Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2006., 01:32   #201
Quote:
rob Milostivog kaže:
Pa sta onda ovaj prica:

A u Kuranu:
59. O Vjerovjesniče, reci ženama svojim, i kćerima svojim, i ženama vjernika neka spuste haljine svoje niza se. Tako će se najlakše prepoznati pa neće napastovane biti. A Allah prašta i samilostan je.




Ups..... izvinjavam se ovo je topika za zidovsto....
Quote:
dolma kaže:
Hmm... nisam jos vidio nijednu religioznu zidovku u mini suknji. Naprotiv, bile su kako ti to volis reci umotane u plahte. Inace zena treba biti "tznua" ili ne?
Ako je odgovor potvrdan molio bih dobiti objasnjenje za to. Nije valjda da ne bude privlacna drugoj zeni. Hajde Zeev, zasto se bojis priznati da je razlog isti kao i kod nas.
Selektivno čitanje ...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 02:15   #202
Ovo je upis od Zeev Zion gdje se vidi da je on prvi otvorio "temu".

Quote:
Nije ideja da žena ne bude privlačna drugom muškarcu, već da pokrije kosu (šeširom, maramom, perikom). Iz toga razloga mi svoje žene ne umatamo u plahte
Dalje slijedi razvoj upisa kako sam već naveo.Dakle mogu zaključiti da za židovstvo kao religiju ne trebaju poređenja sa "teološki beznačajnima" ali za židove trebaju.To me dovodi do novog pitanja?Koliki je postotak židova koji se pridržavaju Tore i koliko je uopće moguće pridržavati se iste i da li je moguće provesti njene propise u cijelosti?
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 02:27   #203
Quote:
Musliman.hr kaže:
Ovo je upis od Zeev Zion gdje se vidi da je on prvi otvorio "temu".



Dalje slijedi razvoj upisa kako sam već naveo.Dakle mogu zaključiti da za židovstvo kao religiju ne trebaju poređenja sa "teološki beznačajnima" ali za židove trebaju.
upravo si konvertirao dolmu.
Quote:
Musliman.hr kaže:
To me dovodi do novog pitanja?Koliki je postotak židova koji se pridržavaju Tore
Nemoguce je napraviti statistike o tome koliko tko cega drzi. Vecina se deklariraju kao religiozni ili tradicionalni.
Quote:
Musliman.hr kaže:
i koliko je uopće moguće pridržavati se iste i da li je moguće provesti njene propise u cijelosti?
Jel ovo retoricko pitanje? Ti vjerujes u istinitost kurana? Ako da, odi vidi sto kuran kaze o tome...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 02:53   #204
Quote:
Jel ovo retoricko pitanje? Ti vjerujes u istinitost kurana? Ako da, odi vidi sto kuran kaze o tome..
1.Pitanje nije retoričko.
2.Poredbe se nastavljaju.

Quote:
upravo si konvertirao dolmu.
Ovo mi je skroz nejasno.I zašto je Dolma potreban za dokazivanje bilo čega.
Ponovo nekakva poređenja.Nastavili se ovako pomislit ću da niste u stanju ništa objasniti bez poredbe sa "teološki beznačajnima".Ili bar da to Umpa nije u stanju.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 08:49   #205
Quote:
rob Milostivog kaže:
Znaci pokrivanje kose je zapovijed iz Tore. A sto mora biti bas sesir onda?

A to sa perikom mi dode ko one sto su prekrsili zapovjed subotom, kada im je bilo zabranjeno loviti ribe. Oni su petkom bacali mreze u more a nedeljom vadali.....

Pa perika nekad bude ljepsa i privlacnija nego kosa....


Odavde je krenulo...

Vidim nekima se ne sviđaju objašnjenja, koja dajemo, pa se počelo spamati ad nauseam...

Pa usporedbe se upotrebljavaju, jer se pitanja vezana za židovstvo, po 896048. put postavljaju iz muslimanske perspektive, i to najčešće koristeći muslimanske izvore
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 09:22   #206
Quote:
Musliman.hr kaže:
i koliko je uopće moguće pridržavati se iste i da li je moguće provesti njene propise u cijelosti?
Nije krenulo odatle.Rob nije ni spomenuo Islam niti bilo šta drugo.Znači prvi ste počeli jer se ne možete suzdržati čak ni kad isključivo o svojojo vjeri pričate a odgovor čekam...
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 09:40   #207
Aha

U granicama očekivanog...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 10:00   #208
Quote:
Vidim nekima se ne sviđaju objašnjenja, koja dajemo,
Ma fina su objašnjenja kad se ne pravite pametni.
A to sa spamom ste sami krivi jer niste se dogovorili ti i Umpa.On tvrdi da ne treba poređenje,ti sad tvrdiš suprotno i skrećeš krivicu na muslimane po običaju.Iole razuman ko je čitao vidjet će da nešto nije u redu sa preciznošću odgovora.Možda židovima i ne treba preciznost.Eto i novog pitanja pošto se na stara ne odgovara.Do koje mjere židovi moraju biti precizni u svojoj komunikaciji i koliko je to važno za njihovu vjeru te moguće sankcije ako je potvrdan odgovor na pitanje.?
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 10:28   #209
Quote:
Musliman.hr kaže:
Eto i novog pitanja pošto se na stara ne odgovara.Do koje mjere židovi moraju biti precizni u svojoj komunikaciji i koliko je to važno za njihovu vjeru te moguće sankcije ako je potvrdan odgovor na pitanje.?



kaj tebi nije dovoljna tvoja vjera, već stalno zapinješ o tuđe. kaj te briga za njihovu vjeru. oni ne misionare ni pod kojim uvjetima, dok vi u pravilu misionarite i stalno tražite trun u tuđem oku, a ne vidite balvan u svom.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 10:36   #210
Quote:
kaj tebi nije dovoljna tvoja vjera, već stalno zapinješ o tuđe. kaj te briga za njihovu vjeru. oni ne misionare ni pod kojim uvjetima, dok vi u pravilu misionarite i stalno tražite trun u tuđem oku, a ne vidite balvan u svom.
Ovo veze nema sa temom.Ja sam postavio konkretna pitanja i uvidio konkretne zamjerke na odgovorima.Međutim nisam ja taj koji ističe netrpeljivost.Ako se ne možete svladati,nemojte ni gordo nastupati,jer je to onda apsurd.Niske ljudske osobine miješate sa visokim intelektom.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 10:40   #211
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 11:11   #212
Quote:
rob Milostivog kaže:
A ovaj zid ovde predstavlja shivina p.... :




Imas li sta reci na to sto je Hagera nosila Ishmaila po pustinji?
__________________
33. A tko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobro tvori i govori: "Ja sam doista musliman!"
34. Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati,
35. To mogu postići samo strpljivi; to mogu postići samo vrlo srećni.
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 12:08   #213
U ime Allaha Milostivog, Samilosnog!

Quote:
UmpaUmpa kaže:
Ono sto sam rekao, losa majka, razmazeno deriste.

I sve to uz Boziju blagoslov......

A za majku bilderku koja nosa 16 god. djeteta (po Umpa verziji Tore 13 god. obavezno uzeti mathematika prvog razreda u ruke) !!!
__________________
33. A tko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobro tvori i govori: "Ja sam doista musliman!"
34. Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati,
35. To mogu postići samo strpljivi; to mogu postići samo vrlo srećni.
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 12:16   #214
A što je ona znala , pa nije imala vage da izvaže u pustinji !

( Parafraza jednog vica : a što zna dete što je 200 kila ? )
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 13:11   #215
Quote:
Raiden kaže:

SLIJEDEĆE PITANJE: Da li je židovkama dozvoljena udaja za druge vjere? Molim navesti razloge.
Po židovskom zakonu nije dozvoljeno niti muškarcima da se žene za ne-Židovku jer im djeca neće biti Židovi. Ovo vrijedi ukoliko on/ona ne konvertiraju.
Razlozi su brojni, a najvažniji je što je Židovstvo religija čija je osnova obitelj i njoj je namjenjena te obitelj zauzima iznimno važno mjesto s religijskog stajališta. Postoje mnogi propisi čije je upražnjavanje namjenjeno za dom i bračni život (košer ishrana, blagdani, Šabat, obiteljska čistoća...) Što znači da oba roditelja moraju živjeti isti sustav vrijednosti kako bi se djeca razvijala u potpunoj harmoniji i dobila obrazovanje i životne navike koje će prenjeti na svoju djecu. U svakom drugom slučaju dolazi do vrlo teškog suživota. Što nikako nije slučaj samo za Židovstvo, već i za druge religije/kulture. Sve je ok dok roditelji ne mare za svoja podrijetla no u slučaju kada samo jedan počinje više izražavati svoju pripadnost dolazi do konfuzije, razdvajanja pa i onemogućavanja zajedničkog života.
Zeev Zion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 15:35   #216
Smile

Quote:
Zeev Zion kaže:
Po židovskom zakonu nije dozvoljeno niti muškarcima da se žene za ne-Židovku jer im djeca neće biti Židovi. Ovo vrijedi ukoliko on/ona ne konvertiraju.
Razlozi su brojni, a najvažniji je što je Židovstvo religija čija je osnova obitelj i njoj je namjenjena te obitelj zauzima iznimno važno mjesto s religijskog stajališta. Postoje mnogi propisi čije je upražnjavanje namjenjeno za dom i bračni život (košer ishrana, blagdani, Šabat, obiteljska čistoća...) Što znači da oba roditelja moraju živjeti isti sustav vrijednosti kako bi se djeca razvijala u potpunoj harmoniji i dobila obrazovanje i životne navike koje će prenjeti na svoju djecu. U svakom drugom slučaju dolazi do vrlo teškog suživota. Što nikako nije slučaj samo za Židovstvo, već i za druge religije/kulture. Sve je ok dok roditelji ne mare za svoja podrijetla no u slučaju kada samo jedan počinje više izražavati svoju pripadnost dolazi do konfuzije, razdvajanja pa i onemogućavanja zajedničkog života.
Židovstvo NIJE religija. Pa te uljudno molim da ne OBMANJUJEŠ javnost!

Judaizam je religija.

Židovstvo je narodnosna odrednica ili - pripadnost.

Većinska religija Židova (kao naroda) je judaizam. Ali ima Židova koji nisu judaisti, nego recimo - ateisti, kršćani ili budisti.

A u suvremenom svijetu, Židovstvo je postalo - politička odrednica uz etničku.

Hvala!

P.S.

'Sestro' rambi?

Oh, da... pozdrav braći Židovima! 'Vratija san se'! Jeste li sritni zbog toga?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 16:17   #217
Uhh.... sto ce nam se sada neko obradovati........


Welcome back!!
__________________
33. A tko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobro tvori i govori: "Ja sam doista musliman!"
34. Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati,
35. To mogu postići samo strpljivi; to mogu postići samo vrlo srećni.
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 16:56   #218
Quote:
Umpa:
A jedna od zapovjedi je istrijebiti 7 kanaanskih naroda

Moze mi neko reci gdje to stoji u Bibliju odnosno Tore?
__________________
33. A tko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobro tvori i govori: "Ja sam doista musliman!"
34. Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati,
35. To mogu postići samo strpljivi; to mogu postići samo vrlo srećni.
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 17:11   #219
Quote:
rob Milostivog kaže:
Moze mi neko reci gdje to stoji u Bibliju odnosno Tore?
Vaethanan, softim, ki tece, itd...

Jadni balestinci, vlastita sveta knjiga poziva na njihovo unistenje.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 17:14   #220
Pošto ih otjera ispred tebe Jahve, Bog tvoj, nemoj reći u srcu svome: Jahve me uveo da zaposjednem ovu zemlju zbog moje pravednosti. Naprotiv, zbog opačina onih naroda Jahve ih tjera ispred tebe. Ne ideš ti da zaposjedneš njihovu zemlju zbog svoje pravednosti i čestitosti svoga srca, nego zato što Jahve, Bog tvoj, zbog opačine onih naroda tjera njih ispred tebe, da tako održi riječ kojem se zakleo tvojim ocima: Abrahamu, Izaku i Jakovu. Znaj, dakle, da ti Jahve, Bog tvoj, ne daje ovu dobru zemlju u posjed zbog tvoje pravednosti, jer si ti narod tvoje šije!

Pon. Zak. 9:4,5
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.