Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2009., 11:54   #1
Veleučilište u Požegi

Please, ima ntko informacije o toj skoli. Koje smjerova imaju, ima li prijemnog.
Na internetu nema apsolutno nista, nema web stranice. Molim dobre duse, ako netko nesto zna neka napise.


hvala
Mad Babble is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 20:48   #2
Quote:
Mad Babble kaže: Pogledaj post
Please, ima ntko informacije o toj skoli. Koje smjerova imaju, ima li prijemnog.
Na internetu nema apsolutno nista, nema web stranice. Molim dobre duse, ako netko nesto zna neka napise.


hvala
evo ovako, inače sam iz Požege, ali ne znam mnogo, nadam se da će ti bar nešto pomoći.

veleučilište u požegi ti ima smjerove voćar, vinogradar, (i još nešto s v , financije i računovodstvo i upravno pravo.

koliko znam nema prijemnih, nego su samo ocjene u pitanju.

ti si zainteresiran?
__________________
"Ne poučavaj podsmjehivača: on bi te mogao zamrziti. Kudi mudroga, on će te ljubiti."
dekadentna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 15:26   #3
Thumbs up Veleučilište u Požegi

Ovako čisto informativno,ako ste trenutno student na Veleučilištu u Požegi ili ste to bili,kakva su vam iskustva,koji je smjer najbolji...? Hvala
SunShine000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 19:48   #4
Quote:
SunShine000 kaže: Pogledaj post
Ovako čisto informativno,ako ste trenutno student na Veleučilištu u Požegi ili ste to bili,kakva su vam iskustva,koji je smjer najbolji...? Hvala
www
robinho05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 17:10   #5
Quote:
SunShine000 kaže: Pogledaj post
Ovako čisto informativno,ako ste trenutno student na Veleučilištu u Požegi ili ste to bili,kakva su vam iskustva,koji je smjer najbolji...? Hvala
Ja sam iz Požege,gimnazija mi je preko puta Veleučilišta i recimo da znam kakva je situacija ondje...iskreno,najiskrenije preporučam da upišeš nešto bolje,neki pravi faks,a ne ovo,to je sranje živo..naravno,ako nemaš mogućnosti za faks u drugom gradu ili nemaš dobre ocijene i sl onda ok,ali ja svakakao nisam za to veleučilište...meni je to skoro pa ništa..upadaju ljudi koji ne znaju koliko je 2 na kvardat,što je kvadrat binoma i sl...
gimnazijalka17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 00:25   #6
Quote:
gimnazijalka17 kaže: Pogledaj post
Ja sam iz Požege,gimnazija mi je preko puta Veleučilišta i recimo da znam kakva je situacija ondje...iskreno,najiskrenije preporučam da upišeš nešto bolje,neki pravi faks,a ne ovo,to je sranje živo..naravno,ako nemaš mogućnosti za faks u drugom gradu ili nemaš dobre ocijene i sl onda ok,ali ja svakakao nisam za to veleučilište...meni je to skoro pa ništa..upadaju ljudi koji ne znaju koliko je 2 na kvardat,što je kvadrat binoma i sl...
Ja nemam državnu maturu,a čula sam da tamo primaju i bez.. Uglavnom upisujem samo zbog mirovine,i bitno mi je da se vodi da se školujem,tako da je to onda sasvim ok,ako je lako upast
SunShine000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:26   #7
Quote:
SunShine000 kaže: Pogledaj post
Ja nemam državnu maturu,a čula sam da tamo primaju i bez.. Uglavnom upisujem samo zbog mirovine,i bitno mi je da se vodi da se školujem,tako da je to onda sasvim ok,ako je lako upast
Ne znam odakle vama informacija da primaju bez državne mature?to nije istina..moraš položiti državnu maturu,samo je u tome stvar što traže osnovnu razinu iz hrvatskog,matematike i stranog jezika,te ne traže nijedan izborni predmet.Dakle,najlakša mogućnost za položiti državnu maturu.Ali nemoguće da uopće ne traže državnu maturu jer to je sad kao što je bila obična matura i prijemni zajedno.
gimnazijalka17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 18:42   #8
Quote:
gimnazijalka17 kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle vama informacija da primaju bez državne mature?to nije istina..moraš položiti državnu maturu,samo je u tome stvar što traže osnovnu razinu iz hrvatskog,matematike i stranog jezika,te ne traže nijedan izborni predmet.Dakle,najlakša mogućnost za položiti državnu maturu.Ali nemoguće da uopće ne traže državnu maturu jer to je sad kao što je bila obična matura i prijemni zajedno.

...na stranicama faksa su posebno stavljeni datumi kad su upisi za one s državnom maturom i one bez. a uz to sam zvala i referadu, gdje su mi potvrdili da primaju bez državne mature...prema tome...
deeds is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:34   #9
Quote:
deeds kaže: Pogledaj post
...na stranicama faksa su posebno stavljeni datumi kad su upisi za one s državnom maturom i one bez. a uz to sam zvala i referadu, gdje su mi potvrdili da primaju bez državne mature...prema tome...
ispričavam se ako je moja informacija kriva..
ako je tako kako kažeš,onda ne vidim svrhu da netko tko ima državnu maturu uopće uzima za izbor veleučilište u pž..
gimnazijalka17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 11:08   #10
Quote:
gimnazijalka17 kaže: Pogledaj post
ispričavam se ako je moja informacija kriva..
ako je tako kako kažeš,onda ne vidim svrhu da netko tko ima državnu maturu uopće uzima za izbor veleučilište u pž..
A ima ih i takvih,ali u tome svemu je bitno da oni ipak primaju i bez dm
za ovakve poput mene
SunShine000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:07   #11
Hej, dal netko zna jeli tamo jako teško polagati, naime, prebacio bih se s foi-a, imam završen pitup po starom, višu, a htio bih završiti nešto za VSS, sviđa mi se studij trgovina, pošto bi mi trebali priznat većinu položenih kolegija nadam se da bih to brzo riješio, zbog posla...hvala.
lovro2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 21:23   #12
@Lovro2008 Ej, moj brat studira u Požegi upravno pravo, a troje prijatelja trgovinu i mogu ti reći da je jako lagano.
I sami su mi rekli da uopće ne treba puno vremena za učenje, a i predmeti nisu zahtjevni sami po sebi.
A i za razliku od drugih fakulteta koji dopuštaje polaganje jednog ispita ukupno 8 puta, tamo imaš pravo valjda 5 puta godišnje jedan ispit, tako nešto. A i oni nisu ukinuli vanredno studiranje kao većina učilišta pa je to dobro za zaposlene. Ako te zanima još koja informacija u vezi smjera trgovine, samo pitaj pa ću se informirati kod frendice.
RainbowAngel08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:01   #13
RainbowAngel08 hvala ti. Morat ću ih kontaktirati da vidim jeli moguće prebacivanje i šta bi mi sve priznali, inače prilično mi je daleko Požega cca 150km pa ukoliko bi to bilo jednostavno pokušao bih.
Pošto ću morat uskladit to s poslom zanima me kada su predavanja i dali je obavezno dolazit na predavanja za izvanredne?
lovro2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 19:25   #14
Ovi koji idu redovno imaju ujutro predavanja, jedino katkada imaju pauzu pa popodne još koje predavanje.
A za vanredne nisu obvezna predavanja. Dvije frendice su vanredno tamo, a čak ni nisu u radnom odnosu u rodnom gradu nego je jedna rodila, a druga doma roditeljima pomaže. Dakle, nisu ih čak ni tražili potvrdu o radnom odnosu da ih oslobode od predavanja.
RainbowAngel08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 21:20   #15
Nije potrebno dolaziti na predavanja za vanredne studente... iskreno na tim se predavanjima ništa ni ne nauči... a od redovnih dobiješ literaturu, koju imaš i u kopiraonici Marko kao i u Sunčici... za seminare za taj fax se možeš obratiti meni, a dalje... nije teško, ali nije ni lako...
Ljudi koji omalovažavaju taj fax nemaju pravo... polazim sa svoga primjera... išla sam u gimnaziju, prolazila sa četvorkom, bila blizu petice i nisam mogla upisati drugi iz financijskih razloga, a ne zato što sam blesava ili što nisam imala dobre ocjene...
sada, po završetku ovoga, planiram upisati fax koji sam željela u startu, jer su mi se otvorile nove mogućnosti, dakle... samo naprijed (iako, malo ćeš posla naći po završetku... pogotovo samo tri godine, eventualno još ove dvije)
__________________
Pišem seminarske, maturalne i diplomske radove, a već napisani radovi u pola cijene
lady_blue_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 23:13   #16
lady blue, molim te reci šta si ti završila, koji smjer? Redovno ili vanredno? Ja sam iz Koprivnice i još k tome radim pa me dosta toga zanima, a u firmi bi mi puno značilo da imam VSS bez obzira što nije "Sveučilište u Zagrebu", tamo sam bio na Foi-u i izgubio živce...malo sam dosadan...nadam se da ću te trebati zbog seminara
lovro2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 15:35   #17
Ja sam ti završila upravni studij vanredno, uz rad! Što god trebaš pitaj
__________________
Pišem seminarske, maturalne i diplomske radove, a već napisani radovi u pola cijene
lady_blue_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 22:14   #18
mene zanima razlika između trgovine i računovodstva na veleučilištu u pž.
molim vas da mi netko laički objasni, inače sam med sestra po zanimanju i nemam pojma ništa o ekonomiji, čitala sam brošuru na njihovim stranicama i super je ali bi više voljela kad bi mi netko konkretno rekao nešto o tim smjerovima... što raditi s tim studijima? kakve su plaće i jesu li oni približno dobri kao oni smjerovi na ekonomskom fakultetu 3+2 recimo u osijeku? koliko je to drugačije od ekonomskog fakulteta, odnosno, zašto se ti studiji ne vode kao smjerovi pod poslovnom ekonomijom? jesu li oni slabiji zbog toga?
i još nešto.... kakve su to varijacije na temu između računovodstva i trgovine, te što mislite o financijskom menadžmentu kojeg nema u pž?
re*play is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 01:13   #19
e sad ste me baš razljutili... kao da je VUP za ljude sa mentalnom retardacijom... neka svatko dođe i proba, pa onda neka kaže, a ne čola sam da, čula sam da... rekla-kazala...

evo vam pa se snalazite http://www.vup.hr/
zara... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 12:54   #20
Pozdrav! Upisala sam veleučilište u Požegi,i imam neka pitanja, pa Vas molim, ako mi tko može pomoći tko studira na tom fakultetu ili je završio da mi se javi kako bi mogla dobiti neke informacije o studiranju na tom fakultetu....

Pa evo kao prvo me zanima, računovodstvo troškova....molim savjete i informacije, kakav je predmet, iz čega učiti! Hvala unaprijed!
Lady_Di is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.