Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2010., 16:51   #21
Quote:
Gandalfa kaže: Pogledaj post
Ja sam je već uspjela i zaboraviti! Malo se šalim. Slažem se s tobom što se tiče simpatije. Upravo zbog toga mi je cijela knjiga nekako hladna. Nije mi se naročito svidjela. Valjda sam na temelju opisa na korici očekivala nešto drugo.

Potpisujem.
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 18:33   #22
Evo ja sam ju sad završila....nije mi baš najjasnija Ona blizanka koja je bila pokopana u kući-jel to Adeline ili Emmeline ili kak se već zovu? to mi nije jasno... ja sam to shvatila kao da je Emm.bila zakopana,a da je treća blizanka spasila Adelinu,slučajno iz požara

sve u svemu sviđa mi se,samo kraj mi nije baš najjasniji...

onda joj je V.Winter na početku lagala,da se zove Adeline jel?

uf...zbunjujuće
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 18:56   #23
Quote:
Gear kaže: Pogledaj post
Evo ja sam ju sad završila....nije mi baš najjasnija Ona blizanka koja je bila pokopana u kući-jel to Adeline ili Emmeline ili kak se već zovu? to mi nije jasno... ja sam to shvatila kao da je Emm.bila zakopana,a da je treća blizanka spasila Adelinu,slučajno iz požara

sve u svemu sviđa mi se,samo kraj mi nije baš najjasniji...

onda joj je V.Winter na početku lagala,da se zove Adeline jel?

uf...zbunjujuće
SPOILERI

blizanke su samo bile adeline i emmeline, treća sestra (mary / vida) nije bila treća blizanka, već njihova polusestra, kćer njihovog ujaka / oca charlija i neke nepoznate žene. ona se skrivala u kući i nitko nije znao da postoji osim obitelji. adeline je bila 'zločesta', a emmeline 'dobra' sestra. kad je adeline htjela ubiti emmelininog sina i izazvala požar, vida je spasila dijete i htjela spasiti emmelinu, ali nije dobro vidjela u dimu i spasila je adelinu. da, emmeline je izgorjela u knjižnici i tamo su pronađeni njeni ostaci nakon mnogo godina. onda je adeline preuzela emmelinin identitet, a vida adelinin. nitko nije primijetio razliku jer su sve tri sestre jako sličile. vida i adeline su glumile jednu osobu u djetinjstvu, pa su neki mislili da postoji duh u kući. dakle, vida je lagala da se zove adeline. jasnije?
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 19:02   #24
Quote:
Gear kaže: Pogledaj post
Evo ja sam ju sad završila....nije mi baš najjasnija Ona blizanka koja je bila pokopana u kući-jel to Adeline ili Emmeline ili kak se već zovu? to mi nije jasno... ja sam to shvatila kao da je Emm.bila zakopana,a da je treća blizanka spasila Adelinu,slučajno iz požara

sve u svemu sviđa mi se,samo kraj mi nije baš najjasniji...

onda joj je V.Winter na početku lagala,da se zove Adeline jel?

uf...zbunjujuće
hehe, to ni ja baš nisam shvatila, tko je na kraju preživio požar... A da, Vida joj je na početku lagala da je ona Adeline, zapravo je lagala i onom odvjetniku... tj. svi su mislili da su obje blizanke preživjele...

Inače mi je čitava knjiga solidna, ali taj kraj - post scriptum - mi je skroz nepotreban! I inače me živcirao taj njen osjećaj da joj sestra stalno nedostaje, pa onda da joj je sestra stalno "tu negdje"... i onda se još na kraju pojavi njezin duh ili štogod već...
polly88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 19:08   #25
Da,znam da je ova treća bila polusestra,...ja ih zovem tri blizanke
da to sve kužim,samo ovo oko požara mi nije bilo potpuno jasno....znači da JE spasila krivu,...ajme , čudim se samo kako je Adeline uopće htjela preuzeti Emmelin identitet pošto je bila takva kakva je...očito ju je zgrozila smrt Emmeline

uf,uf...zaplet je stvarno opak...


da,nitko nije skužio da jedna nije prava...napeto,napeto..

još mi nikak nije bilo jasno kak je adeline postala tak dobra,"normalna",uspješna...a ono na kraju..potpuno treća osoba

i od kud je Vida našla snage da se brine za osobu koja je ubila njezinu ajmo to tako reć družicu i osobu koju je najviše voljela?

jedva čekam film...baš me zanima

Zadnje uređivanje Gear : 04.09.2010. at 19:14.
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 19:25   #26
pa vida se valjda dijelom osjećala odgovornom za tragediju, a i adeline joj je bila sestra unatoč svemu. mislim da se nije adeline baš složila da glumi emmeline već je bila toliko luda da vjerojatno nije ni znala da glumi. a i vjerojatno su je izjedala ubojstva i zločini koje je počinila. a onaj gorostas je zapravo emmelinin sin, zato ga se adeline uplašila.

edit: gdje si pročitala to za film, ja nisam nigdje našao? ne vjerujem da će se snimati.
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 19:30   #27
joooj maloprije sam negdje pročitala na nekoj stranici...da će snimat onaj koji je snimao harryja pottera i da se scenarij rješava...tak nekaj...ak ponovo naletim na tu str,stavit ću link

da,da...zato je počela vrištat i sve ono....jooooj baš me je knjiga nekak uf...zdrmala ....jadna emmelin
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 23:04   #28
Dakle... Prica unutar price je zanimljiva, jako. Mogla je biti bolje ispricana, al' ajde. Sama prica mi se ne svidja, niti kako je opisana, niti (kako je vec netko napomenuo), kako je ona dramatizirala oko svog gubitka (necu spojlati).
Mucim se i citam to, frendica govori da se isplati procitati da je stvarno, stvarno jako dobra. Zavrsim citanje i kroz glavu mi prodje "wtf?" Likovi pomalo isprazno, pogotovo glavni lik, cisto ih je pravila i karakterizirala tako samo da budu tu, ta imena koja ce odrzavati svoju svrhu. Volim citati i poistovjetiti se s likovima, jos i vise, dozivjeti likove u potpunosti, poznavati ih. Takodjer, mracna atmosfera, misteriozni motivi - preforsirano.
Dakle, ukupni dojam nije previse pozitivan.
Netko je napomenuo da je to jedna od knjiga nakon koje dugo vremena ne mozes citati nesto drugo... Eh, znam taj osjecaj, rijetko mi se dogadjao, ali sigurno ne na ovoj knjizi. Prije na Nabokovoj Loliti, a samo iz toga se vidi da su ukusi razliciti posto vecina ljudi govori da je ta knjiga odvratna. A sada vec idem na neku drugu temu.
Malomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 16:15   #29
evo pročitala prvu trećinu knjige i moram reći da me nije nimalo oduševila ni zaintrigirala.. a ako knjiga to ne napravi do tog dijela bojim se da ne znam što bi je moglo spasiti da meni bude dobra do kraja... sad mi je žao što sam je uzela jer sam očekivala nešto puno drugačije po opisu..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:13   #30
Ja sam nedavno ovu knjigu porčitala, kupila ju za 20 kn jel i meni je bila super, nisam ju mogla prestati čitati, jest da me malo nervirala životna priča Margaret, ali inače cijela radnja mi je super i preporučujem
rani_mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 17:38   #31
neki dan sam procitala knjigu i stvarno sam odusevljena, nisam ocekivala takav kraj. sto se tice margaret, slazem se da je mogla biti malo vise okarakterizirana, imat bujniji zivot itd ali opet s druge strane i ovo je sasvim dovoljno jer mislim da, naposljetku, ona nije glavni lik u cijeloj toj prici.
Mala_Garava666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 19:43   #32
Imam želju to pročitat, ali nema u našoj knjižnici.
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 20:57   #33
Quote:
Mazoretkinja kaže: Pogledaj post
Imam želju to pročitat, ali nema u našoj knjižnici.
A, naravno, ne pitaš susjedu koja ima puno previše knjiga?

Inače, knjiga mi se baš svidjela, napeta je, i već dugo nisam cijelu noć ostala za knjigom.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 09:11   #34
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
A, naravno, ne pitaš susjedu koja ima puno previše knjiga?

Inače, knjiga mi se baš svidjela, napeta je, i već dugo nisam cijelu noć ostala za knjigom.
Imaš to, imaš?

Suseda, odsad moja knjižnica.

Posudiš to, posudiš? Hahaha.
 
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 14:03   #35
Bilo u Konzumu i Tisku prošlog mjeseca po 19,90. Još uvijek se može naći...
Inače, meni je knjiga ok. Vidim da ljudima smeta što Margaret drami zbog svoje sestre blizanke. Slažem se da je to ovako kako je napisano dosta neuvjerljivo. Da je razrađeniji njen odnos s majkom i njeni predosjećaji prije nego što je našla rodne listove, vjerojatno bi čitateljima bilo lakše prožvakat tu priču. Nekako mi ne leži to što je sve ispričano u 1. licu. Margaret mi je dosadna pripovjedačica, Vida je puno bolja :-)
marges is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 17:08   #36
ta žena uopće nema život! i stalno se izvlači na svoju tragediju iz djetinjstva. možda ju je vida i izabrala zato, zbog te tragedije, jer su obe doživjele to.
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 18:27   #37
Ja mislim da ona nije doživjela nikakvu tragediju u djetinjstvu. Bila je premala da bi se toga sjećala. Ona je doživjela zanemarivanje od majke. To bi moglo objasnit osjećaj da joj nešto nedostaje. Kasnije pronalazi dokaz da je imala sestru blizanku što joj samo daje za pravo da se tako asocijalno (dobro, možda preteška riječ, ne pada mi na pamet ništa bolje) ponaša. Možda sam krivo shvatila, ali ona i sestra bile su sijamske blizanke. Jer spominje ožiljak na bedru...
Zašto je Vida odabrala baš nju, hm, kaže u jednom trenutku: "Zbog vašeg teksta o braći Landier. I jer znate što znači imati sestru." Kako je to saznala malo je "tajnovito", možda je tek naslutila obzirom da ju je zadržala tek rečenicom: "Nekoć davno bile blizanke-"
marges is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:22   #38
Možda sam krivo shvatila, ali ona i sestra bile su sijamske blizanke. Jer spominje ožiljak na bedru...
Zašto je Vida odabrala baš nju, hm, kaže u jednom trenutku: "Zbog vašeg teksta o braći Landier. I jer znate što znači imati sestru." Kako je to saznala malo je "tajnovito", možda je tek naslutila obzirom da ju je zadržala tek rečenicom: "Nekoć davno bile blizanke-"[/QUOTE]

I ja sam shvatila da su bile sijamske blizanke baš zbog tog ožiljka,
Nigdje se ne spominje kako je Vida saznala za to!

A i sama Margaret je sasvim slučajno saznala inače mislim da joj roditelji to ne bi ni otkrili. I ispada da je Margaret cijeli život takav zbog njene majke koju se zbog te tragedije (smrti jedne blizanke) moralo držati podalje od druge kćeri, nema rođendana, topline, ničeg, mislim WTF
rani_mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 19:56   #39
Mislim da se majku nije moralo držat podalje nego da se ona sama distancirala. A ne znam, vjerujem da ljudi različito reagiraju na gubitak djeteta, meni su neke rekacije potpuno neshvatljive...
marges is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:18   #40
Počela sam čitati knjigu prije dva dana i pročitala sam već 270 stranica, mislim da ću danas bit gotova. Tema me jako zaintrigirala i sviđa mi se.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.