Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2015., 09:45   #1
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst (2015-2024)

http://www.imdb.com/title/tt4299972/

Dokumentarna mini serija od 6 epizoda o Robertu Durstu, prvoosumnjičeniku u tri slučaja ubojstva, koji je nekim čudom do nedavno bio na slobodi.
Kakva priča, kakav dokumentarac
Meni je ovo bilo fenomenalno, prikovalo me za fotelju. Tak da pripremite si 6 sati jer ovo se gleda u jednom dahu. Je bo te
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 13:07   #2
Khm [disonantni tonovi]

Totalno sam u zadnje vrijeme sluđena raznim oblicima true crime pojavnosti u američkim medijima, od Seriala naovamo (jesi poslušao Serial, btw?), uključujući i Criminal, čitanje prvog pravog true crime romana "In Cold Blood" i tako to.

Od ovoga sam puno, puno očekivala.

Nisam baš dobila toliko koliko sam očekivala

Ne znam što mi je točno falilo, pravo da ti kažem. Ali, ne, nisam pogledala u komadu, tijekom jedne epizode (mislim da je bila 3., ali nisam sto posto sigurna) sam zadrijemala, a tijekom većine epizoda sam tražila još nešto drugo za raditi uz gledanje ovoga (da, imam malo ADD, jebiga ).

Da, priča je odlična. Da, lik je luđak. Da, puno-previše toga su izostavili. Ne, ne sviđa mi se skrivanje ključnih informacija od istražitelja da bi serija bila zanimljivija.



Voljela bih da mi se ovo više svidjelo nego što jest
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 13:38   #3
Ne znam, meni je ovo uz The Staircase daleko nabolje od tog true crime žanra. Ovaj Durst je baš sociopat žešći. A ni sam nisam siguran jel ono kriminalni mastermind ili samo srećković
Inače, čitam da je uhićen prije dva tjedna za ubojstvo Bermanice, a i da je moguće odgovoran za još najmanje tri ubojstva koje se ne spominju u filmu.
Nisam slušao Serial, vidio sam al nekak kad je za slušanje me nije privuklo. Isplati se?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 14:33   #4
Viš', recimo, The Staircase nisam ni uspjela pogledati do kraja A baš volim taj žanr, ali to mi nikako, nikako nije sjelo

Serial je meni sjajan, sjajan. Stvarno preporučam svim da to poslušaju, ono, ide lijepo vrijeme, slušalice u uši, sjest na biciklo i uživati
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 08:05   #5
Poslušao sam jučer tri epizode Seriala. Odlično je! Hvala na preporuci
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 22:39   #6
sinoc pogledao...koji mindfuck
PonosRetajevih is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 20:20   #7
Jebiga, opsjednuta sam Shoot me, bilo bi prikladno

Netflix nastavlja po true crime žanru, nova manifestacija zove se Making a Murderer.

Na Youtubeu može se pogledati prva epizoda, nisam još krenula ali neki review koji sam pročitala kaže da je najveća kvaliteta ove serije dokumentaraca bingeability (ajd to prevedi na hrvatski ako si frajer ), pa čekam pravu prigodu. Hoće još netko gledat sa mnom?

i inače se osjećam malo "out of place", jer pratim i repove prve sezone Seriala, i sad novu sezonu Seriala, i zapravo tražim srodne duše koje zanimaju takve stvari, a i nema ih baš
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 19:57   #8
eto, upravo zavrsio s gledanjem making a murderer.

fascinantno.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 12:07   #9
Jest, odlično. Natjera te da navijaš za lika, a zapravo mislim da jest kriv
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 14:52   #10
Pa da, i ja mislim da ju je on ubio, al da njegov nećak nema ništa s tim.

Ali istraga, dokazi, suđenje, majkomila, strašno
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 20:00   #11
zasto mislite da ju je on ubio? ja mislim da nije.

svi dokazi koje drzava ima su podmetnuti. krv u autu i kljuc od toyote.

steta sto nemamo pojma u kakvom je odnosu bila s cimerom. to se samo spomenulo, ali nije se islo dalje s time.

EDIT:
http://news.yahoo.com/making-murdere...161831599.html
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 09:36   #12
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
zasto mislite da ju je on ubio? ja mislim da nije.

svi dokazi koje drzava ima su podmetnuti. krv u autu i kljuc od toyote.

steta sto nemamo pojma u kakvom je odnosu bila s cimerom. to se samo spomenulo, ali nije se islo dalje s time.

EDIT:
http://news.yahoo.com/making-murdere...161831599.html
Postoje dokazi koji su bili na suđenju ali nisu u filmu.
Ja sam 90% siguran da je kriv.
Da se razumijemo, ključ i krv u autu svakako jesu podmetnuti i cijeli proces je potpuno ofrlje odrađen ali ostaju nam i ove činjenice koje nisu prikazane iako opet teško i na temelju njih možeš odbacit reasonable doubt. Još je na zgarištu nađen i njezin palm pilot i fotić.
Meni je malo far fetched da bi ju murja ubila i sve to posložila..mislim onak. Puno veća vjerojatnost je da je kriv.
Quote:
— In the months leading up to Halbach’s disappearance, Avery had called Auto Trader several times and always specifically requested Halbach to come out and take the photos.

— Halbach had complained to her boss that she didn’t want to go out to Avery’s trailer anymore, because once when she came out, Avery was waiting for her wearing only a towel (this was excluded for being too inflammatory). Avery clearly had an obsession with Halbach.

— On the day that Halbach went missing, Avery had called her three times, twice from a *67 number to hide his identity.

— The bullet with Halbach’s DNA on it came from Avery’s gun, which always hung above his bed.

— Avery had purchased handcuffs and leg irons like the ones Dassey described holding Halbach only three weeks before (Avery said he’s purchased them for use with his girlfriend, Jodi, with whom he’d had a tumultuous relationship — at one point, he was ordered by police to stay away from her for three days).

— Here’s the piece of evidence that was presented at trial but not in the series that I find most convincing: In Dassey’s illegally obtained statement, Dassey stated that he helped Avery moved the RAV4 into the junkyard and that Avery had lifted the hood and removed the battery cable. Even if you believe that the blood in Halbach’s car was planted by the cops (as I do), there was also non-blood DNA evidence on the hood latch. I don’t believe the police would plant — or know to plant — that evidence.
A za nećaka ne znam. Vjerojatno nije ali vjerujem da je znao ili vidio što se desilo. Međutim ona njegova verzija je sigurno laž.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 10:46   #13
Pa sam je nakon snimanja zadnjeg intervjua priznao.
Otišao je u wc s mikrofonom i tamo sam vodio monolog u luđačkom bunilu.
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 15:14   #14
Napisat ću ovdje jer nema zasebnog topica za MaM..
Čudno da nema topica za mam, jer priča je aktualna, u cijelom svijetu..
Svugdje se raspravlja o slučaju, i to upravo sada..I kako više ljudi pogleda serijal, tako se i više piše..
A priča je nevjerojatna..
Jinx nije ni blizu dobar kao Making a Murderer..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 16:27   #15
Zakaj ti je to čudno? Ukupno tema ima 10-ak postova, zamisli da se još razdvodni...

Jedino bi nam moderator mogao dati malo prikladniji naslov, nešto poput neo-true-crime žanra ili tako nekako...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 22:01   #16
Quote:
Marl kaže: Pogledaj post
Pa sam je nakon snimanja zadnjeg intervjua priznao.
Otišao je u wc s mikrofonom i tamo sam vodio monolog u luđačkom bunilu.
Taj monolog na kraju me scared shitless, podsjetio me na Golluma

Poslano sa mog HTC One M8s koristeći Tapatalk
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 09:32   #17
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Zakaj ti je to čudno? Ukupno tema ima 10-ak postova, zamisli da se još razdvodni...

Jedino bi nam moderator mogao dati malo prikladniji naslov, nešto poput neo-true-crime žanra ili tako nekako...
Valja li nova sezona Seriala?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 10:21   #18
Meni, iskreno, ne.
A koliko čitam po netu, ni drugima baš ne najbolji savjet koji ti mogu dati: pričekaj da završi, pa da se vidi kamo "ide", ima li Sarah neki endgame koji ja (i ostali) naprosto ne vidimo. Možda ima, možda sva ta dosada ima neku svrhu, ne znam.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose

Zadnje uređivanje kemik : 11.01.2016. at 10:40.
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 21:52   #19
Pa nema topica na forumu o mam, gdje bi se moglo raspraviti o sadržaju dokumentarca..
Jer srž priče je slika društva i pravosudnog sistema amerike..
Svašta se može iščitati..

Naše društvo nije daleko, samo još nismo stigli do točke na kojoj je američko..
Treba pričekat još neko vrijeme dok se razlike (klasne), još malo ne povećaju..
Inače idemo prema americi, i to punim stopama..U puno toga..
Recimo, naš državni odvjetnik, prije nego da godišnji izvještaj saboru, ode u američku ambasadu..(ovo nije izmišljotina)
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 06:49   #20
Dođem na The Jinx topik i onda mi spoilate Making a Murderer kojeg još nisam pogledala. Bravo moderatori.

Inače je odličan Jinx.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.