Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2003., 19:28   #21
mi štedimo za Tempur madrac... krevet nam je 2X2 m a cijena tog madraca je za past u nesvjest, al čim mi Kikenzi malo naraste kupujemo sebi taj madrac a i njemu za njegov krevet. Mislim da je krevet izuzetno važan za zdravlje, pogotovo ako ko ja imate veeeelikih problema sa kralješnicom.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 19:47   #22
Tempur je zakon

Imam njihov jastuk i super sam zadovoljna ( toliko da ga nosim na sva svoja putovanja po cijenu toga da mi ond apol kozmetike ne stane )

Mala Kikice gdje ima Tempur prodavac u Cro ? Pitam to zbog mame, da joj kupimo onda tamo a ne nosimo uvijek stvari preko carine.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 20:29   #23
pa svaka bolja apoteka drži Tempur proizvode, bar ima ona u kojoj mi mama radi...
možda bi bilo jeftinije da probaš direktno od njihovog zastupnika za HR pa ak te zanima saznam i PM-am ti...
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 20:40   #24
moze, hvala puno

Kad sam ja otisla iz Cro mislim da nisu imali ( moguce jesu, pa ja nisam vidjela) a mama mi ima velike probleme s ledjima, vec je dobila na poklon njihov jastuk i odusevljena je!

Ujedno mogu i cijene usporediti ( nisam sigurna, imam negdje prospekt, mislim da je madrac za bracni krevet ovdje oko 2000 € )

Inace ovdje to placa zdrastveno osiguranje, ukoliko je pacijent imao neku tezu povredu ili operaciju, pa recimo mora lezati tjednima a da ne dobije one rane od lezanja.

Znaci, sluzbeno ga i doktori navode kao najboljeg.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 20:44   #25
ja otkad imam taj jastuk mogu reći da sam se preporodila.
kod nas na žalost zdravstveno to ne pokriva, da sam gore nažalost bi sigurno ispunila uvjete da dobijem...
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 11:28   #26
Nemoj kupovati zeljezni krevet... iako su lijepi, i ja ih obozavam, kazu nasi stari da on donosi nesrecu i da zracenje zeljeza nije dobro za covjekovo zdravlje...
__________________
I am.....
dominatrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 00:51   #27
Quote:
Winona kaže:
jako.

Spavala sam u njemu i Sad ga nemam ali ga jednog dana mislim kupiti.
...stvarnoo...meni je to bilo tragično iskustvo...cijelo vrijeme se nešto oko mene prelijevalo, propadao na sve strane i još mi je cijele noći tjeralo pišat' (valjda podsvjesno)...uglavnom nisam se baš naspavao, a i udobnost krevetu baš nije bila vrlina...
U biti kako se ko privikne...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 23:25   #28
kreveti i sl. je moj posao. popravljam ih i radim. ne reklamiram se nego želim biti od koristi. redovno obilazim trgovine namještajem. moram priznati da sam razočaran, gro robe je smetje i zlo za zdravlje. krevet mora biti tvrd (ne petvrd) za ugodno spavanje.kada rukom pritisnete madrac ili ležaj gledajte koliko ona propadne. x puta cijena je zamka. latex letve i sl nisu presudne za ugodno spavanje a svako malo dobim neki takav ne popravak. kad vidite letve sa onim plastičnim kojekakvim dodacima budite oprezni, zna biti kod toga svašta a zeka ih je popravljati. npr. u lesnini sam od hrpe kreveta našao možda dva madraca koji imaju prolaznu. mercatone i sl. treba izbjegavati maximalno.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 09:03   #29
Preporuke za madrac?

Mozemo ponovo naceti ovu temu?

Krevet sam nasla (i odustala od polica ispod njega, kao sto ste svi savjetovali) Sad me zanimaju vasa iskustva s madracima. Puno ste spominjali Hespo, a i iz drugih izvora sam cula da su oni jedni od boljih.

Model za koji nam je zapelo oko je Exclusive, taj je prvi u rangu koji ima djepicastu jezgru (meni se nikako ne svidja kao federi vire onako "goli", imam valjda fobiju da ce jedan dan kao u crticu samo iskociti van ). Jedino sto je taj malo skuplji i mora ici na kvalitetnije podnice, tako da cifra dodje oko 2700 madrac + oko 700 kn podnice. Nekako mi to puno, pa me sad zanima vase misljenje da li to vrijedi toliko (ili da ipak uzmemo neki madrac vulgaris). Da li netko mozda ima bas taj model?

(btw, za istu cijenu mozemo dobiti i slican model od Bernarde, pa ako netko moze usporediti te dvije firme...).

Hvala svima unaprijed
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 09:29   #30
Ja ti neznam od te dvije firme ništa, al znam da sam sa Hespom zadovoljna i da nas je koštao oko 1700 kn.
 
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 09:52   #31
Quote:
mala kikica kaže:
mi štedimo za Tempur madrac... krevet nam je 2X2 m a cijena tog madraca je za past u nesvjest, al čim mi Kikenzi malo naraste kupujemo sebi taj madrac a i njemu za njegov krevet. Mislim da je krevet izuzetno važan za zdravlje, pogotovo ako ko ja imate veeeelikih problema sa kralješnicom.
podijeli to s nama, mislim na cijenu, please. baš me zanima
na ambijenti sam ga isprobala. jeste neobičan materijal, čudno je ležati na madracu, sav je drukčiji, ali ja se ne mogu oteti osjećaju sintetike, sve mi je preumjetno
ja sam više za prirodne materijale preko konstrukcije madraca
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 10:21   #32
Re: Preporuke za madrac?

Quote:
Lei kaže:
Mozemo ponovo naceti ovu temu?

Krevet sam nasla (i odustala od polica ispod njega, kao sto ste svi savjetovali) Sad me zanimaju vasa iskustva s madracima. Puno ste spominjali Hespo, a i iz drugih izvora sam cula da su oni jedni od boljih.

Model za koji nam je zapelo oko je Exclusive, taj je prvi u rangu koji ima djepicastu jezgru (meni se nikako ne svidja kao federi vire onako "goli", imam valjda fobiju da ce jedan dan kao u crticu samo iskociti van ). Jedino sto je taj malo skuplji i mora ici na kvalitetnije podnice, tako da cifra dodje oko 2700 madrac + oko 700 kn podnice. Nekako mi to puno, pa me sad zanima vase misljenje da li to vrijedi toliko (ili da ipak uzmemo neki madrac vulgaris). Da li netko mozda ima bas taj model?

(btw, za istu cijenu mozemo dobiti i slican model od Bernarde, pa ako netko moze usporediti te dvije firme...).

Hvala svima unaprijed
Uzmi dva madraca, tako da svako spava na svome. Puno je udobnije, tj. dok se jedan vrti u krevetu, drugi to ne osjeti. Podnice isto razdvojene.

Uz džepićastu jezgru ne moraju ići nikakve specijalne podnice, to su trgovačke fore. Meni je jasno što oni žele postići s tim podnicama - da kralježnica ostane ravna dok ležiš - ali u praksi to ipak ispadne malo drugačije. Ljudi su ipak previše različiti da bi jedan koncept bio dobar za sve.
Ako voliš mekši krevet uzmi elastične podnice, a ako voliš spavati na tvrđem uzmi obične krute podnice.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 10:26   #33
Ja sam baš htjela da nisu odvojeni madraci, da se mogu lijepo sa svojim dragim sklupčati a ne da se nabadam na onu između dasku. A inače se uopće neosijeti kada se okrene, pa nije to vodeni krevet
 
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 10:30   #34
Mi smo kupili Hespo, sa tim čunjićima u sredini - bit će da je to džepićasta jezgra koju spominjete. Naši madraci imaju sloj kokosa i sloj latexa i jako su tvrdi, a rekli su nam da se takvi madraci ne postavljaju na elastične podnice nego na običnu ravnu podnicu.

Dva madraca su koštala oko tadašnjih 1000 DEM - i da, svi preporučuju dva madraca, ne znam na kakvu dasku misliš, naši madraci su skroz spojeni i nema ništa između njih.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 10:35   #35
Quote:
verica kaže:
Mi smo kupili Hespo, sa tim čunjićima u sredini - bit će da je to džepićasta jezgra koju spominjete. Naši madraci imaju sloj kokosa i sloj latexa i jako su tvrdi, a rekli su nam da se takvi madraci ne postavljaju na elastične podnice nego na običnu ravnu podnicu.

Dva madraca su koštala oko tadašnjih 1000 DEM - i da, svi preporučuju dva madraca, ne znam na kakvu dasku misliš, naši madraci su skroz spojeni i nema ništa između njih.
O.k., negdje ima daska, negdje su spojeni, ali svejedno se to osjeti na sredini, nego da je iz jednog cijelog komada.
Barem meni.
 
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 10:51   #36
Quote:
zoreena kaže:
O.k., negdje ima daska, negdje su spojeni, ali svejedno se to osjeti na sredini, nego da je iz jednog cijelog komada.
Barem meni.
Ne znam gdje si vidjela tu dasku između.

Da, neki ljudi vole spavati zagrljeni. Ja i moja draga, ni slučajno.
Nama je i 180 cm širine ponekad premalo, ali opet se volimo.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 12:04   #37
Joj, odvojeni madraci

Spavali smo prije na tome i bas mi je to grozno, zulja u sredini i nikako ne zelimo odvojene madrace
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 01:00   #38
djepičasta jezgra bi takodje bila mark. trik.korištenje odvojenih madraca takodje. opruge u madracu su povezane sa ciljemšto ravnomjernijeg prihvačanja i rasporedjivanja sile pritiska. jedan madrac ima manje opruga i samim time silu koja ih pritiska trpi manje opruga nego u velikom bračnom madracu. djepičaste opruge imaju kratki vijek trajanja, jer nisu medjusobno toliko povezane i ne ispomažu se kao u pravom madracu, no zgodna fora za ubrati novce.tko to preporučuje dva madraca??? trgovci naravno. pitaj me zakaj!!
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:04   #39
I Hespo i Bernarda imaju super kvalitetne madrace, s tim da je Hespo otišao malo dalje. Kod njih npr. možeš nabaviti madrace bez žičane jezgre (jer žičane jezgre su metal, ne?(Vidi opasku o metalnim krevetima)).
Mi smo curici kupili madrac od latexsa, koji ide na podnice ali one gušće. Koštao je 1.100 kuna u Hespu (200x90). Sad planiramo kupiti isto takav sebi i to svakako u jednom komadu. Ja isto mrzim rupu u sredini.
Imaju još latex sa kokosom koji je malo skuplji i puno tvrđi, a preporučuje se ljudima s bolesnom kičmom
poslid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:06   #40
Hespo ove od latexa (te smo prvo imali na umu) ne proizvodi u vecim dimenzijama, navodno su onda kao od zvakace. Tako su nam bar rekli u ducanu. I da, ako hocemo, mozemo uzeti 2 manja.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.