Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2014., 22:42   #1
Jonathan Strange & Mr Norrell (2015)



za sve ljubitelje magije i one koji će tek postati

Quote:
Unquestionably the finest English novel of the fantastic written in the last seventy years. It’s funny, moving, scary, otherworldly, practical and magical, a journey through light and shadow—a delight to read, both for the elegant and precise use of words, which Ms. Clarke deploys as wisely and dangerously as Wellington once deployed his troops, and for the vast sweep of the story, as tangled and twisting as old London streets or dark English woods. Closing Jonathan Strange & Mr Norrel after 800 pages, my only regret was that it wasn’t twice the length.... From beginning to end, a perfect pleasure.
—Neil Gaiman
jonathan strange & g. norrell jedna od najomiljenijih knjiga dobila je svoju ekranizaciju
fantastičnu/ povijesnu/kostimiranu dramu (neka opis ne obeshrabri), smještenu u vrijeme napoleonovih ratova, o povratku magije u englesku dočarati će nam - scenarist peter harness i redatelj toby hayness te glumačka postava predvođena carvelom (strange) i marsanom (norrell) uz koje će se još pojaviti alice englert, marc warren, samuel west, charlotte riley, enzo cilenti, paul kaye .. ukratko grupa iznimno talentiranih osoba koje daju naslutiti da će ovo biti užitak gledati

serija će imati sedam jednosatnih epizoda i s prikazivanjem započeti ovog božića (nadam se)



imdb

klipić :klap:
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..

Zadnje uređivanje lie : 30.05.2015. at 11:40.
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 23:18   #2
daj nemoj me zezat :klap: nisam uopce znala da se ovo sprema. odlicno!
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 09:14   #3
samo da ne bude vizualno sranje ko merlin, robin hood ili atlantis...
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 09:16   #4
Mala zanimljivost u vezi ove serije: dio je sniman i u Hrvatskoj, točnije u Trogiru.
LittleSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 12:18   #5
Knjiga mi je bila vrh, ali sam malo skeptičan kako će to sve izgledati ekranizirano. Doduše, u pitanju je BBC, pa ipak postoji nada.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 16:07   #6
od svega što sam do sada vidjela sa snimanja, iz klipića izgleda odlično .. samo ne znam zašto je bbc samozatajan i promidžbeni materijal za seriju daje na kapaljku
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 18:37   #7
Jonathan Strange & Mr Norrell

Quote:
BBC AMERICA's new original drama series, Jonathan Strange & Mr Norrell, is based on The New York Times bestselling novel by Susanna Clarke and adapted by Peter Harness (Wallander, Is Anybody There?).

The seven-part series stars Eddie Marsan (Best of Men, Ray Donovan, Filth) and Olivier award-winning Bertie Carvel (Restless, Hidden, Matilda) who take on the magical roles of Jonathan Strange and Mr Norrell. Further casting includes Alice Englert (Ginger & Rosa, Beautiful Creatures), Marc Warren (Hustle, Mad Dogs, The Musketeers), Samuel West (Mr Selfridge, Fleming), and Charlotte Riley (Wuthering Heights, Easy Virtue).

Jonathan Strange & Mr Norrell will premiere on BBC AMERICA in 2015
Iz poleđine knjige:

Prije mnogo stoljeća, kada je na engleskom tlu još postojala magija, najveći među čarobnjacima bio je Kralj Gavran. Potomak ljudi kojeg su odgojile vile, Gavran Kralj stopio je vilinsku mudrost s ljudskim razumom i stvorio englesku magiju. Sada, početkom devetnaestog stoljeća, o njemu govori tek legenda, a Engleska, zemlja ludoga kralja i otmjenih pjesnika, ne vjeruje više u magiju.

Tada se, međutim, pojavljuje povučeni g. Norrell iz opatije Hurtfew, a kipovi katedrale u Yorku ožive i progovore. Vijest o povratku magije proširi se Engleskom, a g. Norrell, uvjeren da mora pomoći Vladi u ratu protiv Napoleona, seli se u London. Ondje upoznaje nadarena mladog čarobnjaka i uzima ga za učenika: Jonathan Strange je šarmantan, bogat i arogantan. Zajedno, zaslijepit će Englesku svojim pothvatima.

Ali ortaštvo uskoro prerasta u suparništvo. G. Norrell nikad nije nadvladao sklonost tajnovitosti, a Jonathanu Strangeu uvijek će najopasnija i najluđa magija biti najprivlačnija. Strange je očaran sjenovitim likom Kralja Gavrana, ali potraga za davno zaboravljenim činima ugrozit će ne samo suradnju s Norrellom, već i ono što najviše voli.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 00:02   #8
Ajme, jedva čekam. Knjiga je super.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 00:09   #9
Ovo zvuči zanimljivo. Knjige nisam čitao ,nisam niti čuo za njih ali ovo ću definitivno pogledati pilot pa vidjeti za dalje.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 12:28   #10
Koliko ja znam jedna je knjiga

Upravo ju čitam i zasad je jako simpa
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 12:27   #11
Novo trejlerče:

https://youtu.be/iE1nsOoTJos
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 00:04   #12
bump.

sinoć počelo, ako koga zanima
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 13:58   #13
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
bump.

sinoć počelo, ako koga zanima
Za sad 3 epizode van, odlicno. Jako sam zadovoljan.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:22   #14
Ovo je jako dobro.
mward2205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 11:04   #15
nevjerojatna serija oduševljena sam kako je osjećaj koji pruža knjiga prenesen na ekran, ali i time što serija nije ograničena samo na one koji su je pročitali .. prekrasno izgleda, dinamika radnje i odnosa među glumcima plijeni .. glumci kao da su rođeni za svoje uloge.. velika preporuka!
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.