Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2012., 21:58   #161
Prošle godine podbacile. Ove godine poprilično rodile. Nadam se da će bit i za, uz onaj od bazge, najdraži mi sok od drinjina.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 17:38   #162
Likeri naši domaći

imam stablo gorkih bajama. šta da radim s njima? rekli su mi da se može praviti liker od njih. molila bih nekog ko zna recept da mi ga kaže. fala
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 23:33   #163
https://www.forum.hr/showthread.php?t=370128
__________________
...
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 23:45   #164
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Evo, još malo google-poduke za sve koji to nisu(smo) znali: gorki badem je zapravo naziv za sjemenku marelice (koja se nalazi unutar njene koštice)!

Evo odakle zapravo cijela ta zbrka i zbunjenost kako to da se liker od badema radi od koštica marelice!?!
http://www.google.hr/url?sa=t&source...yjUu6qnu0f1Vog
netočno!!! prošli tjedan kupila na tržnici u omišu gorke bademe u ljusci. gorki badem postoji, stvarno je gorak i ima "marcipanasti" okus.

Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Liker od gorkih badema ne postoji. Liker takvog okusa se radi od koštica marelice i običnih badema. Imaš više receptura na prethodnim postovima.
zašto se ne bi mogao raditi s gorkim bademom??? istina, moram reći da je gorki badem sličan okusu jezgre marelice, ali je badem, pobogu!

i imam ih kilu!
a slatkih badema sam kupila 4 kg
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 10:07   #165
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
netočno!!! prošli tjedan kupila na tržnici u omišu gorke bademe u ljusci. gorki badem postoji, stvarno je gorak i ima "marcipanasti" okus.



zašto se ne bi mogao raditi s gorkim bademom??? istina, moram reći da je gorki badem sličan okusu jezgre marelice, ali je badem, pobogu!

i imam ih kilu!
a slatkih badema sam kupila 4 kg
amareto se pravi od jezgri marelica ali se doda esencija od gorkih badema(po nekim receptima) e sad , zašto kupovati esenciju ako se ima gorke bademe.treba samo recept alko ga netko ima
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 11:31   #166
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
amareto se pravi od jezgri marelica ali se doda esencija od gorkih badema(po nekim receptima) e sad , zašto kupovati esenciju ako se ima gorke bademe.treba samo recept alko ga netko ima
koje sadrže cijanid
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 21:34   #167
Jel ima netko recepturu kako napraviti limočelo?
...mislim da ide etilni alkohol poljoprivredni i limun sa šećerom ili bez njega ne znam?
Di kupiti taj alkohol i ako ima netko točne omjere...thnx
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 00:31   #168
http://damijenestoslatko.com/slatko/napitci/limoncello
Meni je bio dobar.
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 09:55   #169
Pravljenje domaćih likera

Naslov sve govori.
Dakle, zanimaju me "recepti" za pravljenje likera.
Baš sam jučer napravila likere od drijena i crnog gloga, i zanima me od čega bih još sada mogla... Dakle, ako netko ima kakvu ideju, neka to bude u skladu s plodovima jeseni, kako drugoga nema u prirodi
Zvana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 21:04   #170
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
koje sadrže cijanid
...koji ima vrlo važnu ulogu! sadrže amigdalin, vitamin B17 i treba ih uzimati svega par komada dnevno.

http://www.ivonazivkovic.net/B17.htm
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 19:03   #171
Quote:
Zvana kaže: Pogledaj post
Naslov sve govori.
Dakle, zanimaju me "recepti" za pravljenje likera.
Baš sam jučer napravila likere od drijena i crnog gloga, i zanima me od čega bih još sada mogla... Dakle, ako netko ima kakvu ideju, neka to bude u skladu s plodovima jeseni, kako drugoga nema u prirodi
di si nabavila drijenak?
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 02:17   #172
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
di si nabavila drijenak?
U zagrebu ga na Kvatrić donosi Ličanka iz Brinja. Ima svoj stalni štand s krumpirom.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 11:31   #173
tenks,
još uvijek ga ima?
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 21:33   #174
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
tenks,
još uvijek ga ima?
Pogledao jutros. Ne.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 22:34   #175
super za info
planirala sutra ići potražit
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 17:05   #176
Upravo ubrala 5kg višanja. Planiram liker i pekmeze. Ovih prvih 5 bi moglo letit u rakiju. Pa se pitam kako bi bilo da im skinem koštice prije potapanja u rakiju te nakon cijeđenja tamo za 40dana imam materijal za nešto, kakvu slasticu il pekmez sa vonjem rakije. Ako lupetam gluposti imam opravdanje; liker radim prvi put u životu. I ne znam kasnije što bi sa 5kg pijanih višanja previše za pojest, radije to nekako iskoristit..

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 17:24   #177
Aha evo prava tema.

Što sa ostacima višanja iz likera? Vidim, pijana štrudla onda fakat može nastat svašta. "samo" treba maknut koštice. Kad smo kod toga, postoji li aparat koji to radi savršeno. Svaki koji sam probala to je ajmemajko al ajde, svašta sam u stanju pretrpiti za malo finih oblizeka

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 23:05   #178
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Aha evo prava tema.

Što sa ostacima višanja iz likera? Vidim, pijana štrudla onda fakat može nastat svašta. "samo" treba maknut koštice. Kad smo kod toga, postoji li aparat koji to radi savršeno. Svaki koji sam probala to je ajmemajko al ajde, svašta sam u stanju pretrpiti za malo finih oblizeka

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
ja sam radila nekakvu prhku pitu sa rogačem i višnjama, malo sam i prodinstala sa grizom da ispari šećer i napravila klasično prhko tijesto...naravno da sam se namučila dok sam izvadila sve koštice, ima sada u lidlu za kupiti odstranjivač koštica, mislim da je oko 30-ak kuna..

mislim da sam vidjela i u nekoj kuharici i recept za pijani tiramisu
ivys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 07:59   #179
Ah pa može onda stvarno svašta..sad znam kako ću i što ću. još samo ne znam u čemu ću
našla sam jednu veliku od krastavaca onu od valjda 3kg, u nju ću. al mi je premala ta količina. što je sa plastičnim bocama 5l? otpuštaju neke tvari stojeći na suncu pretpostavljam? al takve plastične zbuksati u mrak na 3mj, možda tako ?

i još me bune količine.
kad natrpam tu staklenku skoro do vrha (2-3 prsta od vrha), koliko će to sve "sjesti dolje" kad se šećer otopi ? hoće li se stvoriti dovoljno mjesta da rakiju (rakija voće šećer 1:1:0,75) nalijem u tu istu posudu?

il kako vi to radite, to rastakanje nakon što šećer i voće odradi svoje?

pretpostavljam da je drugi način procijediti dobiveni sok i naliti u nešto drugo, neke boce i doliti rakiju.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 08:39   #180
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ah pa može onda stvarno svašta..sad znam kako ću i što ću. još samo ne znam u čemu ću
našla sam jednu veliku od krastavaca onu od valjda 3kg, u nju ću. al mi je premala ta količina. što je sa plastičnim bocama 5l? otpuštaju neke tvari stojeći na suncu pretpostavljam? al takve plastične zbuksati u mrak na 3mj, možda tako ?

i još me bune količine.
kad natrpam tu staklenku skoro do vrha (2-3 prsta od vrha), koliko će to sve "sjesti dolje" kad se šećer otopi ? hoće li se stvoriti dovoljno mjesta da rakiju (rakija voće šećer 1:1:0,75) nalijem u tu istu posudu?

il kako vi to radite, to rastakanje nakon što šećer i voće odradi svoje?

pretpostavljam da je drugi način procijediti dobiveni sok i naliti u nešto drugo, neke boce i doliti rakiju.
ne brini, izmedju visanja ima dovoljno mjesta za rakiju.
plastiku ti ne preporucam nikako, radje sve rasporedi u manje staklene tegle.
inace, vec godinama radim po ovom receptu (ok, s nesto manje (smedjeg) secera i dodatkom mahune vanilije) i svima se svidja. na tom linku u galeriji fotki (dolje desno) mozes pogledati kako ti to izgleda kad se secer rastopi.
na linku kojeg postam dolje (ne uspijevam ubacit fotku?!) mozes vidjeti kako sam iskoristila visnje. naravno da sam im najprije izvadila kostice. ovo kvrgavo mracno lijevo su klasicni truffles u koje sam dodala ocijedjene, sitno nasjeckane visnje, a u prvom planu su pijane visnje omotane marcipanom i umocene u tamnu cokoladu otopljenu s malo ulja.
nadam se da sam ti makar malo pomogla.

http://imageshack.us/scaled/large/812/tfwc.jpg
notsoevil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.