Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2015., 20:51   #1
Samojed hitno treba pomoć i novi dom - UDOMLJEN

Ovoga ljepotana veceras smo nasli u balama.Izgleda da ga je lupio auto u zadnji kraj, sepa. Vidi se da je setac, ali mlad, svojih 5-6 mjeseci, cini se cistokrvni samojed. Nema sanse da ga zadrzim.Sto da radim , treba skrb pod hitno. Okolica Bjelovara.
[IMG]
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 22:02   #2
update- nahranili smo ga, jede sporo i mirno, izgleda da ima super narav i jako pametan pogled. domaci vet dode sutra da vidi da li ima cip. ako ima - trazit ce mo vlasnika, ako nema - to je vec problem. sve ideje i pomoc su dobrodosle, prava njega i skrb su mu hitno potrebne.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 21:51   #3
Sinoc smo pesa zatvorili u improvizirani boks.Vet danas nije se pojavio pa sam dogovorila sa drugim za ponedjeljak. Na svjetlu dana tek se vidjelo pravo stanje.Pas je pun buha-vjerojatno u pitanju su hiljade pa smo ga obradile Buhostopom.
Jest mlad- po zubalu do godinu dana, ima slomljen jedan sekutic. I je cistokrvni samojed, muzjak, nekastriran.Ima dobar tek i blagu narav.
Ozljeda lijeve noge nije velika i sto najbitnije - ne ide od kicme zato sto se moze tom nogom pocohati se mada ne staje na nju.
Kvalitetno ga hranimo i u planu za sutra imamo okupati i skinuti mu tu grozno zapetljanu dlaku.Za crijevne nametnike pricekat ce mo jos koji dan.
Mozda ima medu vama ili vasima prijateljima ljubitelj pasmine - nakn rehabilitacije bit ce to sjajan pas.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 00:07   #4
Ne znam jesi li zvala Suzu i prijavila pronalazak psa ili pogledala je li tamo netko prijavio nestanak samojeda? Štene samojeda se ne baca na ulicu samo tako. To je popularna pasmina i da ga se netko želio riješiti vjerujem da bi bez pol problema našao udomitelja.

Najprije bi trebalo tražiti vlasnika, a onda ga nuditi na udomljavanje. Ako se izgubio i luta već neko vrijeme, nije čudo da je pun buha i zapušten.

Stavi malo bolje fotke. Možda ga netko prepozna. Uostalom, treba pričekati očitanje čipa, pa dalje razmišljati što i kako.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 09:34   #5
ne znam koliko ima smisla stavljati na suzu kad je pronađen u bjelovaru. tko zna dal ljudi iz bjelovara i okolice uopće znaju za suzu. u svakom slučaju, ništa te ne košta na suzi ga oglasiti, a suza nađe puno pasa i vblasnika. ni ja ne vjerujem da ga je netko bacio. jesi bila na očitavanju čipa? a da daš oglas na radio?

zakonski mora proći 14 dana traženja vlasnika prije udomljavanja. lijepo od tebe da ga nisi samo slikala i otišla.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 19:13   #6
Za cip cekam veta nadam se da ce doci sutra. danas smo ga osisali koliko smo uspjeli a isto tako i okupali.brojcano stanje buha sa prve slike znacajno reducirano obzirom da je sampon sa insekticidom ali jos uvijek je to lose. mozda bi netko imao ampulu za njega, ima 25 do 30kg.nakon kupanja je dobio frisko za njega skuhanu junecu kost za nagradu.ponasao se relativno pristojno,cak pokusava lijepo nositi taj samojedski repic.




bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:01   #7
Ako se ne varam, prema slici, taj pas ima daleko većih problema od buha - pa on je polućelav. Izgleda jako loše, pogled mu je mutan, oči natečene ... treba pod hitno veterinara i da se vidi što mu je s kožom.

Kosti se psu daju sirove a ne kuhane jer onda postaju lomljive.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:46   #8
Hvala na savjetu za kosti, to nisam znala.Polucelav zato sto se neprestano se cesao uz sve te buhe. Plus ne znam gdje i kako pa i koliko dugo se nalazio nakon dobivenog udarca na cesti,u kojoj grabi. Napisala sam da treba skrb, koju mu ja ne mogu pruziti pa radim sto mogu. A bas i nemam neke ponude.
Ima mirni kutak za oporavak, dobru hranu i zacetak higijene.Ozljeda na lijevoj nozi mu - otvorena rana na skocnom zglobu i to takva da se vidi kost, tu ranu trebat ce sivati. Dlaka na repu i butovima sva bila skorena od krvi.
Osisali smo ga koliko je on imao strpljenja. Postao je puno mirniji sada vec i s ovakom redukcijom buha.Jos uvijek ima dosta buha, trebam ampulu za pocetak. Ima tko?
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:48   #9
Pas ima otvorenu ranu do kosti i ti čekaš danima s tim??? Pa jel zaista ne možeš do veterinara s psom?

Kod netretirane rane koja je dugo otvorena tkivo nekrotizira i moguće se više uopće neće moći šivati.

Jel nema neka udruga u blizini da se javiš za pomoć? Ovo je strašno!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:54   #10
Samo pazljivo citaj topik.Imat ces konkretnu ponudu pa se javis. Lp
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 16:55   #11
ampula ce biti sutra stavljena,hvala forumasici! za sad ni jedan od veta jos se nije pojavio.lezimo i klopamo,to je za sad glavna preokupacija.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 17:00   #12
opet ja sa - srebrom
ima forumaša (ak su još tu)
koji su imali, onosno psi, izvrsne rezultate sa ionskim/kolodinim srebrom (no paziti da nije "kućne" izrade"

a tretirane su otvorene rane , tretirane su opekline, teritarn je i dekubitus (uz još poneke terapije..)
ako te zanima mogu ti u pp poslati kontakt - proizvođačica ima višedesetljetno iskustvo sa ionskim srebrom i sa ljudima i sa životinjama.
I pitaš ju. Ok je , neće reći da nešto može ako ne može.

osim toga ako netko ima za posuditi bioptron zepterovu lampu - izvrsna je kod zacjeljivanja - kako površinskih tako i dubinskih, i dokazano je da zacjeljuje i dekubituse
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 17:09   #13
dekubitus nema za sada, samo par ogrebotina i tu ranu na nozi,koju sam sinoc uocila dok se skinula malo ta dlaka i vidjelo se koja je uopce ozljeda.cekam da ju prvo vidi vet samo sto mislim da ce svakako trebati sivati. moga veta bas nema u zemlji i ne ce biti jos tjedan dana.i nisam sigurna da cu nakon petka moci vise zadrzati psa,moram otici od kuce i a ne znam termin kada cu.idemo korak po korak.hvala na podrsci!
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 22:57   #14
Evo friških vijesti.Na žalost nisu dobre.
Bio je vet , za ranu je rekao da može zarasti bez šivanja i da pas ima čip.Kontaktirali smo vlasnika i jasno da taj psa ne želi nazad.Pas ima 7 godina,zadnji put je cijepljen protiv bjesnoće 2014 i je čistokrvni samojed.Imala sam preliminarni dogovor sa jednom udrugom da če mi krajem tijedna preuzeti psa ako nije čipiran a sada sve pada u vodu.
Da razjasnim malo-vlasnik može preuzeti psa ali taj sigurno neće ostati na životu nakon toga i znam sto pisem.Samo mi ne treba pisati za inspektore i obaveze.
Tek sada smo u velikom škripcu.Pomagajte.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 05:18   #15
bundeva, da li vlasnik želi psa natrag ili ne? Ako ne, ne vidim u čemu je problem tražiti mu dalje dom, a to mu je čini se hitno.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 07:54   #16
vlasnik ne zeli psa tako hitno potreban novi dom.pomagajte pliz
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 11:23   #17
Pa zar zaista nema udruga koja bi ovdje priskočila upomoć? Kakve veze ima što je čipiran kad ga vlasnik ne želi i kada ovako izgleda? Pa nije to prvi puta da se oduzima čipirani vlasnički pas i preudomljava.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 18:42   #18
sorry, nisam od pomoći ali ne mogu prešutjeti
vjerojatno neće biti nikakve prijave protiv vlasnika
i tako ajmo ispočetka, u krug, dok se volonteri i empatični građani i udruge ne umore a neodgovorni vlasnici nikada neće odgovarati niti biti kažnjeni

EDIT:

grupe sa samojedima?
oni koji vole te pasmine?

EDIT "
ovog vlasnika bi osim za napuštanje trebalo kazniti za zlostavljanje i nemar prema psu
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 23:36   #19
ampula je upravo stavljena,puno hvala forumasici! slijede slike samojeda bez buha
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 10:18   #20
Pas nema buha i po prvi puta ga vidim kako u miru spava na boku!Davorka,jos jedno veliko hvala! Slike sljede.
Molim uvazeno drustvo da mi pomognu prosiriti infu o pesu , ja to zbog odredenih razloga ne mogu ciniti kako spada.
Pas moze biti kod mene do nedjelje, naime,kao sto sam rekla, u ponedjeljak moram otici i pas ne moze dulje ostati.U petak cu mu dati jos antihelmintik da ne trpam sve odjednom.Pas je dusica od pesa. Tko moze - pomagajte,molim.

Zadnje uređivanje bundeva : 17.06.2015. at 10:41.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.