Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2006., 16:16   #81
To ti sve ovisi od zene do zene.Moja frendica vec dugo pije tablete Yasmin-ten joj se procistio i menstruacije su joj manje bolne.Ja sam takodjer razmisljala da ih pocnem pit al sam ipak odustala jer sam uzasno osjetljiva i ne znam kako bi djelovale na mene.Navodno kazu da su Yasmin pilule medju najblazima.A opet znam slucajeve na koje su koma djelovale.Zato ti je najbolje pitati svog ginekologa.
iivancica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:29   #82
yasmin

jel netko zna sto se desi ako se yasmin pocnu pit tipa 10 dan nakon menge, a ne prvi dan menge? meni je ginekolog tako u sredini ciklusa kad nisam imala mengu reko da ih odmah pocnem pit a znam da pise prvi dan menstruacije... u bolnici su mi rekli da sad moram nastavit..
Tochkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 15:46   #83
Pijem negdje 2 godine Logest, i sada prelazim na Yasmin, pa me zanima da li moram koristiti dodatnu kontracepciju - zadnju tabletu Logesta sam popila u prošli četvrtak i slijedeću tabletu (Yasmin) namjeravam popiti u petak, dakle nakon 7 dana. Na uputama iz kutije piše da nakon prelaska s drugog kontraceptiva na Yasmin nije potrebno raditi pauzu, pa sad ne znam da li će tablete biti pouzdane pošto sam ja pauzu napravila ?!?
ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 23:20   #84
Ja pusim uz yasmin i nist mi nije zakazalo.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:09   #85
Cure imam jedno pitanje za one koje koriste Yasmin ili neke druge kontraceptivne pilule prvenstveno zbog akni. Ja pijem vec 4 mjeseca Yasmin i ne vidim nikakvog pobolsanja sto se tice akni,sve drugo je ok ali ovo stoji kako je i bilo. Doktor mi je rekao da nakon 3-eg mjeseca tek mogu osjetiti poboljsanje pa me zanima je li neko ima iskustva sa ovim, da li da cekam jos ikoji mjesec ili da cinim sta drugo?
__________________
cokolada
cokolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:19   #86
yasmin tablete i moguća predoziranost

nemojte me pitat kako, ali desilo se da sam popila 3 yasmin tablete u razmaku od 2 sata s time da sam zadnja dva dana zaboravila popiti. znam da se dvije smiju istodobno, ali ne znam za 3... jel mi se može nešto dogodit? sad me malo uhvatila panika.inaće ih redovno pijem i nikad nemam nikakvih problema.
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 12:57   #87
Ah pa sta ce mi kad imam yasmin
tanči is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 12:48   #88
meni je od yasmin anestao celulit..imala sam ga malo..ono na bedrima i nestalo je skroz,manji mi je apetit,samo sto cesce idem piskit
nikakve mucine,vrtoglavice,ne boli me dok imam mengu,nemam pms...
meni yasmin skroz pase...pijem ga vec 6 mj i to su mi prve kontracepcijske
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 19:57   #89
pozdrav cure, imam i ja jedno pitanjce. Pila sam 2 godine diane, sad prelazim na yasmin. Pa me zanima da li je taj prvi mjesec kad pijem yasmin potrebna dodatna zaštita jer ginekologica mi je rekla da je, dok u uputama piše da nije pa ako imate kakva iskustva...
i da li radim pauzu od 7 dana u tom prelasku?
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 11:20   #90
Yasmin djeluje od 1. dana uzimanja!
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 12:09   #91
Quote:
Demonique kaže:
Yasmin djeluje od 1. dana uzimanja!
Ja sam kupila jučer baš Yasmin.
Budući da su mi to prve pilule koje ću piti, nadam se da neće biti problema.
Miss Poison A. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 17:40   #92
Quote:
juliška kaže:
A što se tiče Yasmin, zanimaju me negativne posljedice uzimanja. Ja bi ih počela pit, ali se nakak bojim, jer sam s prijašnjim imala hrpu problema.
sve, al baš sve šta dodiruješ, jedeš, dišeš može izazvat nuspojave kod tebe iako kod drugog nije.
jasno da jednom kad se opećeš, da ćeš drugi put dvaput razmislit. al ono... pusti to. ako ne probaš, neš ni znat jel ti pašu.


općenito nuspojave kod yasmina
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 16:02   #93
ej,malo se izgubih na svim ti postovima,sreća da sam na tebe naletila,ja sam isto započela sa yasmin tabletama, i to na vlastiti odabir(ginekologinja mi htjela diane prepisat jer sam imala nekoliko pištića na sred face,napisala me nevoljko recept za Yasmin i bezobrazno me izbacila iz ordinacije jer je kao imala gužvu) i tako ja ostala potpuno neinformirana...zanimalo bi me da li dečko smije svršavati u tebe a da ne ostaneš trudna....na nekom postu sam pročitala da to u 1.mj kad počeneš piti nije sigurno,ja ga pijem 2 mj.pa me zanima ako je ova moja teorija slučajno točna???? THX
LittleDevil_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 17:35   #94
Quote:
cokolada kaže: Pogledaj post
Eh cure imam jedno pitanjce,

Kada traje ona pauza od 7 dana do nove kutije je li i tada zastita od zaceca traje jednako kao i dok se piju pilule?

Smijem li se opustiti kao i dok ih pijem?
Ej,ja sam ti neki dan poslala upit na Yasminove strance upravo za ovo što si sad ti pitala i citiram žensku koja mi je odgovorila:
**Zasticeni ste od prvog dana uzimanja, te tijekom
cijelog perioda uzimanja (dakle i za vrijeme uobicajene sedmodnevne pauze
izmedu 2 pakiranja).** ali ne znam ako to vrijedi za tablete koje nemaju istu dozu hormona cijelo vrijeme... AKO VAS ZANIMAJU NEKE STVARI U VEZI *YASMIN tableta* možete poslati svoj upit na [email protected]
LittleDevil_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 00:48   #95
Quote:
LittleDevil_7 kaže: Pogledaj post
Ej,ja sam ti neki dan poslala upit na Yasminove strance upravo za ovo što si sad ti pitala i citiram žensku koja mi je odgovorila:
**Zasticeni ste od prvog dana uzimanja, te tijekom
cijelog perioda uzimanja (dakle i za vrijeme uobicajene sedmodnevne pauze
izmedu 2 pakiranja).** ali ne znam ako to vrijedi za tablete koje nemaju istu dozu hormona cijelo vrijeme... AKO VAS ZANIMAJU NEKE STVARI U VEZI *YASMIN tableta* možete poslati svoj upit na [email protected]
Hvala
I ja pijem Yasmin vec pola godine, cula sam i ja i kao da meozes i kao ne,ali ako tako kazu sa Yasminove stranice onda cemo im vjerovati
__________________
cokolada
cokolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 01:45   #96
Exclamation hiperbilirubinemija + yasmin = ?

ginekologica mi je propisala yasmin zbog hormonske terapije.....ali prije neg ih počnem uzimati, morala sam napraviti krvnu sliku, jetrene probe i dr. stvari uz to....nalazi mi pokazuju da imam nasljednu hiperbilirubinemiju --> jako povišen bilirubin zbog čeka moja doktorica opće prakse smatra da ne bi trebala piti kontrac. pilule....zbog tog što imam i anemiju, propisala mi je ferrum te rekla da zbog tog pilule nemaju učinka tj. nisu nikakva kontr. zaštita.....

pitanje: zanima me kakve veze imaju yasmin i njegova učinkovitost sa željezom?
i zašto kod hiperbilirubinemije ih nije preporučjivo uzimati?

+ kod ginekologice sam naručena tek slijedeći tjedan, a yasmin bi trebala uzimati od 1. dana ciklusa (negdje ovaj tjedan)....što sad?
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 16:08   #97
Unhappy

Imam 19 godina i pocela sam piti Yasmin prije nekih 12 dana, odlucila sam da izduram do kraja pakovanja i da prekinem svako koristenje kontracepcijskih tableta. Imam strasne napade placa, nervozna sam i ima momenata kad ne mogu ni s kim da pricam, prije sam imala stvarno cisto lice i hvala Bogu nikad nisam imala problema sa bubuljicama, medjutim, otkad pijem Yasmin moje lice je skoro svaki dan dobilo po jednu bubuoljicu, to me izludjuje.Definitivno sam odlucila prestati, samo se bojim da cu tim jednomjesecnim koristenjem
zajebat hormone tako da mi se lice vise nikad nece vratiti u normalu, i da cu spast na to da cu ih opet morati uzet preko svoje volje,
Da li neko ima slicno iskustvo i da li se vec nakon nekog vremena hormoni vracaju u normalu kao i prije i da li bubuljice koje nikad nisam imala ce se povuci ili mi je Yasmin zajebao zivot?
 
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 13:21   #98
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
@ ashley
pitanje: su ti bolje cilest ili yasmin i zasto? jesi dobila celulit od ijednih? a utjecaj na ten?
Pa iskreno da ti kazem ne vidim bas neku razliku. Bile su mi dobre i jedne i druge. Ali eto ove su mi promjenjene zbog tog iscjetka. Tako da sam na Yasmin. Celulita imam, ali nista strasno. Malo na bedrima i guzi, ali tek kad kozu dobro stisnem se vidi. Inace nista. A ne vjerujm da je to od pilula vec od mog doslovce zderanja cokolade i cipsa! Lice mi je sad ok, samo sto ponekad dobijem koju bubuljicu pred mengu ili pred ispit. A to je ionako valjda neizbjezno.

Nemojte se zamarat sa svim nuspojavam kod pilula. Pa sve ste vi drugacije. Nekom moze biti ovako, nekom onako, a vama mozda sve 5! A sto vise blejis u sve te bolestine to si mozete i umislit da eto bas vama ce to biti. Ja se za to uopce ne brinem.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:04   #99
Quote:
petrica1 kaže: Pogledaj post
Ja isto već dugo koristim kontracepciju, doduše pijem Logest, ali i meni se to nekad pojavi, al ginic je rekao da nije nista zabrinjavajuće. Čak i uputama mislim da piše da je moguće lagano krvarenje, a onda je to valjda to (krv potamni kad malo odstoji).

Kakve su te Yasmin? Ja ovaj Logest pijem već skoro 3 godine, s pauzama, i čini mi se ok.

Koliko često radite pauze? Jel vam u pauzi menga redovita?

dakle i tebi se dogadaju ti smedji iscjetci???
ma mene malo frka jer ih kratko pijem pa nisam upoznata sa svime

yasmin mi je super...nikakvih nuspojava do sada osim ovog
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 21:38   #100
Ej,curke,jel koja probala koristiti flastere,Evru.Ja sam pila yasmin do kraja prosle godine,nekih 6 mj pa sam imala nekad mucnine i povracanje,isla sam na neke pretrage i sve mi je kao ok.Ginekolog mi je rekao da probam koristiti flastere,kao neide preko zeluca pa ce mi biti ok.I bilo je ok ,ali nakon 2 mj mi je opet bilo jako zlo 1 dan,znaci povracanje.Kaze doktorica,koja po mojem misljenju nije bas dobra doktorica,vjerujte mi,kaze ona da skinem flaster pa cu vidjeti,ali da se ne moze dokazati da su mi te mucnine bas od kontracepcije.Ja iskreno mislim da mi nije od toga,jer bi mi onda bilo cesce zlo.Mucnina se pojavi recimo jednom u mj ili ne,tako je bilo i dok sam pila yasmin,mozda je ipak nesto drugo u pitanju.Jel imala koja slicno iskustvo?
stefany is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.