Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2014., 02:42   #2941
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Jel se može radniku koji je inače prijavljen na nepuno radno vrijeme, obračunati plaća za 3 mjeseca po punoj satnici kako je odradio?
Prekovremeni rad je to onda....
miriši mi na porodiljni,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:37   #2942
Radniku prestaje radni odnos sad u rujnu a zaposlen je prije cca 1,5 god. Ima li pravo na puni ili razmjerni dio god.odmora za 2014.godinu?
Mislim da ima pravo samo na razmjerni dio.
Je li to točno, jesam li dobro razumjela članak 78.stavak 2. novog Zakona o radu?
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:55   #2943
Jel zna netko maksimalni broj sati zakonom dopušten za prekovremeni rad u jednom mjesecu? Jel 56 sati?
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 18:13   #2944
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Jel zna netko maksimalni broj sati zakonom dopušten za prekovremeni rad u jednom mjesecu? Jel 56 sati?
Vidi čl. 65 Zakona.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 18:14   #2945
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Radniku prestaje radni odnos sad u rujnu a zaposlen je prije cca 1,5 god. Ima li pravo na puni ili razmjerni dio god.odmora za 2014.godinu?
Mislim da ima pravo samo na razmjerni dio.
Je li to točno, jesam li dobro razumjela članak 78.stavak 2. novog Zakona o radu?
Ima pravo samo na razmjerni dio prema novom ZOR-u.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 19:50   #2946
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Ima pravo samo na razmjerni dio prema novom ZOR-u.
Hvala!
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 14:35   #2947
Imam jedno možda glupo pitanje, možda ste već raspravljali - jel se osobni odbitak mora dijeliti ako je radnik zaposlen na nepuno?
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 09:20   #2948
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Imam jedno možda glupo pitanje, možda ste već raspravljali - jel se osobni odbitak mora dijeliti ako je radnik zaposlen na nepuno?
ne dijeli se, koristi cijeli osobni odbitak ako imaš radnikovu PK
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 22:05   #2949
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Imam jedno možda glupo pitanje, možda ste već raspravljali - jel se osobni odbitak mora dijeliti ako je radnik zaposlen na nepuno?
Ako radi u 2 firme na nepuno radno vrijeme, firma u kojoj je PK kartica koristi osobni odbitak, a druga ne koristi.

Ako je samo u jednoj na nepuno radno vrijeme, koristi se puna olakšica bez obzira što je nepuno radno vrijeme, ako si na to mislila.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 11:33   #2950
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ako radi u 2 firme na nepuno radno vrijeme, firma u kojoj je PK kartica koristi osobni odbitak, a druga ne koristi.

Ako je samo u jednoj na nepuno radno vrijeme, koristi se puna olakšica bez obzira što je nepuno radno vrijeme, ako si na to mislila.
Jesam, zahvaljujem se !
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 14:46   #2951
da li se radniku koji je na stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa moraju isplatiti doprinosi isti dan kao i plaće zaposlenih radnika ili je to moguće napraviti dan ranije ili kasnije?
pitam iz razloga što se na HZZZ moraju predati izvodi i JOPPD, a više bi mi odgovaralo da su ti iznosi na zasebnom izvodu i JOPPD-u.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 18:17   #2952
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
da li se radniku koji je na stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa moraju isplatiti doprinosi isti dan kao i plaće zaposlenih radnika ili je to moguće napraviti dan ranije ili kasnije?
pitam iz razloga što se na HZZZ moraju predati izvodi i JOPPD, a više bi mi odgovaralo da su ti iznosi na zasebnom izvodu i JOPPD-u.
HZZZ i tako želi vidjeti izvode i JOPPD za sve radnike, tj uplatu doprinosa za sve radnike i osobu na stručnom osposobljavanju, pa ne kužim zašto bi razdvajala. Al ak hoćeš razdvajaj,pa ćeš im kopirati dva jopca i dva izvoda.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 16:46   #2953
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
da li se radniku koji je na stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa moraju isplatiti doprinosi isti dan kao i plaće zaposlenih radnika ili je to moguće napraviti dan ranije ili kasnije?
pitam iz razloga što se na HZZZ moraju predati izvodi i JOPPD, a više bi mi odgovaralo da su ti iznosi na zasebnom izvodu i JOPPD-u.
naravno da mozes.
koliko se ja sjecam, jer je to bilo pred pola godine, kad sam imala jednog takvog radnika, njemu je trebalo isplatiti naknadu i platiti mirovinsko do 15. u mjesecu za predhodni. ili do 10. ne sjecam se.

a svi ostali radnici su dobivali placu zadnjeg u mjesecu za predhodni, i onda su se svi doprinosi placali.

tako da sam slala 2 joppd-a. i zavodu sam onda samo taj kopirala, sa izvodima i to kaj je jos trebalo.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 00:09   #2954
Znaci zavodu si slala samo taj JOPPD i izvod gdje je bio radnik na strucnom osposobljavanju ili i ovaj za redovne radnike?
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 12:38   #2955
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
Znaci zavodu si slala samo taj JOPPD i izvod gdje je bio radnik na strucnom osposobljavanju ili i ovaj za redovne radnike?
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=11760

ovdje piše za SVE radnike (pod obveze poslodavaca) :

"te svaka tri mjeseca dostaviti izvode sa žiro računa iz kojih je vidljiva uplata obveznih doprinosa za sve radnike i osobe na stručnom osposobljavanju te JOPPD obrazac ovjeren od Porezne uprave, ..."
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 15:46   #2956
Hvala puno. Tako cu i napraviti.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 18:47   #2957
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
Znaci zavodu si slala samo taj JOPPD i izvod gdje je bio radnik na strucnom osposobljavanju ili i ovaj za redovne radnike?

pa samo za tog koji je bio na stručnom osposobljavanju, druge me nisu tražili. znači samo gdje su za njega bile uplate mio i neto i samo njegov joppd

nikad me nisu tražili za druge radnike ništa, a kamoli ne ovo ovjereno od porezne uprave, to prvi put čujem. samo onaj izlist da je taj broj joppd-a prošao na e-poreznoj.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 19:54   #2958
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post

a kamoli ne ovo ovjereno od porezne uprave, to prvi put čujem. samo onaj izlist da je taj broj joppd-a prošao na e-poreznoj.
Taj izlist njima i znači "ovjeren od porezne uprave". Znači,dokaz da je predan. Ili elektronski izlist ili baš ovjeren ako netko nosi ručno.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 12:08   #2959
Pozdrav,imam jedno pitanje ako je netko imao sličan slučaj.

Dobila sam od HZMO-a da za radnika ispunim MPP-1 obrazac radi ostvarivanja prava na obiteljsku mirovinu.

Naime navedeni radnik je umro u 08.mj.,i bio je na bolovanju na teret HZZO-a cijelu 2014.
Oni mene traže podatke za razdoblje od 01.01.2013.-31.03.2013. i za razdoblje od 10.05.2013.-31.12.2013.(jer je 10.05.bio ponovno prijavljen-na neodređeno),a isto tako je bila neka promjena 01.01.2013.

E sad mene zanima dal trebam dva ta obrasca raditi za svako to razdoblje ili sve ide na jedan, i kako se uopće dobe ti podaci:
* Plaća ili osnovica osiguranja za određivanje mirovine
* oni neki podaci o stažu osiguranja s povećanim trajanjem

Eto molim pomoć ako netko zna nešto više o tome pošto nisam to do sad nikad radila
__________________
...Trag u beskraju...
vanilla sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 14:10   #2960
Quote:
vanilla sky kaže: Pogledaj post
Pozdrav,imam jedno pitanje ako je netko imao sličan slučaj.

Dobila sam od HZMO-a da za radnika ispunim MPP-1 obrazac radi ostvarivanja prava na obiteljsku mirovinu.

Naime navedeni radnik je umro u 08.mj.,i bio je na bolovanju na teret HZZO-a cijelu 2014.
Oni mene traže podatke za razdoblje od 01.01.2013.-31.03.2013. i za razdoblje od 10.05.2013.-31.12.2013.(jer je 10.05.bio ponovno prijavljen-na neodređeno),a isto tako je bila neka promjena 01.01.2013.

E sad mene zanima dal trebam dva ta obrasca raditi za svako to razdoblje ili sve ide na jedan, i kako se uopće dobe ti podaci:
* Plaća ili osnovica osiguranja za određivanje mirovine
* oni neki podaci o stažu osiguranja s povećanim trajanjem

Eto molim pomoć ako netko zna nešto više o tome pošto nisam to do sad nikad radila
ne trebaš dva obrasca nego na jednom obrascu napišeš ukupni staž u toj godini, u tvom slučaju to je 10 mjeseci i 21 dan, a plaća ili osnovica osig. to ti je bruto plaća za to razdoblje
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.