Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2007., 19:31   #21
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
jesi li namjerno napisao ova zadnja dva opisa tako kako si napisao ili je to pogreška?


iden radit edit

možda je podsvjesno

__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 20:16   #22
Imam znanje i nisam konformist i jesam konformist. Ako me razumijete.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 09:12   #23
a šta je sa onima koji i jednu i drugu stranu gledaju kao dvije strane istog novčića? u koju grupu spadaju oni?
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:36   #24
Quote:
dataX kaže: Pogledaj post
Znači postoje oni koji :
- imaju znanje i nisu konformisti
- imaju znanje i konformisti su
- nemaju znanje i nisu konformisti
- nemaju znanje i konformisti su
Pronađite se
nemam se potrebu svrstavati ni u kakve ladice, ali kad bih i htjela staviti se u jednu od punuđenih ladica, onda moram priznati da mi nije jasno "znanje". na kakvo znanje misliš? misliš li na znanje koje se stječe u osnovnoj školi, srednjoj školi ili fakultetu? ako misliš na znanje koje se stječe na fakultetu, misliš li na određena zanimanja? (usput, mislim da i neki ljudi koji su završili fakultet, ipak su i dalje ostali budale i neznalice.) dakle, kad kažeš "znanje" misliš li samo na formalno obrazovanje ili? dalje....mislim da se znanje ne uči samo u školama jer što je s tzv. životnom školom i iskustvom? je li to znanje? na kakvo znanje misliš, dataX?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:58   #25
Quote:
dataX kaže: Pogledaj post
Tema je već bila na društvenim i psihologiji.....tamo nije zaživjela (vjerojatno neće ni ovdje )

Zašto ljudi osjećaju potrebu konformirati se?

Na prvoj stranici ruba znanosti vide se tipični primjeri konformizma, a sam konformizam je uočljiviji tu nego na drugim djelovima foruma.

Je li to zbog profila aktera ili nečeg drugog?
Dobro pitanje i dobar tvoj odgovor. Taj konformizam je isključivi rezultat profila aktera.
Nekoliko frustriranih, a dovoljno agresivnih likova stalno bombardiju svaku temu. Sve što oni imaju za reći je negativistički napad u stilu ja osobno to ne znam i ne razumijem, ali mogu daleko i obilno pljuvati Čisti egoistično-djetinjasti tripovi koji od ovog foruma prave sprdnju.
Ali, moderatori ne reagiraju, dapače, i sami rado sudjeluju u ovim dječjim igricama.
Šteta.
__________________
Ako ne znaš kamo ploviš, nijedan vjetar ti neće pomoći.
mercurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 14:10   #26
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
a šta je sa onima koji i jednu i drugu stranu gledaju kao dvije strane istog novčića? u koju grupu spadaju oni?
Oni su izvan tog sustava. Outcast. Sve vide i sve znaju. Zato ih oni koji jesu u sustavu ne vole previše.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 14:29   #27
konformizam? ovdje? ma je? neeemoguće
"ne rubu" je tipičan primjer. "znanstvenici" se rijetko "tapšaju po ramenima", dok crackpotovi svom žestinom, kao bagra s vilama, kukama i motikama, koherentno pljuju, bez argumenata.
ovo je izvrsna tema na podforumu koji je izvrstan primjer.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 14:35   #28
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
"ne rubu" je tipičan primjer. "znanstvenici" se rijetko "tapšaju po ramenima",
Evo, sad se javila frustrirana strana.....
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 14:39   #29
Quote:
mercurica kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje i dobar tvoj odgovor. Taj konformizam je isključivi rezultat profila aktera.
Nekoliko frustriranih, a dovoljno agresivnih likova stalno bombardiju svaku temu. Sve što oni imaju za reći je negativistički napad u stilu ja osobno to ne znam i ne razumijem, ali mogu daleko i obilno pljuvati Čisti egoistično-djetinjasti tripovi koji od ovog foruma prave sprdnju.
Ali, moderatori ne reagiraju, dapače, i sami rado sudjeluju u ovim dječjim igricama.
Šteta.
da, da bar ima neki f, gdje nema takvih tipova..ili zanimljivo je da se takvi nikad nežele komunicirati sa sličnim sebi, trebaju im ljudi koji žele nešto i ozbiljno napisati..sami sa sobom , bilo bi im dosadno..ja ih gledam na neku vrstu parazita..ali šta je tu je..moraš ih trpiti svugdje..
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 14:42   #30
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Evo, sad se javila frustrirana strana.....
Slušaj, ne znam zašto misliš da je endimion frustriran. Sigurno zna puno više o znanosti od tebe, pa čemu onda ovakve provokacije? Pa nitko ne tvrdi da je znanost svetinja. Ali da je sredstvo uz pomoć kojeg se dolazi do točnih odgovora, u to nema sumnje.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 15:11   #31
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Evo, sad se javila frustrirana strana.....
hoćeš li ikad prestati srati?

gle, da sam frustriran, onda bih pisao drukčijim stilom koji bi uključivao prijetnje, uspaljene manifeste, korištenje time cube teksta i slično. vidi se da si upravo ti strašno frustriran, jer ne donosiš argumente, samo kljucaš.
KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC
KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC
KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC
KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC
KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC
KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC
KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC

__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 22:04   #32
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
a šta je sa onima koji i jednu i drugu stranu gledaju kao dvije strane istog novčića? u koju grupu spadaju oni?
oni su antikonformisti

to si ti i .......( neću namjerno napisat tko još )
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 22:12   #33
Quote:
dataX kaže: Pogledaj post
oni su antikonformisti

to si ti i .......( neću namjerno napisat tko još )
prvo sam bila konformist, sad sam antikonformist....a ja sam samo znatiželjna
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 22:46   #34
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
nemam se potrebu svrstavati ni u kakve ladice, ali kad bih i htjela staviti se u jednu od punuđenih ladica, onda moram priznati da mi nije jasno "znanje". na kakvo znanje misliš? misliš li na znanje koje se stječe u osnovnoj školi, srednjoj školi ili fakultetu? ako misliš na znanje koje se stječe na fakultetu, misliš li na određena zanimanja? (usput, mislim da i neki ljudi koji su završili fakultet, ipak su i dalje ostali budale i neznalice.) dakle, kad kažeš "znanje" misliš li samo na formalno obrazovanje ili? dalje....mislim da se znanje ne uči samo u školama jer što je s tzv. životnom školom i iskustvom? je li to znanje? na kakvo znanje misliš, dataX?
znanje - 155kB
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 23:24   #35
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Slušaj, ne znam zašto misliš da je endimion frustriran. Sigurno zna puno više o znanosti od tebe, pa čemu onda ovakve provokacije? Pa nitko ne tvrdi da je znanost svetinja. Ali da je sredstvo uz pomoć kojeg se dolazi do točnih odgovora, u to nema sumnje.
Koji je korjen riječi znanje, znati?
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 23:41   #36
Svi koji misle da nisu konformisti su u zabludi.
Možeš u nekoliko područja ili tema biti stručan ali u drugima nisi, (nemaš vremena, nisi zainteresiran, ne razumiješ ...) i priklanjaš se nekom autoritetu po tko zna kojem kriteriju.
Kada se "iskonformiraš" pametniji si i snalažljiviji u društvu.
Kada sam došao na forum nisam znao tko je tko, i bilo mi je ponekad teško pratiti rasprave i propuštao sam poante. Kada sam shvatio tko je s kime, a tko protiv, sve je postalo lako.
Sada me više ne zbuni niti spamanje Outoftheblue tj. Indonesije tj. Goodmana tj...
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 23:51   #37
Quote:
dataX kaže: Pogledaj post
znanje - 155kB

oprosti, ali mogao si odgovoriti jednom rečenicom, a ne ovako.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 00:14   #38
Cekaj malo, sto to znaci? Da se ljudi ne mogu slagati u nekom misljenju? Ja kad se slazem s necim, onda to katkad i otvoreno kazem, ako ne, onda isto to kazem. Ako se ovdje netko slaze s necim, ne mora automatski znaciti da je konformist. Mozda doista tako razmislja.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 01:06   #39
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Cekaj malo, sto to znaci? Da se ljudi ne mogu slagati u nekom misljenju? Ja kad se slazem s necim, onda to katkad i otvoreno kazem, ako ne, onda isto to kazem. Ako se ovdje netko slaze s necim, ne mora automatski znaciti da je konformist. Mozda doista tako razmislja.
konformizam je nuždan, u nekoj mjeri

nije to ništa loše
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 01:20   #40
Posni sir. Dukatov.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.