Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2015., 11:08   #21
Sve je više samojeda na cesti i po azilima. Zahtjevni su to psi a ljudi se ne znaju nositi s njihovim karakterom pa završe na cesti.
Ja imam mužjaka i živimo u stanu pa nisam u mogućnosti primiti ovog dečkića ni na privremeno, ali mogu preporučiti da kontaktirate neku od udruga ili azil, ako u svojoj blizini imate nešto poput Dumovca, pa neka vlasnika lupe po džepu, a malac će lako naći novi dom. Vidi se da je u lošem stanju ali nije to ništa što malo nježnosti, brige i ljubavi ne mogu popraviti.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 13:23   #22
sada bi dosli oci na red.nekada svome pudlu sam lijecila upalu chloramfenikolom, polije macku tobrexom. sto bi tu odgovaralo bolje.brisem mu obicnom vatom, namocenom u prokuhanoj vodi pa poslije suhom ali se gnoj pojavljuje opet.btw,od ampule mi ostalo 15 kn.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 13:59   #23
Za početak Tobrex, ali mast. Ne košta puno, mislim oko 25 kn, samo traže recept ali nekad hoće dati ako odmah kažeš da je za psa.

Njemu je totalno pao imunitet, oči su samo dio posljedica, odnosno problema.

Trebalo bi mu dati bar jednu kuru VMP-tableta, ako netko može donirati - koštaju oko 120 kn u Petcentru.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:38   #24
za imuniet se slazem da je nizak. okupan je za vruceg dana, osusen rucnikom a danas malo kasljuca. osim toga bez obzira na veta ne svida mi se noga.to je ipak skocni zglob,vide se i tetive i kost. napravila sam sliku, kolegica ce uskoro staviti tu. ipak mislim da on treba operaciju a moga veta nema do nedjelje u zemlji.znaci trebam u vet. stanicu u Bj a pojma nemam koliko bi to moglo kostati.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:47   #25
Pa dobro jesi li pitala udrugu da ti pomogne i da psa odvedu veterinaru? Nije mi jasno da baš nitko ne reagira.
Da sam bliže, pomogla bih ali ovako nažalost ne mogu.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:53   #26
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Pa dobro jesi li pitala udrugu da ti pomogne i da psa odvedu veterinaru? Nije mi jasno da baš nitko ne reagira.
Da sam bliže, pomogla bih ali ovako nažalost ne mogu.
slazem se...ima udruga Vau Vau Amigo, mislim da u Predavcu, mozda oni mogu pomoci na neki nacin, ako nista drugo sa savjetima...a ako ce trebati platiti nesto za veterinara, moze se i ovdje na forumu skupljati...evo ja uploadam slikice psa koje je Bundeva poslikala danas...
ana1508 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:59   #27
pas je cipiran to je problem. o njemu mora brinuti gazda. i on ce preuzeti od udruge bez problema i onda taj pas vise ne ce biti ziv.mislim ne mogu ovdje na forumu detaljnije.bio on ga spreman odvesti jos jucer od mene u zatvorenu garazu bez prozora sa betonskim podom. rekao da mu pas pobjegao dan prije. ako mislite da je to dobro rjesenje.....
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 16:15   #28
evo slikica...ako sam uspjela...

http://i296.photobucket.com/albums/m...pswhk4ystc.jpg

http://i296.photobucket.com/albums/m...psdupbyubl.jpg
ana1508 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 16:22   #29



Zadnje uređivanje bundeva : 17.06.2015. at 17:34.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 16:23   #30
Joj miš mali, baš je loše. Ja sam pitala udrugu Indigo iz Zagreba ako bi mogli preuzeti brigu na sebe pa sad čekam odgovor.
Svakako bi trebalo kontaktirati i neku od udruga koje su bliže Bjelovaru, da se njemu osigura što prije odgovarajuće liječenje a vlasnik neka plati to što ga ne želi/ne treba.
bundeva ne znam kakvi su zakoni po tom pitanju ali ako udruzi objasniš cijelu priču, oni će ti sigurno pomoći i neće nitko dozvoliti da vlasnik naudi psu.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 18:12   #31
ako bi se rijesila noga pes bi mogao ostati kod mene dok ne dode slama od psenice pa ce mi zatrebati taj prostor ili do udomljenja.samo dok ja odem trebalo bi mu nabaviti veliku vrecu kvalitetnoga dehidrata,nesto sa ribom zbog oporavka dlake. sada jede 3-put na dan ujutro svjezi kravski sir, po danu rizu na mesu i mrkvu, uvecer kokosja jaja 3 komada.a u meduobrocima nesto sitno za prigrist od moga westica posudeno.dok ja odem ostaje jedina mogucnost s dehidratom. mozda bi netko mogao malo otici na netu po web-ducanima da vidi koje su okvirne cijene i naci neku super-akciju na nesto dobro.
cak i oci mu danas puno bolji.
nogu bi trebalo pod hitno rjesavati.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 20:40   #32
Bundeva, zar ga nikako ne mozete odvesti veterinaru na sanaciju rane i da vam oni preporuce neku udrugu u blizini koja bi se mogla brinuti o njemu? A ako ce ostati kod vas, ja vam mogu poslati hranu ali tek pocetkom sljedeceg mjeseca. Ne mogu prije nikako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 11:16   #33
Ne znam - meni je ovo strašno - on može od te rane dobiti sepsu i uginuti, nije stvar samo u prehrani. Pas je jako bolestan - nikakav dehidrat s ribom neće riješiti njegovo stanje.

Ostanak psa kod tebe bundeva očigledno nije nikakvo rješenje niti opcija jer se o njemu ne možeš kvalitetno brinuti niti mu pružiti kvalitetnu skrb i njegu.
Inzistiraj na tome da netko psa preuzme.
Zovi ponovno udrugu i reci da se vlasnik odrekao psa - kakve veze ima čip ako psu prijeti smrt???

Moram priznati da ja ovo i dalje baš ne razumijem.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 11:28   #34
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Ne znam - meni je ovo strašno - on može od te rane dobiti sepsu i uginuti, nije stvar samo u prehrani. Pas je jako bolestan - nikakav dehidrat s ribom neće riješiti njegovo stanje.

Ostanak psa kod tebe bundeva očigledno nije nikakvo rješenje niti opcija jer se o njemu ne možeš kvalitetno brinuti niti mu pružiti kvalitetnu skrb i njegu.
Inzistiraj na tome da netko psa preuzme.
Zovi ponovno udrugu i reci da se vlasnik odrekao psa - kakve veze ima čip ako psu prijeti smrt???

Moram priznati da ja ovo i dalje baš ne razumijem.
u kontaktu smo sa jednom udrugom koja bi preuzela psa samo cekamo danas popodne da se jave da li su mu uspjeli rijesiti privremeni smjestaj u zgb...i onda ga udruga vodi na lijecenje i dalje preuzima brigu...ako ne, onda cemo nekako organizirati da pomognemo bundevi oko troskova lijecenja psa jer ona to sama ne moze financijski rijesiti...

gdja trenutno brine o psu najbolje sto moze i svjesna je da mu treba bolja skrb, zato se i javila za pomoc
ana1508 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 11:36   #35
mozda se ja nejasno izrazavam pa jjos jednom ponovim.ako pas ima cip za njega odgovara vlasnik. udruga prvo nakon pronalaska psa ocitava cip. vlasnik se kontaktira, ako ne zeli preuzeti psa podize se prijava.bio je sada gazda kod nas. najprije rekao da ne da psa, poslije 2 puta ponudio da ga prepise na mene da bi na kraju odbio sudjelovati u troskovima lijecenja zato sto pas bude to sam zalizao,prehrane dehidratom zato sto je skupa. i prijevozu.na kraju rekao da za 7 dana odlazi na more.tako da kada udruga ga kontaktira, a sto mora napraviti kao prvi korak, on ce od njih preuzeti psa sebi na skrb. sto ce sljediti - procijenite sami.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 13:55   #36
Quote:
ana1508 kaže: Pogledaj post
u kontaktu smo sa jednom udrugom koja bi preuzela psa samo cekamo danas popodne da se jave da li su mu uspjeli rijesiti privremeni smjestaj u zgb...i onda ga udruga vodi na lijecenje i dalje preuzima brigu...ako ne, onda cemo nekako organizirati da pomognemo bundevi oko troskova lijecenja psa jer ona to sama ne moze financijski rijesiti...

gdja trenutno brine o psu najbolje sto moze i svjesna je da mu treba bolja skrb, zato se i javila za pomoc

OK - sve mi je jasno, samo sam htjela malo pokrenuti temu da se situacija shvati ozbiljno. Nemam nikakvih zamjerki Bundevi - svaka čast da ga je primila, ali oni to sama ne može riješiti - u tome je poanta. :-)
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 18:04   #37
Quote:
bundeva kaže: Pogledaj post
mozda se ja nejasno izrazavam pa jjos jednom ponovim.ako pas ima cip za njega odgovara vlasnik. udruga prvo nakon pronalaska psa ocitava cip. vlasnik se kontaktira, ako ne zeli preuzeti psa podize se prijava.bio je sada gazda kod nas. najprije rekao da ne da psa, poslije 2 puta ponudio da ga prepise na mene da bi na kraju odbio sudjelovati u troskovima lijecenja zato sto pas bude to sam zalizao,prehrane dehidratom zato sto je skupa. i prijevozu.na kraju rekao da za 7 dana odlazi na more.tako da kada udruga ga kontaktira, a sto mora napraviti kao prvi korak, on ce od njih preuzeti psa sebi na skrb. sto ce sljediti - procijenite sami.
kada smo kod pojašnjavanja
je, vlasnik čipiranog psa odgovara za psa
prijava se ne podiže samo onda kada ga vlasnik ne želi

i da ga hoće natrag, njemu se psa ne smije vratiti nego ga prijaviti zbog zanemarivanja životinje i ne pružanja osnovnih uvjeta uključujući i zdravstvene
može on reći da je pas baš jučer pobjegao, ali , eto, kod tebe je već 6 dana.

Dodatno imaš fotke psa kako izgleda . Čak i ne moraš provjeravati kakvo mu je stanište kod "gazde"
- dovoljno je što se ovdje na fotkama vidi kako izgleda. A ne želi ga niti liječiti.
Udruga smije preuzeti čipiranog psa (ne bi bilo prvi puta) no vjerojatno nema kamo s njim.
No, vlasnika treba prijaviti. I nekome tko ne brine o životinji a imate dokaz se pas ne vraća.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 18:11   #38
kako je nas ljepotan krenuo sa oporavkom pomalo bale sjena mu vise nije dovoljna prepreka.sada bi radije boravio na otiracu uz ulazna vrata u kucu. i tako se ispostavilo da nedjelja zapravo dedline kako nemam zagradeno dvoriste a zivim uz prometnu glavnu cestu.a i posve sam zaboravila sto znaci imati velikoga pesa, valjda sam mislila da ce on samo lezati i jesti. pogresno. ovo je jako inteligentan pas i on trazi drustvo i zanimaciju.tako da moze biti kod mene ipak samo do nedjelje.
ispostavilo se da pas ne reagira na macke i kokosi.
cuvar sam ja, ne jedem hranu badava

Zadnje uređivanje bundeva : 18.06.2015. at 18:45.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 21:16   #39
Mis mali, dobri. Super je sto mu ne smetaju macke i kokosi, puno ce ga lakse udomiti.
Ovo sto pise twistdrum je ispravno, ne mora se pas vratiti vlasniku ako se nije skrbio o njemu sto je evidentno iz svih ovih fotografija i on to ne moze pobiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 10:15   #40
Dobro jutro,ekipo! Izgleda zahvaljujuci radu nasega ovdje tima pas dobio novu nadu - slatkoga "maloga misa " preuzima udruga indigo iz Zg ovih dana, pri tome nakon higijenske kure odmah putuje vetu.
Mozda netko ima mogucnosti i volje da njima uskoci sa prijevozom ili drugom pomoci, to bi jednostavno ubrzalo stvar a do veta pesu treba sto prije, to svi vec znate.Mogu dati kontakt.
Pitanje pronalaska novog doma nakon rehabilitacije ostaje otvoreno.
Izvjesca i fotki slijede.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.