Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2011., 21:46   #221
Quote:
Master1975 kaže: Pogledaj post
pozdrav peugeot ekipi !
ja to smeče (307 2,0 hdi) vozim 4 godine i osim tih lupkanja ,tri bip-a,lampica za zračni jastuk,izmjene zadnjeg lagera,otpadanja ukrasne kape motora,sad i grijanje šteka ujutro.jednostavno ne grije puše rošta ali dok ne stanem i ne ugasim ga na nekoliko minuta neče grijat(ne javlja se stalno ,onak povremeno da me podsjeti).otpusti sam čep od rashladne tekučine i izašlo je dosta zraka da nije to bilo malo prezategnuto ??? POMOČ SVAKE VRSTE DOBRODOŠLA ZA SVE NAVEDENE PROBLEME !!!
Ajd molim te napravi nekog reda u postu a onda govori drugom da je smeće. Iz ovog posta se ne može ništa isčitati. Gdje i kako je auto održavan,, koliko ima km, koji su problemi. Sve je nabacano u jednu rečenicu koja nema ni repa ni glave.

Da ga bog boguje čep na rashladnoj posudi se sam nemre odšarafiti, jedino ako nešto nije ispravno, a ta neispravnost se može uzrokovati fizičkim faktorom i mušićavom glavom. Odakle je izašlo dosta zraka, posude rashladne tekučine?

Šta se podrazumijeva pod kvar tri "bip-a" ?

Šta je s lampicom zračnog jastuka, svijetli? Dali si prvi vlasnik, dali je auto bio razbijen? Čupaš li se rukom za volan kad izlaziš iz auta?
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:06   #222
Pozdrav ekipa!

Imam 307, 2.0. Naime, auto trzne kad pustim nogu s gasa, također prilikom gašenja se jako zatrese. Prvi put kad mi se to dogodilo bila sam na putu izvan Hrv. pa mi je jedan automehaničar rekao da je vjerojatno otišao nosač motora. Auto je prešao nešto više od 100.000km. Zanima me koliko košta servis i zamjena nosača? Ovo mi je prvi autić pa nisam baš upoznata detaljno s tim
pandorum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 14:22   #223
ja sam prije mjesec dana mijenjao donji nosac motora mislim da me to kostalo 200-300kn zaboravio sam ima negdje u nekoj temi napisana točna cijena.... također takav simptop plus meni je svakihpar sec donosio vibracije u kabinu, i kad u leru pipnem gas on strese cijeli auto a sam motor je imao velike vibracije tj kretnje ispod haube.. nije bilo nesto pretjerano skupo i 99% siguran da niej bilo preko 300kn
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 22:37   #224
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
ja sam prije mjesec dana mijenjao donji nosac motora mislim da me to kostalo 200-300kn zaboravio sam ima negdje u nekoj temi napisana točna cijena.... također takav simptop plus meni je svakihpar sec donosio vibracije u kabinu, i kad u leru pipnem gas on strese cijeli auto a sam motor je imao velike vibracije tj kretnje ispod haube.. nije bilo nesto pretjerano skupo i 99% siguran da niej bilo preko 300kn
ahaa, okej, hvala. ) nadam se da me nece izici puno novaca servis
pandorum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 19:08   #225
Servo pumpa...kaput?

Uglavnom počela su zacukivanja al niš strašno,prođe u sekundi,recimo da se pojavilo jednom dnevno. I jučer idem iz Karlovca na autocestu,levo Rijeka,desno Zagreb a ja ravno u bankinu za Bilbao izgleda sva sreća nije niko naletio. Uglavnom,sad je 50-50...ponekad servo radi ko beba a nekad uopće ne. Nekad proradi nakon 500m nekad ne...uglavnom nejdem u teretanu ni ovako pa je ne želim ni u autu. Jel to stvar kontakta nekakvog il je cijela pumpa rikla? Se da to reparirat il da krenem po auto otpadima?

I sa kojih sve modela mi paše servo pumpa?

Thnx
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 22:45   #226
ako je do pumpe nebi ju problem trebao biti pronaci ima ih masa na otpadima...
-mozda je do neke žice il neceg tako... meni je klima tako mrdala jer je žica bila oštećena... znaci klikne da se upali i zapiri na sekundu hladno i to je to... a prestala je radit u voznji...


najbolje do nekog majstora da pogleda.. stvarno nisam cuo za problem sa servom na 307
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 14:23   #227
Ma skupe su ko isusi
Od dva do 4 soma polovne. Jedino ta serija ima neki varijabilni servo koji dojde ko pol auta. Budem sutra elektricaru osao. Mehanicar oce mam celu pumpu mjenjat...
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 16:29   #228
ne znam... ja sam imao 3x 307 nisam imao iskustva s time...

nazovi lukavec (čepin) i pitaj za cijenu...
ako ne pomaze trazi privatno polupanog i zovi...
osim tog raspitaj se u ovlaštenom i ovako u trgovini koliok košta polovni


npr za graničnik gepeka na 308 me u čepinu traži 200kn a u ovlaštenom košta 45kn.-.- nekad znaju imat nelogične cijene jako... pa se raspitaj usvakom slucaju


btw jel to redizajn ili? koje je godiste i motor auto?
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 00:55   #229
jel ikome klepece motor dok auto radi u leru? to se povremeno dogada, motor je 1.6 16v a zvuk je kao ovaj s videa https://youtu.be/yW4DWd4fHf4
domac5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 08:31   #230
Ma3x...2006. Sw redizajn 2.0 benzin....8 godina ko urica radio i onda apokalipsa...pumpa goriva,leptir gasa,servo....he's on fire
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 11:07   #231
prvo se raspitaj koliko kosota novo, onda teraj trazit polovno..

dao sam ti primjer kako sam ja proso s cijenama na 308...



npr golfa sam polupao prije 10ak dana... zovem trgovinu komplet dijelovi novi 4300kn...
onda po oglasima... zovem covjeka ima komplet golfa on pukne cijenu 4000kn + dostava i jos moram ic skidat sam to...


na kraju sam naso sve dijelove za 200eura
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 11:12   #232
Mislis kao novo u ovlastenom? Brijem da su cifre oko soma eura za servo pumpe
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 11:35   #233
tokic/auto kreso... silux na webu
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 15:48   #234
Quote:
domac5 kaže: Pogledaj post
jel ikome klepece motor dok auto radi u leru? to se povremeno dogada, motor je 1.6 16v a zvuk je kao ovaj s videa https://youtu.be/yW4DWd4fHf4
Meni je bila neka malo blaža varijanta klepetanja ali nestane kasnije.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 16:59   #235
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Meni je bila neka malo blaža varijanta klepetanja ali nestane kasnije.
e tako je bas i kod mene, jel si rijesavao to?
domac5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 08:20   #236
Nisam to rješavao nikad. Kad se motor zagrije, klepetanje prestane. Najviše se čuje u hladnim jutrima.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2020., 15:56   #237
evo da priupitam pučanstvo koji voze 207/307 jesu li imali problema sa 1,4 motorom i pucanjem klipova ili klipnjača, danas sam doznao da su u periodu od 2004-2010 u te modele bili ugrađeni mercedesovi motori koji su imali taj problem.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2020., 22:37   #238
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
evo da priupitam pučanstvo koji voze 207/307 jesu li imali problema sa 1,4 motorom i pucanjem klipova ili klipnjača, danas sam doznao da su u periodu od 2004-2010 u te modele bili ugrađeni mercedesovi motori koji su imali taj problem.
Valjda BMW- PSA motori?

Imali su problema s ventilima, lancem, bobinama i pitaj boga čime sve ne, preporuka zaobići. Otidji na Peugeot forum, pola tema je o tim VTI motorima...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2020., 08:24   #239
Imam u obitelji (stric) 207 1.4 VTI, 2008. Ne znam kilometre, al auto nije vidio servisa od 2014-te. Al ozbiljno, istinita i malo tužna obiteljska priča. Uglavnom ulje se nije promjenilo tri godine, doljevalo al bez zamjene. Sedamnaeste zamjenjeno ulje i filter pa od tad opet ništa... Pukla opruga u vožnji te 2017-te i tad napravljen i servis - zadnji servis. Ništa od remenja nije mjenjano - NIŠTA! Kao što napisah, tužna priča je u pozadini, al ovaj vozi i vozi.....

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk
All Whell Drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2020., 09:35   #240
Quote:
All Whell Drive kaže: Pogledaj post
Imam u obitelji (stric) 207 1.4 VTI, 2008. Ne znam kilometre, al auto nije vidio servisa od 2014-te. Al ozbiljno, istinita i malo tužna obiteljska priča. Uglavnom ulje se nije promjenilo tri godine, doljevalo al bez zamjene. Sedamnaeste zamjenjeno ulje i filter pa od tad opet ništa... Pukla opruga u vožnji te 2017-te i tad napravljen i servis - zadnji servis. Ništa od remenja nije mjenjano - NIŠTA! Kao što napisah, tužna priča je u pozadini, al ovaj vozi i vozi.....

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk
Posve siguran da je to VTI?!!!??? Uredno servirani se kvare na niti 150tkm, a ovaj tvoj, hmmmm
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.