Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2014., 16:03   #1
Turn: Washington's Spies (2014-2017)





Quote:
Based on the book "Washington's Spies," written by Alexander Rose, "Turn" is set in the summer of 1778 and tells the story of New York farmer, Abe Woodhull, who bands together with a group of childhood friends to form The Culper Ring, an unlikely group of spies who turn the tide in America's fight for independence. "Turn," also from AMC Studios, was developed and written by Craig Silverstein ("Nikita") who also serves as series showrunner. The pilot was directed by Rupert Wyatt (Rise Of The Planet Of The Apes). Barry Josephson ("Bones," Enchanted) from Josephson Entertainment is executive producer. The series stars Jamie Bell (Billy Elliot, King Kong, The Adventures of Tintin) as Abraham Woodhull, Kevin McNally (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides) as Judge Richard Woodhull, Burn Gorman (The Dark Knight Rises) as Major Hewlett, Daniel Henshall (The Snowtown Murders) as Caleb, Seth Numrich ("The Good Wife") as Ben Talmadge, Angus MacFadyen (Braveheart) as Robert Rogers, JJ Feild (Captain America: The First Avenger) as Major John Andre, Meegan Warner as Mary Woodhull and Heather Lind ("Boardwalk Empire") as Anna Strong.

Od 6.4. na AMC-ju.

Promo:
http://www.youtube.com/watch?v=NlqFOHh4Ra4

Zadnje uređivanje lie : 08.03.2015. at 15:05. Reason: poster apdejt
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 10:12   #2
Ako je true story moglo bi biti dobro...a i nema ovakve teme kolko ja znam.
forumama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 13:23   #3
Jamie Bell
ovo gledam
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 14:42   #4
dobra glumačka postava .. i napokon novi materijal s jj-om .. predbilježavam
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 23:37   #5
nije najuzbudljivija prva ep ikada, ali interesantna je i ima potencijala .. ono što je pružila je upoznavanje s atmosferom vremena i likovima, a dublja karakterizacija likova kao i špijunski dio tek dolazi na red .. odlično odglumljeno i lijepo izgleda .. nadam se nastavku u pozitivnom tonu
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 10:14   #6
Meni je ovo čist pristojno bilo. Nisam u transu niti zbog same tematike niti zbog izvedbe, ali mi se čini da bi moglo biti sve zanimljivije što dalje odmiče. Jer, već pred kraj epizode zalaufalo se dobro i postalo uzbudljivo.
Da, treba stvari prvo postaviti nekako, tu je otišlo dosta vremena.

Unatoč tome što serija počiva na stvarnim događajima i likovima, morali su naravno ubaciti i izmisliti fatalnu ženu, neprežaljenu ljubav koja ispada turning point u njegovoj odluci da postane špijun.

No dobro, nisu tu pretjerali s patetikom, a kako ovo nije dokumentarac treba valjda nešto i posapuničarit. Bar malo.

Inače, za potpuno usvajanje konteksta treba ponoviti gimnazijsko gradivo:

http://en.wikipedia.org/wiki/American_Revolution

A ovo je Jamie Bell:

http://en.wikipedia.org/wiki/Abraham_Woodhull


Ja nastavljam.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 16:25   #7
Meni bas dobra prva epizoda. Samo kad bi zadrzali ovaj nivo.
Hopey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 18:59   #8
što će na kraju biti s ovime, tema me zanima, SH me razočarao
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 11:35   #9
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
što će na kraju biti s ovime, tema me zanima, SH me razočarao
smijem pitat šta je SH? da nije možda neka serija na sličnu temu koju sam nedajbože propustio?


ložim se na ovakve stvari maximalno, kada čujem da je dostupna bilo serija ili film, snimljena po istinitom događaju koja uz to obrađuje još i ratnu/špijunsku tematiku (s amerikancima i/ili amerikom u središtu zbivanja) ili na ovaj ili onaj način govori o malo znanim podvizima koji su zaslužili ekranizaciju (argo) postajem vrlo nestrpljiv da istu pogledam.


nakon dvije odgledane epizode mogu reći da je serija gledljiva, prvi dio je bio bolji, u drugom su malo pali, ali i dalje sam zadovoljan, serija nije razvučena i ne prelazi u dosadu te se drži povijesnih činjenica što mi je posebno drago jer ne volim fabriciranu "istinu". što realnije to bolje.


http://en.wikipedia.org/wiki/Culper_Ring


na kraju serije uvijek me zaintrigira preview naredne pa sam tako zaintrigiran onim što će se dogoditi u trećoj (od deset) epizodi otišao na wikipediu i u grubo doznao sadržaj iste. volim povijest i ovakve uratke gutam naiskap. možda zato što su vrlo rijetki jer nisu popularni, a oko novca se nažalost sve vrti, pa ako nije isplativo neće se snimati, a znamo da takve serije blago rečeno produkcijski nisu nimalo jeftine. nažalost malo tko brine za herojsku američku povijest, prednost kod tv serija uvijek imaju nekakvi otkačenjaci, dosadni sitcomi koji kao da su snimani za intelektualno i emotivno ograničene individue te razni reality-ji koji su u 99% slučajeva nezanimljivi.


po dosad prikazanom mislim da ću ovu seriju arhivirati, zaslužila je svoje mjesto na mom laptopu pored "john adams" moje # 1 serije. zna li možda netko još koju sa sličnom tematikom? što se tiče filmova, mislim da sam pogledao apsolutno sve na tu temu: gettisburg, glory, the crossing, gods and generals, benedict arnold a question of honor...

Zadnje uređivanje so.creator.est : 16.04.2014. at 13:02.
so.creator.est is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 14:50   #10
sviđa mi se razvoj događaja i likova .. tempo radnje je dinamičniji i lakše se gleda, ep mi je proletila u trenu .. dok su likovi sve uvjerljiviji i njihovi stavovi sve jasniji .. bilo je par zanimljivih paralela u ep .. vođenje rata za andrea je blisko umjetnosti i usporedivo s kazalištem, gdje najbolji glumac prima zasluge (na tragu shakespearea) .. također, svojevrsna isprepletenost između gunpowder plot i događaja koje gledamo na ekranu, kao što se spominje u ep jedna osoba preuzima sve zasluge, ali i sramotu

jedino što mi je pomalo mrsko je to crno/bijelo ocrtavanje .. redcoatsi su užasni što god učinili, s druge strane suprotno vrijedi za borce za nezavisnost .. ratovanje/špijuniranje često su moralno dvosmislene profesije i postoje dvije strane novčića .. a za sada serija nije uspostavila tu 'ravnotežu', ima vremena
s obzirom da je u seriji vojnik s pletenicama ne ću se previše žaliti

sh (sleepy hollow), light-fun serija, nije toliko loša ako možeš na stranu staviti činjenicu da je rat za nezavisnost zapravo bio rat protiv samoga sotone i za opstanak svijeta
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 19:48   #11
Odlične prve tri epizode, pogotovo za one koji su uvijek navijali za Velikog Bleka i Komadanta Marka u borbi protiv crvenih mundira.

BTW. onaj Caleb poprilično podsjeća na Mister Bluffa, vjernog saveznika Komadanta Marka.

__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 21:47   #12
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Odlične prve tri epizode, pogotovo za one koji su uvijek navijali za Velikog Bleka i Komadanta Marka u borbi protiv crvenih mundira.

BTW. onaj Caleb poprilično podsjeća na Mister Bluffa, vjernog saveznika Komadanta Marka.

[IMG]http://www.stripovi.com/images/bluff.jpg
YBaš ste me zaintrigirali s pozitivnim omentarima. Pogotovo ova usporedba sa Blekom i Markom

Kada zajašu vukovi Ontaria nema zime

Zadnje uređivanje lie : 21.04.2014. at 22:03. Reason: IMG
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 12:14   #13
nakon odgledane treće epizode oduševljen sam što se serija drži povijesnih činjenica i unosi dodatno svjetlo na doagđaje koji su prethodili znamenitim bitkama u američkom ratu za nezavisnost kao što je npr. prva velika pobjeda washingtonove vojske koja se dogodila u trentonu, new jersey gdje su totalno potučeni hesijanci i zapljenjena velika količina hrane i oružja bez žrtava na američkoj strani.


taj washingtonov prelazak delaware-a smatra se ključnim potezom u cijelom ratu koji je spriječio da mu se armija raspadne i samim time izgubi rat. nisam znao da je presudan obol pobjedi nad njemačkim plaćenicima dao culper ring tj. abraham woodhill svojim obavješatjnim radom, što ova epizoda detaljno prikazuje. oduševljen sam tim otkrićem i načinom na koji je ekraniziran.


u filmu the crossing odlično je opisana priprema continental army pred prelazak rijeke, sama bitka i povratak izmučene armije na sigurno. ali ova informacija o obavještajcima (woodhill - caleb) koji su praktički spasili revoluciju mi je do sada bila nepoznata.


briljantan, vrlo detaljan i nadasve poučan scenarij zaslužuje čistu peticu. seriju bi komotno mogli uvrstiti u školsko gradivo koje studenti u americi moraju obavezno pogledati kao što je to slučaj i s filmovima na temu ropstva i građanskog rata: 12 years a slave i glory.


iskustvo gledanja ove serije mi je za sada bolje nego bilo koje predavanje ili štivo koje sam čuo ili pročitao na tu temu. svaka mi epizoda proleti. šteta što ne traju duže ...

Zadnje uređivanje so.creator.est : 22.04.2014. at 12:43.
so.creator.est is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 00:26   #14
Uspio sam ulovit vremena barem za pilot. Definitivno gledam. so.creator.est, hvala na preporuci.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 14:58   #15
Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
Uspio sam ulovit vremena barem za pilot. Definitivno gledam. so.creator.est, hvala na preporuci.
nema na čemu, uvijek su mi dragi fimski znalci koji imaju ukusa i cijene prave stvari. složio bih se s tvojim osvrtima na filmskom podforumu, čini se da dijelimo sličan ukus.

inače ovakve se teme rijetko obrađuju u tv serijama, jedina osim ove na tu temu je koliko je meni poznato samo John Adams inače moja # 1 all time tv serija.

što se tiče Turn, nakon odgledanih 5 epizoda mogu reći da je u 4. malo pala na kvaliteti, ali se zato brzo digla u narednoj petoj dajući u fokus opet vojsku i obavještajni rad, a ne selo i međuljudske odnose kao epizodu prije.

ocjena: so far, so good.
so.creator.est is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 16:47   #16
S2

glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 13:47   #17
dali imaju gdje titlovi za 2.sezonu
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 22:36   #18
Izgleda da nema, steta, u suprotnom bi verovatno pogledala...
__________________
The sound in my ears
Hopey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 16:24   #19
Quote:
Hopey kaže: Pogledaj post
Izgleda da nema, steta, u suprotnom bi verovatno pogledala...
http://subscene.com/subtitles/turn-second-season
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 13:38   #20
tnx. mislio sam hr , srbski , bosanski...nešto što razumijem
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.