Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: sviđaju li ti se pjegice?
da 176 51.76%
ne 164 48.24%
Glasovatelji: 340. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 15:45   #4001
Toga (ili nešto/nešto, pa su mijenjali brojeve) je tada bilo. Dobila sam tester, pa mi se učinio ok i nastavila sam kupovati samo Dior. Od krema sam dugo koristila Hydraction, pa Hydra Life (koliko se sada sjećam i to su mijenjali). Onda sam jedno vrijeme bila na Clarinsu, pa na Lancomeu. Ne volim puno eksperimentirati s kremama, nisam od onih koji šaraju i stalno isprobavaju testere. Serumi, pilinzi, maske, čistači da, kreme ne.
Mada mislim da nije toliko bitan brand, koliko redovnost i discipliniranost. Drogerijske marke ne koristim valjda više od 15 god pa ih ne mogu preporučiti. Znam da se tu na veliko hvalila Afrodita okoloočna, uspoređivana je s high end kremama, kupila sam ju i već nakon 3-4 dana vidjela da mi područje oko očiju nije tako elastično kao inače. Potrošila sam ju na vrat. I više ne bi eksperimentirala.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 17:31   #4002
Prelistala sam zadnjih nekoliko stranica pa se spremam naručiti kojic soap , samo da ipak pitam - jel nekome pomogao baš kod melasme? Imam na čelu povecu fleku . Da probam s kojicom ili su za to baš hidrokinon/žešće kreme?
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 19:47   #4003
meni su fleke bas od sunca.
evo, par stranica unazad sam kukala kako su se vratile, kojic je vec, evo, skoro sve uspjesno sanirao.
idem i na plazu, ali obavezno spf i sesir, i nema problema.
mislimda su mi tada buknule jer sam nanijela kremu i odmah isla u setnju nisam sacekala bar 15-ak minuta, a sunce je bilo jako
__________________
..but you'll never be alone......
I'll be with you from dusk till dawn...
maine coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 20:21   #4004
Taj kojic sapun, je li ga netko koristio za tijelo i imao dobre rezultate?
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 11:21   #4005
Quote:
Orithyia kaže: Pogledaj post
Taj kojic sapun, je li ga netko koristio za tijelo i imao dobre rezultate?
Pa ja ga konstantno koristim preko godinu dana. Itekako imam rezultata. Koža mi je čišća i svjetlija, ima lijep sjaj a ne koristim losione za tijelo i nemam više prištića po leđima kao prije. Borim se još s time ali vidim napredak.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 13:13   #4006
Tebi isto ne isušuje lice taj kojic sapun? Vidjela sam na prethodnoj stranici netko je napisao da je ne isušuje, a čini mi se kad sam ranije čitala ovu temu da sam znala pročitati i suprotno.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 22:51   #4007
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Tebi isto ne isušuje lice taj kojic sapun? Vidjela sam na prethodnoj stranici netko je napisao da je ne isušuje, a čini mi se kad sam ranije čitala ovu temu da sam znala pročitati i suprotno.
Isušuje me na licu ako ga svaku večer koristim. Svaku drugu me ne isušuje. Zato je dobro da svatko sam odredi kako ga je najbolje koristiti.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 19:52   #4008
Ovo sunce je katastrofa!

U dan, znaci u dan mi se vratila melasma na nadusnici, stvarno san ljuta e

Imala san avene ili vichy spf 50.
Al doduse i lrp tekuci koji ima spf 25
Kako sa ope to izhednacit?? Nemoguce, prevelika razlika ostatka lica pkus na ovoj remp sce se rastopi za tren.

Jel ima neki ciment, ste otkrile sta? Nema sanse izbilit je sad al bar zakamuflirat bi bilo life saving.

I dzabe sesir i suncobran ka ove zrake ocito prodiru kroz sve prepreke
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 15:55   #4009
Quote:
lorena-ny kaže: Pogledaj post
Ovo sunce je katastrofa!

U dan, znaci u dan mi se vratila melasma na nadusnici, stvarno san ljuta e

Imala san avene ili vichy spf 50.
Al doduse i lrp tekuci koji ima spf 25
Kako sa ope to izhednacit?? Nemoguce, prevelika razlika ostatka lica pkus na ovoj remp sce se rastopi za tren.

I dzabe sesir i suncobran ka ove zrake ocito prodiru kroz sve prepreke
Isto kod mene, a mažem se kao svraka. Sto slojeva krema + šešir. Čak furam suncobran kad idem na posao. Sve je uzalud.

A kako si je se riješila prvi put?
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 11:01   #4010
Koko, oprosti jako sam u guzvi pa sam rijetko na forumu. Meni je ovaj sapun super. Nikad manje hiper nego ovo ljeto.Koristim ga u jutro i navečer več mislim da više od mjesec dana. Ove godine prvi put ne koristim kupovne zaštitne kreme nego aromakremu koju si sama napravim sa čileanskom malinom i malo cink oksida. Recept mi je slozila naša drama Merlina sa prirodne kozetike. Kad idem u vrt na hidrolat nanesem samo par kapi čileanske maline i koza mi je supe. Nakon tjedan dana osjetim od sapuna kao da je koza malo grublja i napravim piling i opet sve ok. Mozda je to moj subjektivni osjećaj jer sam već navikla radit jednom tjedno piling. Sapun stvarno jako dugo traje jedino ga treba dobro isprati jer ručnici ostanu crni. Oprosti još jednom što se nisam stigla prije javit.
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 13:44   #4011
Kojic soap je mrak! KOristim ga sad nekih... mjesec i pol? na prsima mi je potpuno izbijelio tamnu mrlju od prišta koju sam navlačila jedno 4 mjeseca.
Lijeva strana lica mi je potpuno ujednačena i smanjuje mi možebitne upale. S desnom stranom lica se i dalje borim, ali to nije ni priblično kao prije. Čak i ako raskopam prišt, sapun to riješi u par dana i ne ostaju mi ožiljci. Također čelo mi se isto potpuno ujednačilo.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 23:34   #4012
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Haha...to me ženske uglavnom pitaju kad im je malo kasno. Prevencija od kasnih 20-ih. Prvo Dior (60/80, pa XP), a sada Lancome Genifique. Lagano utrljavanje okoločne kreme 2x na dan suprotno od smjera nastanka bora (dakle nježna masaža od vanjskog kuta oka prema unutarnjem). Jako malo korektora i teških pudera u tom području...samo za posebne prilike, ne na dnevnoj bazi (baš i nemam neke podočnjake, ali rađe da se vide podočnjaci nego bore u koje će mi se uvlačiti korektor). UV zaštita, sklanjanje od sunca, bez žmirkanja i škiljenja, bez trljanja očiju, grubog skidanja šminke i brisanja ručnikom. Ne pijem, ne pušim, ne boravim u zadimljenom, jedem dosta povrća, pijem uglavnom samo vodu. I jedan dio geni...roditelji imaju malo bora. Ali da sam najbolesnija odvući ću se u kupaonu, micelarnom prebrisati lice i staviti okoloočnu i kremu na lice i vrat. Preskočiti ću serum, masku, ali okoloočnu i kremu za lice ne. Pranje zubi i krema odmah nakon disanja i pijenja vode...sve drugo može čekati.
Sorry na offtopicu, ali ja bih rekla da su na 1 mjestu geni
Generacija smo skupa krema tipa Dior nikad nije bila na mome licu. Pudere koristim od svoje 15-16 god. to su tad bili Max Factor, korektor lijepila na podočnjake min. jedno desetljeće i sl. sad to ni u ludilu ne bih stavila na lice. Sad su ipak malo kvalitetniji okoloočne nisam baš nešto koristila, možda bih kupila 1 godišnje i kad bi ju potrošila skužila bih da baš ne čini čuda i odustala. jedna od najboljih mi se pokazala Nuxe Nirvanesque, nju povremeno kupim
Pila i pušila pred kraj srednje škole i na faksu. Sad više ne pijem, jer mi nije fora zapalim 2-3-4 dnevno, ovisno u kakvom se društvu nalazim.
Od kad sam bila klinka koristila sam uglavnom kreme drogerijskog ranga, tek kad sam prešla 30-u prešla sam na malo skuplje, ljekarničke. Koje max koštaju 200-tinjak kn. kao klinka sam puno puta znala zaspati sa šminkom, a onda otkad sam pročital da to baš i nije dobro, više nisam
Jedino su mi sunčane uvijek na očima, jer mi jako smeta sunce, čak i kad probije kroz oblake.
Skoro sve suprotno od tebe, tako da mislim da trebamo zahvaliti mami i tati što s 41 nemamo bore
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 12:59   #4013
rodica mi je nahvalila neki muradov serum pa sam narucila travel size da probam (full size je 500kn).
serum ima 2% hydroquinone and glycolic acid. da cekam jesen ili?
koristila sam vec prije kiseline, i mlijecnu i svasta, nista mi nije pomoglo
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 16:29   #4014
Taj sapun nanesete na cijelo lice ili samo na mjesta gdje su mrlje?
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 14:18   #4015
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Taj sapun nanesete na cijelo lice ili samo na mjesta gdje su mrlje?
Cijelo lice.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 14:30   #4016
i ja sam stavljala na cilo lice.

estee sta ti mislis o ovoj muradovoj kremi sta sam pitala? bili se to smjelo sada, uz zastitu od sunca, naravno, ili da ipak cekam jesen?
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 18:16   #4017
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
i ja sam stavljala na cilo lice.

estee sta ti mislis o ovoj muradovoj kremi sta sam pitala? bili se to smjelo sada, uz zastitu od sunca, naravno, ili da ipak cekam jesen?
Sve ovisi koliko si na suncu. Ja bez problema koristim kojični, mliječnu i glikolnu sada preko ljeta, ali ne budem na suncu, okupam se kasno. Nosim 50 spf preko dana pa nemam problema. Ako boraviš na suncu onda to ostavi za jesen.
Hidrokinon sam davno probala od Paule Choice, nije mi se pokazao djelotvoran. Ali kao što i nisu sve aha kreme podjednako dobre, tako pretpostavljam da je i s tako s njim. Mnogi ga hvale da im je napravio posao.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 18:51   #4018
Idem se kupati oko 17-17:30 do 19h. Spf obavezan cijeli dan, na plazi obnavljam nakon svakog kupanja i nosim sesir.
Meni ni mlijecna nije pomogla, ne ocekujem cuda ni od ovog. Trenutno nista ne koristim. Razmislit cu jos
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 18:00   #4019
To mi nije život ... Prošlo ljeto sam tako pazila, mackala facu s 50 i popodne i onda jedan dan otišla na 10 min van bez spf i beštija se pojavila na čelu za čas. Sad se opuštam na moru, mažem s 30 lice i ne sekiram se, a borit cu se na zimu s kojic sapunom, glikolnom i retinol kremom.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 18:25   #4020
Nemoj cekati zimu. To je godinama bila moja najveca greska, bori se tokom cijele godine. Ljeti blazim metodama, zimi puna artiljerija 😊

Retinol kreme, c vitamin serume, kojicni sapun, niacinamid serume, kreme sa arbutinom, aha kreme, raznie pilinge... sve se to moze koristiti tokom ljeta da umanjis stetu.

Ovo ljeto po prvi put koristim hidrokinon I vratila mi se samo jedna vrlo blaga fleka na celu iznad obrve. Mislim da ce spontano nestati cim malo zahladi.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.