Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2003., 20:47   #41
Exclamation

Quote:
Belinski kaže:

ALi da Kuran nije bozija knijga vidi se iz njenih plodova, a i zivota njegovod osnivaca. A postoji puno putokaza u Kuranu da ona nije Bozija knjiga.


Ne, ja se ne bi složio sa ovim quote
jer sam pročitao Kuran...

Možda se Muhamed
čudno ponašao zbog ratovanja,
ali možda je to i opravdano...
npr.
baš kao i Ameri koji uvode mir preventivnim ratovima..
(ili bar vjeruju da to rade)

moje je mišljenje da je Kuran korisna knjiga,,,
pročitao sam je na engleskom prije par godina
i da ima ponegdje korisnih i zanimljivih stvari u njoj..
makar je kao i Biblija malo dosadna..

našao sam i ovaj quote u njoj:


God is liberal
SURA II
THE COW


Volio bi da taj quote koji popisuje Boga
kao liberalni entitet postoji i u Bibliji.

I ovaj, koji i dokazuje God-like kvalitetu Kurana,
koji i demantira extremne muslimane
koji se pozivaju na Kuran kako bi opravdali ratove i terorizam:

Cause not disorders in the earth" they say, "Nay, rather do we set them right."
(...)
A kind speech and forgiveness is better than alms followed by injury.
SURA II

THE COW
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:17   #42
Islam je lažna religija, a muhamed lažni prorok

Uglavnom izdvojio sam ovaj manji dio koji mi se cini zanimljiv... I ostatak texta je zanimljiv isto dolje je link... Kaj mislite o ovome???


"ALAH JE PAGANSKA BOGINJA MESECA

Alah je staro pagansko ima za boginju Meseca iz preislamskog perioda, davno pre nastanka hrišćanstva.

Tako je odavno bila obožavana boginja Sibila, odnosno Majka Priroda koja se kod raznih naroda pojavljuje pod imenima: Kibel, Kubel,Sibeb, Kibeb, Kupaba, Gubaba i Kupapa. Kult ženske plodnosti bio je negovan širom sveta, pa su tako nastale i boginje ljubavi i razvrata: Alah, Sirs, Venera, Artemis, Afrodita, Meduza itd. Vavilonska boginja Mesca nazvana je Sin ili Ištar. U Egiptu je njeno ime bilo Isis, a kod Arapa - ALAH.

Sibila je kao Dijana kod ranih hrišćana smatrana "crnom devicom".

Sibilin hram je otkriven u Pergamosu, u Maloj Aziji, gde je obožavana sa Crnim kamenom. U Otkrivenju poglavlje 3., stih 13, Isus govori o Pergamosu i kaže da je Satanovo sedište tamo."


http://www.ivonazivkovic.net/Islam%20Prvi%20deo.htm
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:22   #43
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Uglavnom izdvojio sam ovaj manji dio koji mi se cini zanimljiv... I ostatak texta je zanimljiv isto dolje je link... Kaj mislite o ovome???


"ALAH JE PAGANSKA BOGINJA MESECA

Alah je staro pagansko ima za boginju Meseca iz preislamskog perioda, davno pre nastanka hrišćanstva.

Tako je odavno bila obožavana boginja Sibila, odnosno Majka Priroda koja se kod raznih naroda pojavljuje pod imenima: Kibel, Kubel,Sibeb, Kibeb, Kupaba, Gubaba i Kupapa. Kult ženske plodnosti bio je negovan širom sveta, pa su tako nastale i boginje ljubavi i razvrata: Alah, Sirs, Venera, Artemis, Afrodita, Meduza itd. Vavilonska boginja Mesca nazvana je Sin ili Ištar. U Egiptu je njeno ime bilo Isis, a kod Arapa - ALAH.

Sibila je kao Dijana kod ranih hrišćana smatrana "crnom devicom".

Sibilin hram je otkriven u Pergamosu, u Maloj Aziji, gde je obožavana sa Crnim kamenom. U Otkrivenju poglavlje 3., stih 13, Isus govori o Pergamosu i kaže da je Satanovo sedište tamo."


http://www.ivonazivkovic.net/Islam%20Prvi%20deo.htm


Isti Bog ti je Jahve i Alah.
Onda su oboje negativci.



Otvori msn,pa možemo dijalog.
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:00   #44
Quote:
D.Š kaže: Pogledaj post
Isti Bog ti je Jahve i Alah.
Onda su oboje negativci.



Otvori msn,pa možemo dijalog.
E u to bas i nisam siguran.... No i da je tako... Postoji jedna da tako to kazem "teorija" da je Jahve u Bibliji lazni Bog... da to nije Bog o kojem je Isus govorio...

Kad je rekao židovima da se oni ne klanjaju njegovom Ocu i da ne poznaju njegovog Oca... da je onda mislio na to da je jahve lazni Bog... zato kaj su židovi poznavali dobro jahvu... tj. njegove zakone... pa kad je Isus rekao da oni ne poznaju njegovog Oca neki kazu da nije mislio na jahvu da je njegov Otac... hm... Ja jos uvijek ne znam niti sam kaj bi mislio otome...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:02   #45
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
E u to bas i nisam siguran.... No i da je tako... Postoji jedna da tako to kazem "teorija" da je Jahve u Bibliji lazni Bog... da to nije Bog o kojem je Isus govorio...

Kad je rekao židovima da se oni ne klanjaju njegovom Ocu i da ne poznaju njegovog Oca... da je onda mislio na to da je jahve lazni Bog... zato kaj su židovi poznavali dobro jahvu... tj. njegove zakone... pa kad je Isus rekao da oni ne poznaju njegovog Oca neki kazu da nije mislio na jahvu da je njegov Otac... hm... Ja jos uvijek ne znam niti sam kaj bi mislio otome...
Zašto onda Alah negativac?
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:10   #46
Quote:
D.Š kaže: Pogledaj post
Zašto onda Alah negativac?
Nisam rekao da je negativac..... Nego da je izmisljen... da ne postoji niti kao Bog niti kao nekakvo duhovno bice... Dok za jahvu nisam bas siguran da je izmisljen...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:18   #47
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da je negativac..... Nego da je izmisljen... da ne postoji niti kao Bog niti kao nekakvo duhovno bice... Dok za jahvu nisam bas siguran da je izmisljen...
Ima u Bilbliji kada Abraham dobija dijete Ismaela od sluškinje Agare i od žene
Sare Izaka.
Od njih dvojice Jahve je rekao da će napraviti dva velika naroda (Ismael)(Arapski ili Islamski) od Izaka(Izraelski narod).

Tako je i bilo.

Iz toga se vidi da jedan BOG ALAH i JAHVE.
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:21   #48
mislim da vi svi zajedno imate krivu spoznaju o prirodi

nije stvar boga i religije... svaka religija, vjerovanje tvrdi drugacije... a s tim i boga predstavlja drugacije... ali u okviru slicnog

poanta je ta... da mudraci okrecu svijet, a ovce ga konzumiraju

a prvi mudrac je sigurno dosao na spoznaju, koju je i prenio poslje: zlo ce ti se osvetit..pohlepa ce ti se osvetit, itd... budi podanik i sluzi dobrom..u ovisnosti jel bio mudrka vođa ili samo pripovjedac svog stava

pa eto vuk pojede domacu zivotinju, covjek sutra ubije vuka? a i sam taj je vidio da vuk pojede srnu... pa nikom nista?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:49   #49
Da su muslimanski i kršćanski bog isti ne bi kroz sve ove godine bilo ratova između te dvije vjere.
To se danas tako govori kako bi se živjelo u toleranciji, al' praksa je drukčija. Kada sam išao na vjeronauk za krizmu (mir u kući je razlog) svećenik je bez imalo srama rekao da je Muhamed samo uzeo Bibliju, prepisao ju i promijenio imena. Zakon! Nobie, šanse da tvoj bog, kao svi ostali bog/ovi su jednake. Nema ti smisla ići govoriti da tvoj bog postoji, a njihov ne, jer dokaži mi svoje tvrdnje, pa onda aj' napadati muslimani. A, ova tema o Alahu i mjesecu je toliko puta raspravljanja, da mi se plače.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"

Zadnje uređivanje Ja,Lucifer : 16.02.2009. at 22:04.
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:51   #50
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
prije nego nastaviš pokazivati koliko ne znaš samo jedna mala crtica za tebe, da malo promisliš o tome što forwarduješ

eh ovako lipi moj:

AKo ikad budeš imao priliku da se sretneš sa kršćanima koji dolaze sa arapskog govornog područja, možda će te iznenaditi ako se neki od njih bude upravo zvao ABDULLAH

to ime sastoji se od riječi abd koje znači sluga, rob i Allah koja u arapskom govornom jeziku označava lično ime za Bog.
mi bi rekli "Bog velikim slovom" jel!?

Pa zar misliš da su arapski kršćani a prije njih i arapšski židovi bili toliko budalasti i neuki pa da svojoj djeci daju imena paganskih božanstava.

Kada govorimo o židovima kojih također ima sa imenom Abdullah moglo bi se raći da je to presedna nezabilježen u historiji židovstva u kojem je usvojeno ime koje označva neko pagansko božanstvo...
zato , lipi moj, promisli makar još jednom o tome što copy/pastiraš, a ako ti je i to teško onda makar PROČITAJ do kraja nevedeni tekst
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:00   #51
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Da su muslimanski i kršćanski bog isti ne bi kroz sve ove godine bilo ratova između te dvije vjere.
To se danas tako govori kako bi se živjelo u toleranciji, al' teorija je drukčija. Kada sam išao na vjeronauk za krizmu (mir u kući je razlog) svećenik je bez imalo srama rekao da je Muhamed samo uzeo Bibliju, prepisao ju i promijenio imena. Zakon! Nobie, šanse da tvoj bog, kao svi ostali bog/ovi su jednake. Nema ti smisla ići govoriti da tvoj bog postoji, a njihov ne, jer dokaži mi svoje tvrdnje, pa onda aj' napadati muslimani. A, ova tema o Alahu i mjesecu je toliko puta raspravljanja, da mi se plače.
Ne bih rekao svjetlonošo moj dragi.
Pobiće se medjusobno djeca istog Boga jer su podjeljeni u sebi.
To je neminovnost.
Nisu to djeca Nevidljivoga Savršenoga već materijalnog Demiurga.
Zato su osudjeni na propast ne samo oni već sva materija općenito.
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:02   #52
Ja se neću pobit. Ja sam angostik. To je dobra strana agnosticizma. Dok se ateisti i teisti, teisti i teisti kolju, ja samo stojim sa strane i uživam u njihovim raspravama.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:08   #53
nobie kaže:

"ALAH JE PAGANSKA BOGINJA MESECA"

jako zanimljivo! na monogo mejsta u Kur'anu za Allaha je upotrebljena lična zajednica, Ja, Mi i On(Huve)

koliko je meni poznato nigdje u Kur'anu nije za Allaha upotrebljena riječ ona tj hije.
gledano sa čisto lingvitičkog stanovišta radi se o imenici muškog roda, znači, nema šanse da bude žensko.
Naravno Allah nije ni muško u ovom "stvorenjskom" smislu

dalje, taj tvoj Pergamos bliži je geografki/zemljopisno, ali u svakom pogledu i kulturološki grčkim centrima a kasnije i rimskim nego što je to u historiji bio blizu kulturnim, duhovnim ili trgovačkim cetnrim arapske pustinje

Quote:
E u to bas i nisam siguran.... No i da je tako... Postoji jedna da tako to kazem "teorija" da je Jahve u Bibliji lazni Bog... da to nije Bog o kojem je Isus govorio...

Kad je rekao židovima da se oni ne klanjaju njegovom Ocu i da ne poznaju njegovog Oca... da je onda mislio na to da je jahve lazni Bog... zato kaj su židovi poznavali dobro jahvu... tj. njegove zakone... pa kad je Isus rekao da oni ne poznaju njegovog Oca neki kazu da nije mislio na jahvu da je njegov Otac... hm... Ja jos uvijek ne znam niti sam kaj bi mislio otome...
sad malo plivaš u dualističkim vodama zar ne? ali DŠ ti je sve to lijepo obrazložio

mislim da poenat nije u imenu toliko koliko je za nas važno da se radi o IStom

ja,lcf kaže:

Quote:
Da su muslimanski i kršćanski bog isti ne bi kroz sve ove godine bilo ratova između te dvije vjere.
To se danas tako govori kako bi se živjelo u toleranciji, al' teorija je drukčija. Kada sam išao na vjeronauk za krizmu (mir u kući je razlog) svećenik je bez imalo srama rekao da je Muhamed samo uzeo Bibliju, prepisao ju i promijenio imena. Zakon! Nobie, šanse da tvoj bog, kao svi ostali bog/ovi su jednake. Nema ti smisla ići govoriti da tvoj bog postoji, a njihov ne, jer dokaži mi svoje tvrdnje, pa onda aj' napadati muslimani.
ma znaš kako ja na to gledam.

Kršćani su došli sa riječima da je Abrahamov Bog i Isusov Otac jedna te Isti
pa, eto poznato nam je svima kako su i koliko židovi kroz historiju Evrope bili građani drugog reda ( bez prava na imovinu, proganjani etc etc)
Muslimani tvrde slično
Ibrahimov Bog, Issaov Bog i Muhammedov Allah su Jedno te isto. Niz u lancu Poslanika koji propovijedaju isto i vjeru u Istog.
posrtoji jedna zanimljiva predaja koja govori o tome kako je za svakog od poslanika ADema, Junusa, Musa, Issa i Ibrahima a.s. vezan jedan od za muslimane obevezni dnevni namaz...
elem to je poenta!
upotpunjavanje vjerovanja kroz historiju čovječanstva koje je započeto sa Ademom a završeno sa Muhammedom Mir Bio nad Njima
Bog je isti ali se svako bori za to ko ima ekslkuzivu
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:09   #54
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Ja se neću pobit. Ja sam angostik. To je dobra strana agnosticizma. Dok se ateisti i teisti, teisti i teisti kolju, ja samo stojim sa strane i uživam u njihovim raspravama.
Čudno ti je ime za jednog agnostika, ali poštujem
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:14   #55
Ime sam išao uzeti iz zafrkancije,a i fora mi je. No, Lucifera uopće nema u abrahamskom vjerovanju (barem ne u svetim knjigama). Stavljeno je tek kasnije u prijevodu i ne odnosi se na Sotonu, pa ne kužim napadanje sa strane teista.
Ah, a i tako sam slatki i lijepi, pametni i savršeni kao Lucifer, pa zašto ne?
Joj, obožavam kada me idu napadati na temelju imena.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:17   #56
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Čudno ti je ime za jednog agnostika, ali poštujem
Zašto vi potomci Bogumila iz Bosne se ne vratite orginalnom vjerovanju?
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:22   #57
Isto tako bih ja mogao pitati zašto pripadnici abrahamskih religija nisu zoroastristi, no ne znam da li bi me skužio.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"

Zadnje uređivanje Ja,Lucifer : 16.02.2009. at 22:27.
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:23   #58
Uzeti si instrukcije iz komparativnih religija i umijeca pristojnog
govora, prije nego opet odlucis bubunti ovakvu trolinu. Ni jedna
religija na svijetu nije "cista", narod bi uvijek zadrzavao svoja vjerovanja
ispod sloja sluzbene religije i bez obzira tko bi ga kolonizirao.
U krscanstvu, ivanje, poklade, badnjak, ma cijela narodna vijerska predaja,
gotovo sve je nasljedje staroslavenskog doba.

Izvolio/a si uvrijediti tko zna koliko ljudi na forumu, samo glupim izborom
rijeci za naslov, preporucujem da to preinacis u poiticki korektnijem duhu.

Pozdrav
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:27   #59
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Isto tako bih ja mogao pitati zašto pripadnici abrahamskih religija nisu zoroastristi, no ne znam da li bi me skužio.
Bih razumjem,jer nisam ograničen na jedan smjer,čitam što stignem.
Inače gnostik setijanski po uvjerenju.
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:29   #60
I ime je napisao malim slovom. Ne znam da li me više boli netolerancija ili pravopisne pogreške.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.