Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2021., 02:51   #1
Autoškole III

Quote:
logoff kaže: Pogledaj post
Bratic mi se pozalio da u auto skoli vozi na automobilu instruktora. Da lik stalno komentira da pripazi kako mijenja brzine jer ce mu otic mjenjac. Mislim kakve su to pizdarije?! Navodno nije jedini u takvoj situaciji jer i drugi voze automobile koji nisu u vlasnistvu auto skole. Je li to postala praksa da se voze auti instruktora? Platis vozacki da bi vozio auto nekog random lika. Rekao sam mu neka pita jel moze polagat na tatinom autu, stari mu se ipak nece ljutit oko mjenjaca. I sto je s elektricnim automobilima?
Rekao sam mu da ih zajebava i kaze da ce kupit elektricni auto i da zeli polagat na elektricnom. Bas me zanima sto ce mu reci. Ako doticna ili svaka autoskola vise nema vlastitih vozila, a kandidat zeli polagati na automatskom mjenjacu prigodnom za elektricno vozilo, a nitko od instruktora ne posjeduje automatski mjenjac odnosno elektricni auto, kako izac na kraj s tim osim trazit da vozis na autu nekog frenda, starog, susjeda koji ima elekricni auto. Jel to legalno uopce? Koji cirkus
Jesi li siguran da se stari ne bi ljutio da mu ugradi duple komande, te da bi bratić bio spreman platiti sve to (duple komande i ugradnju istih u očev auto) te dodatno osiguranje i tehnički pregled (makar ni onda nisam siguran da smije polagati na njemu).

Ako položi na automatiku, smije voziti samo automatik (to se navodi u vozačkoj dozvoli). Ako želi polagati na određenom automobilu, mora naći autoškolu koja ima taj automobil. Ako nema takve, naravno, njegov problem. Niti jedna autoškola nije dužna omogućiti kandidatu da polaže na automobilu kojem želi, tako bi mogao reći da želi polagati na Rimčevoj Neveri, pa što će onda.

Mod edit: prethodna tema https://www.forum.hr/showthread.php?t=592197

Zadnje uređivanje Cuka : 28.01.2022. at 18:38.
Frank Knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2021., 10:56   #2
Quote:
logoff kaže: Pogledaj post
Bratic mi se pozalio da u auto skoli vozi na automobilu instruktora. Da lik stalno komentira da pripazi kako mijenja brzine jer ce mu otic mjenjac. Mislim kakve su to pizdarije?! Navodno nije jedini u takvoj situaciji jer i drugi voze automobile koji nisu u vlasnistvu auto skole.
Ja dok sam polagao, instruktor mi je rekao da on po zakonu mora kupiti novi auto svakih 7 godina i da je auto na kojem polaznici uče zapravo njegov auto, kojeg mora on imati da bi imao licencu instruktora. Nek si bratić sjedne u tvoj auto pa pogledaj ti kako mijenja brzine, možda je instruktor u pravu.

Quote:
logoff kaže: Pogledaj post
I sto je s elektricnim automobilima?
Rekao sam mu da ih zajebava i kaze da ce kupit elektricni auto i da zeli polagat na elektricnom. Bas me zanima sto ce mu reci.

Znam 100% jednu autoškolu u Rijeci koja ima električni VW pa može na njemu polagati.
__________________
Procedura je provedena u cijelosti sukladno važećoj regulativi
Managarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2021., 10:21   #3
Quote:
logoff kaže: Pogledaj post
Bratic mi se pozalio da u auto skoli vozi na automobilu instruktora. Da lik stalno komentira da pripazi kako mijenja brzine jer ce mu otic mjenjac. Mislim kakve su to pizdarije?! Navodno nije jedini u takvoj situaciji jer i drugi voze automobile koji nisu u vlasnistvu auto skole. Je li to postala praksa da se voze auti instruktora? Platis vozacki da bi vozio auto nekog random lika. Rekao sam mu neka pita jel moze polagat na tatinom autu, stari mu se ipak nece ljutit oko mjenjaca. I sto je s elektricnim automobilima?
Rekao sam mu da ih zajebava i kaze da ce kupit elektricni auto i da zeli polagat na elektricnom. Bas me zanima sto ce mu reci. Ako doticna ili svaka autoskola vise nema vlastitih vozila, a kandidat zeli polagati na automatskom mjenjacu prigodnom za elektricno vozilo, a nitko od instruktora ne posjeduje automatski mjenjac odnosno elektricni auto, kako izac na kraj s tim osim trazit da vozis na autu nekog frenda, starog, susjeda koji ima elekricni auto. Jel to legalno uopce? Koji cirkus
Prvo i prvo, otkad je kod nas dozvoljeno polaganje na automatiku ako nije položen manual?

Drugo, ne radi se samo o instruktorovom automobilu, nego ti je bratiću i bolje da savlada tehniku pedala i mijenjača, a ne da cuka i rauba kao sivonja. Nema ničeg lošeg u konstruktivnoj kritici.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2021., 10:25   #4
Quote:
Amethyst108 kaže: Pogledaj post
Trulca pratim, dosta su mu korisni videi. Budem tražila instruktora da onaj dio prođemo par puta da dobim sigurnost.
Vrlo simpa, iskusan i smiren lik, ali primijetio sam pred već dosta vremena u par navrata da mu kandidati ne drže obje ruke na volanu. Samo iz svoje bliže okoline znam za 2 saobraćajke iz ovog razloga.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2021., 11:23   #5
Quote:
FassGoHard kaže: Pogledaj post
Samo iz svoje bliže okoline znam za 2 saobraćajke iz ovog razloga.
Kakvi su to primjeri bili?
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2021., 14:09   #6
Quote:
FassGoHard kaže: Pogledaj post
Prvo i prvo, otkad je kod nas dozvoljeno polaganje na automatiku ako nije položen manual?
Šta trkeljaš ti za majku božju? Kakvo jebeno polaganje na manualcu da bi se išlo na automatik? Ak imaš položone manualac tko te pita za nekakavu dozvolu za automatik? A ako si položio na automatiku imat ćeš ograničenje u dozvoli da smiješ vozit samo iste i kraj priče.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2021., 14:12   #7
Quote:
Managarium kaže: Pogledaj post
Ja dok sam polagao, instruktor mi je rekao da on po zakonu mora kupiti novi auto svakih 7 godina i da je auto na kojem polaznici uče zapravo njegov auto, kojeg mora on imati da bi imao licencu instruktora. Nek si bratić sjedne u tvoj auto pa pogledaj ti kako mijenja brzine, možda je instruktor u pravu.
Pa kuzis, pazi zakon. Autoskole su si sredile smanjivanje troskova kupovine auta, i onda dobijes ekipu koja si kreditira svoju predivnu motornu igracku po kojoj ce tamo neki klinci cackat. Ti si taj koji placa autoskolu a ne obratno.

Quote:
Frank Knight kaže: Pogledaj post
Ako položi na automatiku, smije voziti samo automatik (to se navodi u vozačkoj dozvoli). Ako želi polagati na određenom automobilu, mora naći autoškolu koja ima taj automobil. Ako nema takve, naravno, njegov problem. Niti jedna autoškola nije dužna omogućiti kandidatu da polaže na automobilu kojem želi, tako bi mogao reći da želi polagati na Rimčevoj Neveri, pa što će onda.
Jel mozes past na elektricnom autu jer ti se ugasio motor? Dakle kriteriji sami po sebi nisu isti kod polaganja. Ako kupujes elektricni valjda je na drzavi, autoskoli da to provede u djelo a ne na meni ili tebi da izmisljamo toplu vodu.

Quote:
FassGoHard kaže: Pogledaj post
Prvo i prvo, otkad je kod nas dozvoljeno polaganje na automatiku ako nije položen manual?

Drugo, ne radi se samo o instruktorovom automobilu, nego ti je bratiću i bolje da savlada tehniku pedala i mijenjača, a ne da cuka i rauba kao sivonja. Nema ničeg lošeg u konstruktivnoj kritici.
To za polaganje manuala prije automatika ne znam.
Zasto bi itko morao svladavat tehniku mjenjaca koji ne odgovara elektricnom autu ako kupuje isti koji ce usput receno postat standard?
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2021., 00:11   #8
Logoff,
Imaš problem sa logikom i to priličan.
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2021., 09:14   #9
Davno sam polagao autoškolu pa su se cjenici vjerojatno promijenili. Sad mi jedan kolega priča da se svaki pad ispita iz vožnje plaća 1000 kn. Je li to točno?
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2021., 17:03   #10
trebala bih preporuku autošklole na zapadu Zagreba, plus je ako postoje online predavanja.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2021., 19:41   #11
Quote:
Nied kaže: Pogledaj post
Davno sam polagao autoškolu pa su se cjenici vjerojatno promijenili. Sad mi jedan kolega priča da se svaki pad ispita iz vožnje plaća 1000 kn. Je li to točno?
Imam mlade kolege koji su padali po 10+ puta propise i oni su 150 kn, vožnja je 850 kn.
__________________
Procedura je provedena u cijelosti sukladno važećoj regulativi
Managarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2021., 20:28   #12
Pozdrav! 2.9.2021., negdje tjedan dana nakon položenih propisa, krenuo sam voziti s instruktorom M.K. iz autoškole Zemljak Zaprešić te mi sati vožnje idu užasno sporo (rijetko imam termine), imam osjećaj da se čovjeku ne da radit' svoj posao, pa bih molio za savjet:
Trebam li promijeniti instruktora, jer sam odvozio samo 17 sati u 2 mjeseca?
Bilo je tjedana kad nismo uopće imali sate, a mislim da nije dobro da nemam neki kontinuitet. Sad zadnja dva tjedna smo imali samo jedanput tjedno.
StarTRekkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2021., 21:31   #13
Quote:
Managarium kaže: Pogledaj post
Imam mlade kolege koji su padali po 10+ puta propise i oni su 150 kn, vožnja je 850 kn.
Ovima 10+ treba dati vozačku s napomenom: utvrdio gradivo preko 10 puta
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2021., 10:30   #14
Quote:
logoff kaže: Pogledaj post
Bratic mi se pozalio da u auto skoli vozi na automobilu instruktora.
Ti i bratić ste neki teški mudrijaši, mogu si mislit kakvo je umijeće vožnje takvih...
HRPA automobila u autoškolama je u vlasništvu instruktora!!
Kvragu, davnih dana sam u ja polagal na tad novom Gnjoju 3 sa full opremom u VLASNIŠTVU isntuktora!

Poslano sa mog M2101K9G koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2021., 11:30   #15
Quote:
Nied kaže: Pogledaj post
Ovima 10+ treba dati vozačku s napomenom: utvrdio gradivo preko 10 puta
Tima treba dat dozvolu jedino za četverocikl koji nemre preko 45 km/h .... ebote padat 10x

Tu on nije naučio vozit nego ČUDOM prošao.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2021., 12:23   #16
I sam znaš da "položio vozački iz prve" nema veze sa "zna voziti" (krećem od svog iskustva i očeve obuke nakon toga).
Edit : kvadovi uopšte nisu za početnike, a vala ni za ostale dok polako ne prođu neku obuku i steknu iskustvo. S tim govnetom ode glava dok trepneš.
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2021., 08:18   #17
Quote:
StarTRekkie kaže: Pogledaj post
Pozdrav! 2.9.2021., negdje tjedan dana nakon položenih propisa, krenuo sam voziti s instruktorom M.K. iz autoškole Zemljak Zaprešić te mi sati vožnje idu užasno sporo (rijetko imam termine), imam osjećaj da se čovjeku ne da radit' svoj posao, pa bih molio za savjet:
Trebam li promijeniti instruktora, jer sam odvozio samo 17 sati u 2 mjeseca?
Bilo je tjedana kad nismo uopće imali sate, a mislim da nije dobro da nemam neki kontinuitet. Sad zadnja dva tjedna smo imali samo jedanput tjedno.
Ili razgovaraj s njim da se to popravi ili ga zamijeni, nema smisla toliko otezati, ja sam u dva mjeseca odvozila sve sate. Kao što kažeš, loše je ako nemaš kontinuitet i nesigurnost će biti sve veća, nažalost
studentica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2021., 08:20   #18
Quote:
Nied kaže: Pogledaj post
Davno sam polagao autoškolu pa su se cjenici vjerojatno promijenili. Sad mi jedan kolega priča da se svaki pad ispita iz vožnje plaća 1000 kn. Je li to točno?
Pa to ovisi prvenstveno o tome kolika je cijena dodatnog sata u autoškoli, ali rekla bih da se uglavnom kreće oko 150 kn. To pomnožiš s 3 i dodaš 236 kn koje plaćaš HAK-u za ponovni izlazak i dobiješ otprilike 750 kn
studentica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2021., 08:22   #19
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
trebala bih preporuku autošklole na zapadu Zagreba, plus je ako postoje online predavanja.
Ne znam jel ti dovoljno zapadno, al s autoškolom Brzina u Horvaćanskoj ja imam predivno iskustvo i stalno ih preporučujem
studentica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2021., 22:26   #20
Quote:
StarTRekkie kaže: Pogledaj post
Pozdrav! 2.9.2021., negdje tjedan dana nakon položenih propisa, krenuo sam voziti s instruktorom M.K. iz autoškole Zemljak Zaprešić te mi sati vožnje idu užasno sporo (rijetko imam termine), imam osjećaj da se čovjeku ne da radit' svoj posao, pa bih molio za savjet:
Trebam li promijeniti instruktora, jer sam odvozio samo 17 sati u 2 mjeseca?
Bilo je tjedana kad nismo uopće imali sate, a mislim da nije dobro da nemam neki kontinuitet. Sad zadnja dva tjedna smo imali samo jedanput tjedno.
Vrlo slično iskustvo i u konkurentskoj autoškoli u Zaprešiću. Polaganje propisa krajem kolovoza, vožnja početkom rujna. Do sada odvoženih 15 sati. Instruktor kaže da će se javiti, pa se ne javi, pa se onda javi navečer da se dođe sutra.. Iako vlasnik autoškole kaže da bi instruktor uvijek trebao najaviti sljedeća dva-tri termina, a kod upisa kažu da se vozi svaki dan. Malo sutra. Ne znam, možda netko i vozi. Ali moj klinac ima maksimalno dva sata tjedno. Mi nismo poznavali nikoga od instruktora i kad su pitali koga hoćemo, rekli smo da je svejedno. Pa je onda instruktor imao dva tjedna godišnjeg, pa samoizolacija kandidata, pa samoizolacija instruktora ... Nikad kraja!
Evo, možda ti je sad lakše
anita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.