Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2011., 00:32   #921
Quote:
NafNaf kaže: Pogledaj post
Keramičar, jedno pitanje.

Imam pločice bijele klasične pločice koje na sebi imaju rupe od bušenja za tiple, uglavnom oštećenja koja je ostavilo svrdlo.

Čime to mogu zapuniti da sve skupa relativno normalno izgleda, a da izbjegnem vađenje oštećenih pločica i stavljanje novih. Imam alat za to ali je prljavo i rezač nije baš jeftin.

Probali smo sa silikonom, nekakvim akrilom - ne valja. Fug masa bi možda išla, ali kako je natjerati u rupu. Postoji li možda fug masa u tubi, nešto na istiskivanje?

Imaš kakvu ideju i gdje to mogu naći? Hvala.
uzmes gumeni gleter za fuge i utisnes masu i operes,ili uzmes tekuce ljepilo prozirno stavis u rupu i onda uzmes jednu plocicu i sa fleksom ju rezes tako da prasina pada na to ljepilo i kad se posusu ispoliras sa brusevima,pozdrav
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 11:20   #922
Pitanjce,

kolikoU PROSJEKU košta matrijal po kvadratu, ljepilo, fug masa, križići?
Na novogradnji.
Dobila sam neke ponude cijene su toliko različite pa do 70% razlike u cijeni, jel to normalno ili je toliki nered u građevini?
Neki rade samo s svojim matrijalom pa me zato zanima otprilike cijena matrijala.
Do sada sam 90% sama sve nabavljala i dobijala dosta bolju cijenu
Poz, hvala

P.S. Dali je za majstora teško izvesti kupaonicu po komp. simulaciji?
blitsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 12:54   #923
Quote:
blitsy kaže: Pogledaj post
Pitanjce,

kolikoU PROSJEKU košta matrijal po kvadratu, ljepilo, fug masa, križići?
Na novogradnji.
Dobila sam neke ponude cijene su toliko različite pa do 70% razlike u cijeni, jel to normalno ili je toliki nered u građevini?
Neki rade samo s svojim matrijalom pa me zato zanima otprilike cijena matrijala.
Do sada sam 90% sama sve nabavljala i dobijala dosta bolju cijenu
Poz, hvala

P.S. Dali je za majstora teško izvesti kupaonicu po komp. simulaciji?
zavisi od kojeg proizvođača, koje ljepilo, flex ili obično, lajsne da ili ne, od kojeg materijala...i što je jako bitno, lokacija ugradnje, ako je negdje dalje od trgovina, pa se mora nositi na 5 kat ručno i slično, naravno da cijene variraju...recimo prosjek ~40 kn/m2


majstoru nije teško izvesti kupaonu po simulaciji ako stanje na papiru odgovara stanju u kupaonici
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 17:18   #924
.

Quote:
blitsy kaže: Pogledaj post
Pitanjce,

kolikoU PROSJEKU košta matrijal po kvadratu, ljepilo, fug masa, križići?
Na novogradnji.
Dobila sam neke ponude cijene su toliko različite pa do 70% razlike u cijeni, jel to normalno ili je toliki nered u građevini?
Neki rade samo s svojim matrijalom pa me zato zanima otprilike cijena matrijala.
Do sada sam 90% sama sve nabavljala i dobijala dosta bolju cijenu
Poz, hvala

P.S. Dali je za majstora teško izvesti kupaonicu po komp. simulaciji?
Komp. simulacija majstoru samo može olakšati.
Cijene jako variraju i veliki je nered među majstorima..sve ovisi tko je koliko dužan i koliko mu je dogorilo pod prstima. Nijedan ozbiljniji obrtnik koji zna posao i ima zaposlene djelatnike ti neće raditi postavu keramike ispod 75,oo kn/m2, no kažem , opet ovisi, ako je dužan kao grčka i nema za gorivo, onda je spreman i za manje raditi, ali onda više nije ni ozbiljan
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 21:48   #925
kamen i keramika zg

Quote:
blitsy kaže: Pogledaj post
Pitanjce,

kolikoU PROSJEKU košta matrijal po kvadratu, ljepilo, fug masa, križići?
Na novogradnji.
Dobila sam neke ponude cijene su toliko različite pa do 70% razlike u cijeni, jel to normalno ili je toliki nered u građevini?
Neki rade samo s svojim matrijalom pa me zato zanima otprilike cijena matrijala.
Do sada sam 90% sama sve nabavljala i dobijala dosta bolju cijenu
Poz, hvala

P.S. Dali je za majstora teško izvesti kupaonicu po komp. simulaciji?
pa najbolje ti je da sama uzmes materijal jer imas ljepila jeftinih koja ne valjaju pa ti plocice otpadnu ovako ti sama kupis materijal pa mirno spavas jer tko zna sta ti netko moze podvaljat,a ruke su kod pravih majstora uvijek slicne i 5 kn razlike u cijeni ne predstavlja nista ,ima sad vec keramicara od 35kn m2 jos iz medimurja dodu u zg radit,oko 70 kn su ti ruke inace plus ostali poslovi koji se rade u kupaonici
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 07:26   #926
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
pa najbolje ti je da sama uzmes materijal jer imas ljepila jeftinih koja ne valjaju pa ti plocice otpadnu ovako ti sama kupis materijal pa mirno spavas jer tko zna sta ti netko moze podvaljat,a ruke su kod pravih majstora uvijek slicne i 5 kn razlike u cijeni ne predstavlja nista ,ima sad vec keramicara od 35kn m2 jos iz medimurja dodu u zg radit,oko 70 kn su ti ruke inace plus ostali poslovi koji se rade u kupaonici

ajd molim te ne pričaj nešto što neznaš...

keramičari od 35 kn/m2 NE POSTOJE

ja sam gledao rad jednog keramičara koji je radio po 40 kn, i vjerujte to je boolje ne gledati i takav rad ne vrijedi ni 3kn/m2. Pravi ekramičar ne radi ispod 70, a sve ovo ispod nisu keramičari nego konobari, ekonomisti i sl, ljudi koji su vidjeli kako netko stavlja pa sad jmisle da znaju i da se tu lako zaradi lova...

pozdrav
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 23:26   #927
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
ajd molim te ne pričaj nešto što neznaš...

keramičari od 35 kn/m2 NE POSTOJE

ja sam gledao rad jednog keramičara koji je radio po 40 kn, i vjerujte to je boolje ne gledati i takav rad ne vrijedi ni 3kn/m2. Pravi ekramičar ne radi ispod 70, a sve ovo ispod nisu keramičari nego konobari, ekonomisti i sl, ljudi koji su vidjeli kako netko stavlja pa sad jmisle da znaju i da se tu lako zaradi lova...

pozdrav
postoje samo neznaju ljepilo zamjesat a plocice otpadnu za tj dana
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 16:58   #928
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
ajd molim te ne pričaj nešto što neznaš...

keramičari od 35 kn/m2 NE POSTOJE

ja sam gledao rad jednog keramičara koji je radio po 40 kn, i vjerujte to je boolje ne gledati i takav rad ne vrijedi ni 3kn/m2. Pravi ekramičar ne radi ispod 70, a sve ovo ispod nisu keramičari nego konobari, ekonomisti i sl, ljudi koji su vidjeli kako netko stavlja pa sad jmisle da znaju i da se tu lako zaradi lova...

pozdrav
a kako znaš da je pravi,zato jer radi za 70-80-90kn m2?
takve majstore tražiš po preporuci i viđenom poslu pa mu onda daš 70kn.
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 17:27   #929
Quote:
cobico kaže: Pogledaj post
a kako znaš da je pravi,zato jer radi za 70-80-90kn m2?
takve majstore tražiš po preporuci i viđenom poslu pa mu onda daš 70kn.
pajdo uzmeš nekoga za 35 i sve 5, on sretan, ja sretan, a ti kao investitor možda, nadam se da budeš...živio
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 17:46   #930
.

možemo mi pisati kaj nas volja, ali definitivno se slažem da majstor keramičar, koji zna posao, ima alat, drži do sebe i svog posla ne radi ispod 75 kn/ m2.
Zašto ?
Vrlo jednostavno...zato jer to nije održivo dugoročno...ja osobno mogu svaki posao raditi po 40 kn / m2 , ali sa takvom cijenom zatvaram obrt za par mjeseci, a ljudi koji u fušu rade po tim i takvim uvjetima, nakon par mjeseci nemaju za novi gleter, mixer, set za fugiranje...a da ne pričamo da treba imati i za dijamantnu reznu ploču ( kvalitetnija košta cca 250 - 300 kn ) , pa recimo dijamantnu krunu koja buši gres pločice 12 mm debljine..jedna takva kruna koja ide na brusilicu od firme monolit košta po 400 i više kuna...
I tako dalje, i tako dalje...

Uostalom, baš je dobro da ima majstora koji rade po 35 kn / m2.
takvi mi nikad nisu , niti ce mi biti konkurencija.
Konkurencija su mi dečki koji ne traže akontaciju, koji mogu isfinancirati posao ( ruke + materijal + plače radnicima ), koji dolaze po dogovoru, koji na ponudi napišu da je garancija na izvedene radove 5 godina, koji su adekvatno opremljeni alatom, opremom i znanjem, prijevoznim sredstvima, koji imaju mašine da mogu rezati pločice 120 x 60, koji imaju cirkulare na vodu itd...
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 18:03   #931
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
možemo mi pisati kaj nas volja, ali definitivno se slažem da majstor keramičar, koji zna posao, ima alat, drži do sebe i svog posla ne radi ispod 75 kn/ m2.
Zašto ?
Vrlo jednostavno...zato jer to nije održivo dugoročno...ja osobno mogu svaki posao raditi po 40 kn / m2 , ali sa takvom cijenom zatvaram obrt za par mjeseci, a ljudi koji u fušu rade po tim i takvim uvjetima, nakon par mjeseci nemaju za novi gleter, mixer, set za fugiranje...a da ne pričamo da treba imati i za dijamantnu reznu ploču ( kvalitetnija košta cca 250 - 300 kn ) , pa recimo dijamantnu krunu koja buši gres pločice 12 mm debljine..jedna takva kruna koja ide na brusilicu od firme monolit košta po 400 i više kuna...
I tako dalje, i tako dalje...

Uostalom, baš je dobro da ima majstora koji rade po 35 kn / m2.
takvi mi nikad nisu , niti ce mi biti konkurencija.
Konkurencija su mi dečki koji ne traže akontaciju, koji mogu isfinancirati posao ( ruke + materijal + plače radnicima ), koji dolaze po dogovoru, koji na ponudi napišu da je garancija na izvedene radove 5 godina, koji su adekvatno opremljeni alatom, opremom i znanjem, prijevoznim sredstvima, koji imaju mašine da mogu rezati pločice 120 x 60, koji imaju cirkulare na vodu itd...
potpisujem, i to ne samo za keramičke radove, već općenito u građevinarstvu i obrtništvu...
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 18:06   #932
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
pajdo uzmeš nekoga za 35 i sve 5, on sretan, ja sretan, a ti kao investitor možda, nadam se da budeš...živio
sve to stoji....ali poanta je u tome da ima i dobrih majstora po primjer 50kn jer su prisiljeni spuštati cjenu da dobije posao,a ja sam rekao da po cijeni ne možeš znati ko je kakav majstor nego bi radije uzeo nekog po preporuci nego se dogovorio sa nekim za 70 kn a neznam što me na kraju te avanture čeka.
bez ljutnje ali mislim da si me krivo shvatio.
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 00:00   #933
veličina pločica

muči me jedna stvar...obišla sam već nekoliko dućana...a i dalje sam totalno pogubljena...tražim pločice za jako malu kupaonicu (2,2, kvadrata) i sve koje sam vidjela i koje mi se sviđaju su uglavnom one izdižene, koje su mi po mom mišljenju prevelike za takvu kupaonicu. ima li nekto neki savjet kakve (koje veličine) pločice bi trebala tražiti za tako malu kupaonicu?
GLista23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 00:30   #934
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
potpisujem, i to ne samo za keramičke radove, već općenito u građevinarstvu i obrtništvu...
potpisujem i ja za sve osim za akontaciju, pa nisu građevinari kreditne ustanove za pomoć investitorima
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 19:20   #935
Quote:
GLista23 kaže: Pogledaj post
...tražim pločice za jako malu kupaonicu (2,2, kvadrata) i sve koje sam vidjela i koje mi se sviđaju su uglavnom one izdižene, koje su mi po mom mišljenju prevelike za takvu kupaonicu. ima li nekto neki savjet kakve (koje veličine) pločice bi trebala tražiti za tako malu kupaonicu?
Veličina pločica nema nikakve veze sa veličinom kupaonice osim ukoliko zbog veličine pločice i rezanja iste ostaje previše škarta.
Pločica - veličina: što veća to bolja.
Pločica - cijena: veća retificirana pločica je skuplja od male neretificirane.
Pločica - oblik: pravokutne pločice načinom slaganja mogu vizualno istaknuti npr. dužinu ili visinu zida (prostorije), četvrtaste bijele najčešće podsjećaju na mesnicu...

A opet na kraju je jedino bitno što se tebi sviđa.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 00:48   #936
hmm...ja sam svugdje dobila savjet da za malu kupaonicu na stavljam velike izdužene pravokutne pločice jer će mi one vizualno smanjiti prostor...a u kojim dućanima mi mogu napraviti na kompu u 3D-u moju kupaonicu s njihovim pločicama da vidim kak bi to izgledalo? gdje god sam bila do sada nitko mi nije ponudio tu opciju, a ja sama nisam pitala jer ne znam je li to uobičajno ili nije...
GLista23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 00:52   #937
Ja sam u mali wc od 1m2 stavljao plocice 40x25 u dvije boje i zadovoljan sam kako je ispalo.

Mislim da ti je za manje prostore vaznije izbor boje/boja i nacin slaganja plocica nego njihova velicina.
Ancient Mariner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 01:02   #938
Quote:
GLista23 kaže: Pogledaj post
hmm...ja sam svugdje dobila savjet da za malu kupaonicu na stavljam velike izdužene pravokutne pločice jer će mi one vizualno smanjiti prostor...
UFFF!

Quote:
GLista23 kaže: Pogledaj post
a u kojim dućanima mi mogu napraviti na kompu u 3D-u moju kupaonicu s njihovim pločicama da vidim kak bi to izgledalo?
3D vizualizacija je ok ali iz nje nećeš vidjeti ono što očekuješ, već otprilike izgled odabranih pločica.
Puno važnije je vidjeti veliki uzorak (jedan do dva zida pokrivena sa odabranim pločicama) te osmisliti interesantan način slaganja kako bi se prikrili nedostaci (mali prostor) a istakle dobre strane. Npr. odabrati svijetle pločice i jedan zid (i pod) odraditi u tamnijoj boji (po izboru).
Na taj način se može dobiti vizualni osjećaj dubine (prostornosti). I za živu glavu ne stavljaj tuš kabinu sa mutnim staklima, jer ćeš ionako mali prostor dodatno smanjiti.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 22:38   #939
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
možemo mi pisati kaj nas volja, ali definitivno se slažem da majstor keramičar, koji zna posao, ima alat, drži do sebe i svog posla ne radi ispod 75 kn/ m2.
Zašto ?
Vrlo jednostavno...zato jer to nije održivo dugoročno...ja osobno mogu svaki posao raditi po 40 kn / m2 , ali sa takvom cijenom zatvaram obrt za par mjeseci, a ljudi koji u fušu rade po tim i takvim uvjetima, nakon par mjeseci nemaju za novi gleter, mixer, set za fugiranje...a da ne pričamo da treba imati i za dijamantnu reznu ploču ( kvalitetnija košta cca 250 - 300 kn ) , pa recimo dijamantnu krunu koja buši gres pločice 12 mm debljine..jedna takva kruna koja ide na brusilicu od firme monolit košta po 400 i više kuna...
I tako dalje, i tako dalje...

Uostalom, baš je dobro da ima majstora koji rade po 35 kn / m2.
takvi mi nikad nisu , niti ce mi biti konkurencija.
Konkurencija su mi dečki koji ne traže akontaciju, koji mogu isfinancirati posao ( ruke + materijal + plače radnicima ), koji dolaze po dogovoru, koji na ponudi napišu da je garancija na izvedene radove 5 godina, koji su adekvatno opremljeni alatom, opremom i znanjem, prijevoznim sredstvima, koji imaju mašine da mogu rezati pločice 120 x 60, koji imaju cirkulare na vodu itd...
Čast.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 21:10   #940
Razmišljam i ne znam što napraviti.
Imat ću parket od 21mm, a pločice od 8mm visine.
Mogu dignuti pločice za 13mm da budu u nivou parketa (hodnik, kuhinja će imati pločice). Rekao mi je majstor, da, ako bi digli pod za 13mm, ta podloga nikada neće biti tako dobra kao originalna koja je sada.

Što je bolje, podignuti pod (sa onim cementom koji se sam izravna) ili živjeti sa stepenicom između parketa i pločica .
_N_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.