananas91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 12:17   #3275
Quote:
ananas91 kaže: Pogledaj post
Vec par godina imam problema s hemeroidima, inace je to malo svijetlocrvene krvi nakon nuzde, zadnjih dana je dosta, danas je krenulo samo od sebe, nisam obavljala nuzdu. Narucit cu se sutra na pregled, dali su to zaista hemeroidi ili nesto drugo? Znam da ce se to znati najbolje nakon pregleda ali ja se bojim. Imam 24 g.
Borim se godinama protiv toga jada, imam interne hemeroide. Najcesce prokrvare nakon dobre sracke ili previse stajanja u cucecem polozaju. Sad kad jedem dosta voca i povrca situacija se osjetno popravila, krvare samo povremeno nakon nuzde i to samo malo.
spectrumix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 21:08   #3276
Quote:
toros kaže: Pogledaj post
Stanje nakon godinu dana od HAL-RAR operacije

Volio bih vam što opširnije i detaljnije opisati svoje sadašnje stanje! Međutim ono se dade opisati vrlo kratkom rečenicom. Nikakvih problema više nemam! Trebalo je ipak par mjeseci do potpunog oporavka, ali sada je kao da nikad nisu postojali. Osim postoperativnog tijeka, koji sam već u ovoj temi opisao (https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post51386427 post br. 3056), zadržao sam sve navike od prije. Jako se veselim što tog problema više nemam i nadam se da će tako i ostati!
I dalje suosjećam sa svima koji imaju te probleme. Iskusio sam ih i znam kako je to... Nadam se da ćete naći načina da ih se riješite ili bar ublažite.
toros is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 11:20   #3277
Pozdrav svima,
da li netko zna gdje u Sloveniji se mogu kupiti pilex tablete i kolika ima je cijena?
Zahvaljujem na odgovoru.
fafica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 09:32   #3278
Troje ljudi iz moje obitelji je koristilo Detralex tablete za hemeroide i svi su redom bili jako zadovoljni. Duplo su jeftinije od Pilexa i za njih treba recept - sto znaci da su lijek, samo telefonski narucite bijeli recept od svog doktora i odnesete u ljekarnu.
Makar, zna se desiti da privatne ljekarne daju i bez tog recepta

Ugl, imam jos pol kutije doma za nedajboze slucaj, a Pilex ne dolazi u obzir kad postoji jednako ucinkovito jeftinije rjesenje (60tbl cca 140kn) a ima i manjih pakiranja.
Jenny888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 21:38   #3279
HAL RAR

U nekoliko sam navrata na ovom forumu izrazio zabrinutost efikasnošću HAL RAR zahvata jer sam dugo nakon operacije trpio jake bolove poslije nužde. Istina, stanje je općenito bilo puno bolje nego prije operacije, nema krvarenja i olakšano je pražnjenje, ali stalno su bili prisutni bolovi.
Inače prema navodima forumaša bolovi su trebali prestati do tri mjeseca nakon operacije.
Sada, sa zadovoljstvom mogu izjaviti da je situacija potpuno OK i bolovi su potpuno nestali.
Trebalo je punih osam mjeseci da se oporavim.
U međuvremenu sam disciplinirao prehranu, pijenje vode, redovito pražnjenje i ostale stvari.
Eto dakle nismo svi isti, neko se oporavlja kraće, netko duže, sigurno utječe i dob pacijenta (meni su 57 godina), ali bitno je da se HAL RAR pokazao uspješnim i nema mjesta nikakvim sumnjama u tu vrstu operativnog zahvata.
Toliko od mene i preporučam svima s 3. i 4. stupnjem hemeroida.
Sretno!
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:28   #3280
Zanima me da li je netko probao riješiti hemeroide 1/2 stupanj sa barron ligaturom i kakva su iskustva?
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.