Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2006., 23:28   #21
Quote:
november kaže:
ah..a ti i andra ste iz zg?kolko imate godina?hrv-bras-0-1

Iz zagreba nisam, ali sam zivjela dugo godina u zagrebu i to je moja druga domovina, Inace, ako te bas zanima, ja sam albanka iz Pristine. Imam 40 godina
ex Andra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:57   #22
ja sam iz zg, 26 god? ti november?
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 11:03   #23
ja iz zg i 17god...
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 13:52   #24
uf da sam bar ja poceo radit i razmisljat o tome sa 17. j sam se pravio da se to mene ne tice i pioricao da imam problem. ustvari , ne znam ni sam sto sam mislio, iako recimo nisam otisao na maturalnu iz straha od skuhavanja u odijelu. nemoj i tyi naporavit istu gresku. vracam se u 7 mjesecu pa se javim ovdje . pozdrav!
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 19:22   #25
ma ista stvar..negiranje je nekad prisutno.nitko oko mene to ne zna..mozda 2 ljudi..ali u glavi sam si vec sve poslozila i odavno znam sta sam i kako funkcioniram..i mene brine maturalna..jos vise..ma toliko situacija u zivotu koje te cine depresivnim ludim covjekom..ljudima je nekad moje ponasanje neobjasnjivo ali ne razumiju zasto(hvala bogu)ma ugl.mislim da cu ja do 26.poludit ali doslovno zavrsit na nekom lijecenju..jer ovako vise ne ide..mislim da cu ipak probat onaj botulin makar nisam cula nikoga tko je bio na toj terapiji i njene posljedice...koje su cujem jos nerazjasnjene..ma dobro si ti rekao..opce beznađe...
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 00:28   #26
Da se i ja pridružim klubu hipohondričara!

Istina, to je strašno. Zapravo nemam ništa posebno za dodati. Samo se javljam da bi eto...ma, je'bote kolko nas ima!

Uglavnom, također se znojim pretjerano (dakle, vani zima a ja sa 2-3 mrljetine na odjeći) ali je to znojenje u zadnje vrijeme poprimilo malo veće razmjere pa se eto raspitujem i istražujem što mi je činiti...
 
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 14:57   #27
e pa fernando ako nadjes nesto sto valja..nadam se da ces se prvo nama obratita koja podrucja su ti zahvacena?i kolko imas godina?jer znam kad ili ako to SRANJE dobijes u pubertetu,povlaci se tek u starostismrc...nema veze,bar smo zgodni i pametni ako ne i suhihehe...da...jako smijesno..
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 15:20   #28
ja prvi put čujem za takovu bolest i moram priznati da mi je žao što bolujete od toga.
ono što me zanima što je s unosom tekućine u organizam? da li vi onda morate paziti da unosite dovoljno tekućine kako ne bi dehidrirali, unosite li posebno minerale i soli da vam se elektroliti ne poimbare zbog prejakog lučenja znoja?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 15:22   #29
Baš sam došao na psihologiju upravo da vidim postoji li negdje već topic o mom problemu i vidio ovo.

Nisam nervozna osoba, upravo suprotno, i nemam nikakvih zatomljenih i potisnutih strahova, nervoza ili ičeg sličnog; vodim prilično smiren i uredan život bez stresnih situacija, neki bi rekli i monoton.

U 10. mjesecu ću napuniti 22 godine, a znojenje ruku mi se pojavilo sa 16 godina bez ikakvog razloga. Po tijelu se na svu sreću ne znojim pretjerano izuzev nogu, ali su mi ruke ne znojne nego mokre, ponavljam MOKRE 7/24, bez obzira jesam li sam ili sa 30 ljudi u prostoriji, diram li nešto ili ne, je li -15 ili +45 stupnjeva, dakle okolina i situacija nemaju nikakvog utjecaja.

Problem je u društvenim i praktičnim situacijama. Dakle već navedeno: kod upoznavanja ili susretanja nekoga kada treba pružiti ruku sa koje se maltene kaplje ili kada trebe nekomu dodati neki sitni predmet pa se ruke dotaknu. Kod pisanja se papir sav namreška i izvije, ako slučajno pređem rukom preko teksta sva tinta se razmaže, a da ne govorim kakvi budu miš i tipkovnica kad sam za računalom (a to je svaki dan).

Baš sam prije dva dana u tramvaju držao ruku na okomitoj šipki iznad ruke neke gospođe i zadnji čas maknuo ruku da ne bi pala kapljica znoja na njezinu. Eto, samo jedan primjer koliko to može biti opterećujuće.

Uglavnom, jedini stres koji imam u životu je znojenje ruku za što ne znam kako i zašto je počelo i jedino što mi povremeno padne napamet kao razlog je upravo stres zbog znojenja ruku; dakle zatvoreni krug. Zvuči malo psihotično..
Zmajchek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 20:31   #30
evo da se i ja pridruzim... imam 21 godinu, zivim na sugavom selu, i bolujem od hiperhidroze jos od osnovne skole, i sad sam odlucio o posjeti doktorici, ali uzalud, salje me psihijatru, pripisuje mi xanax... morat cu joj isprintat ovo sto je lamador napisao kako bi shvatila moj problem... nadao sam se da cu nekako ublaziti bolest, ali sada kada sam poceo citati ovo pao sam u ocaj... zbog zivota na selu nemam nikakav drustveni zivot, i onda jos ova bolest...
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 18:20   #31
ljudi drzte se !

uskoro, kad uhvatim vremena za to, spremam s enapisati najopsirnije post o mom zivotu i tome kako se (ne)nosim s ovom bolescu. mozda se i neki od vas nadu u tomne. do tada, keep it cool and fresh u klimatiziranom!!
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 14:52   #32
Evo da se i ja pridružim. Imam 19 godina i od 14.-te godine patim od hiperhidroze (pravog oblika) u području pazuha. Užasno je kako me to sputava u životu. U biranju odjeće uvijek prednost ima ono na čemu će se mrlje manje vidjeti, dakle crne ili bijele pamučne majice, koje naravno čestim pranjem jako brzo uništim. U kontaktu sa ljudima se jednostavno ne mogu opustiti jer uvijek i samo razmišljam o tome da li ljudi primjećuju mrlje ispod pazuha. Užasno me to nervira i nekad jednostavno dobijem napade bijesa. Dosad sam pokušavala sa raznim mazicama i kremicama, ali svaki put se razočaram jer NIŠTA od toga mi ne pomaže. Antikolinergike i slično nisam koristila, možda je krajnje vrijeme da i to probam. Što se tiče simpatektomije, toga se užasno plašim, mislim, neko je već to rekao, nije šala čačkati po spinalnim ganglijama. Međutim, ima još jedan vid kirurškog zahvata a to je odstranjenje znojnih žlijezda, pogotovo u aksilarnoj regiji.
Pošto vidim da je lamador jako dobro upućen u problematiku (nažalost, jel), voljela bih njegovo mišljenja o tom odstranjenju znojnih žljezda i ako je i to pokušao, da podijeli iskustvo sa nama.
Stvarno nekad mislim da bi mi puno lakše u životu bilo kad bih se manje znojila.
Snjofkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 15:03   #33
Quote:
lamador kaže:
Kao zacetnik teme duznost mi je izvijestiti vas da bolujem od iste cijeli svoj zivot.
Bolest patoloskog pretjeranog znojenje nije uzrokovana psihickim poremecajem nego do njih dovodi. Dakle, upravo suprotno od onog znojenja koje se pri psihozama dogada u ostalih ljudi. To i jest glavna zabluda rasirena medu ljudima o ovoj bolesti, alui moram priznati i medu mnogim lijecnicima.


Dakle, etiologija je nepoznata, a lijeci se tzv. ETS - ENDOSKOPSKOM TORAKALNOM SIMPATEKTOMIJOM koja se u hrvatskoj ne radi. Kosta 7000 us dolara.

Ne vjerujem i ne ocekujem neki odgovor na temu, ali eto, cisto da vidim ima li mozda jos ljudi u hrvatskoj koji od toga boluju.

Isto tako molim cijenjene forumashe da ne pisu o tome kako im se ruke znoje kad su pod stresom i kako mozda imaju to s(r)tanje. Ako ga imaju, rijec mozda nije opcija, to ce sigurno znati.
A da postaviš temu na forum Zdravlje?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 15:08   #34
da, to je interesantno, kada sam kod kuće, onako u opuštenoj atmosferi, jako se malo znojim, skoro nikako. Međutim, čim ja kročim na ulicu, to je već ludnica. Dakle, kao da bilo kakav kontakt sa ljudima aktivira taj simpatikus. Pomisliće neki da je to samo posljedica neke psihičke neravnoteže, ali smatram sebe sasvim zdravom osobom, barem u tom psihičkom pogledu. Jedino što me izluđuje je to znojenje.
Ono što me još izbacuje i cipela je moja okolina, prvenstveno mislim na svoje roditelje. Valjda u nastojanju da utješe dijete, govore mi neke glupe rečenice tipa "ma daj, svi se ljudi znoje" ili "ma to je sasvim normalno" i pored mog silnog objašnjavanja da to nikako nije dobro jer organizam nepotrebno gubi veliku količinu vode, elektrolita, minerala, da bubrezi onda ne raspolažu dovoljnom količinom vide koja je neophodna za normalno izlučivanje, oni samo glupo odgovore "da se ne znojiš toliko imala bi previsok pritisak".
Ako kod kuće, kad se ne znojim (ili se znojim sasvim malo) nemam povišen pritisak, čak imam idealan, to implicira da je to normalno stanje. Nije ni čudo da kada se vratim kući svana osjećam tako iscrpljeno iako dan i nije bio tako naporan.
Eto, mislim da sam se raspisala jer je ovo jedan od onih frustrirajućih dana. Zato ću sad stat. Pozdrav.
Snjofkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 18:11   #35
Ljudi hiperhidrofičari! Suosjećam s vama i drago mi da ste se uspili nać na netu, meni je značilo puno šta mi je par anksioznih napisalo kad me drmala treskavica. Inače dok ja ne izdizajniram posebnu odjeću i sve šta vam u životu treba samo za vas evo vam jedan link za nekakve štitnike koji upijaju znoj a stave se ispod pazuha. Možda bi vam to malo ublažilo tegobe. Čisto da vam smanji neugodu i one fleke na odjeći. Malo mi čudno da već netko nije smislio rješenje za to znojenje šta se odjeće tiče, pogotovo Japanci, oni imaju sve živo, možda bi bilo dobro prosurfat. Ovo je ipak hightec doba. Sretno!!!

Ah sa link je

http://www.advantagewear.com/index.html
haligali is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 20:38   #36
ja sam nasla na netu neku knjigu Stop sweating and start living, pisac Mike Ramsey iz SAD-a. Uglavnom imao je isti problem kao i mi... I navodno se izlječio..ne znam kak..Ali kaže da nije koristio nikakve tablete, preparate, nikakva operacija.Uglavnom pise u knjizi...Ja bi JAKO htjela pročitat tu knjigu jer mozda sam glupa ali nadam se da ima nešt u tome jer jednostavno se želim nadat To je zapravo eBook..I kad ju kupite dođe u pdf formatu.Ne znam dal se može to naručit.Tražila sam po torrentima ali bezuspješno. Ne znam... Pogledajte link http://recommended4.com/ExcessiveSweating
skakavacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 12:12   #37
HIPERHIDROZA

Botulinum toksin tip A - novo oružje protiv prekomjernog znojenja (#25 8/02)
Botulinum toksin tipa A djeluje na način da blokira djelovanje acetilholina, neurotransmitera koji sudjeluje u izlučivanju znoja


http://www.vasezdravlje.com/search/
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 12:14   #38
jel netko ima iskustva sa proizvodima kao sto su antihydral,ansudor ili tako nesto??...citala sam na internetu da to lijecnici preporucuju ali opet,ne vjerujem da bi mi neka jeftina mala kremica puno pomoglabar se nadam...mislim da je moj problem ipak dostojan prckanja po ganglijima...
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 12:15   #39
eh i da li pomazu sta oni cajevi od zalfije tj.kadulje?
november is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 23:08   #40
Kadulja - ma kakvi... Nist to ne pomaze, biliv mi.
Ja razmisljam o odstranjenju zlijezdi znojnica.
Snjofkic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.