Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 19.04.2013., 09:44   #1
Inspekcija rada

Jedna firma mi nudi besplatno koristenje njihovih resursa, i njihovo znanje, recimo, neko mentorstvo.

No, ne placaju me.

Od poznanice sam cula da je covjeku inspekcija dosla i zatvorila ga na neko vrijeme, zbog 'boravka nezaposlene osobe' ili tako nesto.

Zenska je bila na razgovoru za posao, primljena, al nije potpisala ugovor jer je sef morao hitno otici i ostavio ju je u firmi da ga priceka sat-dva da sve do kraja dogovore. Dosla inspekcija, ona nema sto raditi tu, i eto belaja. Trebalo je covjeku jedno 2 tjedna da sredi papire i otvori sve opet, do tad je na vratima bila traka i sluzbeno zapecaceno...

U pricu ne sumnjam, no, kako ne bi htjela da nagrabusi ekipa koja mi zeli pomoci, zanima me da li netko zna sto bi se mogli napraviti, a bez da oni imaju troskove, hrpu posla za obaviti, trazenje dozvola itd?

Ne znam jel postoji npr ugovor o mentoriranju, za kojeg nije potrebno dobiti dozvole od tko zna koga (i cekati tko zna koliko)
Ili ugovor o radu bez zasnivanja radnog odnosa, gdje se ne trazi nista od drzave, a ni ne placaju naknade...
Ili volontiranje, ako ima bez placanja naknada...
Ili nesto honirarno, s iznosom 0 kn, jer, doprinosi se obracunavaju kao postotak, ne?

Ako ima netko ideju, slusam
Ako ima prikladniji podforum, slobodno premjestite, tnx

Moj status je nezaposlena, i nisam prijavljena na burzi, niti imam namjeru prijavljivati se, do daljnjega..

-- phone --
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.