Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2008., 11:53   #1
Neobične točke - nesreće na cestama

malo sam pregledala po forumu, ali nisam uspijela nać sličnu temu...ako postoji slobodno prebacite...

evo ovako...
sigurno ste primjetili da se u zadnje vrijeme često događaju prometne na onom dijelu autoceste zg- slavonija kod nove gradiške...
malo sam se raspitala i kod ljudi koji se bave tim (policija, projektanti, geodeti...) i rekli su mi da je tamo nešto čudno...oni vjeruju da su tamo jaka magnetska polja.
a ljudi kažu da je nešto neobjašnjivo tamo. oni koji su preživjeli prometne na tom dijelu imaju slične priče...svih je naime obuzela nekakva paraliza i nisu se mogli koncentrirati na vožnju...bili su kao vođeni nekom silom.
a, da ...čula sam i teoriju da su tamo vrlo jake podzemne vode koje stvaraju neko svoje " magnetsko polje ", odnosno neku silu na površini zemlje koja jednostavno vuče aute u svom smjeru, koji vodi dijagonalno preko seste...nešto kao neka sklizava staza...
ja ne znam ništa o tome, pa ako netko zna, ja bih molila da nešto napiše o tome...
neštomekopka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:37   #2
hm zanimljiva tema al pojma o tome ja bih prije reko da je njih sve umor sjeba jel tko god putuje njemacka turska najcesce njemu je to znaci vec 10 sat kako vozi.Kako je autocesta prema sl.brodu ravna mislim koma je e tu se uvijek svi precjene i zaspe za volanom ja brijem da je to to a tko ce ga znat hehe
__________________
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život
Spajza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 14:40   #3
Quote:
Spajza kaže: Pogledaj post
hm zanimljiva tema al pojma o tome ja bih prije reko da je njih sve umor sjeba jel tko god putuje njemacka turska najcesce njemu je to znaci vec 10 sat kako vozi.Kako je autocesta prema sl.brodu ravna mislim koma je e tu se uvijek svi precjene i zaspe za volanom ja brijem da je to to a tko ce ga znat hehe
ma to sam i ja pomislila, ali šta nije čudno da su sve prometne na skoro istom mijestu i otprilike iste?
neštomekopka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 15:02   #4
al ne vidim drugi uzrok gle tam na dan prođe cca 50000 automobila van sezone kad je sezona pitaj boga koliko mozda čak i preko 100000 što kamiona što automobila i sad kad uzmeš te nesrece i kad si izračunaš koliko tu u mjesec dana prođe vozila to je zanemariva brojka mislim naravno da je ljudski život neprocjenjiv al moraš računati i na to da 10% su loši ili friški vozači koji se lako precjene njih 20% su profesionalci njih 30% brijem da je pod utjecajem alkohola a ostatk je standard a na autoputu ti treba sekunda do sudara.Prije 2 dana je bilo u 24 sata samoubojice na cesti pa one snimke u suprotnom smjeru pa okretanje ,vračanje u rikverc i onda kad vidiš kak se škvadra vozi to je zanemarivo mislim još se čudim kak nema više nesreća na autocestama
__________________
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život
Spajza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 22:34   #5
navjerojatnije su uzroci umor i kamikaze na cestama, ali ima vise tih prica u svijetu o takvim cestama
 
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 21:49   #6
kakve gluposti ljudi počinju pisat jer je jedna neprežaljena slavna osoba tamo poginula... majke ti.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 01:56   #7
Quote:
neštomekopka kaže: Pogledaj post
malo sam pregledala po forumu, ali nisam uspijela nać sličnu temu...ako postoji slobodno prebacite...

evo ovako...
sigurno ste primjetili da se u zadnje vrijeme često događaju prometne na onom dijelu autoceste zg- slavonija kod nove gradiške...
malo sam se raspitala i kod ljudi koji se bave tim (policija, projektanti, geodeti...) i rekli su mi da je tamo nešto čudno...oni vjeruju da su tamo jaka magnetska polja.
a ljudi kažu da je nešto neobjašnjivo tamo. oni koji su preživjeli prometne na tom dijelu imaju slične priče...svih je naime obuzela nekakva paraliza i nisu se mogli koncentrirati na vožnju...bili su kao vođeni nekom silom.
a, da ...čula sam i teoriju da su tamo vrlo jake podzemne vode koje stvaraju neko svoje " magnetsko polje ", odnosno neku silu na površini zemlje koja jednostavno vuče aute u svom smjeru, koji vodi dijagonalno preko seste...nešto kao neka sklizava staza...
ja ne znam ništa o tome, pa ako netko zna, ja bih molila da nešto napiše o tome...

tam je toše umro...
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 03:14   #8
Quote:
neštomekopka kaže: Pogledaj post
...
a, da ...čula sam i teoriju da su tamo vrlo jake podzemne vode koje stvaraju neko svoje " magnetsko polje ", odnosno neku silu na površini zemlje koja jednostavno vuče aute u svom smjeru, koji vodi dijagonalno preko seste...nešto kao neka sklizava staza...
ja ne znam ništa o tome, pa ako netko zna, ja bih molila da nešto napiše o tome...
Zanimljivo. Prije par mjeseci sam na jednoj njemačkoj satelitskoj postaji gledao TV prilog o nerazumnom trošenju novca poreznih obaveznika jedne općine na tamo neko nadri-znanstveno istraživanje i upravo o tome je bilo riječ. Naime gradsko poglavarstvo je unajmilo jednog "rašljara" da ispita podzemno zračenje jedne lokalne prometnice gdje su se pod čudnim okolnostima često događale prometne nesreće. Ovaj je ustanovio da negativo zračenje presjeca cestu na više mjesta. Neutralizirao je, tj. preusmjerio je to zračenju uz cestu tako da je pozabijao u zemlju pokraj ceste nekakve bakrene cijevi (ili nešto slično, ne sjećam se točno) različitih veličina.
Inače, gradonačelnica tog mjesta je u svoju obranu rekla da če sve poduzeti da se smanje prometne nesreće pa tako i unajmljivanje usluga tog "rašljara". Navodno da je "rašljar" bio uspješan u neutraliziranju negativnog zračenja jer kasnije na tom dijelu prometnice više nisu zabilježene nesreće.
Zero_X is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 03:28   #9
umor, možda i loša prometnica
 
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 13:56   #10
Hmm, na autocesto ZG-VŽ, kad se ide u smjeru Varaždina odmah na ulazu u prvi tunel prije Varaždinskih toplica (prvi od dva tunela na toj cesti iz smjera ZG) imao sam par čudnih događaja. Tih zadnjih 5, 6 metara prije ulaska u tunel nekoliko puta mi je auto počeo krepavati, jednom se ugasio, jednom mi je nestalo struje u autu, jednom mi je motor počeo zujati. Sve ok, puno se vozim tom cestom, statistički je moguće, međutim slične sam priče čuo i od drugih ljudi koji se često na toj cesti, bez da sam im ja svoja iskustav prije spomenuo.

hmmm
rope is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 14:00   #11
al ne vidim drugi uzrok gle tam na dan prođe cca 50000 automobila van sezone kad je sezona pitaj boga koliko mozda čak i preko 100000 što kamiona što automobila i sad kad uzmeš te nesrece i kad si izračunaš koliko tu u mjesec dana prođe vozila to je zanemariva brojka mislim naravno da je ljudski život neprocjenjiv al moraš računati i na to da 10% su loši ili friški vozači koji se lako precjene njih 20% su profesionalci njih 30% brijem da je pod utjecajem alkohola a ostatk je standard a na autoputu ti treba sekunda do sudara.Prije 2 dana je bilo u 24 sata samoubojice na cesti pa one snimke u suprotnom smjeru pa okretanje ,vračanje u rikverc i onda kad vidiš kak se škvadra vozi to je zanemarivo mislim još se čudim kak nema više nesreća na autocestama

Sve to stoji i slažem se s tobom. Cestom Zagreb-Slavonski Brod prolazim barem tri puta godišnje i kad god pričam s nekim tko je vozio tuda, svi mi se žale da koliko god da su odmorni, ipak ih od monotonije ceste i okoliša svlada memljiv san ili odlutaju mislima i nisu koncentrirani na cestu. No, ipak ne bih odbacila niti tvrdnje da je na nekim cestama moguće nešto drugo na djelu zbog čega se sudari češće događaju ili se javljaju problemi s automobilima. Uvijek na istom dijelu? Hmmm. Ovdje kod nas ima nekoliko cesta koje su poznate kao "crne točke" i isto ih ljudi pokušavaju svakako objasniti, ali jednu jednostavno ne možeš svesti u okvire nikakve znanosti. E tu i najtvrdokorniji pesimisti i realisti zapnu na "ne znam". Naime, cesta ima tri trake, dvije u jednom smjeru koji završava blagom ali dugom uzbrdicom koja, htio ne htio, uspori auto pri ne znam kojoj brzini. Na nekoliko kilometara te ceste, od jednog T raskršća do vrha te uzbrdice imamo svake godine više mrtvih nego igdje drugdje u gradu. Dovoljno da krene urbana legenda...
Pegasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 15:31   #12
Ako ti je auto stariji češće ćeš imati probleme na vrhu brda nego u podnožju. Naročito ako ga tjeraš uzbrdo ko vrag griješnu dušu. Pravi pristup ovom problemu bi bio
1. popisati sve nesreće na potezu Zg Sl Brod.
2. Ucrtat ih na kartu i vidjeti ako se gomilaju gdje se gomilaju.
3. Ako se gomilaju pogledat vremensku razdiobu (u koliko sati i kojeg datuma) i stanje ceste (suho, kiša, snijeg, magla...)
4. Pod 3. upisati i stanje vozača: neiskusan, iskusan, svjež, umoran, pospan, raspižđen, pijan, napušen itd.

Vozio sam tom cesto često i mogu reći da je baš kod Gradiške neugodno voziti ljeti u sumrak (od Broda za Zg.) jer cesta skreće iz smjera I-Z prema sjeverozapadu pa nisko sunce jako zasljepljuje.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 15:33   #13
Mnogo sam puta vozila tom cestom i jedini razlog zbog kojeg sam bila umorna je taj jer sam isla na neke duge relacije.Nema tu nista misteriozno,cesta je ravna i monotona zato se ljudima prispava.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 16:06   #14
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ako ti je auto stariji češće ćeš imati probleme na vrhu brda nego u podnožju. Naročito ako ga tjeraš uzbrdo ko vrag griješnu dušu. Pravi pristup ovom problemu bi bio
1. popisati sve nesreće na potezu Zg Sl Brod.
2. Ucrtat ih na kartu i vidjeti ako se gomilaju gdje se gomilaju.
3. Ako se gomilaju pogledat vremensku razdiobu (u koliko sati i kojeg datuma) i stanje ceste (suho, kiša, snijeg, magla...)
4. Pod 3. upisati i stanje vozača: neiskusan, iskusan, svjež, umoran, pospan, raspižđen, pijan, napušen itd.
Pa evo, baš to, ako ko ima veze u MUP-u neka dobije informacije pa neka se dalje istražuje, ovo je samo nagađanje po meni. Ali šta je je, postoje razni faktori iz okoline koji utječu na stanje psihe čovjeka, znam po sebi.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 18:41   #15
Ljudi uvek traže izgovore za njihove pogreške, pa makar to bile podzemne vode pod avtocestom. Realnost je ovaka, za svaku prometno nesreču kriv je čovek i nitko drugi, pa makar to bio i mehanik, koji nije dobro popravil avto ali ipak i on je čovek. Možda su ljudi napravili grešku, kad su gradili na tom odseku avtoceste tako, da više klizi ali opet je greško napravil čovek i nitko drugi!!!
Tay is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 22:34   #16
Quote:
neštomekopka kaže: Pogledaj post
a, da ...čula sam i teoriju da su tamo vrlo jake podzemne vode koje stvaraju neko svoje " magnetsko polje ", odnosno neku silu na površini zemlje koja jednostavno vuče aute u svom smjeru,
To što neka voda teče ispod zemlje ne može stvorit nikakvo magnetsko polje, a pogotovo ne takvo da pomiče aute.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:30   #17
zanimljivo, ova tema me podsjetila na priču koju sam nedavno čuo od dvojice mojih frendova. Naime oni su se prije 5-6 ili 7 godina vozili tim autoputom iz smjera istoka prema Zg i kod Slavonskog Broda (ne znam sa koje strane) im se dogodilo nešto što ni dan danas navodno ne mogu objasniti. Na ravnom dijelu ceste gdje nema ni kuća u blizini, ni drveta, ničega, uz cestu je stajala nekakva spodoba u crnom , vozili su standardno oko 130 kmh i nitko u tom trenutku nije obraćao pažnju na nju. Kako su se približili ta spodoba je odjednom kročila na cestu, napravili su nagli manevar autom jedva je izbjegli i zavrtjeli se na cesti. Stali su malo dalje u šoku i vratili se nazad na to mjesto. Nije bilo ničega. Kažu da je ta spodoba bila neka baba, stravično hladnog lica , vidjeli su je iz bliza kad su je izbjegli. Nevjerovatno je kako dvoje ozbiljnih , odraslih poslovnih ljudi pričaju s toliko straha o tom događaju. Nisu skloni zbijanju šala, a i ovo im je jedini takav događaj u životu.
longjohnsilver is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:42   #18
Quote:
longjohnsilver kaže: Pogledaj post
zanimljivo, ova tema me podsjetila na priču koju sam nedavno čuo od dvojice mojih frendova. Naime oni su se prije 5-6 ili 7 godina vozili tim autoputom iz smjera istoka prema Zg i kod Slavonskog Broda (ne znam sa koje strane) im se dogodilo nešto što ni dan danas navodno ne mogu objasniti. Na ravnom dijelu ceste gdje nema ni kuća u blizini, ni drveta, ničega, uz cestu je stajala nekakva spodoba u crnom , vozili su standardno oko 130 kmh i nitko u tom trenutku nije obraćao pažnju na nju. Kako su se približili ta spodoba je odjednom kročila na cestu, napravili su nagli manevar autom jedva je izbjegli i zavrtjeli se na cesti. Stali su malo dalje u šoku i vratili se nazad na to mjesto. Nije bilo ničega. Kažu da je ta spodoba bila neka baba, stravično hladnog lica , vidjeli su je iz bliza kad su je izbjegli. Nevjerovatno je kako dvoje ozbiljnih , odraslih poslovnih ljudi pričaju s toliko straha o tom događaju. Nisu skloni zbijanju šala, a i ovo im je jedini takav događaj u životu.
Vutra radi cuda
__________________
Ko nema u glavi ima u nogama
wanakamun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 08:34   #19
Quote:
wanakamun kaže: Pogledaj post
Vutra radi cuda


sad za ozbac... prolazio sam iz smjera osjeka prema zgu pocetkom ove godine tom autocestom... i nekih 5km prije benzinske nova gradiska na toj autocesti mi je pozlilo.. onak, pocelo mi se vrtit, al jebeno vrtit.. ne konzumiram nikakve droge nit ista takvog... stao sam u zaustavnoj traci, jednostavno sam morao stat... ugasio sam radio jer me uzasno iritirao... kad me malo pustilo odvezao sam se do te benziske da malo odahnem... za par minuta bilo sve ok...

inace nisam neki hipohondar ili ista takvog, svakodnevno vozim, takav mi je posao, prelazim brdo kilometara i u tom trenutku nit sam bio umoran nit nista... jedino sto sam primjetio da od negdje 165og do 175og km te autoceste uglavnom svi voze max 100km/h... kasnije sam negdje procitao da je na tom potezu neka ili neke magnetne ploce, stogod one radile...

l8r
yebiwetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 04:03   #20
Quote:
longjohnsilver kaže: Pogledaj post
zanimljivo, ova tema me podsjetila na priču koju sam nedavno čuo od dvojice mojih frendova. Naime oni su se prije 5-6 ili 7 godina vozili tim autoputom iz smjera istoka prema Zg i kod Slavonskog Broda (ne znam sa koje strane) im se dogodilo nešto što ni dan danas navodno ne mogu objasniti. Na ravnom dijelu ceste gdje nema ni kuća u blizini, ni drveta, ničega, uz cestu je stajala nekakva spodoba u crnom , vozili su standardno oko 130 kmh i nitko u tom trenutku nije obraćao pažnju na nju. Kako su se približili ta spodoba je odjednom kročila na cestu, napravili su nagli manevar autom jedva je izbjegli i zavrtjeli se na cesti. Stali su malo dalje u šoku i vratili se nazad na to mjesto. Nije bilo ničega. Kažu da je ta spodoba bila neka baba, stravično hladnog lica , vidjeli su je iz bliza kad su je izbjegli. Nevjerovatno je kako dvoje ozbiljnih , odraslih poslovnih ljudi pričaju s toliko straha o tom događaju. Nisu skloni zbijanju šala, a i ovo im je jedini takav događaj u životu.
SAD si i mene podsjetio na nesto slicno..isto tako smo ali na relaciji Nustar-Vinkovci na dijelu ceste gdje nema ni kuca,samo sume naisli na neku babu blijedog lica..jbga priznajem bili smo i pijani i napuseniali svih petero smo je vidjeli..kad smo stali da provjerimo da li stvarno nekoga ima..nije bilo nikoga..zasrali smo se zivi i brzo usli u auto i pobjegli sto nas beze gas nosio
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.