Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2006., 16:23   #21
ja sam ljetos kupio indukcijsko kuhalo sa dva lonca za nekih 300kn i super je, voda ti zakipi brže nego u mikrovalnoj, mislio sam da se pokvarilo kad sam nabacio aluminijski lonac, nije ni čudo kad uputstva čitam tek kad zapne, stvar je super, šteta što ga koristim samo na GO jer doma imam gradski plin za kuhanje. Svako vam rostfrei sudje šljaka i oni emajlirani lonci isto, ne radi vam bakar i aluminij.........ovo sa magnetom je dobra fora......
ttom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 16:52   #22
ne da je dobra fora, nego je to-to
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 12:36   #23
vidim da ovaj:
http://www.hse24.de/is-bin/INTERSHOP...ductID=1506307
košta 200 eur sa dva, a u hrvatskoj je najjeftiniji za cca 5000kn sa 4, u cemu je stvar?
je ovaj za 200 eur po necem loš?
mzex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 21:06   #24
Indukcijska ploča za kuhanje

zanima me koje posudje ste kupili i kakva su iskustva?
imam plocu od electroluxa...
za sada imam morinox, gledala sam fissler cini mi se ok i cijena je ok
od morinoxa jedan lonac kosta kao od tefala 5 komada (set posudja) pa sam bas danas probala od sveki taj tefal i istu kolicinu vode zagrije kao i morinox.
nisam ni znala da tefal ima posudje za indukciju...
unaprijed hvala na svim vasim odgovorima...
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 21:11   #25
svako posudje je dobro za indukcijsku plocu ako se magnet prima na dno. nemam je ali sam citao dosta o tome jer sam mislio kupit. ali ostajem na plinu
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 08:34   #26
I ja sam nedavno kupila Electrolux indukcijsku ploču, a posuđe koristim ono koje imam od prije, uglavnom emajlirano i još sam dokupila nekakvo talijansko ne sjećam se marke, ali je jako teško. Morala sam se riješiti Zeptera jer nije bio predviđen za takav način kuhanja,a njihovu novu liniju posuđa koje ima tu mogućnost , ne planiram kupovati.
Inače sam jako zadovoljna ovim načinom kuhanja, brže kuha, čak brže od plina, bila sam fascinirana brzinom vrenja vode. Jedini problem smo imali s đezvicom za kavu jer nam je svaka bila premala za onaj krug pa se ploča nije htjela uključiti, no sad imam veću đezvu i sve je super.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 21:25   #27
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
svako posudje je dobro za indukcijsku plocu ako se magnet prima na dno. nemam je ali sam citao dosta o tome jer sam mislio kupit. ali ostajem na plinu
proucavala sam dosta o tome i znam za tu "foru" sa magnetom ali dogodila mi se situacija da sam kupila loncic na kojem je na dnu ugravirano da je za indukciju i magnet se lovi a ploca nece radit.
isprobala sam Morinox lonce i usporedila istu kolicinu vode sa Tefal loncem i ucinak je isti.
a cijena jednog Morinoxa je kao set od 5komada od Tefala (probala od sveki).
Mene zapravo muci koje lonce kupiti tj. koju marku a da radi Ok po mogucnosti neki set a ne na komade.
Konkretno taj Tefal je sa staklenim poklopcima pa mi se to ne svidja.
Gledala sam Fissler i Vinzer i razlika je za recimo 1000,00kn pa ti sad budi pametan.
Dok ja sve to isprobam i ne nadjem "savrseno posudje" rodbina ce uzivat u mojim poklonima ))))))pogadjate loncima
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 21:32   #28
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
I ja sam nedavno kupila Electrolux indukcijsku ploču, a posuđe koristim ono koje imam od prije, uglavnom emajlirano i još sam dokupila nekakvo talijansko ne sjećam se marke, ali je jako teško. Morala sam se riješiti Zeptera jer nije bio predviđen za takav način kuhanja,a njihovu novu liniju posuđa koje ima tu mogućnost , ne planiram kupovati.
Inače sam jako zadovoljna ovim načinom kuhanja, brže kuha, čak brže od plina, bila sam fascinirana brzinom vrenja vode. Jedini problem smo imali s đezvicom za kavu jer nam je svaka bila premala za onaj krug pa se ploča nije htjela uključiti, no sad imam veću đezvu i sve je super.
ja sam kupila onu od electroluxa koja nema krugove upravo radi tih razloga i ploca je nesto veca 68cm.
cula sam da zepter ima liniju za indukciju. nisam ga imala do sada a pretpostavljam da je basnoslovno skup ili se varam, nemam zivaca slusat te prezentacije...
I mi smo zadivljeni brzinom vrenja vode, i radi toga sam se i odlucila uzet tu plocu. Dosta pjeva, ali isplatit ce se ja se nadam jer sam do sad dosta vremena provedila za stednjakom a sad to zelim skratit i posvetit to vrijeme djetetu...
neznam kakvi ce biti racuni za struju po papirima trosi isto kao i obicna staklokeramcika ploca ako sam dobro skuzila, ali ova brze zakuha pa ce valjda biti i ustete.

jos sam nova u svemu tome pa cemo vidjet...
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 08:42   #29
pozdrav


mi isto kupujem indukcijsku plocu, konkretno : BOSCH PIE645Q01E

i nas muci sudje, gledali smo fissler, ali zena nesto cvili da joj se poklopci ne svidjaju, mislim da sam nesto cuo da u Samoborskim Novacima ima neko predstavnistvo fisslera, pa me zanima jel to veleprodaja i distribucija ili se moze tamo nesto pogledati i kupiti?

gledali smo jos i posudje od WMF-a ali je dosta skupo u milleru, mozda se zaletim do Austrije pogledati, jer sam cuo da je tamo duplo jeftinije.

mene zanima ako mozda znaju korisnici kolika moze biti najmanja posuda, ali i najveca koja ide na indukcijsku plocu? da li posuda moze biti nesto veca od onih krugova na ploci ili mora rub lonca biti tocno unutar toga ringa?
i da li postoji neka tava sa teflonom ili nekim neprijanjucim premazom?


hvala na odgovorima....

LP...
Branimir_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 08:46   #30
Zna li iko na kojem to principu uopste radi ?
Po nazivu je nesto vezano za indukciju, tj. za elektromagnetno zracenje...ali, zar mikrovalna ne radi na istom principu ?
Da li to znaci da ce me ovo ozraciti posteno dok kuham rucak ?
Mislim..mikrovalna je ipak koliko/toliko zatvorena sa svih strana, pa opet zracenje curi, a ovo..hmm

i cemu taj magnet..to jos nisam skontao ?
dzn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 10:08   #31
Quote:
Branimir_ZG kaže: Pogledaj post
pozdrav


mi isto kupujem indukcijsku plocu, konkretno : BOSCH PIE645Q01E

i nas muci sudje, gledali smo fissler, ali zena nesto cvili da joj se poklopci ne svidjaju, mislim da sam nesto cuo da u Samoborskim Novacima ima neko predstavnistvo fisslera, pa me zanima jel to veleprodaja i distribucija ili se moze tamo nesto pogledati i kupiti?

gledali smo jos i posudje od WMF-a ali je dosta skupo u milleru, mozda se zaletim do Austrije pogledati, jer sam cuo da je tamo duplo jeftinije.

mene zanima ako mozda znaju korisnici kolika moze biti najmanja posuda, ali i najveca koja ide na indukcijsku plocu? da li posuda moze biti nesto veca od onih krugova na ploci ili mora rub lonca biti tocno unutar toga ringa?
i da li postoji neka tava sa teflonom ili nekim neprijanjucim premazom?


hvala na odgovorima....

LP...

neznam ti reci za najmanju posudu jer smo mi uzeli ovu od electroluxa na kojoj nemas ogranicenja i mozes istovremeno kuhat na dvije povrsine tj. uzet veliku loncinu ali bitno je da se doticu oznacene povrsine di je oznacena sredina svakog pojedinog polja za kuhanja......
ajmeeeeee kako sam to uspjesno objasnila...
uglavnom tu ces bolje skuzit:
http://www.electrolux.hr/node38.aspx?productId=12844

e vidis to sam fissler predsavnistvom nemam pojma ja sam gledala u Ri u Merkuru i nemaju neku ponudu ali imaju neku akciju za 2 seta
wmf-a sam gledala u Lesnini ako se ne varam i DA jako je skupo, a za preko nemam pojma...
i mene muce tave nemam jos ni jednu
uglavnom kad dodjes u ducan ti ne znaju objasnit, ali prvo sto pitam je di je proizvedeno jer se grozim made in china

ajde branimire javi sto ste odlucili za posudje
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 10:16   #32
branimimzg...jel bosch ploca iz njemacke ili...poljska ili mozda china kao perilica susilica koju sam vidjela u elipsu i zgrozila sam se...

ova moja ploca je iz njemacke...meni se to cinilo dosta bitno pa sam i na to pazila...i nisam htjela biti ogranicena tim krugovima...e da vidim da je i bosch skuplji...nekih 800kn...

electrolux je nesto veca ova moja..68cm ali meni je tako pasala tako smo isplanirali kuhinju i super je sto je malo veca...

btw:ne radim u electroluxu i nemoj mislit da te nagovaram na el.lux dapace imala sam rasprave s njima, kasnjenje..cuda...ali za to je kriva firma koja mi je to prodala a o tome sam pisala na forumu pod corbis katastrofalna iskustva
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 10:20   #33
Quote:
dzn kaže: Pogledaj post
Zna li iko na kojem to principu uopste radi ?
Po nazivu je nesto vezano za indukciju, tj. za elektromagnetno zracenje...ali, zar mikrovalna ne radi na istom principu ?
Da li to znaci da ce me ovo ozraciti posteno dok kuham rucak ?
Mislim..mikrovalna je ipak koliko/toliko zatvorena sa svih strana, pa opet zracenje curi, a ovo..hmm

i cemu taj magnet..to jos nisam skontao ?
ne bih se upustala u odgovore na tvoja pitanja najbolje da malo prosurfas kao sto sam i ja prije kupovine

mozda ce se naci netko strucniji na forumu da ti odgovori...
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 11:11   #34
@mammaRI

nismo jos kupili plocu, cekamo da nam se kuhinja napravi, tako da ne znam cija je.......pa valjda dobis garanciju gdje je god napravljena...

...i mi smo gledali ovu electroluxovu za nepravilne lonce, ali nem ne stane u kuhinju dosta je veca/sira od ove "standardne" pa mora biti takva.

...sto se lonaca tice, mislim, tj. najvjerojatnije cu ici u Austriju u Gratz, Ikeu tamo mi je prijatelj kupio lonce WMF, jako je zadovoljan, kaze da su duplo jeftiniji nego kod nas, da ih ima na raznim akcijama, ima ih dosta vrsta, cak kaze da ima i tava, pa cu ici tamo izviditi.

i ti javi ako kaj iskopas prije, ja bi ti savjetovao, mislim po preporuci taj WMF, ali cinjenica je da ga u lijepoj nasoj detu sa cijenom na veliko.
Branimir_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 11:22   #35
Branimire, veličina posude ovisi o veličini kruga na kojem se kuha. U uputstvima piše da npr. za krug promjera 14 cm, ne smije se koristiti posuđne čije je dno manje od 11 cm. Vjerojatno to ovisi i od proizvođača do proizvođača, odnosno kako je izveden taj indukcijski krug ispod ploče. Uglavnom, mi to nismo uopće znali niti nam je itko rekao, a iskreno nije nam ni palo na pamet tako nešto dok nismo montirali to čudo. I onda je nastupio šok kad MM nije mogao skuhati kavu u đezvici. Uglavnom skidal je sve svece i rodbinu proizvođaču , dok nismo nabavili malo veću đezvu (vjerojatno dizajner nije uopće mislio da bude netko kuhal tursku kavicu na toj ploči ).
I da ja sam kupila novu teflon tavicu za palačinke koja je baš podesna za indukciju, sve ostale teflonke mi na tome ne rade,a od Tefala uopće nisam mogla niš naći podesno za indukciju.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 12:22   #36
mirella mozes li mi molim te reci koju marku tave imas?
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 12:56   #37
Ne znam točno marku, morala bih doma pogledati, nekakva talijanska kupljena u Merkuru.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 14:38   #38
@Mirella:

ok onda za male posude, znaci ne smiju biti malje od 10 cm-a promjera posude, budem uzel metar kad bum ih kupoval,a sta je sa maksimalnom velicinom? koliko ona moze biti za one normalne ploce sa ringovima, tj. da li lonac moze prelaziti promjerom preko ringa ili mora biti unutar?
Branimir_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 14:53   #39
Branimire moj savjet je da ne kupuješ te male posude dok en kupiš ploču, u uputstvima ti pišu minimalne dimenzije. Za posuđe veće od nominalnog kruga ne znam jer moja najveća posuda ima dno točno tolikog promjer kao najveći krug na ploči. Pretpostavljam da može funkcionirati ako je malo veća posuda, ali onda treba više vremena za zagrijati ono kaj je unutra.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:25   #40
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Branimire moj savjet je da ne kupuješ te male posude dok en kupiš ploču, u uputstvima ti pišu minimalne dimenzije. Za posuđe veće od nominalnog kruga ne znam jer moja najveća posuda ima dno točno tolikog promjer kao najveći krug na ploči. Pretpostavljam da može funkcionirati ako je malo veća posuda, ali onda treba više vremena za zagrijati ono kaj je unutra.
OK, hvala na preporuci, iovak cu cekati plocu i kuhinju, jer ubiti niti nemam di staviti lonce bez kuhinje...a onda u shoping, sad samo izvidjam teritorij i gladam di je povoljnije i kvalitetno
Branimir_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.