Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2012., 11:39   #221
Evo ja prodajem sokovnik Moulinex 650JU s XXL otvorom za voće,znači cijele jabuke,naranče i sl.Dvije brzine,za mekše i za tvrđe voće,jednostavan za korištenje.Korišten 2-3 puta,još je pod garancijom za 1000 kn.Crvene boje,lijep i praktičan. Djeca jednostavno neće da piju sokove,a ni mi nismo baš za to pa eto,šteta da stoji.

http://www.youtube.com/watch?v=ouHcnAVwpjY
madison is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 13:32   #222
Htio bi sokovnik tipa Jack Lalaine koji je 1000kn pa me zanima dali je to previse jer ima sličnih nepoznath marki u pola cijene.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 14:19   #223
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Zanima ma da li ima puno djelova za razmontiravanje i za pranje i koliki je zaista otvor za ubacivenje voća?
Jel ona rezalica za povrće, sir...itd. zaista funkcionira kao na reklami?
Otvor je toliko velik da može progutati polovinu srednje jabuke i naranče ili četvrtinu velike. Djelova relativno nema puno i pere se u perilici. Npr. sokovnik se sastoji iz četri djela: spremište za pulpu posuda za cijeđenje sa nožem odnosno sitom i poklopac. I je stvarno funkcionira kao na reklami (za sad) Nisam probala jedino meso mljeti sve drugo jesam orahe, bajame, sir, povrće za salatu (kupus, mrkva, i sl.) i sve voće za sok uključujući ciklu, mrkvu. Nadam se da sm pomogla
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Šefica prstena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 15:57   #224
pomoć -sokovnik First

Imam problem sa sokovnikom pa bi bilo kakva pomoc dobro dosla u obliku savjeta. Rijec je o First -juice extractor.
Prvi puta sam ga rastavio,ali nakon prve upotrebe ribez se ne moze odvojiti. (tesko mi je zbog toga
Sokovnik se sastoji od
-potiskivaca voca,
poklopca
ribeza (problem)
protocnog dijela (donji poklopac)
i dijela s motorom.

u uputama za upotrebu za rastavljanje pise:
"Take out the grater. To remove the filter basket/grater easily, gently turn the basket 1/8 turn counter-clockwise,then pull the filter/basket grater upwards.".

Vjerujem da dobro shvacam sve upute ali ipak se ne moze odvojiti ribez...

Imam fotografiju sokovnika ali ne mogu ubaciti u post,ne znam zasto..?

eto ako netko ima iskustva s ovim, cijenio bi vas savjet!
shugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 18:45   #225
Quote:
LondonCalling kaže: Pogledaj post
Potpisujem
Nakon pročitanog ovdje, kupila isti, u Konzumu, još je bio na sniženju za 199 kn.
Nije bučan, daje veliku količinu soka - tj.odlično iscjedi (ostaci su gotovo suhi), nije bučan, dijelovi su lako perivi. Nemam nikakvih prigovora.

Dakle, matrix AD - i ja zahvaljujem!
Potražit ću ga !! Tražim dobrog i jeftinog!
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 14:38   #226
ako nekog zanima Philips ima akciju "Moja kuhinja" unutar koje se nalaze i dva sokovnika
diiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 14:52   #227
Upravo gledam i ne mogu vjerovati da j ovaj sokovnik tako jeftin http://www.topshop.com.hr/sokovnik_p...10&irp=7&pcs=2, pretpostavljam da je to isti ovaj http://www.vervita.hr/ tj. na istom principu "hladnog prešanja". Riječ je dakle o hvaljenim i skupim sokovnicima...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 17:50   #228
Princip hladnog presanja ne znaci da su sokovnici usporedivi. Princip voznje auta na benzin isto ne kaze sve o dva razlicita auta s ovim pogonom.

Za usporedbu usporedi jacinu motora, kolicinu suhog otpada po litri soka itd.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 15:35   #229
Quote:
Šefica prstena kaže: Pogledaj post
Kupila prije tri mjeseca onaj Bulet iz Top shopa. Hiper zadovoljna. Pulpa je toliko suha da me podsjeća na sjeno. Sa nekakvim popustima koštao je cca 900,00 kn. Prednost je ta što se za te novce kupuješ nešto poput multi praktika a sokovnik je kao dodatak. Mišljenja sam da se isplati.
Ova informacija mi je trebala, puno hvala!!
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 01:00   #230
Htio sam kupiti sokovnik Bullet express koji sam vidio kod prijatelja. No, kod mjenjanja nastavka su se držači polomili na moje oči. Iako je sokovnik sasvim lijepo cjedio cjele plodove, zaključio sam da je ipak slabe kvalitete izrade. Koštao je nekih 1000 kn.
Onda sam malo istraživao i upoznao se sa većinom tipova i proizvođača sokovnika. Na kraju sam kupio Vervita sokovnik (Hurom slow juicer). Koštao je oko 2700 kn. (moja cijela plata) i bio sam sretan kao nikada kada sam ga otpakirao.
Od tada je prošlo nekih godinu i pol i pogodite što... Još uvijek sam sretan.
Sokovnik je napravljen da traje dugo i od kvalitetnih materijala. Osim sitnih pigmenata voća i povrća koje mi se ne da čistiti, nikakvog traga bilo kakvog posustajanja nema. Radi kao i prvi dan, a garancija od 10 godina koja ide uz ove sokovnike nešto govori. U pitanju je sporovrteći (suprotnost centrifugalnom) sokovnik, cold press, mastikatorni. Obično su takvi vodoravni, ali ovaj je prvi uspravni te vrste. Spaja najbolje od dva svijeta (vodoravnih mastikatornih i uspravnih centrifugalnih). Cjedi sve - krompir, višnje sa pobjeglom košticom, kelj, rajčicu, ciklu. Ne grije sok, relativno je brz i daje dobru iskorištenost plodova. Od ovoga postoji možda 2-3 bolja sokovnika, ali su i višestruko skuplji (preskupi). Iako 2700 kn. (za mene) nije malo novca, mislim da je ovo najbolja investicija koju sam ikada napravio (sreća & zdravlje).
Sokovnik vam od sveg srca preporučujem...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 18:19   #231
gdje ga se kod nas moze kupiti?
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 15:50   #232
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
gdje ga se kod nas moze kupiti?
...evo,pogledaj ovdje
http://vernontrgovina.hr/vervita-sokovnik/
__________________
...A girl should be two things, classy and fabulous....
nika37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 14:46   #233
Da li je netko kupio ovaj sokovnik http://www.topshop.com.hr/sokovnik_p...10&irp=7&pcs=2

Evo, pronašao sam čak na youtubeu http://www.youtube.com/watch?v=E_aawWm0uqY

Radi na istom principu kao i ti vervita (Hurom), a znatno je jeftiniji od njega...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...

Zadnje uređivanje Lex Luthor : 29.12.2012. at 14:52.
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 21:52   #234
Na kraju sam uzeo od Gorenja sokovnik na "gladno" prešanje http://vernontrgovina.hr/ciscenje/ci...gorenje-akcija

Onaj u topshopu za 1200kn je raspordan tako da....

I super sam zadovoljan, evo danas sam radio sa svoju obitelj sok od jabuke, mrkve, celera, kelja i super je
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 21:01   #235
Quote:
majalun kaže: Pogledaj post
Ljudi pomagajte, ali doslovno, nemam vremena-prije 10 dana su mi rekli da imam rak i sad kreće borba, između ostalog i svježe cijeđenom ciklom-nemam vremena čitati sve ove stranice i eksperimentirati po dućanima, novac nije problem pa mi molim vas recite koji je najbolji sokovnik tj. da daje puno soka i da nije bučan?
Hvala vam unaprijed
Ak ti pare nisu problem mislim da ti bude bio svaki dobar iznad 800kn, jer skoro svi ti modeli imaju preko 700W i to marka i svi su međusobno slični. Bio jučer i danas pogledao uživo i koliko sam vidio nemoš niti s jednim pogriješiti jer su svi tu negidije za tu cifru od 800kn naviše.
Ja baš gledam jeftinije od nekih 400kn, jer nemam para za više.

Quote:
madison kaže: Pogledaj post
Evo ja prodajem sokovnik Moulinex 650JU s XXL otvorom za voće,znači cijele jabuke,naranče i sl.Dvije brzine,za mekše i za tvrđe voće,jednostavan za korištenje.Korišten 2-3 puta,još je pod garancijom za 1000 kn.Crvene boje,lijep i praktičan. Djeca jednostavno neće da piju sokove,a ni mi nismo baš za to pa eto,šteta da stoji.

http://www.youtube.com/watch?v=ouHcnAVwpjY
Pa kakav je to sokovnik "skurila" je 7 komada plodova od voća i povrća i nema dva deci, a bojim se da ni poštenih deci ?

Evo popis kaj je "skurila" baš sam bio promatrao

mrkva 2+1=3
jabuka 1+1+1=3
kruska 1=1
=7



Možete li mi reči dali zaista i vama ostalima ima toliko malo soka kak na youtube ?
Ja baš gledam neki sokovnik od 400kn +-100kn neviše od 500kn jer nema šanse nemam toliko para na bacanje di je još tu kupnja voća i povrća.
Na što bih trebao obratiti pažnju prilikom kupnje takvog sokovnika od oko 400kn, osim da nema ispod 500w ?
Trebam za tvrdo i meko voće i povrće.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 22:57   #236
Ja kupujem bullet expres, pa ako netko hoće prodat.. da ima još garanciju
gratis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 18:12   #237
Ima li netko sokovnik Gorenje Vitaway JC 4800 VMX ?
Koliko sam shvatio, u pitanju je kineska verzija Hurom sokovnika.
Otprilike je duplo jeftiniji od originala.
Na slikama izgleda skoro isto.
Zanima me kako se doima uživo, kako cjedi, dojmovi vlasnika.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 15:30   #238
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Ima li netko sokovnik Gorenje Vitaway JC 4800 VMX ?
Koliko sam shvatio, u pitanju je kineska verzija Hurom sokovnika.
Otprilike je duplo jeftiniji od originala.
Na slikama izgleda skoro isto.
Zanima me kako se doima uživo, kako cjedi, dojmovi vlasnika.
Imam ja, odlican je. Prijatelji imaju vervitin, katkad im zastopa. Nam jos nije, a svasta zeleno i vlaknasto cijedimo. Lako se cisti i odrzava. Za svaku preporuku...
Borjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 19:40   #239
Mene isto zanima sokovnik od Gorenja JC4800VMX. Nije baš jeftin ali je jeftiniji od Huroma. Znači Kina....ili prepakirani Hurom s Gorenje naljepnicom? Nigdje nisam uspio naći neku recenziju o njemu, samo plaćene oglase u kojima je savršen. Kako to da nitko od razvikanih imena kao Philips, Bosch i drugi nemaju slowjuicere. I što je to u ovom sokovniku tako posebno da košta 1900kn.
bvukovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 18:33   #240
Quote:
bvukovic kaže: Pogledaj post
Mene isto zanima sokovnik od Gorenja JC4800VMX. Nije baš jeftin ali je jeftiniji od Huroma. Znači Kina....ili prepakirani Hurom s Gorenje naljepnicom? Nigdje nisam uspio naći neku recenziju o njemu, samo plaćene oglase u kojima je savršen. Kako to da nitko od razvikanih imena kao Philips, Bosch i drugi nemaju slowjuicere. I što je to u ovom sokovniku tako posebno da košta 1900kn.
Raspitivao sam se za prijatelja jer nisam našao dovoljno podataka.
U međuvremenu, on je kupio. Nije blizu da odem vidjeti ali ovo zasada znam:
U pitanju je kineska kopija Hurom sokovnika. Ovo za 1900 kn. je lov u motnom i debelo previše za tražiti. On je kupio za 1300 kn. u CG, a čujem da ih ima po Europi i za 900 kn. Ipak to nije originalni proizvod. Materijal od kojeg je napravljen nije identičan originalu i kvalitet ovih sokovnika će se pokazati tek za neko vrijeme (sada je još rano).
Prvi sokovnik koji je kupio je radio jedno cjeđenje i više ga nije mogao sklopiti. Odnio u servis (garancija 2 godine), rekli da je osovina vijka malo zakrivljena i dobio je nov sokovnik. Taj sada radi nekih tjedan-dva. Prijatelj kaže da je zadovoljan sokovnikom i da fino cijedi (no njemu je to prvi sokovnik i nema iskustva). Kada bih osobno vidio znao bih više, ali previše smo udaljeni.
Uglavnom, mislim da vrijedi razmisliti (za 1300 kn.) što je pola od originalne cijene. Za 1900 kn. ne bih kupio, bolje original koji je garantirano dobar i traje dugo.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.