Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2011., 11:58   #1
Zašto je lijepo biti trudna?

Evo jedna tema kao suprotnost temi Što vas je najviše iritiralo u trudnoći.

Svi stalno govore kako je trudnoća blaženo stanje, i neka uživamo... a mi samo kenjamo kako nam je užasno. Kako za to kenjanje imamo temu-dvije, ovdje je to zabranjeno!
e pa sad da ne bi bilo sve baš tako crno, ovdje pišite što vam je super u trudnoći u odnosu na razdoblje kada niste bile trudne. malo pozitiveeee ~~~~~

naslov teme je trebao biti Zašto je lijepo biti trudna? Kako ne znam/ne mogu to sama promjeniti molim moderatorice za pomoć!
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:03   #2
Evo da počnem:
1. meni je super što nemam mengu svaki mjesec
2. prije par dana sam prvi put osjetila bebicu - super osjecaj!
3. kako inace patim od niskog tlaka sasvim mi je lijepo i pristojno kada se netko u tramvaju zeli ustati i ustupiti mjesto! (to mi se jos nikad nije dogodilo, nemam dovoljno veliku trbusinu, pogotovo je nevidljiva ispod zimske jakne, ali inace sam znala skapavati u tramvaju, a oni misle, mladima je lako)
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:05   #3
Meni je super što muž stalno skače oko mene, i sve mi pomaže radit..i što mi ne da ništa teško nosit. i što uvik mogu rreć "umorna sam" i prileć, a da mi nitko ne smi reć ni riječ..
i što mi kolege na faksu uvik donose čokoladice
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:11   #4
Meni je isto super:
-što mi muž pomaže
-što ne moram usisavat
-što se ponudi da opere suđe.
-što mogu cmizdrit, a da me ne gledaju čudno
-što su me hormoni zašorali da sam sva neka raznježena i sretna cijelo vrijeme (osim dijela sa cmizdrenjem)
-što me mali rita, i igramo se tako cijeli dan
-što su mi cice narasle
-što mi je koža super, jer se svaku večer nauljim
-što mogu, ako želim, preležati cijeli dan, i nitko mi ništa neće prigovoriti
-ma ima još... uglavnom, još uživam
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:24   #5
najbolje od svega je sto mi je bilo sve dozvoljeno: znaci jela sam do iznemoglosti i prva birala najbolji komad mesa (ima nas puno u obitelji), mogla sam okupirati cijeli kauc i izlezavati se od jutra do mraka, u banci sam preskakala red, u tramvaju su mi ustupali mjesto (iako tek u 8 mjesecu trudnoce), sve u svemu osjecala sam se posebno
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:29   #6
bas nist, osim cinjenice da sam doma i da ne moram na posao, da mogu ici kasno spavati i kasno se ustati

mene cak i tetosenje i ta velika briga i zanimanje okoline smeta i nervira
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:34   #7
meni je super sto me bebac lupka, obozavam taj osjecaj...
annnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:35   #8
što ti bakice na placu utrpavaju extra šljivu, krušku itd. za bebu
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:39   #9
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
bas nist


ja tu vec 10 minuta pokusavam smislit jel mi nesto u trudnoci bolje nego inace. bilo mi je super kad me bebi poceo lupkat al sad kad trenira za K1 turnir, nekak bas i ne toliko

znam! pas mi ne provede 9-10 sati sam doma
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 13:00   #10
-ne moram na posao pa mogu dugo spavati i odmarati
-obično me ljudi ne žele zamarati problemima
-mužić je divan: usisava, pere podove, stalno me tjera odmarat, mazi trbuh i ide mi poslije posla po tortu u grad ako mi se jede torta
-svi se brinu o meni, osobito moj tata, koji mi je tako sladak u novoj ulozi budućeg djeda
-kod dr. imam prednost
-kosa mi je divna i gusta, pomalo valovita (a uvijek je bila ekstra ravna), ne opada (prije sam imala velikih problema s time)
-ne rastu mi dalke!i ono malo što rastu je jako sporo - vrlo rijetko se moram depilirati
-koža mi je super, miteseri su se smanjili
-beba se rita i to mi je definitivno najljepše u trudnoći: osjećati bebu, nešto posebno (još kad je i mužić osjeti )
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 13:32   #11
meni je sve bilo divno osim riganja,bas sve. Obozavala sam gledat kak raste buša,obožavala sam se tak okrugla (inace sam mršava),obožavala sam kaj napokon imam sise,obožavala ritanje bebe i zezanje ga tj pikat prstom pa on uzvrati XD Obozavala kaj su mi cim sam nes pozeljela jest to i kupili,imala sam pun stan sladoleda i jagoda XD
Obozavala bez grižnje savjesti sjedit u tramvaju i svugdje ic prek reda,obožavala sto me muž mazio pazio i obožavala ga gledat kako uzbuđeno gleda uzv i priprema stvari za bebu
Najvise sam voljela uspoređivat na slikama bušu iz tjedna u tjedan i pratit razvoj bebe i odbrojavat do dana D. I sad jedva čekam plusić,nadam se da ga neću dugo čekat
tia19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 13:33   #12
- stalno mi je vruće, a kako sam užasno zimogrozna inače, fakat uživam u tome
- cice mi konačno imaju normalnu veličinu, oblik i čvrstoču
- obožavam osječaj bebice u trbuhu.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 13:36   #13
meni se sviđa:
1. nema bolne menge
2. nema ograničenja u spavanju - spavam koliko mi se spava i nitko nema ništa protiv
3. puno čišći ten
4. ne moram više koristit domestos - ubijao me taj miris
5. mužić me više mazi i pazi
6. svi me nekako milo gledaju isto tako tretiraju - trudnica uvijek dobije kekse ili čokoladu hihi
7.uvijek mi je toplo
8. a trebalo je biti prvo,BEBA - neopisiv osjećaj sreće kad se rita i kad ga vidim na ultrazvuku!!
ima još dosta toga al kad treba napisat blokiram..
unique_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 13:37   #14
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
što ti bakice na placu utrpavaju extra šljivu, krušku itd. za bebu
kako slatko
idem na plac!! pogotovo kad mi buša još malo naraste!
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 13:43   #15
obožavala sam svoj trbuh a tek osjećaj bebe unutra kako se miče i lupka

prošlo je tako brzo (kod mene i prebrzo jer sam ranije rodila) da se stvarno veselim idućoj trudnoći i jedva čekam opet biti trudna
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 13:50   #16
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
obožavala sam svoj trbuh a tek osjećaj bebe unutra kako se miče i lupka

prošlo je tako brzo (kod mene i prebrzo jer sam ranije rodila) da se stvarno veselim idućoj trudnoći i jedva čekam opet biti trudna
isto...i moja je uranila i bila sam jako tuzna sto cu se prijevremeno oprostiti od buse..
unatoc tome da sam imala na kraju problema svezati cipele i sto me djelomicno mucila nesanica..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:11   #17
lijepo je sto nekad u cudnovatim promjenama raspolozenja odjedanput budes ekstra dobre volje iako bi mozda inace u takvim situacijama bila ljuta/tuzna/zivcana...
annnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:32   #18
Još nisam našla nešto super u tome ali tek sam 3 mjeseca, ima još vremena
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:59   #19
Meni je definitivno trudnoća bila najbolje razdoblje u životu
- nije bila problematična( bar ne na početku), tako da sam cijelo proljeće provela u šetnji,kavice na terasama, u društvu
-mm spremao stan, usisavao, ribao kupatilo i sl
-taj osjećaj lupkanja i štucanja bebe
-jela za dvoje, a nitko nije prigovarao! hihihihihihi
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 15:13   #20
najbolja stvar u trudnoći je sama trudnoća... mogućnost i prilika da daš nekome život... pogledam oko sebe i kada vidim sve one parove koji žele a ne mogu imati dijete (6 meni bliskih parova se bori ili se priprema na borbu sa neplodnošću), osjetim zahvalnost zato što mi je dana prilika (treća )..
ta zahvalnost je među najispunjenijim osjećajima na svijetu - ne znam niti opisati ono što želim reći... ostale radosti su jednostavno popratne pojave....
purpler80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.