Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2015., 20:22   #1641
Meni treba što bolji štapni usisavač, a da nije Zepterov, njega vidim da ste ga tu hvalili, ali košta 300 eurića, malo too much. Ja bih the best do 1,000 kuna max. Nemam snage vaditi usisavač iz ostave, trpi mi stan/ukućani, muka mi je živa dok ga izvadim, sastavim, izgubim volje za usisavanjem. Hoću nešto dostupno, brzo, efikasno. Čitam ranije postove na ovoj Usisavač-temi, ali usudit ću se ići "preko reda" i probati prečicom moliti točan odgovor, koji je najbolji štapni usisavač danas?
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 23:26   #1642
Pozdrav,

siguran sam da je to vec pisano u ovih 80-tak stranica, ali malo je tesko sve procitat i popamtit.
Zanimaju me vodeni usisivači, da su malo dugotrajniji i ne potpuno nezgrapni (tipa rainbow sto sam vidio na slikama) Trenutno gledam Zepter Tutto seriju za koje čitam hvale ali me zanimaju i alternative te iskustva.

Druge vrste usisivača ne dolaze u obzir, kupio sam, probao i ostavio. Imam alergijsku astmu i koliko god ti usisivači "ne ispuštaju" prasinu ja to osjetim i smeta mi. Imamo već 15+ godina vodeni usisivač Lava i osim što je malo nezgrapan zbog veličine, nemam zamjerki, ali su se tokom godina i selidbi zagubili neki dijelovi i ona cijevčica za vodu je pukla tako da je samo za obično usisavanje.

Potrebno mi je nešto sa jačom usisnom moći i mogućnosti tog parnog čišćenja podova, madraca i sličnog, ostalo mislim da je nepotrebno, ali ako ima, nema veze.

I zanima me ako netko možda ima iskustva sa ovim usisivačem:
http://www.candy.hr/default.aspx?id=235

Hvala
astralwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 16:24   #1643
Ima li netko iskustva sa štapnim, akumulatorskim Electrolux (može i drugi proizvođač koji ima takve modele) usisavačima poput ovoga recimo?
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/u...TROLUX-ZB5020/

Do sada sam koristio samo klasične usisavače s vrečicom, sa zadnjim, Electroluxom koji koristi s-bag vrečice i ima rotirajuću četku sam prilično zadovoljan po pitanju kvalitete čišćenja, no živcira me koliko mi je nespretno navlačiti ga po stanu gdje mi svako malo negdje zapne. Ovakvi štapni, baterijski mi djeluju puno praktičnije, vidim da također imaju rotirajuću četku koja je super za skupljanje dlaka ljubimaca s tepiha itd., no brine me njihova snaga, autonomija i trajnost obzirom da rade na bateriju tako da me zanimaju tuđa iskustva koliko ste zadovoljni i na kakvim podlogama ga koristite?

btw. gdje se mogu pronaci oznake efikasnosti usisavača na različitim podlogama?
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 17:55   #1644
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa štapnim, akumulatorskim Electrolux (može i drugi proizvođač koji ima takve modele) usisavačima poput ovoga recimo?
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/u...TROLUX-ZB5020/

Do sada sam koristio samo klasične usisavače s vrečicom, sa zadnjim, Electroluxom koji koristi s-bag vrečice i ima rotirajuću četku sam prilično zadovoljan po pitanju kvalitete čišćenja, no živcira me koliko mi je nespretno navlačiti ga po stanu gdje mi svako malo negdje zapne. Ovakvi štapni, baterijski mi djeluju puno praktičnije, vidim da također imaju rotirajuću četku koja je super za skupljanje dlaka ljubimaca s tepiha itd., no brine me njihova snaga, autonomija i trajnost obzirom da rade na bateriju tako da me zanimaju tuđa iskustva koliko ste zadovoljni i na kakvim podlogama ga koristite?

btw. gdje se mogu pronaci oznake efikasnosti usisavača na različitim podlogama?
Imam štapni usisavač od Hoovera i što se tiče kvalitete usisavanja je odličan.Moj je sa kabelom,imamo ga već 5 g. Ali... mogu bez imalo preuveličavanja tvrditi da sam si zbog tog usisavač sredila rame.Budući da imam toga za usisavanje,a i ljubimce u kući pa to bude često,ti štapni usisivači su teški,pogotovo što ja rijetko kada imam vremena polako to odrati ,uvijek je nešto na brzinu i na dnevnoj bazi.Čak sam nakon desetak dana od kupnje imala upaljeno rame da sam jedva dizala ruku i od tada svako usisavanje osjetim laganu bol.
Druga stvar je što se teško može usisati ispod namještaja iako moj ima cijev koja je povezana sa ručkom koju izvučem van ,ali opet jako nezgrapna...Ugl. čekam da ovaj rikne i da kupim usisavač na vodu/paru sa samostalnom cijevi...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 19:07   #1645
Roditelji djevojke imaju također štapni usisavač s kabelom (neki skupi njemački) i također je prilično težak, no meni osobno to ne smeta i svidio mi se u radu, a ovi Electrolux modeli su vjerojatno dosta lakši.

Ono što je obzirom na oblik i meni određeni minus je to što je teže očistiti uske kuteve ili procjepe između namještaja, no srećom nemam puno takvih mjesta u stanu.
Također, preferiram vrečice jer me brine da će mi u ovim modelima bez nje prilikom čišćenja spremnika prašina letiti na sve strane.

Inače, ukupno gledano kada usporedim iskustvo čišćenja s klasičnim i štapnim, štapni mi više paše i lakše mi je s njim raditi + ovi Electrolux modeli su vrlo kompaktni i zauzimaju malo mjesta što mi u stanu puno znači, no kod ovih konkretnih modela me brine ta baterija, kako po pitanju normalnog rada tako i po pitanju trajnosti.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 20:29   #1646
Znači gledati snagu, gledati da su s vrećicom i gledati da baterija što duže traje. Moram naći što dostupnije sredstvo za usisavanje koje se koristi na što bezbolniji način, jer su mi klasični usisavači ubitačni. Koncept toga da moram otići negdje gdje je usisavač zatrpan, izvlačiti ga, utičnica, kabl, navlačiti po stanu, brrr... Hoću nešto nadohvat ruke, pa čak i po cijenu da ne mogu cijeli stan odjednom, nije važno. Dovoljno mi je da dnevnu/kuhinju pređem. Za početak.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 23:06   #1647
Moj je ,što se dostupnosti tiče odmah čim otvorim garderobu stoji mi nadohvat ruke,bez saginjanja,samo uštekam odmah do njega u šteker i pičim,imam jako dugački kabel ,ali stvarno mi je težak...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 06:25   #1648
Aha, eto detalj koji trebam zapisati - težina! Ja bih ovaj moj držala negdje u kutu predsoblja, kad dođu gosti/inspekcija, maknem ga u ostavu, a inače da mi je stalno tu negdje. I da je stlano uštekan u struju, ali da s njim furam bez kablova. Da ga mogu koristiti kad poželim, a da mi to nije intelektualni i svaki drugi napor.

Čudim se da Grizzlyja nema na ovoj temi, a Bosch ima usisavače.



Edit: ako piše "Zapremina posude za prašinu", to znači da nema vrećica? 18 V jel to malo/puno? 4 kg jel to teško/lakše?

Zadnje uređivanje Maiken : 05.11.2015. at 06:40.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 08:49   #1649
maiken ja imam zepterov i stvarno sam zadovoljna, frendica je kupila boschov isto zadovoljna pitat ću je baš koji model pa ti javim
znam samo da je kao i moj dva u jedan jer se gornji dio odvaja pa koristi kao onaj mali ručni koji je meni super za mrvice sa stola usisati
kad mi je krepala baterija frend mi je htio staviti kabel pa da bude na struju,ali nisam htjela jer mi je baš ovako praktičan projurim njime stanom na brzinu i poberem kosu, mrvice,mucice... za tepihe nije i nije da je savršeno usisano kao sa klasičnim usisavačem,ali spašava od svakodnevnog vađenja velikog strujnog
jerry16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 09:04   #1650
Jerry16: listala sam dosta ovu temu i naišla na tvoj post da si oduševljena Zepterom, baš se sjećam tog posta. Nazvala sam i pitala, šokirala se. Sad se ne sjećam točno cifre, ali bila je preko 300 eura (čak su mi i rekli u eurima). To mi je malo too much. Ja bih do 1,000 kn u vrh glave. I ja mislim da bi mi taj usisavač bio pravi spas, mi nemamo tepihe, samo pločice/parkete i to je to, protrčati stanom svako malo. Ježim se od ovog klasičnog.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 11:44   #1651
usisavac FC8458/91

Pozz,
Da li bi mi netko imao volje pogledat i reci dal je ovaj usisavac ok za kucu bez kucnih ljubimaca, za parkete i dva cupava tepiha!?? Hvala

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/u...IPS-FC8458-91/
http://www.philips.hr/c-p/FC8458_91/...vac-s-vrecicom
ivanaZG22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 15:15   #1652
dvoumim se između ova dva usisivača http://www.bukal.hr/Grundig-mali-kuc...dig-VCC-6270-C, i http://www.philips.hr/c-p/FC9323_09/...powercyclone-4. Ima li netko iskustva sa navedenim usisivačima?
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 17:04   #1653
Quote:
Maiken kaže: Pogledaj post
Jerry16: listala sam dosta ovu temu i naišla na tvoj post da si oduševljena Zepterom, baš se sjećam tog posta. Nazvala sam i pitala, šokirala se. Sad se ne sjećam točno cifre, ali bila je preko 300 eura (čak su mi i rekli u eurima). To mi je malo too much. Ja bih do 1,000 kn u vrh glave. I ja mislim da bi mi taj usisavač bio pravi spas, mi nemamo tepihe, samo pločice/parkete i to je to, protrčati stanom svako malo. Ježim se od ovog klasičnog.
Ajd da je barem netko zadovoljan Zepterovim usisavačem. mi smo bili uzeli onaj koji je na vodu, i ima peglu. katastrofa od prvog dana. usisivač samo donekle radi, ne vuče nikako, pegla je ok.nosili na servis u Zagreb, tamo na Radničku valjda 3 ili 4 puta i svaki puta isto.vraćaju ga, kao nije ništa. o cijeni da ne pričam.
Lobsterman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 20:40   #1654
Ima li netko iskustva s ovim usisavačem? http://www.elipso.hr/mali-kucanski/u...-XP71-XP10011/
Ne uspijevam naći recenzije
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 20:39   #1655
Quote:
pzulic kaže: Pogledaj post
dvoumim se između ova dva usisivača http://www.bukal.hr/Grundig-mali-kuc...dig-VCC-6270-C, i http://www.philips.hr/c-p/FC9323_09/...powercyclone-4. Ima li netko iskustva sa navedenim usisivačima?

ovaj philipsov imam ja, (otprilike vec godinu dana) ima njih vise u razlicitom rangu cijena, pa ne znam je l bas taj, ali po cijeni je slicno. obican usisavac, samo praznis plasticnu kutiju po potrebi, 1x godisnje kupis novi hepa filter, a 2x godisnje operes ga i dobro osusis. ma ok je. ne znam jos ni za koji "magicni" koji sam usisava osim onih skupih robota, a ni ne vjerujem im haha. dakle svi rade na istom principu. najbolji kazu neki, su skupi Miele, al je stvarno skup. tako da je ovaj philipsov cisto dobar, i ne gnjavis se s vrecicama. i kad ga usporedim s nekima koje sam kupila prije njega, jedan u kauflanda pa vratila nakon par mjeseci bez problema, pa neki gorenje u emezetti vratila bez problema, onda u usporedbi s njima, ovaj philipsov je vrlo dobre kvalitete i robustan.
sigurno ima i jacih, ali su i skuplji. inace mi je jos u obzir dolazio jedan boschov, od boscha imam samo fen za kosu s kojim sam super zadovoljna, al ne znam kakvi su im usisavaci..
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 16:13   #1656
pozdrav ljudi. znaci kupujem sauger i cilj mi je sto bolje proci. budzet mi je 800kn cca. ono sta trazim je da pol prasine ne izbaci opet van(znaci da nije na vrecicu). imate li kakve preporuke? ja se ne razumijem u njih bas pa bi mi vasa pomoc dobro dosla.
martinmerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 08:23   #1657
Usisivač,kratko i jasno=koji i kojih karekteristika

Ima već tema o usisivačima, ali je otišla naširoko, bez obzira na cijenu pitanje je koji usisivač tj kojih karakteristika. Kakvi filteri motora, koji su priznati proizvođači, kakve posude za prašinu i sl prednosti. Molim kratke i jasne odgovore.
Hvala
vz79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 09:52   #1658
kratko i jasno, ja nikad ne bi kupila onaj usisavač koji ima onu vodu jer me niti vrag ne bi natjerao da nakon 10 minuta usisavanja još 20 minuta moram to sve rastavljati i prati. A ne smiješ tako ostaviti jer se navodno usmrdi.

A zajebala sam se jako i kupila klasični usisavač (neki elektrolux), a nemam baš pretjerano mjesta u stanu, žao mi ko psu kaj nisam uzela onaj štapni. Pa razmisli i o tome.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 10:26   #1659
Moja preporuka su usisavači bez vrećica, sa spremnikom koji se prazni i perivim filterom. Mi imamo electroluxov Supercyclone već 3-4g i stvarno nam je super. Par puta godišnje ga rastavimo i operemo, većinom samo istresemo prašinu van. Spremnik mu je proziran pa možeš vidjet koliko se napunilo.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 10:34   #1660
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
kratko i jasno, ja nikad ne bi kupila onaj usisavač koji ima onu vodu jer me niti vrag ne bi natjerao da nakon 10 minuta usisavanja još 20 minuta moram to sve rastavljati i prati. A ne smiješ tako ostaviti jer se navodno usmrdi.

A zajebala sam se jako i kupila klasični usisavač (neki elektrolux), a nemam baš pretjerano mjesta u stanu, žao mi ko psu kaj nisam uzela onaj štapni. Pa razmisli i o tome.
pranje je par minuta, nije neki problem kad vidiš koliko tog smeča bacaš. kad navodno to isto ne dišeš...

da usmrdi se. ja jednom ostavio za popodne posaugat, pa upalio za dva dana, eee koji je to smrad bio, nemreš izluftat. a osim toga treba redovito stavljat tekučinu protiv pjenidbe ovog blata koje se stvara usisavanjem, pa za 10 godina sam 80% usisavača dao zo to (min 45 kuna, oko 2 na godinu se potroši jednom tjedno sauganje), zatim sam otkrio sol. stavi se 5-10dkg soli u vodu i ne pjeni.

http://www.ehow.com/way_5649875_defo...me-remedy.html

blaženi internet.
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.