Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2015., 21:52   #61
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Marlov ajme ne mogu vjerovati da si ovo napisala za prosvjetare
ali ne doživljavam uopće jer sam zdrogirana normabelima i brufenom

naš obrazovni sustav je za k****, da se tako izrazim. i tu se ništa korisno neće napraviti još xy godina. no nebitno, problem je što se prelama sve preko učitelja, nastavnika.
i trebaju štrajkati. za bolje uvjete rada. zahtjeva se enormno puno truda, rada a sredstava za rad osnovnih nemaju.

stavimo plaće na stranu sad, većina ljudi koja ide u prosvjetu ne ide zbog para.
ja prva nisam zato u prosvjeti. no da ih se tlači (govorim njih, a ne nas jer sam u privatnoj i kudikamo mi je drugačije, imam svoj radni stol, komp, apsolutno sva didaktička sredstva, moderno opremljene učionice, male razrede i dostupno mi je za rad štogod poželim - 10% toga NEMAJU državne škole. i to je problem) tlači ih se itekako.
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
školska godina se normira na 35 tjedana koliko i ova školska godina ima
tako da nema govora o kraćem radu ove godine
ono što je razlika je da je masa neradnih dana ove godine pala za vikend i zato završavamo ranije u lipnju
Ne znam, nisam brojala, znam samo da je počelo tjedan dana kasnije i da nem je učiteljica rekla da završavaju tjedan dana ranije

Quote:
GALAXY mini kaže: Pogledaj post
Ajme sto su ovdje teske teme:em gerijatrija, em strajk..

Apropo strajka: podrzavam jer iako sam tek par tjedana u doticaju sa nasim skolstvom,to su stvarno uvjeti rada ispod svake razine..
Ma di vi vidite te loše uvjete rada, ja ih ne vidim ni u OŠ, ni u srednjoj školi
Kunjada mi inače radi u gimnaziji. Nikad se ne žali na takve stvari
Jedino na šta se želi su učenici
I roditelji
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Old 27.09.2015., 21:55   #62
Mah, valjda ce im nekad dosaditi..
Od sljedecg puta cu poceti koristiti one neke funny reply-e na toplinu,bijelu boju(dobar je ovaj tvoj o nemastovitosti i ziherastvu )
GALAXY mini is offline  
Old 27.09.2015., 21:58   #63
Nećemo temu kvariti, ali da ti krenem nabrajati skužila bi vrlo brzo.
najviše mi ide na nerve kad se spominju praznici, da imamo ih više. ja cijela 2 tjedna više na godišnjoj razini od svog muža koji radi u privredi u firmi
s tim da on može kad god na GO, da su mu spojeni svi mogući produljeni vikendi. ja ne mogu otići usred godine na putovanje.
jbga
i ja sam u prednosti u privatnoj jer radim u fiksnom radnom vremenu pa odradim tamo gro papirologije. radim punih 7 sati svaki dan. s tim da doma još odrađujem ono što ne stignem.
a ekipa u državnoj školi SVE mora doma raditi.
pa sad stavi to u kontekst nekoga ko ima djecu i masu obaveza obiteljskih. koliko vikenda žrtvuješ. koliko sati s tom djecom, doma si a nisi.
naježim se kad čujem: rade par sati dnevno.
iako, kažem na mene se to ne odnosi jer nisam s njima u istom košu.
ali znam da to nije ni blizu tako.

a nisam ni spomenula ono najvažnije, ti ljudi tvoje dijete odgajaju, socijaliziraju, personaliziraju. o njima ovisi jaaaaaaaaaaaaako puno u što će ti dijete izrasti.
mali_cox is offline  
Old 27.09.2015., 22:08   #64
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post

a nisam ni spomenula ono najvažnije, ti ljudi tvoje dijete odgajaju, socijaliziraju, personaliziraju. o njima ovisi jaaaaaaaaaaaaako puno u što će ti dijete izrasti.
Meni je ovo najvaznije i zbog toga bih voljela sa su ti ljudi motivirani i zadovoljni sto je gotovo nemoguce dok rade u uvjetima u kojima jesu(neadekvatne ucionice sa punoprevise ucenika,nedostatak osnovnih potrebstina kao sto je tekuci sapun za ruke, zicanje roditelja da se skupi po 20kn da se kupi player da se moze pustati cd za engleski,itd...) a istovremeno ih svi prozivaju da premalo rade za placu koju primaju..
Al ovo je sad vec skroz off..
GALAXY mini is offline  
Old 27.09.2015., 22:11   #65
Quote:
GALAXY mini kaže: Pogledaj post
Meni je ovo najvaznije i zbog toga bih voljela sa su ti ljudi motivirani i zadovoljni sto je gotovo nemoguce dok rade u uvjetima u kojima jesu(neadekvatne ucionice sa punoprevise ucenika,nedostatak osnovnih potrebstina kao sto je tekuci sapun za ruke, zicanje roditelja da se skupi po 20kn da se kupi player da se moze pustati cd za engleski,itd...) a istovremeno ih svi prozivaju da premalo rade za placu koju primaju..
Al ovo je sad vec skroz off..
upravo to, i još masa toga. papir, pa i toaletni doslovno, kuh. ručnici. ma joj..nema smisla uopće pokušavati
mali_cox is offline  
Old 27.09.2015., 22:24   #66
Ja sam ZA štrajk prosvjetara,ali ne za veću plaču,to je sada stvarno nepotrebno i bezveze u ovo predizborno vrijeme,već za sve ovo što je čoksa nabrojala
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 27.09.2015., 22:27   #67
Još jednom ti kažem, kunjada mi je prosvjetar.

Ne radi 8 sati dnevno koliko radim ja.
Nema se šta toliko doma pripremati jer radi jedan te isti posao godinama.
Ima sjednice, ovo ono kad nastava završi, ali to bude koji sat dnevno, tako da još uvijek izađe malo veći GO nego što je moj.
Ti misliš da ja mogu dobiti GO tijekom godine kad god poželim? Ne mogu ni ja.
Ja nemam proljetne praznike, nisam doma između Božića i NG.
Ne landram okolo besplatno s dnevnicom.

To što se tiče plaće zbog koje oni i štrajkaju.

A da imaju problema... A, gle, 'ko ih od nas nema


Slagala bih se sa štrajkom da država ima novaca da im poveća plaće odnosno vrati tih 4% što im je uzela jer bi mi to dalo nadu da će i meni povećati plaću i vratiti mi ono što su mi uzeli.

A mislim da je i škola poprilično izgubila odgojnu funkciju, što nam uostalom i sami učitelji naglašavaju kad nam kažu, što i treba biti tako, da je odgoj prvenstveno zadaća nas roditelja. I ona kaže u smislu, ako se roditelj ne trudi odgajati svoje dijete, a što bi mu ga ja odgajala

Puno se toga promijenilo u školstvu, na gore, ali nemojmo zaboraviti da oni štrajkaju zbog plaće i sve ovo što ja kažem, kažem zbog toga.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Old 27.09.2015., 22:37   #68
Quote:
GALAXY mini kaže: Pogledaj post
Meni je ovo najvaznije i zbog toga bih voljela sa su ti ljudi motivirani i zadovoljni sto je gotovo nemoguce dok rade u uvjetima u kojima jesu(neadekvatne ucionice sa punoprevise ucenika,nedostatak osnovnih potrebstina kao sto je tekuci sapun za ruke, zicanje roditelja da se skupi po 20kn da se kupi player da se moze pustati cd za engleski,itd...) a istovremeno ih svi prozivaju da premalo rade za placu koju primaju..
Al ovo je sad vec skroz off..
Naši svi učitelji imaju lap za videoprojekcije ili kako se to već zove, koji DVD

Mi na poslu već danima razrijeđujemo tekući sapun, a po novom, napravit će se obračun u centrali koliko se potroši WC papira i onda će to podijeliti s br zaposlenih, pa ćemo odsad pa nadalje tako dobivati WC papir

Sutra na posao nosim svoj lap da me šefica ne bi prozvala jer ona je izračunala na minut koliko nama treba za određeni dio posla, a pošto je, trenutno, jedini službeni lap već zauzela kolegica, radije nosim svoj nego da radim ručno pa poslije prepisujem jer bi još onda morala ostat popodne kako bi ispunila normu

Svojedobno nam je čistačica bila duže vrijeme na BO, pa smo svaki drugi dan ostajale po 3 nas i čistile preduzeće, 2 veceja, usisavale, prale podove, brisale prašinu, prozore

3 veceja, zaboravila onaj za stranke

Kako vam se ne milim, i ja bi htjela bit na poslu sretna i zadovoljna
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Old 27.09.2015., 22:46   #69
ajmeee Marlov
baš not cool radna atmosfera
ja popizdim na našu čistačicu kad skužim da ispod stola ima mrva od hrane (moje hrane).a znam da je plaćena da radi i da čisti a očito to ne radi.

ne istresam se na nju, lijepo ljubazno ukažem na propuste
mali_cox is offline  
Old 27.09.2015., 22:48   #70
Ja sam s Marlovicom u ovome... Ne znam kakvi su uvjeti gdje. Ne slažem se sa razredima od 40 učenika ni nedostatkom osnovnog pribora u školama di je takva situacija, al to se s ovim štrajkom nema šanse poboljšati. Niti je to poanta štrajka.
Sa povećanjem plaća se ne slažem jer država je pokradena i nema novaca za to. Amen. U takvoj sjebanoj situaciji mislim da su im plaće OK za to koliko rade zbrojeno godišnje...uključujući i nakonnastavni rad kojeg i nije sad toliko, u svakom slučaju puno manje od 49 tjedana godišnje x 8h dnevno... Frendica mi je u školi pa znam otprilike.
Ovo mi je otprilike ko onaj referendum di se mahnito potpisivalo da se državnim službenicima ne ukinu uskrsnice i božićnice... Ono, država na koljenima, privatni sektor mahom i zaboravio sta Božićnica znači, plaće se strmopizdile 30% i sl, al ne dirajte im uskrsnicu!!
(Nadam se da se nećete ljutit na ovo, al to je moj dojam)
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Old 27.09.2015., 22:57   #71
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
ajmeee Marlov
baš not cool radna atmosfera
ja popizdim na našu čistačicu kad skužim da ispod stola ima mrva od hrane (moje hrane).a znam da je plaćena da radi i da čisti a očito to ne radi.

ne istresam se na nju, lijepo ljubazno ukažem na propuste
Ma!
Dok je dobra kumpanija, jebeš sve

Quote:
irres kaže: Pogledaj post
Ja sam s Marlovicom u ovome...
O fala k
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Old 27.09.2015., 23:00   #72
Quote:
MarLov kaže: Pogledaj post
Ma!
Dok je dobra kumpanija, jebeš sve


O fala k
ma joj ej, ja i dalje tvrdim da je najvažnije ne gdje radiš, ne za koliko radiš, nego s kim radiš.
ja da nemam takvu ekipu na poslu otišla bih odavno jer sam prekomotna za trpiti neke gluposti.
ali mi je kolektiv tako dobar da me i dalje drži na tom poslu
i užasno mi je slušati frendice po državnim službama kad pričaju koje su to sapunjare po uredima, smicalice, podjebavanja..
mali_cox is offline  
Old 27.09.2015., 23:20   #73
Što manji kolektiv, to bolje

I onda si i u tom malom kolektivu nađeš još manji krug ljudi

A da ima svega, ima, i među kolegama, i sa šefovima, ali jebiga...

Ko može reć da mu je igdje sve savršeno, i posao, i kolege, i radni uvjeti, i šefovi, i plaća... Nema toga, jednostavno se s tim moraš pomirit. Sad, netko će se pomirit zbog dobre love, netko će se pomirit jer ima unutar toga dobro društvo i tako, svako si nađe neki interes. Netko se i nema kamo maknut odande...

Zato kažem, sagledavajući cijelu situaciju, nema mjesta štrajku zbog plaće u školstvu i to that.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Old 27.09.2015., 23:23   #74
slažem se Marlov. moraš nešto naći.
moj muž radi u zbilja velikom kolektivu i super je ekipa, plaća također, radni uvjeti odlični.
no firma radi i dalje na principu socijalističkih firmi
mali_cox is offline  
Old 27.09.2015., 23:38   #75
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
slažem se Marlov. moraš nešto naći.
moj muž radi u zbilja velikom kolektivu i super je ekipa, plaća također, radni uvjeti odlični.
no firma radi i dalje na principu socijalističkih firmi


sve si mislim hocu li vam se pridruziti oko strajka,ili necu

(ne podrzavam)


htjela sam ti reci, odi u Ligament, barem na konzultacije, moja mama je godinama imala problema sa nekim diskovima, znala biti pokocena, zadnji puta je bila prakticki nepokretna, i sa njima ima super iskustva.
(i prije nego zapocnu tretman, naprave hrpu dijagnostike)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 27.09.2015., 23:47   #76
nosorog hoću, susjed mi je za njih govorio već i jutros kad ih je free spomenula sam odlučila da ću ići.
još su mi pod nosom praktički.
hvala ti
mali_cox is offline  
Old 28.09.2015., 08:30   #77
Morgen
Mislim se dali da strajkam danas.......pon. je...sve mi tesko...glava boli....zenski problemi...zbilja bi mi strajk dobro dosao....ma mislim da hocu....
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 28.09.2015., 09:22   #78
jutro

cox čestitke za ispit i nadam se da ti je danas bolje

ja također ne podržavam štrajk, ne smeta mi uopće da se bore za svoje plaće,prava,uvjete rada,...ali ne na ovaj način da se to prelama preko leđa naše djece,a o lošem tajmingu uopće neću
jerry16 is offline  
Old 28.09.2015., 09:23   #79
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
i ja sam u prednosti u privatnoj jer radim u fiksnom radnom vremenu pa odradim tamo gro papirologije. radim punih 7 sati svaki dan. s tim da doma još odrađujem ono što ne stignem.
a ekipa u državnoj školi SVE mora doma raditi.
pa sad stavi to u kontekst nekoga ko ima djecu i masu obaveza obiteljskih. koliko vikenda žrtvuješ. koliko sati s tom djecom, doma si a nisi.
naježim se kad čujem: rade par sati dnevno.
iako, kažem na mene se to ne odnosi jer nisam s njima u istom košu.
ali znam da to nije ni blizu tako.
to što moraju doma raditi im se kompenzira što ne moraju biti puno radno vrijeme u školi
ne kužim gdje su u tome oni zakinuti?

npr ja odradim svojih 8+ sati (često ostanem prekovremeno) i još i onda doma odradim ono što nisam stigla na poslu

i sad bih trebala imati razumijevanja za nekog tko odradi dnevno 4-5 sati i onda mora doma još nešt napraviti.
ja bih rado da je moje radno vrijeme takvo

Quote:
MarLov kaže: Pogledaj post

Ko može reć da mu je igdje sve savršeno, i posao, i kolege, i radni uvjeti, i šefovi, i plaća... Nema toga, jednostavno se s tim moraš pomirit. Sad, netko će se pomirit zbog dobre love, netko će se pomirit jer ima unutar toga dobro društvo i tako, svako si nađe neki interes. Netko se i nema kamo maknut odande...

.
slažem se, nigdje nije savršeno


što se štrajka tiče, ne mislim da prosvjetari imaju dovoljne plaće, ali trenutno je država u stanju kakvom je, i štrajk bilo koje profesije koja je na državnom proračunu zbog povećanja plaća nije nešto što ima moju podršku

jednog lijepog sunčanog hipotetskog dana kad se izvučemo iz govana u kojima jesmo, onda mogu tražiti veće plaće


i možda će zvučat grubo, al njihova radna mjesta su sigurna što nije slučaj u privatnom sektoru, tako da su i s manjim plaćama dugoročno u manje stresnoj situaciji


ps. naziv novog četa je bezveze
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Old 28.09.2015., 09:24   #80
Ja podrzavam strajk.
Ucitelji i profesori su VSS sa najnizim placama, gdjegdje nizim i od hrvatskog prosjeka i mislim da je to stvarno sramotno.
I struka su koja je najpotcjenjenija od svih.
Radni uvjeti su im, vjerujem losi, kao i u svim drzavnim sluzbama nazalost.

Ja isto volem svoje kolege
Nema mi do jutarnje kave i pauze za rucak
tisi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.