Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2010., 17:45   #21
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
Baš me zanima kakva je karakteristika osobe s naglašenom Venerom...

Meni je recimo kosa ravna, mekana, svijetlo-smeđa, poprilično dugačka (do lakta )... A čini mi se da mi je Venera poprilično naglašena u natalnoj, možda to ima neke veze s tim

Btw, kosa sunčevog tipa na fotkama izgleda mi mrak
Kako je kosa lavovskog tipa apsolutno svugdje navedena kao griva,tako je ona venerijanskog tipa (ovisno o aspektima i položaju venere u natalu) ženstvena,često svijetlija,lijepa,skladna,prirodno ženstveno formirana sa kovrčavama najčešće itd.



Jedino što zamjeram kod slika lavovskog tipa kose,su upravo kovrče,jer od svih lavica koje imaju "grivu" na glavi,nijedna nema kovrče (a u lavu imaju i mj i veneru i mars i merkur,dakle čiste i naglašene lavice)---dapače vrlo gustu ravnu kosu. Ovaj slijed slika šalje pogrešnu predodžbu da ja lavovlji tip kose isključivo kovrčav što može,ali vrlo često i ne mora biti. Poanta lavovske kose je gustoća,a ne kovrče.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 17:55   #22
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Jedino što zamjeram kod slika lavovskog tipa kose,su upravo kovrče,jer od svih lavica koje imaju "grivu" na glavi,nijedna nema kovrče (a u lavu imaju i mj i veneru i mars i merkur,dakle čiste i naglašene lavice)---dapače vrlo gustu ravnu kosu. Ovaj slijed slika šalje pogrešnu predodžbu da ja lavovlji tip kose isključivo kovrčav što može,ali vrlo često i ne mora biti. Poanta lavovske kose je gustoća,a ne kovrče.
Hmm...vis, vis, zanimljivo. Po mojim zapazanjima takodjer Lavice nemaju kovrcavu kosu, nego se kovrcavost prije nadje kod naglasenih Ovnica. Mjesec ili ASC u Ovnu - znam ih masu koje imaju kovrcavu kosu (Sunce i ne bas).
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:00   #23
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Ovaj slijed slika šalje pogrešnu predodžbu da ja lavovlji tip kose isključivo kovrčav što može,ali vrlo često i ne mora biti. Poanta lavovske kose je gustoća,a ne kovrče.
Pa lijepo ti piše gore:


Quote:
Kosa tipa Sunca:


Žene: To je tip kose koja ima sklonost toploj boji od zlatno žute boje pa sve do crvenkaste i riđe. Kosa pada raskošno, najčešće se ima dojam da ukrašava cijelu glavu poput krune. Može biti valovita ili posve ravnija, ali uvijek odaje dojam raskošne pomalo divlje grive ili pak skupocijenog ukrasa na glavi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:04   #24
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Kako je kosa lavovskog tipa apsolutno svugdje navedena kao griva,tako je ona venerijanskog tipa (ovisno o aspektima i položaju venere u natalu) ženstvena,često svijetlija,lijepa,skladna,prirodno ženstveno formirana sa kovrčavama najčešće itd.
Vidiš zanimljivo, ovo sve vrijedi za mene osim ovih kovrča
Baš me je zaintrigirala ova tema (mislim da imam neku fiksaciju na kosu ), bi li mogla iz jednog pogleda na natalnu reći koji sam tip?
http://img109.imageshack.us/img109/4489/natalna.png
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:05   #25
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa lijepo ti piše gore:
Nisam ni rekla da si progrešno napisala nego da slike šalju pogrešnu predodžbu jer su sve istog tipa i ne u potpunom skladu sa textom koji si napisala.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:14   #26
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Hmm...vis, vis, zanimljivo. Po mojim zapazanjima takodjer Lavice nemaju kovrcavu kosu, nego se kovrcavost prije nadje kod naglasenih Ovnica. Mjesec ili ASC u Ovnu - znam ih masu koje imaju kovrcavu kosu (Sunce i ne bas).
Da,zato baš nisam za generaliziranja jer 100% lavica koje znam imaju potpuno ravnu kosu kakvu ja postignem samo sa peglom za kosu a imaju stvarno sve osobne planete u lavu. Tako da svakako treba ubaciti u priču i kuće i njihov utjecaj. Ovaj jedan primjer koji sam navela je da ironija bude još veća i asc lav---i sve planete u 1.k bez aflikacija...stavila bi i njezin natal,da se vidi o čemu pričam,ali je protivno pravilima pa ću preskočit samu ideju.

Definitivno bi se složila jer sama kovrčavost bi vukla vukla na vatru,i ne može se isključiti ni lav(sukladno hereditarnoj predispoziciji,zdravlju),ali i ja bi prije rekla ovan čisto po bukvalnoj simbolici energična(kovrčava) neukrotiva (ovan,lav,strijelac) kosa,kod valovita kosa bi mi spadala više pod zračnu komponentu.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:20   #27
Jedan prijedlog.

Venera je sama po sebi ljepota,i ako želimo vjerodostojno prikazati primjerom određeni tip kose---manje ili više lijep,možda se ne bi trebalo povoditi za slikama gdje su pojedini frizeri ostvarili osobnu ideju frizure jer tu onda imamo i aplikaciju djelovanja(mars) ili inspiracije(neptun) na frizuru, a ne prikaz same prirodne kose,nego za prikazom osobe koja nije frizirana,jer bi se tu ta venera trebala prikazati u puno realnijem smislu. Dakle,nama zapravo treba prikaz samo venere,a ne mars-venera kombinacije.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:23   #28
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Nisam ni rekla da si progrešno napisala nego da slike šalju pogrešnu predodžbu jer su sve istog tipa i ne u potpunom skladu sa textom koji si napisala.
Pa normalno da su istog tipa kada su Sunčeva tipa. Poanta koju sam htjela naglasiti slikama je - raskoš, a sama kosa može biti i valovita i ravnija kao što napisah. Stavih tri raskošne varijante.



Aj ti stavi tri (ako ti nije problem) da vidim na što misliš.

Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
možda se ne bi trebalo povoditi za slikama gdje su pojedini frizeri ostvarili osobnu ideju frizure.
Upravo to sam i napravila i mislim nastaviti na isti način...staviti tipove kose - dakle slike u kojima su istaknute glavne značajke tog tipa. (nije bitno tko je na slici)



P.S. Mislim gdje bi došli kada bi gledali drugačije...danas frizeri i frizerska pomagala čuda rade.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 12.05.2010. at 18:30.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:25   #29
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa normalno da su istog tipa kada su Sunčeva tipa. Poanta koju sam htjela naglasiti slikama je - raskoš, a sama kosa može biti i valovita i ravnija kao što napisah. Stavih tri raskošne varijante.



Aj ti stavi tri (ako ti nije problem) da vidim na što misliš.
Složila bi se fotkom Debre i djelomično i Geri jer prirodno imaju takvu kosu kakva ima je na tim slikama,ali nikako sa Madonnom jer kod nje je uvid inspiracije(neptun) u djelovanju(mars) frizera evidentan.I kod nje je u cijeloj priči nekako naglašenija ženstvena varijanta(venra-mesec),nego sunce/lav kombinacija. Trebalo bi možda pogledati njezin natal da se vidi razlog toga.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:30   #30
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Upravo to sam i napravila i mislim nastaviti na isti način...staviti tipove kose - dakle slike u kojima su istaknute glavne značajke tog tipa. (nije bitno tko je na slici)
Ma potpuno se slažem sa idejom. Samo se ne slažem sa boldanim,jer mislim da bi bilo praktičnije ovu započetu temu konkretno prikazati primjerom,da se ne desi da (bubnut ću) se od jednog ovna posudi kosa lavu jer se uklapa u opis. I to smatram baš zato što će ljudi prirodno i naravno pitati za vlastitu kosu,a tu im neki prototip niš ne znači jer je varijacija ogromna,već im više znači princip razmišljanja(astrološki) na koji način se došlo do opisa kose,a tu je konkretan primjer najpraktičniji.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:39   #31
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Ma potpuno se slažem sa idejom. Samo se ne slažem sa boldanim,jer mislim da bi bilo praktičnije ovu započetu temu konkretno prikazati primjerom,da se ne desi da (bubnut ću) se od jednog ovna posudi kosa lavu jer se uklapa u opis.
Napisah gore...danas frizeri čuda rade...mislim da Madona više ni sama ne zna kakva joj je kosa.
Quote:
I to smatram baš zato što će ljudi prirodno i naravno pitati za vlastitu kosu,a tu im neki prototip niš ne znači jer je varijacija ogromna,već im više znači princip razmišljanja(astrološki) na koji način se došlo do opisa kose,a tu je konkretan primjer najpraktičniji.
A vidiš ja mislim obrnuto.

Tj. mišljah najprije staviti slike glavnih tipova kose jer ljudi tako lakše dobiju dojam kroz sliku uz riječi (mogu na neki način i usporediti s svojim tipom). A forumaši koji žele mogu staviti svoju natalnu kartu čak i uz sliku kose ako takvih ima (to bi bilo genijalno).



A tema mi je osobno zanimljiva jer niti sam vidjela da je negdje razrađena" niti sam sama otkrila "kod" niti išta slično po kojem bi se moglo odrediti ili "vidjeti" odakle kome kakva kosa. Za sada najviše primjera vidjeh u vezi s Suncem i vladarem sunčana znaka u odnosu na ASC.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:46   #32
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa normalno da su istog tipa kada su Sunčeva tipa. Poanta koju sam htjela naglasiti slikama je - raskoš, a sama kosa može biti i valovita i ravnija kao što napisah. Stavih tri raskošne varijante.



Aj ti stavi tri (ako ti nije problem) da vidim na što misliš.


Upravo to sam i napravila i mislim nastaviti na isti način...staviti tipove kose - dakle slike u kojima su istaknute glavne značajke tog tipa. (nije bitno tko je na slici)



P.S. Mislim gdje bi došli kada bi gledali drugačije...danas frizeri i frizerska pomagala čuda rade.
Kein problem.



Potpuno drukačija i struktura kose i ne bi rekla raskošna.
Razlog?
http://www.kozmikhoroscopes.com/madonna1.gif

Imamo veneru u lavu afliciranu jupiterom i neptunom. Zbog jupitera bi rekla da ima prirodnu tendenciju valovitoj(ne kovrčavoj) kosi,ali i stalnim promjenama frizure. Aflikacija sa strane neptuna i je ta koja odaje romatičarski dojam,ali čestu primjenu inspiracije(neptun) na kosu-frizuru. Ako uzmemo u obzir da joj je ta ista venera pozicionirana u 11.k imamo zapravo osobu koja za svoju estetiku,ljepotu,uljepšavanje pa tako i kosu često poseže za suvremenim pomagalima,elektroničnim(fen).
Nadalje,vladar 4.k-jupiter i je onaj koji joj aflicira veneru,a u samoj 4.k imamo saturn,što nam stvara prirodnu predispoziciju(po nasljednoj osnovi) koja determinira njezinu strukturu kose---valovita,suha,podosta rijetka(za jednu lavicu).

Nadalje,imamo mjesec u 1.k u djevici koji producira tendenciju perfekcionalizma u nastupu koji mi u javnosti vidimo kroz njezinu 7.k u ribama---dakle neptun koji je opet jedan od onih fakotra koji aflicira veneru. I stoga dobivamo kao sumu sumarum situaciju da osoba detaljno do zadnje vlasi na glavi inzistira na joj kosa bude savršena u skladu s dojmom koji ona u datom trenutku želi ostaviti(neptun-7.) na javnost kao i povremeno izraženu ženstvenu (mjesec) i romatičarsku (neptun) sliku koju producira(slika koju si ti Fiš stavila bi po meni spadalu u ovaj dio opisa). I ako uzmemo u obzir da se radi o neptunu kao vladaru 7.k,a da joj je 7.k prazna,možemo pretpostaviti da dojam koji ona ostavlja je varljiv,ali i promjenjiv.

I kad sve zbrojimo natalno gledajući,kao prirodnu strukturu i kvalitetu kose dobijemo:



Eto,toliko na brzaka.

Zadnje uređivanje vixen27 : 12.05.2010. at 19:26.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:56   #33
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Kein problem.

Potpuno drukačija i struktura kose i ne bi rekla raskošna.
Razlog?
http://www.kozmikhoroscopes.com/madonna1.gif
Dakle koliko sam skužila ti si mislila da ljudi ostavljaju natalne karte a netko (?) opisuje njihovu kosu na osnovi iste.


Svaka čast ako to možeš...ja to ne mogu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 19:07   #34
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Napisah gore...danas frizeri čuda rade...mislim da Madona više ni sama ne zna kakva joj je kosa.

A vidiš ja mislim obrnuto.

Tj. mišljah najprije staviti slike glavnih tipova kose jer ljudi tako lakše dobiju dojam kroz sliku uz riječi (mogu na neki način i usporediti s svojim tipom). A forumaši koji žele mogu staviti svoju natalnu kartu čak i uz sliku kose ako takvih ima (to bi bilo genijalno).

A tema mi je osobno zanimljiva jer niti sam vidjela da je negdje razrađena" niti sam sama otkrila "kod" niti išta slično po kojem bi se moglo odrediti ili "vidjeti" odakle kome kakva kosa. Za sada najviše primjera vidjeh u vezi s Suncem i vladarem sunčana znaka u odnosu na ASC.
Potpisujem. Apsolutno je zanimljiva i izazov jer nije do sada razrađena.

Samo sam dala svoje mišljenje koje ne negira ništa od ovoga što si napisala,već to sve stavlja u drugačiji kontekst...drugačije sagledava što ne povlači negativnu konotaciju na ideju.

Svoju sliku inače ne bum stavila,al ako treba kao obol ovom topicu kroz osobni primjer(natal) prikazati astrološki kosu,nema problema.
Mogu se eventualno naći slike koje najbliže odgovaraju kosi pojedinca.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 19:13   #35
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dakle koliko sam skužila ti si mislila da ljudi ostavljaju natalne karte a netko (?) opisuje njihovu kosu na osnovi iste.


Svaka čast ako to možeš...ja to ne mogu.
Pogrešno si skužila.

Govorila sam o konkretnom natalu neke javne osobe kroz čiji primjer bi se moglo pokazati kako se astrološki dolazi do saznanja o kosi,kroz što bi ljudi mogli slijedeći astro način analize i sami procjeniti nešto i saznanja ili dileme napisati,a ne samo postavljati pitanja u želji za odgovorom,dakle radilo bi se o sakupljanju saznanja i to upravo o temi koja kako si sama rekla nije nigdje obrađena i koja bi na taj način postala dinamičnija.

A ujedno bi se na taj način i stalo sa generaliziranjima koja su dijelom nužna(zato sam i rekla da se slažem s tobom) ali mislim da bi bilo super da pokušamo i napraviti odmak od toga. Dakle,objedniti oboje.

Nitko nije ni govorio da ti ili netko drugi mora to 100% savršeno odraditi tim više što se radi o temi o kojoj nije ništa napisano (bar ja nisam nigdje ništa pročitala) i u kojoj bi se služili astrološkom induktivnom logikom.Tim više što se radi o temi koja obuhvaća i estetsku komonentu,i nasljeđe,i zdravlje itd...

Zadnje uređivanje vixen27 : 12.05.2010. at 19:20.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 19:20   #36
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Pogrešno si skužila.

Govorila sam o konkretnom natalu neke javne osobe kroz čiji primjer bi se moglo pokazati kako se astrološki dolazi do saznanja o kosi,kroz što bi ljudi mogli slijedeći astro način analize i sami procjeniti nešto i saznanja ili dileme napisati,a ne samo postavljati pitanja u želji za odgovorom,dakle radilo bi se o sakupljanju saznanja i to upravo i temi koja kako si sama rekla nije nigdje obrađena i koja bi na taj način postala dinamičnija.
Najbolje bi bilo prijeći s riječi na djela. Dakle, piši, stavljaj primjere, sličke...što god hoćeš na svoj način (naravno u skladu s temom).


Jer te uopće ne kužim ni ovdje u quote-u ni u gornjem primjeru (pročitala sam cijelu tvoju "analizu Madonine kose").
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Svoju sliku inače ne bum stavila,al ako treba kao obol ovom topicu kroz osobni primjer(natal) prikazati astrološki kosu,nema problema.
Mogu se eventualno naći slike koje najbliže odgovaraju kosi pojedinca.
Napisah sliku kose ne sliku sebe. Onako kako curke na kozmetici stavljaju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 19:31   #37
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Najbolje bi bilo prijeći s riječi na djela. Dakle, piši, stavljaj primjere, sličke...što god hoćeš na svoj način (naravno u skladu s temom).


Jer te uopće ne kužim ni ovdje u quote-u ni u gornjem primjeru (pročitala sam cijelu tvoju "analizu Madonine kose").

Napisah sliku kose ne sliku sebe. Onako kako curke na kozmetici stavljaju.
Ponovit ću malo drugačije. Nemam namjeru stavljati niti jednu svoju sliku koja opisuje ijedan dio mene. Kosa tu nije izuzetak. Samo kroz neki primjer(kao što je fotka kose druge osobe,a koja primjerom odgovara onome što se opisuje) dolazi u obzir.
Barem što se mene osobno tiče.


Prešla sam s riječi na djela,i opisala primjerom na što sam mislila.



Ne kužim tvoj stav uopće. Nisam uputila kritiku,nego ideju koja očito nije dobro došla.

Zadnje uređivanje vixen27 : 12.05.2010. at 19:40.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 20:57   #38
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
rekla si da ti je ispadala kosa...pa da li si imala kakav aspekt na mars,jer sam mars(androgeni) i dovode do ispadanja kose,a ako u potpunosti osoba ostane bez ijedne dlake na tijelu(alopecia) dakle i bez trepavica i bez obrva svakako treba gledati mars.

Tebi je samo kosa malo ispadala,ne trebaš gledati samo saturn nego i tadašnje aspekte na mars i pluton obavezno. Oni su i prvenstveno i zaduženi za ispadanje kose,a ne saturn. On ti je mogao samo dodati extra otežavajuću okolnost kako po pitanju kose,tako i po pitanju cijelog organizma.
Dakle,trebala bi pogledati tranzte marsa i plutona u toj godini kao i aspekte na marsa i plutona u natalu.

I ovo što si opisala za kosu je skoro pa tipična plutonovska kosa,duga tamna ravna ---imam vrlo sličnu tebi.
Nisam gledala u kartu za taj period,al vjerovatno da je bilo nekih aspekata na Mars,jer on dijeluje agresivno na kosu takoreći.Ja tad nisam ni znala ništa o astrologiji,znači u tom periodu,nego sam slučajno čula preko radijske emisije astrologa Damira Jovetića,kako govori o tom tranzitu Saturna i kako je to težak period za svakog(misleći na Lavove tad).Tako da sam ja jednog dana odlučila preko mail-a pitati ga u vezi tog Saturna kod mene,naravno nije bilo riječ o kosi...ali sve što je spominjao bilo je baš onako i kod mene,znači neko depresivno stanje,Saturn uticao je na raspoloženje(Venera),na ambicije,želje,volju(Sunce) i mislim da je imao i na Mjesec neke aspekte.Tako da ja to tad nisam ni gledala,niti sam znala išta,pa mi eto sinoć palo na pamet da mi je u tom periodu i kosa opadala i zato sam pitala na koji je način taj tranzit i na kosu mogao djelovati.Tako da ću to malo i bolje kod sebe pogledati u karti te tranzite za te godine.
A to što veliš da mi je Plutonovski tip kose,možda i jeste,a možda je i Mjesečev.Uglavnom,trebala bi da vidim kakvih još opisa će biti,pa se i bolje onda uvjerim.
Hvala i tebi
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 21:24   #39
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
Vidiš zanimljivo, ovo sve vrijedi za mene osim ovih kovrča
Baš me je zaintrigirala ova tema (mislim da imam neku fiksaciju na kosu ), bi li mogla iz jednog pogleda na natalnu reći koji sam tip?
http://img109.imageshack.us/img109/4489/natalna.png
Ispravi me ako negdje pogriješim.

Tebi je dominatna karakteristika jarca, Venera u jarcu bi ti rezultirala reduciranom kosom(al ne ćelavosti niti ne daj Bože alopeciom),dakle zapravo malo rjeđom kosom. Struktura kose gledana samo po jarcu bi ti trebala suhonjava,čvrsta,ali ne pretjerano lomljiva,iako može biti oštećena(npr. ispucani vrhovi). Međutim,tvoja venera ima puno aspekata. Konjukcija sa mjesecom u jarcu ti umanjuje važnost inicijative na ženstveno formiranoj kosi,a prednost stavlja na praktičnost(npr. kosa svezana u rep,punđu i sl.),kao što stavlja naglasak i tradicionalost u pitanju frizure. Tu tradiocionalnost remeti konjukcija urana na veneru,ali samo dijelom. Naime,to bi produciralo recimo sklonost modernijem tipu frizura ali ne onima experimetalnog tipa(npr---nisi ošišana asimetrično)---da navedem bukvalni primjer---to bi bila kosa (kako si sama rekla duga) relativno modernog tipa dijelom stepenasto pošišana...na taj način su zadovoljene i funkcije praktičnosti i modernizma. Nadalje,jupiter 120 venera ti producira lepršavu kosu,ali ne neukorotivu,i sklonost da često mijenjaš frizure ali bez frapantih preobrazbi (npr. jedan dan rep,drugi dan puštena kosa).

Vladar 4.k ti je mjesec koji je u konjukciji sa venerom,tako da si kosu najvjerojatnije nasljedila od majke,kao što ti je važan utjecaj/mišljenje majke na frizuru---npr--nećeš se ošišati ni obojiti kosu niti napraviti neku frizuru a da unaprijed znaš da ti se neće svidjeti mami.

Nadalje,vladar svih tih planeta u jarcu,je u vodenjaku što kod tebe stalno producira želju za experimentiranjem,ali naglasak je na želji jer dolazi do prevladavanja tvojih klasičnih vrijednosti i u skladu s tim i tek povremene i nadasve odmjerene promjene na kosi/frizuri.

2 su uvjeta koja kod tvoje frizure moraju biti zadovoljena---mora po tvojim kriterijima biti lijepa i s te strane mi mogla i ulagati u kosu u smislu dodatnih preparata da bude što ljepša,ali mora zadovoljiti i drugi uvjet---ostaviti dojam,ali pod bilo koju cijenu,nego mora reflektirati tebe(a ne frizera recimo). Kod tebe zapravo postoji situacija "estetika koja ima svrhu". Obzirom na tvoju 7.k rekla bi dojam kojem težiš je provjeren,teško promjenjv ili vrlo malo promjenjiv i to nakon dužeg razmišljanja,i tada može biti i radikalan,pa je moguće da si imala situacije da recimo skroz dugu kosu naglo jako skratiš.

A sama struktura kose ti je zadovoljavajuća iako ne ni pretjerano bujna ni valovita/kovrčava. Sam saturn kod tebe reducira dinamiku u kosi,kojoj jedino malo lepršavosti dodaje jupiter.

Tebi je sama venera vladar 1. i 6.k. To je situacija kad ti je estetika bitna kao što sam već napisala,ali osim estetike mora biti zadovoljen uvjet i da ti kosa izgleda zdravo ali i uredno(dakle,definitivno kosa koja nije masna),i tu pribjegavaš klasičnim tehnikama---npr. provjereni šamponi,eventualno pakunzi za kosu itd. Može se reći da je kod tebe po pitanju kose estetika refleksija zdravlja kose i da ti je to nešto što ti je prenjeto navikom kroz majku i higijenu kou si naučila stekla kroz nju.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 21:32   #40
Quote:
adiam kaže: Pogledaj post
Nisam gledala u kartu za taj period,al vjerovatno da je bilo nekih aspekata na Mars,jer on dijeluje agresivno na kosu takoreći.Ja tad nisam ni znala ništa o astrologiji,znači u tom periodu,nego sam slučajno čula preko radijske emisije astrologa Damira Jovetića,kako govori o tom tranzitu Saturna i kako je to težak period za svakog(misleći na Lavove tad).Tako da sam ja jednog dana odlučila preko mail-a pitati ga u vezi tog Saturna kod mene,naravno nije bilo riječ o kosi...ali sve što je spominjao bilo je baš onako i kod mene,znači neko depresivno stanje,Saturn uticao je na raspoloženje(Venera),na ambicije,želje,volju(Sunce) i mislim da je imao i na Mjesec neke aspekte.Tako da ja to tad nisam ni gledala,niti sam znala išta,pa mi eto sinoć palo na pamet da mi je u tom periodu i kosa opadala i zato sam pitala na koji je način taj tranzit i na kosu mogao djelovati.Tako da ću to malo i bolje kod sebe pogledati u karti te tranzite za te godine.
A to što veliš da mi je Plutonovski tip kose,možda i jeste,a možda je i Mjesečev.Uglavnom,trebala bi da vidim kakvih još opisa će biti,pa se i bolje onda uvjerim.
Hvala i tebi
Jovetić ti je očito opisao sam efekt tranzitnog saturna,ali koliko znam o samom ispadanju kose,sam saturn nije dovoljan da bi ti kosa počela ispadati jer sam proces ispadanja kose je jako usko vezan sa spolnim hormonima---dakle,mars i pluton.Dakle,morala bi natalno imati satun u napetijem aspektu na veneru pa da ti tranzitni saturn okine prorjeđivanje kose,ali da imaš taj aspekt natalno onda ni ne bi imala bujnu kosu kao što si navela.

Je...plutonovski tip kose ti je duga,crna(tamna) kosa,koja može imati neki kontrastni ukras(npr. prirodno "crveni preljev").

I definitivno ti je vjerojatno da si kosu nasljedila od majke jer ti mjesec u domicilu. Kod mene je identična situacija i imam identičnu boju kose kao mama.

Nema na čemu. Samo pogledaj i javi ako stigneš. Ako buš gledala pogledaj marsa,plutona,8.k i manje 6.k.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.