Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2011., 10:36   #1121
Pa krpelja ima kada je vlazno i nize su temprature, ja svoje i dalje stitim!
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 14:49   #1122
Quote:
Yorkshire kaže: Pogledaj post
Kada opet počinje otprilike najezda krpelja? Sada ih dulje vrijeme nije bilo zbog paklenih vrućina, pa smo otišli na more gdje ih također nema... Eto nas opet u Zagrebu, da li je vrijeme da opet počnemo s Advantixom?


Krpelji su prisutni najčešće kad je toplo vrijeme,i vlaga pogoduje tome.Najviše ih ima u proljeće i početkom ljeta,tada su najaktivniji(gamad)...prisutni su i u jesen ali nešto manje.Tako da je kako se kaže: najbolje je spriječiti nego liječiti

Inače, i ja svom psu također stavljam advantix kad je ta najjača invazija kod njega je dobro što ima repelentni učinak tj.ubija krpelje ako su već prisutni ili ih odbija prije nego što se prihvate.Šetam psa po livadama gdje zna biti veća trava,još uz njegovu znatiželju ode do šikare,pointira na grmove hhh a krpelja gotovo ni nema...zna se jedan-dva zakvačit tu i tamo ali ubrzo se osuše zbog djelovanja advantixa.Inače dajem psu češnjak jer moja prof.(dr.med.vet)kaže da ga je psima dobro davati,jer osim što je prirodan ujedno odbija krpelje,buhe i druge nametnike te ima još druga dobra djelovanja..antiseptik za crijeva i želudac,pročišćava krv i dobar je za kožu. I eto pes nema nikakvih problema kaj se tiče krpelja a ni ostalih nametnika
*Cowgirl* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 02:45   #1123
Na mojima ampule ne djeluju, niti za buhe a pogotovo ne za krpelje. Sada imaju scalibur ogrlice i još ih špricam insect off-om (mješavinom eteričnih ulja), na 2 psa nema krpelja, a na jednom čak i uz sve to nađem obavezno 1-2. A sada kada je ovakvo vrijeme čudnovato, krpelja ima kao da je neka invazija.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 11:47   #1124
Zna netko da li se moze kombinirati Kiltix ogrlica sa ampulon Fypryst?
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 11:53   #1125
Quote:
kikica04 kaže: Pogledaj post
Zna netko da li se moze kombinirati Kiltix ogrlica sa ampulon Fypryst?
Ja ih kombiniram,al jedino zato sto pse setam pored potoka i u proljece je bila prava najezda pa sam jednostavno dobila slom zivaca i objavila rat krpeljima
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 12:01   #1126
Quote:
vet.teh kaže: Pogledaj post
Ja ih kombiniram,al jedino zato sto pse setam pored potoka i u proljece je bila prava najezda pa sam jednostavno dobila slom zivaca i objavila rat krpeljima
Tako je i meni, a ovo bi mi ipak bila jeftinija opcija posto je Fypryst duplo jeftiniji od Frontlinea ili Advantixa. Hvala.
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 15:15   #1127
Quote:
kikica04 kaže: Pogledaj post
Zna netko da li se moze kombinirati Kiltix ogrlica sa ampulon Fypryst?
nema opravdanja za to,ali nema ni jasnog razloga protiv,jako puno ljudi uspješno kombinira i isto pitanje se povlači kroz čitav topic,jbg neki imaju sreće,a neki od nas smo paničari i smatramo da zaštite nikad dost

kak god,pridružujem se kao vojnik u ratu...možda i nisam neki GI Joe,ali nisam ni dezerter
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 09:40   #1128
Kako se zovu one tabletice od češnjaka i gdje ih ima za kupiti?
_westy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 10:54   #1129
Quote:
_westy_ kaže: Pogledaj post
Kako se zovu one tabletice od češnjaka i gdje ih ima za kupiti?
Ja ih kupujem u Pet centru,ne znam kako se zovu ali mislim da su od Trixe
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 10:22   #1130
Quote:
vet.teh kaže: Pogledaj post
Ja ih kupujem u Pet centru,ne znam kako se zovu ali mislim da su od Trixe
Ima i od Canine,ne?
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 10:35   #1131
Od Canine su nešto skuplje ali ih treba manje. Evo jučer sam kupila 45 kapsula 83 kn.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:41   #1132
probao netko MAX BIOCIDE ogrlice za pse-bez insekticida na bazi geraniol-a? vrijedi li to šta s obzirom na cijenu ?
Haylie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 11:06   #1133
Quote:
Haylie kaže: Pogledaj post
probao netko MAX BIOCIDE ogrlice za pse-bez insekticida na bazi geraniol-a? vrijedi li to šta s obzirom na cijenu ?
Ne znam za ogrlicu, ali ja koristim zadnjih par mjeseci ampule. I pas nije imao ni krpelja, ni buhe.... Ali da li stvar djeluje ili naprosto nije skupio te prokletnike, stvarno ne znam. Medjutim, alergičan je na advatix, a frontline mu ostavlja ružnu žutu fleku... I skupio je jednom krpelja dok je bio na frontline-u!
Sada barem nema ružne fleke i ne smrdi, već fino miriše... I jeftinije je, ja zadovoljnja.
Driver1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 11:08   #1134
Krpelji na Sljemenu?

Kako trenutno stoji stvar sa krpeljima na Sljemenu?
Čini mi se da ih u gradu i u Maksimiru sada nema, ali kako je gore, ipak je nešto hladnije...
Išla bi sa pesonjom ovih dana, pa da znam da li da pazim i strahujem, ili da se konačno opustim?
Driver1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 11:51   #1135
pazi i strahuj, ali i uživaj. krpelja ima uvijek, nekad više nekad manje, ali nikakve temperature (visoke-niske) nisu garancija da ih nema. također, nikada neznaš u kojoj šetnji možete pokupiti krpelja. ja sam blizu maksimira i tamo sam često ali nikada nisam našla krpelja na psu nakon šetnje u maksimiru (što ne znači da neću nekad ubuduće). nakon šetnje po kvartu jesam.
dustmoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 12:28   #1136
Quote:
Driver1 kaže: Pogledaj post
Kako trenutno stoji stvar sa krpeljima na Sljemenu?
Čini mi se da ih u gradu i u Maksimiru sada nema, ali kako je gore, ipak je nešto hladnije...
Išla bi sa pesonjom ovih dana, pa da znam da li da pazim i strahujem, ili da se konačno opustim?


Hm,vidiš čitao sam nekakav članak da im određena nadmorska visina i neki uvjeti nikako ne odgovaraju,sad koliko i kako , i na koji soj nemam pojma ne sjećams e
Mislim da Sljeme nije pošteđeno,ali ih možda ima manje ili manje zaraženih neg dalje
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 14:46   #1137
Quote:
Driver1 kaže: Pogledaj post
Kako trenutno stoji stvar sa krpeljima na Sljemenu?
Čini mi se da ih u gradu i u Maksimiru sada nema, ali kako je gore, ipak je nešto hladnije...
Išla bi sa pesonjom ovih dana, pa da znam da li da pazim i strahujem, ili da se konačno opustim?
Kolko ja znam,ima ih gore,al ne prava invazije vec kad se pregledate nakon mozda nades jedan ili dva,a jos ako pesonja ima zastitu samo je predes cesljom i sve ce past,od krpelja pa do cicaka i drugih drekeca.
Uzmite samo puno vode,i mozda neki rucnik da ga polijete da se malo rashladi.
Uzivajte,meni je u planu isto ic sa coporom gore samo da prijevoz nekak organiziramo vise.
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 22:08   #1138
Quote:
Driver1 kaže: Pogledaj post
Ne znam za ogrlicu, ali ja koristim zadnjih par mjeseci ampule. I pas nije imao ni krpelja, ni buhe.... Ali da li stvar djeluje ili naprosto nije skupio te prokletnike, stvarno ne znam. Medjutim, alergičan je na advatix, a frontline mu ostavlja ružnu žutu fleku... I skupio je jednom krpelja dok je bio na frontline-u!
Sada barem nema ružne fleke i ne smrdi, već fino miriše... I jeftinije je, ja zadovoljnja.
hvala.probali smo, i buhe se pojavile!! i vratili se na killtix. reko rjeseno. no danas nasla buhu!! wtf!!
sutra idem kupiti tablete cesnjaka i neki sampon protiv buha.pasica je ocito alergicna na slinu buhe jel se oce pojest ziva,a eto ni killtix koji je do sad bilo super,ne ubija ove buhe koje su se pojavile dok smo isprobavali max b. poludit cu.
molim, preporucite mi neke djelotvorne tablete cesnjaka i sampon,povoljnije,skupo mi je sad za caninu izdvojiti 80ak kn.
Haylie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 08:44   #1139
Quote:
Haylie kaže: Pogledaj post
hvala.probali smo, i buhe se pojavile!! i vratili se na killtix. reko rjeseno. no danas nasla buhu!! wtf!!
sutra idem kupiti tablete cesnjaka i neki sampon protiv buha.pasica je ocito alergicna na slinu buhe jel se oce pojest ziva,a eto ni killtix koji je do sad bilo super,ne ubija ove buhe koje su se pojavile dok smo isprobavali max b. poludit cu.
molim, preporucite mi neke djelotvorne tablete cesnjaka i sampon,povoljnije,skupo mi je sad za caninu izdvojiti 80ak kn.
Ak je bas dosta buha mozda da prvo probas kupanje ili tretiras psa nekim sprejem a onda tek ampula ili ogrlica?
I ne zaboravi na okolis,a sto se cesnjaka tice,daj svjezi,o samim kolicinama se pisalo u ovoj temi nekoliko mjeseci tj stranica prije,videt ces.
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 19:17   #1140
Vidjela sam sprej Pet soft u pet centru. Koliko je dobar protiv buha i krpelja? Ima netko iskustva?
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.