Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2012., 12:21   #2901
Quote:
sweetyxxx kaže: Pogledaj post
Ponestalo mi pastetica pa sam za probu uzela one dein bestes iz DM-a...jel to vise-manje trash kao i svi drugi proizvodi robnih marki ili? kakva su vam iskustva? Bas gledam, ova ima 50% piletine.
Ja sam isto gledala sastav i ne čini se tako loše,npr. gledala sam na vrećici sa suhom hranom,da ima tipa 33% bjelančevina,a ne znam npr na vrećici od Pro Plana ima isto nekih 30% bjelančevina,ako ne i manje...sad koji je stvarni postotak mesa,o tom bi se dalo diskutirati
__________________
Khm...ja sam žensko
bozo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 13:55   #2902
Naravno da info o sastavu ne moze biti previse relijabilan kao kod premium hrana, pitala sam cisto informativno. A i po izgledu/mirisu cini se bolje od obicnog trasha iz ne znam recimo, konzuma, mercatora Iako idem redovito u pet centar, preko vikenda i jos par dana ponekad ne mogu pa kad vec nesto moram uzeti ovdje kod mene, gledam koje su najbolje opcije :P
sweetyxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 17:59   #2903
Dobar dan ima li tu netko tko je odlučio svoju micu hraniti sa recimo kuhanom jetricom ili piletinom, dakle "običnom" domaćom hranom? Naime, moja cimerica (mala maca od nekih mjesec do dva ) jede hranu koju joj pripremim. Za sada je to kao što sam navela jetrica i piletina, naravno termički obrađeno. Zanima me trebam li dodavati štogod u meso? Rižu recimo ili nešto drugo? Pored toga, ako mi netko može dati ideju što bih joj još mogla spravljati čisto da joj proširim menu hvala
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 18:51   #2904
moj mali obožava ribu, možeš s tim probati recimo...
znam da u neke mačje hrane uz piletinu stavljaju i rižu, moj je probao i svidjelo mu se (iz konzervice), a vjerojatno bi i ovako pojeo...
violet_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 19:06   #2905
Quote:
violet_lady kaže: Pogledaj post
moj mali obožava ribu, možeš s tim probati recimo...
znam da u neke mačje hrane uz piletinu stavljaju i rižu, moj je probao i svidjelo mu se (iz konzervice), a vjerojatno bi i ovako pojeo...
Ribicu iz konzerve ili?
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 19:22   #2906
ubaci malo povrća.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 20:07   #2907
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Dobar dan ima li tu netko tko je odlučio svoju micu hraniti sa recimo kuhanom jetricom ili piletinom, dakle "običnom" domaćom hranom? Naime, moja cimerica (mala maca od nekih mjesec do dva ) jede hranu koju joj pripremim. Za sada je to kao što sam navela jetrica i piletina, naravno termički obrađeno. Zanima me trebam li dodavati štogod u meso? Rižu recimo ili nešto drugo? Pored toga, ako mi netko može dati ideju što bih joj još mogla spravljati čisto da joj proširim menu hvala
Ja sam svojoj dala kuhanu piletinu, i pečenu i nije htjela jesti. luda je za sirovim mesom. Navodno ako se drži u frizeru 24h sirovo meso postane sterilno pa je sigurno za hranjenje. No ja ne riskiram, i dalje je držim na RCaninu.
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 20:30   #2908
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Navodno ako se drži u frizeru 24h sirovo meso postane sterilno pa je sigurno za hranjenje.
Nažalost netočno, nakon što meso stoji duboko smrznuto barem 3 dana, unište se paraziti ako ih je bilo. No eventualne bakterije i virusi, ako ih je bilo u mesu, ostaju i nakon smrzavanja. Barem velika većina njih.
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 20:38   #2909
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Ribicu iz konzerve ili?
možeš i s tim probati, iako mislim da im je to preslano, nisam mu davala iz "ljudske" konzerve... mi smo mu davali oslića, pečenog, samo se oblizuje
i davala sam mu mačju hranu, probali smo Schesir vrećicu za mačiće s tunom, presretan je bio, samo kaj je jakooo skupo pa to dobije rijetko... (doduše, tak dobro miriši da sam ja skoro probala )
violet_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 20:38   #2910
Quote:
Emma_86 kaže: Pogledaj post
Nažalost netočno, nakon što meso stoji duboko smrznuto barem 3 dana, unište se paraziti ako ih je bilo. No eventualne bakterije i virusi, ako ih je bilo u mesu, ostaju i nakon smrzavanja. Barem velika većina njih.
To je moj razlog ne-hranjenja mačke sirovim mesom
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 22:19   #2911
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Dobar dan ima li tu netko tko je odlučio svoju micu hraniti sa recimo kuhanom jetricom ili piletinom, dakle "običnom" domaćom hranom? Naime, moja cimerica (mala maca od nekih mjesec do dva ) jede hranu koju joj pripremim. Za sada je to kao što sam navela jetrica i piletina, naravno termički obrađeno. Zanima me trebam li dodavati štogod u meso? Rižu recimo ili nešto drugo? Pored toga, ako mi netko može dati ideju što bih joj još mogla spravljati čisto da joj proširim menu hvala
mi se u principu isto drzimo RC-a, ali moja Lili obozava naseg rucka pojest kad imamo tipa kuhano pile ili slicno, ta bi pojela sve, ja joj dajem samo kuhano i nezačinjeno,tu i tamo ajde ako pohamo ili pečemo komadić da se zasladi, iako u principu pečeno nebi smjeli jesti. ribu također, bilo svježu, bilo na lešo, bilo konzerve tune, obožava, mislim da je uredu davati im tu i damo da se zaslade i nekako mi je sigurnije termički obrađeno, znači kuhano, nego svježe
imaš temu negdje dolje Sirova prehrana za mačke ili tako nešto pa si tamo malo pročitaj

od ostalog, ja svojoj mici povremeno dam i juhice kad ju sebi pravimo (isto gledam da bude prije nego ju začinim sebi,znači neslana i bez vegete i sličnog), jogurta, rizi bizi sa graškom i mrkvicom isto voli malo gricnut, sirovo jaje je dobro za dlaku recimo jednom tjedno dat muci, iako ja jos uvijek nikako svoju da natjeram da to pojede
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 08:08   #2912
Ja sam prije mj dana kupila svojoj RCanin Kittens suhu hranu...prihvatila ju je toliko da sad skoro uopće neće jesti mokru hranu a suhu uvijek pojede. Nije mi jasno zašto. Ima li tko slična iskustva?
trueblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 08:24   #2913
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Dobar dan ima li tu netko tko je odlučio svoju micu hraniti sa recimo kuhanom jetricom ili piletinom, dakle "običnom" domaćom hranom? Naime, moja cimerica (mala maca od nekih mjesec do dva ) jede hranu koju joj pripremim. Za sada je to kao što sam navela jetrica i piletina, naravno termički obrađeno. Zanima me trebam li dodavati štogod u meso? Rižu recimo ili nešto drugo? Pored toga, ako mi netko može dati ideju što bih joj još mogla spravljati čisto da joj proširim menu hvala
Možda nisam dobro pohvatala - ali ne možeš hraniti mačića samo piletinom i jetricom, to može biti jedan obrok, ali moraš joj davati hranu za mačiće jer piletina i jetrica nemaju sve što je mačićima potrebno za rast i razvoj.

Mačke su isključivi mesožderi, u prirodi jedu ptice i manje glodavce, za to su evolucijski stvorene - ali one jedu i meso (mišiće) i kosti i iznutrice, tako da ukoliko želiš macu hraniti domaćom hranom, hrani ju sirovom, ali moraš paziti na omjer meso - kosti - iznutrice. Imaš cijelu temu sirova prehrana mačaka pa pogledaj.

Ako ti je to iz nekog razloga neprihvatiljivo, onda ju hrani kvalitetnijom hranom za mačiće kao bazom, a piletina i jetrica neka budu jedan obrok... (možeš joj dati i pileća srca i bubrege, želuce, samo joj nemoj davati kuhane kosti (sirove možeš bez problema).
__________________
Live long and prosper Mace traže dom https://www.facebook.com/pravasapa
Spori Lori is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 09:23   #2914
Quote:
Spori Lori kaže: Pogledaj post
Možda nisam dobro pohvatala - ali ne možeš hraniti mačića samo piletinom i jetricom, to može biti jedan obrok, ali moraš joj davati hranu za mačiće jer piletina i jetrica nemaju sve što je mačićima potrebno za rast i razvoj.

Mačke su isključivi mesožderi, u prirodi jedu ptice i manje glodavce, za to su evolucijski stvorene - ali one jedu i meso (mišiće) i kosti i iznutrice, tako da ukoliko želiš macu hraniti domaćom hranom, hrani ju sirovom, ali moraš paziti na omjer meso - kosti - iznutrice. Imaš cijelu temu sirova prehrana mačaka pa pogledaj.

Ako ti je to iz nekog razloga neprihvatiljivo, onda ju hrani kvalitetnijom hranom za mačiće kao bazom, a piletina i jetrica neka budu jedan obrok... (možeš joj dati i pileća srca i bubrege, želuce, samo joj nemoj davati kuhane kosti (sirove možeš bez problema).

Da, znam da su mačke isključivi mesožderi. Upravo sam iz toga razloga i posatvila pitanje dodavanja riže ili povrća u obrok jer mi se učinilo da sam vidjela na nekoj od reklama kako u taj obrok iz vrećice ili konzerve stavljaju i nekakvo povrće. Možda je to bilo za pse, ne sjećam se

Premalena je za kosti, ali svakako ću joj davati kada malo poraste. Što se tiče davanja sirove hrane, nemam s tim problema. Ako želi jesti sirovu hranu, neka jede. Dajem joj pileća srca i želudčiće, ali sam ih kuhala i miksala jer je bila jako mala i nije mogla tu hranu jesti neusitnjenu, ali sada bi već i mogla.

Hvala svima na savjetima
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 08:03   #2915
Stavljaju povrće, ali zato jer je ono jeftinije i popuni sadržaj vrećice, a ne jer mačkama stvarno treba... i hrpu žitarica koja im stvarno nije potrebna. Nažalost.
__________________
Live long and prosper Mace traže dom https://www.facebook.com/pravasapa
Spori Lori is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 14:30   #2916
Quote:
Spori Lori kaže: Pogledaj post
Stavljaju povrće, ali zato jer je ono jeftinije i popuni sadržaj vrećice, a ne jer mačkama stvarno treba... i hrpu žitarica koja im stvarno nije potrebna. Nažalost.
Upravo to i je razlog koji me ponukao da joj sama pripravljam hranu. U međuvremenu sam joj ponudila vrhnje koje joj se svidjelo, juhicu kao što je već netko napisao gore i salamice isto ... osobno sam protivnik gotovih hrana za kućne ljubimce, dakle i suhih i mokrih kako ih nazivaju. Ne znam, možda griješim, ali nakon što sam pročitala sastav vrećice moja intuicija je rekla ne. Inače u mojoj obitelji je konzerva na dnu dna ljestvice pa ne želim to ni životinji davati.

Što se tiče sirove hrane, malo sam skeptična radi kvalitete mesa, odnosno nametnika koji se nalaze u mesu, a termičkom obradom ih ubijamo. Stoga radije malo prokuham jetricu i ostale iznutrice.

Za sada je sve u redu ... izrasta ona u pravu miculju ... nakeljila bih fotku, ali vjerovatno za to postoji drugi topic ...

Hvala svima na savjetima i odgovorima
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 15:30   #2917
ako ne daješ ni malo dehidrata pripazi radi taurina! uz iznutrice i kuhano daš i sirovog crvenog goveđeg mesa (možeš zamrznuti preko noći da riješiš problem toxoplazmoze i eventualno kojeg drugog parazita)
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 09:04   #2918
Bok mačkoljupci!

Jel vam se događa da se mokra mačja hrana pokvari?

Mene ovo izluđuje!!! manijakalno gledam rok trajanja, neotvorene konzerve i paštete stoje u podrumu jer je uvijek hladan, nakon otvaranja stavim plastičan poklopac (čini mi se da je originalno zamišljen za gavrilović konzerve) i držim u frižideru. Budući da imam velikog proždrljivca koji najviše voli mokru hranu, najčešće ju pojede u jednom danu. ALI...

ALI često mi se dogodi (pogotovo kad zatopli, makar se dogodilo i par puta zimi) da maca odbije mokru hranu, bez očitog razloga. Ostavim mu u zdjelici i za pola sata se 'stvore' mali bijeli crvići - FUJ!!!! Još je odvratnije jer mačje zdjelice stoje u kuhinji. To se događa i s konzervama i s pašteticama i s vrećicama svih proizvođača koje smo probali. Rijetko, ali se događa, da ostane konzerva na kuhinjskom šanku-ista priča, ali onda bacam cijelu konzervu. Ili ja ne kužim svrhu konzerviranja ili je netko tu lud???!!!

Da li se ovo događa samo meni i kak to rješavate?
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 10:17   #2919
ak ti se pojave crvići, jaja ili nekaj slično to je od muhe, nije se pokvarilo nego je muha ostavila paketiće
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 11:13   #2920
točno. to su jaja obične muhe "govnjare".
meso i mokra hrana se maknu u frižider ako životinja sve ne pojede odmah i ponude u sljedećem obroku. neće umrijeti od gladi ako preskoče jedan obrok.

mace su prvenstveno mesojedi, no iz gušta ili potrebe za drugim sastojcima znaju jesti i povrće. naše sa guštom potamane ono iz juhe, a vole i kiseli kupus. jedna i lešo mahune. ako ih hranite domaćom hranom, jasno je da meso mora biti veći dio obroka, no neće škoditi ponuditi im i povrća. to su vrlo izbirljive životinje izvrsnog njuha i teško da će pojesti nešto što bi im moglo škoditi ako nisu izgladnjele.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.