Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2006., 15:52   #41
uh! ja sam zakasnio jedno 2 god... bio sam na operaciji prije 5 godina (discus hernia) neznam točno koji segment, ali mislim nesto L4,5 ... anyway to je bilo prije 5 godina, sad imam 21... zanima me da li ima neko kome su se simptomi ponovno javili. do sada je sve bilo super nakon operacije, ali zadnjih godinu, dvije nisam dovoljno aktivan tjelesno, i sad me opet boli. manjim intenzitetom ali boli... pa me malo frka...
IGoR_2803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:54   #42
Moji bolovi su 7/24...35 godina, dvije laminectomy & spinal stenosise 1972 & 2004.
O svemu na ovim linkovima;

KRIZOBOLJA

Vilko: 35 godina borbe s bolestima, lijekovima, terapijama.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 18:58   #43
I mene to muči

Imam 20 godina, i discus herniju već nekoliko godina. Bavio sam se rukometom ali bolovi su bili preveliki. Zanima me mogu li se u budućnosti nadati uopće sportu, ima li nade ili da jednostavno odustanem. hvala
 
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 11:02   #44
Voljela bih da se jave forumaši koji su ovo prolazili pred koju godinu i podijele iskustva s nama "friškijima" (a naročito da nas ohrabre ).
Je li istina da kod ovog problema nema smisla fizikalnu terapiju provoditi kontinuirano duže vrijeme bez prestanka (osim vježbi) jer onda izostane očekivani efekt?
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 01:09   #45
Imali tko, da je imo ili da če imati treči put operaciju diskus hernije? Ja imam več treču, nemam pojma kaj napravit?
MalaMala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 01:28   #46
Exclamation discus hernia

Ima li neko od vas da je operisao herniju ?

Gdje ste to radili il ako poznajete nekoga da je se izljecio od hernije , molim vas de malo informacija.

Hitno mi je !
__________________
Svi mi grjesimo neki vise a neki stalno!
zlix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 08:56   #47
moj kompa operirao je kod dr. Gnjidića u Vinogradskoj prije 10 godina i sad je ok..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 08:59   #48
Može se, ukoliko nema hitnih indikacija za operaciju, probati sa fizikalnom i plivanjem, znam ljude kojima je padalo stopalo, pa su se tako izvukli (između ostalog i 2 doktora). No to je individualno i svakako treba odlučiti o terapiji/operaciji u dogovoru sa dr.
U Zg - Trauma (referentni centar), Rebro, Dubrava.
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 17:03   #49
da,operirana sam prije 3 tjedna u Vinogradskoj kod dr.Kovača
ninator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 21:54   #50
Discus hernia_toplice

Dragi moji,

imam 28 godina. Prije 5 mjeseci mi je dijagnosticirana discus hernia L4i5. Probala sam puno toga i ništa ne pomaže. Čak su mi savjetovali i operaciju. Liječnik u Njemačkoj mi je rekao da potražim pomoć u nekim toplicama u Hrvatskoj. Navodno je čuo da su neke posebno dobre za tu vrstu bolesti ali nije mi znao reći točno koje. Tražila sam po netu vec dva dana i pronašla sam između ostalih: Krapinske, Tuheljske, Stubičke.... E sad, kako znati koje su najbolje?
Molila bih ako netko zna ili ima iskustva s toplicama da mi pomogne!

Unaprijed zahvalna ,
Ana
anakadabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 09:39   #51
Quote:
anakadabra kaže: Pogledaj post
Dragi moji,

imam 28 godina. Prije 5 mjeseci mi je dijagnosticirana discus hernia L4i5. Probala sam puno toga i ništa ne pomaže. Čak su mi savjetovali i operaciju. Liječnik u Njemačkoj mi je rekao da potražim pomoć u nekim toplicama u Hrvatskoj. Navodno je čuo da su neke posebno dobre za tu vrstu bolesti ali nije mi znao reći točno koje. Tražila sam po netu vec dva dana i pronašla sam između ostalih: Krapinske, Tuheljske, Stubičke.... E sad, kako znati koje su najbolje?
Molila bih ako netko zna ili ima iskustva s toplicama da mi pomogne!

Unaprijed zahvalna ,
Ana
Moja mama redovito ide u Daruvarske (a i operirala je kralježnicu L4i5)i sve najbolje o njima!
Usput, ja imam problema sa kralježnicom već par godina i sve mi je gore...zanima me kakve simptome si imala jer ja nisam išla još liječniku ali ovaj tjedan ću ići jer mi je svaki dan sve gore, pa da čujem kako se to manifestiralo kod tebe?
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:20   #52
Abrakadabra, rekla bih Varaždinske.No, isto tako su dobre i ostale. Manje, više (uz toplice imamo i Thallassotherapiu Opatija i Thallassotherapiu Crikvenica - nemaju veze jedna s drugom, osim imena!) svi se bave svim tim "reumatsko/koštanim" problemima. Bitno je donijeti sobom nalaze i slike da fizijatar na prvom pregledu odredi koje terapije.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 19:13   #53
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Moja mama redovito ide u Daruvarske (a i operirala je kralježnicu L4i5)i sve najbolje o njima!
Usput, ja imam problema sa kralježnicom već par godina i sve mi je gore...zanima me kakve simptome si imala jer ja nisam išla još liječniku ali ovaj tjedan ću ići jer mi je svaki dan sve gore, pa da čujem kako se to manifestiralo kod tebe?
E ovako, meni ti je to počelo u jedanaestom mjesecu prošle godine i prvo me uhvatilo u donjem dijelu kičme da bi onda nakon par dana bol u kičmi nestao ali se zato munjevitom brzinom proširio na desnu nogu. I to tako što me je prvo počelo boljeti u kuku (kao da me guza boljela) zatim je sišlo sa vanjske strane koljena i lagano se spuštalo cijelom dužinom noge i to sa vanjske strane sve do nožnih prstiju. Bol je postala nepodnošljiva i to bol u kombinaciji sa "mravinjanjem" odnosno trnjenjem. Teško mi je sjediti, hodati a najteže stojati na jednom mjestu. U fazi sam kada mi više skoro ni ne pomažu lijekovi kao što su brufen, voltaren dexomen, naklofen itd... a progutala sam ih toliko da me strah što će biti sa mojim želudcem.
Koliko sam ja shvatila svoju doktoricu bol uvijek silazi u noge. E sad jeli to desna ili lijeva ili su obje zavisi od položaja odnosno od mjesta gdje je i kako discus pritisnuo nerv.
Ja sam svoj nalaz MRI poslala jednom liječniku u Nurnberg i on mi je savjetovao da prvo probam sa tri tjedna toplica pa ako ne bude bolje tek onda operacija. On kaže da zna puno slučajeva koji su se na taj način uspjeli riješiti bola.
Ako još nešto mogu pomoći slobodno mi se javi na mail: [email protected]

Sve najbolje,
Ana
anakadabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 19:16   #54
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
Abrakadabra, rekla bih Varaždinske.No, isto tako su dobre i ostale. Manje, više (uz toplice imamo i Thallassotherapiu Opatija i Thallassotherapiu Crikvenica - nemaju veze jedna s drugom, osim imena!) svi se bave svim tim "reumatsko/koštanim" problemima. Bitno je donijeti sobom nalaze i slike da fizijatar na prvom pregledu odredi koje terapije.
E baka, i ja sam danas čula da su Varaždinske najbolje. Istina poprilično su skupe ali Bože moj kad se mora mora se!
anakadabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:13   #55
Sretno!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:19   #56
Imam istu dijagnozu i simptome kao ti ( i još par drugih dijagnoza, ali u ovom slučaju nebitnih).Ja sam odlazila u toplice u Sloveniju, u Olimje ( bivše Atomske toplice) i na terapiju u našu bolnicu. Operirat se nedaj dok god možeš hodati, jer su te operacije jako riskantne. Za vrijeme mog zadnjeg napada šest mjeseci sam vukla nogu, bila je posve drvena. Tri put su me htjeli operirati, a ja nisam dala. I sretna sam sada i ja i oni zbog toga. Od tada je prošlo par godina, normalno hodam uz povremene tegobe.
Pazi, moraš se jako paziti. nema dizanja tereta , nema opterečivanja kičme, dugotrajnog sjedenja ili što je najgore dugotrajne vožnje. One mikrovibracije koje proizvodi automobil u pokretu su kao dinamit za herniju. Znači, odi u toplice, masiraj se, struja, ultrazvuk i laser ( laser je do sad najbolji način otklanjanja boli - barem ne moraš piti tonu jakih lijekova). Nakon toga, oprez u svakodnevnom životu, prepusti dio poslova i drugima a ti radi samo ono što ti kičma dopušta.Kad ti kaže da legneš, ti legni na pola sata pa makar cijeli svijet stao zbog toga. Još nešto, nemoj nikako se umrtviti i ne kretati. Nema cjednevnog ležanja, biti će ti samo gore. Meni je najviše pasalo lagano hodanje, a najteže mi je bilo stajati na mejstu ( znači, rješi se peglanja). I dan danas, probudim se ukočena, kad prohodam mi je puno bolje.Ako se budeš pazila, još dugo ti operacija neće biti potrebna.
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:27   #57
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
Imam istu dijagnozu i simptome kao ti ( i još par drugih dijagnoza, ali u ovom slučaju nebitnih).Ja sam odlazila u toplice u Sloveniju, u Olimje ( bivše Atomske toplice) i na terapiju u našu bolnicu. Operirat se nedaj dok god možeš hodati, jer su te operacije jako riskantne. Za vrijeme mog zadnjeg napada šest mjeseci sam vukla nogu, bila je posve drvena. Tri put su me htjeli operirati, a ja nisam dala. I sretna sam sada i ja i oni zbog toga. Od tada je prošlo par godina, normalno hodam uz povremene tegobe.
Pazi, moraš se jako paziti. nema dizanja tereta , nema opterečivanja kičme, dugotrajnog sjedenja ili što je najgore dugotrajne vožnje. One mikrovibracije koje proizvodi automobil u pokretu su kao dinamit za herniju. Znači, odi u toplice, masiraj se, struja, ultrazvuk i laser ( laser je do sad najbolji način otklanjanja boli - barem ne moraš piti tonu jakih lijekova). Nakon toga, oprez u svakodnevnom životu, prepusti dio poslova i drugima a ti radi samo ono što ti kičma dopušta.Kad ti kaže da legneš, ti legni na pola sata pa makar cijeli svijet stao zbog toga. Još nešto, nemoj nikako se umrtviti i ne kretati. Nema cjednevnog ležanja, biti će ti samo gore. Meni je najviše pasalo lagano hodanje, a najteže mi je bilo stajati na mejstu ( znači, rješi se peglanja). I dan danas, probudim se ukočena, kad prohodam mi je puno bolje.Ako se budeš pazila, još dugo ti operacija neće biti potrebna.
Xanas, hvala ti puno na svjetima!
Ovaj tvoj post mi daje nadu da bi i ja mogla proći bez operacije!

anakadabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 14:35   #58
Quote:
zlix kaže: Pogledaj post
Ima li neko od vas da je operisao herniju ?

Gdje ste to radili il ako poznajete nekoga da je se izljecio od hernije , molim vas de malo informacija.

Hitno mi je !
Ja imam discus herniu L4/L5 i L5/S1 doktori predlagali operaciju,ali ja se nedam jer je operacija zadnje.Idem na bazen i plivam bar dva-tri puta sedmicno,vozim brdski bicikl,i radim vjezbe za jacanje i bol u ledima .Vjeruj osjecam se ok.Bol se dosta smanjio osjecam ga po malo na promjenu vremena i kada dugo sjedim..Kolega je operisao prosle god.herniu dis.ali izgleda da mu se javila na drugom mjestu.Pozdrav.
kalymero is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 15:05   #59
......

Dijagnosticirana mi je discus hernia L4-5 prije 2 mjeseca...
Bolovi su poceli ima 10mj...prvotne dijagnoze su bile isijas, nerazgibanost itd...Simptomi - kao sto ste opisali..Kriza, pa "straznjica" zatim desna noga... Kako sam isla na fizikalnu terapiju tako su mi bolovi bili sve gori i gori. Naravno, tek sam kasnije saznala da sam pogorsala stanje vjezbama (naravno koje je doktor mi preporucio). Kad sam dosla u stanje da su bolovi bili nepodnosljivi i da je vrag odnio salu, otisla sam u Zagreb i dosla nekako do najboljeg neurokirurga koji nije sebi mogao doci zasto sam tako dugo cekala na operaciju. Prije mjesec dana me operirao, vratio disk na mjesto i evo spremam se u toplice za koji dan. Moram reci da je operacija prosla savrseno. Vec 2 dan sam hodala. Sve normalno mogu raditi. Problema nije bilo nikakvih. Operacija je bila rizicna ali minimalno. No, sve je bilo rizik a najveci rizik je bio ne ici na operaciju. Cekanje sve ovih mjeseci mi je unistilo neke zivce desne noge i to je najveci problem discus hernije a ne sama kraljeznica. Zivci pate. Operacija diska je danas vise manje rutinska. I sad znam da sam pogrijesila sto sam cekala i odgadjala i sad me uredno cekaju bolovi u desnoj nozi, tj ne bolovi nego cu osjetiti te zivce na promjenu vremena, kad se naprezem puno...Uglavnom, spasila sam se operacijom!!! Sad stojim normalno, hodam...Savijam nogu! Radim sve bez da osjecam ista...Osjecam se kao preporodjena! Svi koji ste imali bolove kao ja, znate kako je neizdrivo ali kad se jedno jutro probudite bez bolova - osjecate se kao novi. Operacija me spasila! Ima slucajeva kada se disk moze vratiti terapijom, sve ovisi koliko vam je van iskocio. Dobro se raspitajte koliko je vani, nemojte cekati da jos ode i dodatno uzrokuje probleme!
 
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:50   #60
Ima li itko saznamja ili iskustva vezana za operaciju diskus hernie (discuc hernia), minimalno invazivnom metodom? To se odnosi na one zahvate koji se odnedavno ( od veljače) izvode u Dubrovniku od ekipe doktora Gepsein-a iz Izraela. Sve što sam uspio pročitati na netu je iz izvora bolnice i samih doktora što naravno u dobroj mjeri može biti propaganda. Zato još jednom molim ako ste sami prošli tu operaciju ili poznajete nekoga ko je, javite mi kako je prošla operacija, koliko traje, jesu li bolivi prošli odmah (ako jesu) ili smanjenje boli traje dulji period (koliko) - da znam dali da predbilježim oca koji već 9 mjeseci boluje od diskus hernie a bol se odražava u lijevoj nozi. Hvala
DENI071 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.