Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2011., 09:30   #741
Različiti ljudi različito poimaju nasilje i različito ga doživljavaju (ili ne doživljavaju).

Primjer 1: poznajem par koji se vrlo često (obostrano) verbalno šamara u svojim čestim (vrlo glasnim i vrlo žestokim) raspravama koristeći pri tome mnoge uvredljive pridjeve (glup/a si, nesposoban/na si itd.) ili si (oboje) dobacuju (urlaju) različite pogrdne riječi (glupačo, konju, krmačo, idiote, retarduse itd.).

između rasprava uživaju i idiličnom braku.

Primjer 2: kad u raspravama jedna (fizički) slabija strana ne želi više sudjelovati, druga strana joj ne dopušta odlazak, odnosno napuštanje prostorije, ne način da je zaveže za radijator, nego joj prepriječi put i prisili je da sluša sve što joj se ima za reći što kod nje izaziva grozan osjećaj zatočeništva,a nadasve bespomoćnosti (netko je spominjao ušutkivanje stavljanjem ruku na ista).

Između rasprava, jača strana slabijoj, koja je isto jedno vrijeme bila bolesna, vezuje vezice na cipelama, da se ne mora sagibati.

Primjer 3: ekstreman primjer, na vrhuncu rasprave, u bijesu, jača strana slabijoj obavija ruke oko vrata, unosi joj se u lice i naposljetku je pušta, ali si naočigled daje oduška bijesu i rukama zdrobi staklenu čašu.

Teško je definirati ili stupnjevati (ovo potonje i besmisleno) nasilje. Pogrdne riječi, omalovažavanje, vrijeđanje, zastrašivanje, bilo koji vid demonstracije sile, sve je to nasilje. Netko je ispred lijepo rekao: nasilje je sve što neku osobu čini nesretnom i plaši je.
LutonjicaTopork is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 22:16   #742
Quote:
LutonjicaTopork kaže: Pogledaj post
nasilje je sve što neku osobu čini nesretnom i plaši je.
slažem se evo danas sam slučajno naletjela na ovaj forum i ovu temu i pročitala sve od prvog posta do ovog posljednjeg. Iz svih ovih priča, a i iz mnogih drugih kojima sam svjedočila na razne načine ili bila i sama dio njih, savršeno mi je jasno da je užasno teško biti u situaciji u kojoj si zlostavljan pogotovo ako to uključuje i djecu. Milijun sam puta čula: tebe tvoj ne tuče, nije to ništa. Psihičko zlostavljanje je jednako bolno kao i fizičko.
Željela bih i ja podijeliti svoju priču, koja se u usporedbi s pričama ovdje ispričanim čini kao "light" pričica za pred spavanje. Uglavnom, prilično sam mlada (ove ću godine napuniti 25). Bila sam pet godina u vezi sa zlostavljačem. Ispočetka je bio divan i skidao mi zvijezde s neba, kako je to valjda u svim vezama na početku. Problemi su počeli kad sam ga uhvatila par puta u laži. Kada bih ga upitala zasto mi je slagao, manijakalno bi se počeo derati na mene i govoriti mi da nisam normalna i da tko god mi je to rekao isto nije normalan i da svi imaju nešto protiv njega i tako dalje. Lagao je sve češće i sve više o raznoraznim sitnicama i velikim stvarima i svaki put kad bih ja saznala nešto od drugih ljudi, nastupilo bi izderavanje i čašćenje imenima: glupačo, kurvo, bolesnice i slično. Nije me tukao, ali ovo je bolilo, vjerujem, jednako kao i fizičke ozljede. Često je znao udariti nešto drugo pa čak i sebe jer je nekud morao isprazniti agresiju.
Ja sam ga u svojoj glavi non stop opravdavala. Čak sam pomišljala na to kako ga drugi ljudi ne vole pa izmišljaju neke priče kako bi nas rastavili. Udaljila sam se od svojih prijatelja i postajala sve nesretnija i nesretnija. Non stop sam bila neraspoložena, nisam se družila gotovo ni s kim, izlazila sam samo s njim i pretvarala se da sam sretna. Onda sam krenula na fakultet. I tada je postalo još gore. Bila sam u novoj sredini, upoznala nove ljude, počela se ponovno družiti jer me nekako sav taj entuzijazam oko faksa "digao" i baš sam nekako počela ponovno biti sretna, sve dok me nije optužio da ga varam, s nekim s faksa naravno. Počeli smo se sve češće svađati, vrijeđao me, često puta me prisiljavao na seks jer meni jednostavno nije bilo do toga u takvoj vezi. Moja slaba zainteresiranost je njemu bila potvrda da ga varam i ja sam kao bila dužna "njemu dati njegovo". Ja sam bila svjesna toga da to želim prekinuti i da ne želim živjeti takav život, ali bilo mi je jako teško otići iz tog odnosa zbog hrpe razloga: moji su ga upoznali, svi su znali da smo skupa (to je bitan faktor kad živiš u maloj sredini), roditelji su mi prilične konzerve (dovoljan dokaz je što mi se mama nije rastala jer je to sramota i šta bi ljudi rekli na to; a nije sramota što dan danas mi djeca slušamo njihove svađe), imala sam neke lude ideje da nisam dovoljno vrijedna i da nisam zaslužila boljeg i da ću zauvijek ostati sama i tako, svašta nešta mi se motalo po glavi. Ali imala sam divne prijatelje na fakultetu koji su vidjeli koliko sam nesretna i koji su mi pomogli da vratim samopoštovanje i da se počnem pripremati za odlazak iz te veze. I otišla sam. Prošlo je dvije i pol godine otad i još uvijek osjećam posljedice. Sada sam u vezi za predivnim čovjekom koji me drži kao kap vode na dlanu, razumije me, cijeni, kuha mi, sprema, donosi doručak u krevet... ma sve. I presretna sam, ali ponekad se bojim da će i on postati kao moj bivši. Šugave posljedice uvijek ostaju. Eto, moja je priča stvarno "light" u usporedbi s vašima, ali za mene je bila noćna mora.

Budite hrabre i otiđite! I ja bi vjerojatno završila s dvoje djece isprebijana i nesretna cijeli život da nisam imala podršku i da mi drugi nisu otvorili oči. Znam da je teško, još teže kad imate djecu, ali mislite na to da vas čeka svjetlo na kraju tunela
Marleen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:07   #743
pogubljeni

Imam problem i molio bih ženski dio populacije da mi odgovori/pomogne oko njega. Oženjen sam 4 godine a zajedno smo dosta dugo nekih 10-ak godina. Visokoobrazovani oboje, zaposleni, u jako dobroj financijskoj situaciji. No ja osjećam krajnje nezadovoljstvo u vezi . Počelo je još za vrijeme faxa pošto je ona prije diplomirala i u jednom trenutku mi je rekla nešto u smislu da sam niškoristi ljenčina. Nakon što se to ponovilo par puta instinktivno sam joj lupio šamar zbog kojeg još žalim. No ja sam u međuvremenu diplomirao, zaposlio se sa odličnim primanjima i situacija se smirila. Vjenčali smo se na njeno inzistiranje (meni nije bilo bitno), jer "to je normalni tijek stvari". Dobivala je apsolutno sve što je htjela ( mjesečno je spizdila 2-4 tisuće kuna na pizdarije), dok je meni novac poprilično nebitan dok god imam ono najosnovnije. Problemi su opet počeli sa planiranjem trudnoće jer sam ja imao dijagnozu teratozoospermija što je dovelo do nekoliko spontanih pobačaja da bi mi ona 2 godine spočitavala kako sam defektan i krivac za njene problem, a kada sam se prebacio na manje plaćen posao ( čitaj sa 14 tisuća na 9..) počelo je neprekidno potcjenjivanje kako ne zarađujem dosta i kako ona više ne može kupovati stvari bez da pogleda cijenu. U tim svađama ja sam svakih par mjeseci puknu i izvrijeđao je nazivima kravo, kurvo, droljo i 4 puta je udario. Ona je nakon 1. godine braka počela koristi sex kao ucjenu, a moja reakcija je bila da pokušam potisnuti seksualne porive ( u čemu sam u i uspio). Inače više manje redovito vježbam i pristojno izgledam.
Moji izljevi bijesa su se strašno pojačali jer sam očigledno izgubio samokontrolu i ne znam kako da je vratim. Pucam jednom tjedno na beznačajne gluposti, kada osjetim da sam ljut jednostavno odem u drugu sobu i zatvorim se, ali ona dođe za mnom i prigovara ( uglavnom zbog novca -plaća je trenutno oko 10-ak tisuća). Zatrudnila je i to koristila kao objašnjenje da me zajebava ( ona reklama kad tip ide po sok a ona kaže što nemaju jabuku - e tog tipa). Ja sam trenutno u stanju da nemam osjećaje prema nikome osim povremenih ispada bijesa, zbog kojih se osjećam kao zadnje smeće i nevjerojatno mi je žao nakon što oni prođu. Užasnut sam sa da bih mogao maltretirati dijete. Ne znam da li je bolje da ostanem s njom jer želim svom djetetu najbolje moguće djetinjstvo ili da odem....Uvjeren sam da je zatrudnila da bi imala neku kontrolu nad mnom. Razmišljao sam o rastavi i prije, ali svi koji je znaju imaju dobro mišljenje o njoj ( doduše i o meni...) pa sam uvjeren da je problem u meni. Ti moji izljevi bijesa počeli su bitno utjecati na moju psihu i ne mogu ih se riješiti. Razmišljao sam o liječenju, ali sve je počelo davno prije moje agresivnosti...E sad molim vas za iskreno mišljenje da li sam ja poremećeni zlostavljač koji treba jadnu ženu ostaviti na miru i otići na liječenje ili je problem negdje drugdje....
bagudavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:21   #744
Mislim da je vise problem u njoj,jer iz tog sto si rekao ispada da je ona tebe podcjenjivala,osudjivala i sto je najgore-gledala te ocima novca..
Bojim se da vase buduce djete ce htjeli ne htjeli imati nesretno djetinjstvo kraj vasih sukoba..
Zelis li to svom djetetu?
Jer sada nece biti samo pitanje vas odnos,nego i to malo bice koje je nevino!
Mislim da ces docekath da ti zena i predbacuje preko djeteta i ucjenjuje..
Ako ima tako cudan stav za novac,onda se sad osigurala,za alimentaciju-ako ju ostavis.
Oprosti ako mozda ove rjeci povrjede,jer sigurno da srz problema nemoze stat u par recenica
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:42   #745
Quote:
bagudavi kaže: Pogledaj post
E sad molim vas za iskreno mišljenje da li sam ja poremećeni zlostavljač koji treba jadnu ženu ostaviti na miru i otići na liječenje ili je problem negdje drugdje....
Trebaš ju prestati šamarati.
Osim toga, našla krpa zakrpu. Nije ona ništa jadnija od tebe.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:48   #746
Quote:
bagudavi kaže: Pogledaj post
.....
Ona je očito nečim frustrirana. A koliko je njena frustracija utemeljena na nečemu za što ti jesi kriv, a koliko na njenim neispunjenim očekivanjima ili tko zna čemu, to je već drugo pitanje. Možda je žena jednostavno psihički zlostavljač.

Ono što je meni značajno je to da kažeš da si nezadovoljan sa brakom. Jesi li joj to rekao? Što je ona rekla na to?

Ako se nešto ne promijeni, bojim se da cijela situacija vodi ka tvom eventualnom ponovnom gubitku kontrole. A to je zadnje što želite i trebate, oboje.

Ja bih ti rekla ovako: pokušaj s njom razgovarati, predložiti savjetnika, psihologa, ili pokušajte sami, ali bez figa u džepu. Ako ona pristane i ako ide, dobro. Ako ne, ne znam što drugo nego se razići i izbjeći potencijalnu katastrofu. Zbog djeteta, ako ni zbog čeg drugog. I ne da ga ti ne bi zlostavljao, već bi i vaš poremećen odnos mogao biti dovoljno zlostavljanje.

Ono čega bih se u toj situaciji bojala je jedino da će ona djete koristiti da ti se sveti, da te manipulira... Ja bih na tvom mjestu svakako potražila stručnu pomoć, dobro će doći i tebi, a i eventualno bi jednog dana dobro djelovalo pred CZSS da vide da zaista želiš raditi na sebi i da se trudiš.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:51   #747
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Trebaš ju prestati šamarati.
Osim toga, našla krpa zakrpu. Nije ona ništa jadnija od tebe.


ni a ne bum sad rekla.ni a.


Bagudavi...oboje ste odgovorni za ponašanje koje je neprihvatljivo u braku ali ti si jedini odgovoran za fizičko nasilje.za to nema opravdanja.
Imate veliki problem.
riješite ga sa stručno osposobljenim osobama.bračnim savjetnicima.
i da..odmah prestani sa šamaranjem.radije se odseli na neko vrijeme ako ne možeš prestati.
imaš pp
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:56   #748
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Trebaš ju prestati šamarati.
Osim toga, našla krpa zakrpu. Nije ona ništa jadnija od tebe.
Ona je s njim ostala godinama nakon toga. Znači da je pristala i da joj ne smeta. Tko smo mi da sudimo...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 16:38   #749
ma baš me briga za pare, osim toga alimentacija je novac koji se plaća za potrebe djeteta, a njoj osiguranje neko financijsko ne treba jer ima plaću kao i ja... jedino u cijeloj priči što je meni bitno jest dijete, uopće me ne zanimaju njeni alternativni motivi...
bagudavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 13:40   #750
Quote:
bagudavi kaže: Pogledaj post
ma baš me briga za pare, osim toga alimentacija je novac koji se plaća za potrebe djeteta, a njoj osiguranje neko financijsko ne treba jer ima plaću kao i ja... jedino u cijeloj priči što je meni bitno jest dijete, uopće me ne zanimaju njeni alternativni motivi...
Oboje ste zlostavljači..ona na psihološkoj razini ti u agresiji,ni jedno ni drugo nije dobro.Najviše će da ispašta dijete...Trebate oboje pomoć,ne vrijedi ako ti odeš a ona ne,oboje se trebate promijeniti...I trebate ozbiljno porazgovarati o vašim problemima u braku,tvom i nj.nezadovoljstvu.Biti u braku zbog djeteta je pogrešno,bolje sretan razvod nego nesretan i loš brak.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 20:24   #751
imam 23.god ,,kci sam samohrane majke koja jos ima dvoje djece sve od razlicitih muskaraca znaci imam jednog polubrata i jednu polusestru,,tu polusestru nikad nisam vidila jer su je dali odmah poslije rodenja na posvajanje u neku stranu zemlju,,a polubrat inace bolestan momak imaproblema sa mucanjem ,govorne smetnje i rodija se ranije sa 6.mj i jedva ostao ziv.

ta moja majka je uvijek bila u zivotu nesredena jedna osoba koja je mene jedva odgajala ,,neke njezine prijateljice su me cuvale i tako.
svoga oca sam vidjeladva puta u zivotu te mi je rekao da bi on napravio dnk test dase uvjeri da li sam ja sto posto njegova kcer jer mi je rekao da on sa mojom majkom nikada nije imao ozbiljnu vezu te je rekao da su se vidali poslije njezine rastave od prvog muza te da joj pomaga koliko god je mogao medutim kad je on htio s njom nesto ozbiljno da mu nebi javljala dugo vremena te nije znao kako da postavi i kako je ona njemu dosla na vrata kad sam ja imala 6.god te mu rekla da je to njegovo dijete,,,on mi govori da je bija cili izgubljen jer je imao sazaljenja nad tom zenom te je skupa samnom primio da zivimo kod njega jer mu je ona rekla da nema di zivit te je on mene priznao jer je mislio pomoci..

Mdetim ona je cesto izbivala ,nije se brinula o nicemu,,otisla je samnom od njega,Ja se toga covjeka ne sjecam jer sam bila puno mala,,dosla sam mu na vrata sa 18.god te pricala s njim.tada mi je sve ovo rekao..

Sa svojom majkom sam prosla uzas jer nikada nisam imala redovne ruckove obiteljske i selili smo se jedno petnaest puta tijekom zivota ,zivila sam u svim mogucim kvartovima u splitu,,kad sam isla u srednju skolu nije mi dala nikad za autobusnu kartu ni za pokaznu nego sam se trebala svercat po autobusima ,,
u to vrijeme kad sam krenula u srednju skolu taj moj polubrat je poceo zivit s nama,,to su bile svade iz dana izmedu njig dvoje ,svako par dana bi se zvala policija ,,jedanput je taj moj polubrat nasrnio na mene te me udrija u glavu.

uspila sam u tim uvjetima zavrsit srednju skolu jer sam imala jednu bivsu od matere prijateljicu ,,ja sam je zvala druga majka jer mi je ta zena puno pomogla kad nisam imala di spavat i jesti..ona me naucila svemu ,kuvat,prat,ponasat se,,,

sa svojih 19.god pokusavala sam se zaposlit ali nije islo,,kad sam trebala jedan dan ici na razgovor za jedan ozbiljni posao doma nisam nasla dokumente kao su u zemlju propali te nisam mogla otici na razgovor niti dobiti posao...kasnije sam saznala da mi je mater sakrila dokumente samo DA moze manipulirat samnom ,,jer ovako kad bi radila nebi mogla jer bi se osamostalila,,,o njoj sam ovisila te trpila njezine provokacije,,pare koje zaradivala nisu bile postene a ja se nisam mogla maknit od nje jer bi bila na ulici,,inace nisam cura koja bi se sponzorirala i radila po sumnjivim mjestima,,

kad sam se trebala drugi put zaposlit se ,otvorila je neki kafic te me nagovorila da ce bit sve ok ,samo da joj pomognem malo oko kafica ,,nisam imala izbora ,,taj kafic nije dugo opstao,,

da skratim pricu,,jedan momak je tu drzao red u kaficu kad bi bila muzika uzivo ,,meni se osobno u pocetku nije svidao,,na kraju smo se ja i on sprijateljili i poceli hodat,,bija je skroz ok i normlan ,,mater se tu pocela puno misat te je u pocetku non stop bila s nama a on je to ispunjava jer je teska manipulatorica te joj on poceja s vrimenom virovat neke stvari ,,

kasnije kad smo ja i on popricali i kad sam mu rekla istinu i u neke stvari se on sam uvjerija,,da ne duljim ja sam sad pocela zivit s njim ima skoro pola godine on se nekako prominija dosta te me poceo u zadnje vrime vrijedat i povrijedivat,,inace je tipicni jarac ,,s njegovom mamom sam odlicna ustvari svekrva ,,ona je skroz dobra zena i na nju zna koji put zaderat se i vrijedat je i to ispred mene ,,ja sam kod njega dosla zivit jer me je mater bila izbacila iz kuce te mi je on pomagao,,inace bez posla sam ,,teta mi je umrla te vise nemam nigdi otici,,materi ludoj se ne zelim vratiti,,,neznam sama sta da radim,,ona zna cilu moju situaciju i opet se tako ponasa ,,

Zadnje uređivanje Nica : 28.01.2011. at 20:32. Reason: Enter
vericaaa23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 20:36   #752
Quote:
bagudavi kaže: Pogledaj post
Imam problem i molio bih ženski dio populacije da mi odgovori/pomogne oko njega. Oženjen sam 4 godine a zajedno smo dosta dugo nekih 10-ak godina. Visokoobrazovani oboje, zaposleni, u jako dobroj financijskoj situaciji. No ja osjećam krajnje nezadovoljstvo u vezi . Počelo je još za vrijeme faxa pošto je ona prije diplomirala i u jednom trenutku mi je rekla nešto u smislu da sam niškoristi ljenčina. Nakon što se to ponovilo par puta instinktivno sam joj lupio šamar zbog kojeg još žalim. No ja sam u međuvremenu diplomirao, zaposlio se sa odličnim primanjima i situacija se smirila. Vjenčali smo se na njeno inzistiranje (meni nije bilo bitno), jer "to je normalni tijek stvari". Dobivala je apsolutno sve što je htjela ( mjesečno je spizdila 2-4 tisuće kuna na pizdarije), dok je meni novac poprilično nebitan dok god imam ono najosnovnije. Problemi su opet počeli sa planiranjem trudnoće jer sam ja imao dijagnozu teratozoospermija što je dovelo do nekoliko spontanih pobačaja da bi mi ona 2 godine spočitavala kako sam defektan i krivac za njene problem, a kada sam se prebacio na manje plaćen posao ( čitaj sa 14 tisuća na 9..) počelo je neprekidno potcjenjivanje kako ne zarađujem dosta i kako ona više ne može kupovati stvari bez da pogleda cijenu. U tim svađama ja sam svakih par mjeseci puknu i izvrijeđao je nazivima kravo, kurvo, droljo i 4 puta je udario. Ona je nakon 1. godine braka počela koristi sex kao ucjenu, a moja reakcija je bila da pokušam potisnuti seksualne porive ( u čemu sam u i uspio). Inače više manje redovito vježbam i pristojno izgledam.
Moji izljevi bijesa su se strašno pojačali jer sam očigledno izgubio samokontrolu i ne znam kako da je vratim. Pucam jednom tjedno na beznačajne gluposti, kada osjetim da sam ljut jednostavno odem u drugu sobu i zatvorim se, ali ona dođe za mnom i prigovara ( uglavnom zbog novca -plaća je trenutno oko 10-ak tisuća). Zatrudnila je i to koristila kao objašnjenje da me zajebava ( ona reklama kad tip ide po sok a ona kaže što nemaju jabuku - e tog tipa). Ja sam trenutno u stanju da nemam osjećaje prema nikome osim povremenih ispada bijesa, zbog kojih se osjećam kao zadnje smeće i nevjerojatno mi je žao nakon što oni prođu. Užasnut sam sa da bih mogao maltretirati dijete. Ne znam da li je bolje da ostanem s njom jer želim svom djetetu najbolje moguće djetinjstvo ili da odem....Uvjeren sam da je zatrudnila da bi imala neku kontrolu nad mnom. Razmišljao sam o rastavi i prije, ali svi koji je znaju imaju dobro mišljenje o njoj ( doduše i o meni...) pa sam uvjeren da je problem u meni. Ti moji izljevi bijesa počeli su bitno utjecati na moju psihu i ne mogu ih se riješiti. Razmišljao sam o liječenju, ali sve je počelo davno prije moje agresivnosti...E sad molim vas za iskreno mišljenje da li sam ja poremećeni zlostavljač koji treba jadnu ženu ostaviti na miru i otići na liječenje ili je problem negdje drugdje....
A da odeš porazgovarati sa psihologom? ovdje ima svakakvih mišljenja i iskreno ja sam jedna od onih koja misli da ste oboje poremećeni i da trebate dijete dati u dom po rođenju a vas dva u ring... pa se ubijte... u domu će dijete barem mirno spavati...

ali moje mišljenje nije bitno... bitno je da ti tražiš izlaz iz ovoga i to je super.. možda ipak iz toga ispadne nešto ok... ipak je beba na putu

dakle moj savjet razgovor sa psihologom... utipkaš u google psiholog, ne psihijatar... i ako si u zg već sljedeći tjedan možeš imati razgovor sa stručnom osobom koja će te najbolje usmjeriti na najbolje moguće rješenje..

sretno!!!
COWEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 21:43   #753
Quote:
COWEC kaže: Pogledaj post
A da odeš porazgovarati sa psihologom? ovdje ima svakakvih mišljenja i iskreno ja sam jedna od onih koja misli da ste oboje poremećeni i da trebate dijete dati u dom po rođenju a vas dva u ring... pa se ubijte... u domu će dijete barem mirno spavati...

ali moje mišljenje nije bitno... bitno je da ti tražiš izlaz iz ovoga i to je super.. možda ipak iz toga ispadne nešto ok... ipak je beba na putu

dakle moj savjet razgovor sa psihologom... utipkaš u google psiholog, ne psihijatar... i ako si u zg već sljedeći tjedan možeš imati razgovor sa stručnom osobom koja će te najbolje usmjeriti na najbolje moguće rješenje..

sretno!!!
hoce li tko odavde meni pomoci.....?????molim vas recite mi neki savjet

Zadnje uređivanje Nica : 28.01.2011. at 22:43. Reason: quote
vericaaa23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 21:59   #754
Quote:
vericaaa23 kaže: Pogledaj post
hoce li tko odavde meni pomoci.....?????molim vas recite mi neki savjet
Vrijeđa i ponižava te, nema poštovanja ni prema vlastitoj majci. Očito je da trebaš što prije otići od njega, bilo kamo.

Možeš li kod neke prijateljice, možda kod one o kojoj si pisala? I što prije pronađi bilo kakav posao.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 22:23   #755
Quote:
hoce li tko odavde meni pomoci.....?????molim vas recite mi neki savjet
nisam znala što da ti kažem... ovo što Nica kaže se čini dobra ideja...

poslala sam ti privatnu poruku...

Zadnje uređivanje Nica : 28.01.2011. at 22:44. Reason: quote
COWEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 17:23   #756
Quote:
LutonjicaTopork kaže: Pogledaj post
Različiti ljudi različito poimaju nasilje i različito ga doživljavaju (ili ne doživljavaju).................
Istina... neki ljudi uživaju u međusobnom za mene matletiranju ali u biti njima to odgovara i vole se, čitaj sadisti, mazohisti itd......
bitno je upravo to, da se osjećaš sigurno i sretno s nekim... sve ostalo nema smisla...

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Angel, ja suosjećam s tobom i iskreno mi je žao i tebe i svake žene koja kroz to prođe ili prolazi. To je nešto što ni jedno ljudsko biće ne bi trebalo doživjeti........................
nisu samo žene te koje su zlostavljane... postoji i veliki broj muškaraca koji trpe nasilje iz raznoraznih razloga... i šute o tome... da se ne bi osramotili ili da ne budu papci ili nešto slično što naš primitivni narod još uvijek misli da bi oni mogli biti...

ja mislim da nije problem da se ne govori o nasilju i da susjedi okreću glavu jer odobravaju nasilje već da je kod nas brak još uvijek na glasu kao zajednica u koju se ne treba miješati i koa traje zauvijek.. ono to si izabrao, trpi i šuti...

kad se promijeni svijest da je brak zajednica u kojoj su ljudi iz ljubavi, sretni, podrška jedno drugom i u kojoj se razvijaju skupa i odgajaju djecu zajedničkim snagama i svijest da nitko ali ama baš nitko ne treba biti potlačen i ne treba trpiti i šutjeti već zaslužuje najbolji mogući život, onda će nam i svijet biti ljepši i onda susjed neće okrenuti glavu, a prijatelj te neće osuditi već će pomoći koliko god može...

ali dotad hrabrim pojedincima koji su krenuli putem boljeg života predstoji trnovit put... srećom sve je više onih koji su odlučili da ne žele trpjeti već žele bolji život sebi i svojoj djeci...

Angel2 i moja mama je prošla što i ti... svaka čast na hrabrosti!! puno sreće ti želim na daljnjem putu....

Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Nisu svi isti,ima i onih koji će ti pomoći.a najbolje je jel zbog takvog stava ostati i sve gutati i trpjeti..Jel to bolje?Kako ćeš znati ako ne kažeš,ako ne pokušaš..od šutnje i kukanja nad samom sobom nema ništa.................................
Nisu Angel, fakat nisu... i mi smo s mamom proši sito i rešeto ali sad 13 godina kasnije sledim se što bi bilo da nije otišla...
I sve se može ako se hoće... uvijek ima dobrih ljudi... ako neće pomoći prijatelj, možda hoće netko za koga nikad nisi mislio da hoće...to se nama dogodilo..

mamu nije bilo sram ići od vrata do vrata i pitati ima li posla da može prehraniti djecu...

danas imamo više nego ikada i svi smo pomalo tek sad nakon 13 godina ok sa svim psihičkim i emocionalnim i inim ranama iako ima tu još posla... ali ono što je bitno da ona nije odustala... nijednom...

nadam se da će svatko tko ovo čita osjetiti u sebi da vrijedi boriti se za normalan život, ako ne za sebe onda za svoju djecu jer njima je ipak najgore...

Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Želi,vjeruj žele zaštiti svoju djecu... ali strah ,ispranost nj.mozga,manipulacija ih sprečava u tome....jednostavno u zamci si.I vjeruj mnoge znaju da je to loše ali nemaju mnoge petlje to i učiniti.Kod mene je baš taj faktor bio presudan.Nikad nije na djecu,ali kako su rasla počela su shvaćati.i ja sam to morala presjeći.i jesam.i da ponosim se time.One same moraju doći to toga,do toga faktora,nažalost mnogi misle da je žrtva uvijek to i zaslužila ali nije.Ali pokušati moraju.zbog sebe ,djece i ljudskog prava za život i dostojanstvo.Uvijek ima ljudi koji su voljni pomoći,pružiti podršku,objasniti,posavjetovati..pa zar ova tema ovdje nije eto mali doprinos tome,tom novom koraku prema boljem životu.Ovdje smo ljudi,rekoh vam..NISTE SAMI.

draga tako mi je žao....mislila sam na vas...
Da izgleda da joj je gadno priprijetio ,moguće i sa djecom i sada ona u strahu od nj.prijetnji opet se vratila u svoju ljušturu,nažalost ne možeš više ništa učiniti.Ona mora sama shvatiti da takav život nije život,on će pred ljudima biti fin i dobar jer je pokudu dobio..Ali doma počinje pakao za nju i dječicu..Bože,Bože..mora da je sva jadna u strahu i borbi za život.Ne osuđujete je ljudi,ona ne zna za drugačiji život,koliko ne možete to shvatiti ona u svom umu misli da ispravno postupa..tako štiti djecu ..pogrešno je da,znam ja ,znamo mi ali ona ne zna.O tome ja pričam..ispranost mozga,manipulacija,strah....To je pakao od života.,Molim Boga da ipak dođe k sebi i ode što dalje od tog mmonstruma,ah kako bi tog čovjeka naučila pameti.Ne cijeni ono što mu život dao a toliko ih ima koji bi dali pola svoga života za to što on ima a oni nemaju a ne cijeni...
Baš to se događa žrtvama... mislim da moja stara nikad ne bi otišla od tate da ja nisam završila na tabletama za smirenje i rekla da idem ili nek me vodi odande...
Da, osuđivanje nikako ne pomaže... bilo prošlo... bitno je shvatiti pogrešku i onda je ispraviti... što imaš od kajanja, žaljenja ili nečeg desetog...

nadam se da će Bog prosvijetliti ovu osobu i da će shvatiti da zaslužuje normalan život...i da će joj na put staviti ljude koji će joj u tome pomoći...
__________________
Its my life,and its now or never, I aint gonna live forever, I just wanna live while I m alive...

Zadnje uređivanje Tupelo : 29.01.2011. at 17:57. Reason: Spajanje postova. Molim, koristiti opciju Edit ili Multi quote
COWEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 18:17   #757
Quote:
vericaaa23 kaže: Pogledaj post
hoce li tko odavde meni pomoci.....?????molim vas recite mi neki savjet
Ja bih na tvojemu mjestu nastojala naći bilo kakav posao i odselila se. Sa cimericama u podstanarstvu, vas 3-4 pa da djelite stanarinu i režije. Stan ćeš lako naći, posao već malo teže u ovakvoj situaciji u državi. Nastoji se zaposliti.
S njim bi prekinula bilo kakav kontakt i izbjegavala uopće kvart u kojem on živi ili mjesta gdje izlazi. Mamu bi isto držala na distanci.
Dakle, tebi je sad najvažnija stvar zaposliti se i odseliti.
Možeš li možda neko vrijeme živjeti kod one dobre tete, dok ne nađeš posao?
Jedino, što postoji opasnost da opet naiđeš na takvog tipa. E, tu bi možda bilo dobro potražiti psihološku pomoć, na SOS besplatnim telefonima, pa nek te oni upute bolje.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 22:26   #758
ponasa se uzasno i dalje kad sam pokusala s njim sinoc opet popricat,,,on je rekao da on mene voli najvise na svitu ,,ja sam mu rekla da bi ja zelila prekinut vezu s njim ,,on je na to rekao da se mi dobro slazemo te da nema potrebe za tim jer se on s time ne slaze da mi prekinemo jer se volimo....

ta mi je teta umrla prije deset dana ,, tako da vise prakticki nikoga nemam ,ona je imala rak pluca i bolovala je puno ,,on se njoj predstavio skroz drukcije tako boze mi prosti ona je umrla ne znajuci s kime sam ostala..da je ona znala ostavila bi mi ona nesto para i rekla svojo kceri da me primi na neko vrijeme...

Zadnje uređivanje Nica : 29.01.2011. at 22:59. Reason: spajanje postova
vericaaa23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 23:01   #759
Quote:
vericaaa23 kaže: Pogledaj post
..da je ona znala ostavila bi mi ona nesto para i rekla svojo kceri da me primi na neko vrijeme...
Možeš li se ti obratiti njezinoj kćeri, objasniti joj situaciju i zamoliti je za smještaj dok se ne snađeš? I kreneš odmah u potragu za poslom.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:11   #760
Exclamation

Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Možeš li se ti obratiti njezinoj kćeri, objasniti joj situaciju i zamoliti je za smještaj dok se ne snađeš? I kreneš odmah u potragu za poslom.
probat cu ,,nema mi druge,,recite mi ova cura pod nazivom cowec mi je rekla da postoji neka udruga u splitu koja pomaze novcano,,znas li ti mozda koja je to udruga ili ako ona vidi ovo nek mi posalje ...sinoc je poceo pricati kako mu je tesko jer je ostao bez posla ,,a zivi s roditeljima,,ja znam da nije lako ,nije u ovoj drzavi nikome lako,,JA MISLIM DA TO NIJE RAZLOG, DA BUDE AGRESIVAN POGOTOVO PREMA SVOJOJ CURI KOJU NAVODNO VOLI NAJVISE NA SVIJETU..NEZNAM STVARNO STA BI MISLILA????STA VI MISLITE???
vericaaa23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.