Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2011., 15:35   #21
zar nitko ne prati drugu sezonu?
meni je serija odlična. netko će ju okarakterizirati dosadnom ali nije mi jasno zašto. baš je nekako topla, pitka , sa tonom fantastične muzike i nevjerojatno dobro prikazuje New Orleans. imaš osjećaj da si tamo kad ju gledaš.
i tako moćnu stvar na špici nisam čuo još od Sopranosa.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 18:16   #22
Ja ju pratim od početka i uživam u njoj skroz. Čim sam doznao da ju radi David Simon (autor The Wire-a) odmah sam reko ovo će biti dobro. Muzika je savršena, likovi vrlo zanimljivi, a glumci odlični. Špica je legendarna (kao i ona u The Wire-u).

DJ Davis i čišćenje kuće za svoju novu djevojku
Onaj chef u New Yorku - nevjerojatan bolesnik
Big chief Lambreaux je dobio 495 dolara (and no cents) od osiguranja za štetu uzrokovanu Katrinom
Antoine Batiste
Pjesma "Everything I Do Gonh Be Funky"
Chosma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:53   #23
Quote:
Chosma kaže: Pogledaj post
Ja ju pratim od početka i uživam u njoj skroz. Čim sam doznao da ju radi David Simon (autor The Wire-a) odmah sam reko ovo će biti dobro. Muzika je savršena, likovi vrlo zanimljivi, a glumci odlični. Špica je legendarna (kao i ona u The Wire-u).

DJ Davis i čišćenje kuće za svoju novu djevojku
Onaj chef u New Yorku - nevjerojatan bolesnik
Big chief Lambreaux je dobio 495 dolara (and no cents) od osiguranja za štetu uzrokovanu Katrinom
Antoine Batiste
Pjesma "Everything I Do Gonh Be Funky"


inače, pogledaj sjajan dokumentarac "When The Leeves Broke" koji je radio Spike Lee. O Katrini, posljedicama i tako. Jedan od najboljih koji sam gledao. Impresivno, zastrašujuće, potresno...dobro sjedne da razumiješ neke stvari u seriji.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 23:05   #24
Službeno obnovljeni za 3. sezonu.

Quote:
HBO has picked up its praised New Orleans drama Treme for a third season. David Simon' and Eric Overmyer's series chronicling the life of New Orleans residents in the aftermath of Hurricane Katrina was down in its second season premiere, drawing 605,000 viewers, down from the 1.1 million who tuned in for the series premiere last year. But as HBO brass always say, ratings don't have much weight in their renewal decisions, especially for a show like Treme that they are proud about.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 14:38   #25
kako je meni ovo genijalna serija

na neke scene se naježim kad ih se sjetim, kad creighton sjedi (u osmoj epizodi? ili devetoj) sa familijom za stolom, i vidiš da su svi troje nemoćni pred depresijom koja ga obuzima...

a muzika, a likovi... fantastično.

spremam se na drugu sezonu
sycamore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:05   #26
Ne znam da li je već ovdje spominjano, ali postoji jebeno dobar soundtrack 1. sezone (lako dobavljiv iz "alternativnih izvora").
riot_act is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 01:37   #27
Batiste okupio band. Onaj gitarist što mu je svirao jedno kraće vrijeme je apsolutno fenomenalan.

DJ Davis sa ekipom u svojoj kući uvježbava neke hip hop kombinacije s puhačkim orkestrom, a susjedi mu lagano šize.

Creighton nam se vratio, barem u snovima. Izvrsna scena. Ta žena izvrsno glumi. Koji je smješak imala dok je sanjala, a koja depra čim se probudila.

Ne znam kolko će big chief Lambreaux još izdržati, ona inspekcija mu je bila kap koja je prelila čašu, ali čini se da ga je New York malo opustio.
Chosma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 11:39   #28
polako, nisam još gledala

meni je melissa leo tako moćna glumica, a ono kad vidiš kako joj je teško, zagrlio bi ju kroz ekran

ne mogu se odlučit koji mi je naj lik, svaki od ovih glavnih je odličan.
sycamore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 13:42   #29
Potpis, sjećam je se još iz Homicide: life on the street. Bez šminke, bez frizure - a ostavi te PAF!!!
riot_act is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 17:32   #30
Napokon sam uspio pogledati nove epizode, šta reći nego
Izvrsna gluma i još bolja muzika.Volio bi da ubace još nekoga iz Homicide LOTS, Andre Braugher bi mi baš dobro sjeo u seriji.
Svaka čast i za HBO što su obnovili unatoč padu gledanosti.
Colonel_Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 11:12   #31
pitanje: ima li netko engleske titlove za početak druge sezone treme-a?

našla sam na podnapisi.net neke koji se vremenski ne poklapaju.
sycamore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 13:31   #32
Quote:
sycamore kaže: Pogledaj post
pitanje: ima li netko engleske titlove za početak druge sezone treme-a?

našla sam na podnapisi.net neke koji se vremenski ne poklapaju.
Mislim da ih ima na addic7ed.com
Colonel_Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 22:12   #33
ima, tnx, našla
sycamore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 23:31   #34
Joj, ova deveta epizoda je bila vrhunska.
Big Chief nikako nije zadovoljan izvedbom, a ono u muzeju kad zahebava sina je
Batiste - kako je zahebo Kermita isto genijalno, al ovaj mu je brzo vratio
I da, od Batista bježe svi taksisti u gradu

Harley - RIP
Chosma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 23:32   #35
Odlična epizoda. Svaka čast HBO što je obnovio drugu sezonu. Clarke Peters je fantastičan.
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 12:55   #36
Juce otkrio ovu seriju i deluje obecavajuce.

Glumacka postava je prejaka i to je ono sto mi najvise uliva poverenja i nadu da je rec o kvalitetnoj seriji.

Clarke Peters i Wendell Pierce iz Wire-a te Melissa Leo, David Morse i John Goodman
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 11:22   #37
Gleda se TREME

Odgledao sam prvih pet epizoda i veoma sam zadovoljan serijom za sada.

Radnja je vrlo zanimljiva, gluma je na nivou.

Zanimljivo je da se u ovih prvih pet epizoda pojavilo skoro 10 glumaca iz The Wire mislim da ih je bilo 8 tacno.

Cudno mi je da ova tema ima samo dve strane, bas nema interesovanja za ovu seriju na forumu.

Veceras nastavljam gledanje. :klap:
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 12:40   #38
Juce zavrsih prvu sezonu i utisak u jednoj reci je - genijalno !

Vec sada mogu reci da je rec o vrhunskoj seriji. Ocena sezone 1: 10/10

Likovi su super svi do jednog i super napisani i super odglumljeni. Tesko mi je izdvojiti nekog ali ako vec moram onda su to Davis, Batiste, Janette i Annie. Isto Albert i Toni ma svi haha kazem svi su sjajni.

Bas mi je drago da sam pronasao jos jednu vrhunsku seriju

Vidim zadnja, cetvrta, sezona ima svega 5 epizoda te mi se za sada jedino to ne svidja sto i ta sezona nema 10 epizoda kao rethodne a jos bolje da serija ima 5 sezona nekako mi je 4 tacnije tri-ipo malo te cu brzo to odgledati ukoliko ne uspem da se usporim. Ali dobro sad sta je tu je vazno je da serija odlicna.

Ja inace jako cenim/postujem Jazz i nekada sam ga nesto malo i slusao cisto da vidim zasto je toliko cenjen muzicki pravac ali ko voli i slusa samo Jazz ova serija ce mu se svideti jos vise.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 04.02.2014. at 12:59.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 12:10   #39
Odgledah nocas i drugu sezonu.

Sada vec mogu reci da ova serija ide u mojih Top 10, samo da je zavrsim pa da vidim na koje mesto cu da je stavim ali vrlo verovatno ce biti sesta.

Toliko zanimljivih likova, toliko zanimljivih prica, kultura New Orleansa koju je lepo upoznati putem ove serije, kvalitetna Jazz muzika...

Treme se puno razlikuje od svih dramskih serija koje sam odgledao. Pored toga sto je realna ova serija nam prikazuje zivot na totalno drugaciji odnosno sasvim obican nacin te mozemo videti kako tip sece nokte na nogama a takvu svakodnevnu stvar ne videh nikada u nekoj drugoj seriji.

Kada je rec o glumcima iz The Wire-a koji se pojavljuju u Treme-u jednog nisam uspeo odmah da prepoznam ono vidim poznat mi je tip ali nikako da se setim odakle i setim se pre neki dan pa jebeni kralj Zigi

Veceras se startuje sezona 3
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 09:05   #40
odlična serija, čudi me da nema više komentara.
ili barem prijavaka kao ovaj moj.
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.