Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2004., 00:37   #41
Quote:
Astarot kaže:
Inače, smanjivanje doze cigareta nije proces, koji može trajati unedogled, slažem se sa onima koji kažu da se prije ili kasnije čovjek ponovo vrati na staru dozu.
S ovim se ne bi slozila. naime, iako ne spadam u grupu ekipe koja bi prestala pusiti, iznijet cu nesto vezano za ovaj dio posta.

Naime, prije nekih 6 godina, pusila sam oko 2 kutije dnevno, dopizdilo mi je i skresala sam na 5 cigareta dnevno, od tada pusim samo tih pet. Nisam koristila nikakve tablete, kaugume, sprejeve, flastere i ino, ne znam jel to ucinkovito, bitna je volja i odluka .

Za sad neam opce nameru odreci se tih pet cigareta, nije da ne bi mogla, mogla bi (najvjerojatnije, nisam probla da znam, al pretpostavljam ), bilo je mjeseci kad nisam zapalila niti jednu, nego jednostavno... ne znam, za sad mi je gust tih pet, mislim da nije nista pretjerano puno, a opet je neki mali gust
dora is offline  
Old 23.01.2004., 10:05   #42
Slažem se s Dorom. Čak i u slučaju da čovjek hoće prestati, puno je lakše prestati ako pušiš 5 na dan nego kutiju. Znam iz iskustva. Kad sam pušila kutiju, mogla sam prestat na dan-dva i onda bi opet počela. Kad sam smanjila na 5, mogla sam izdržat recimo tjedan dana ili mjesec dana... a evo sada već i skoro 2 godine.

A ako i ne želiš prestati, bolje da se truješ manje nego više...
vrabac is offline  
Old 23.01.2004., 10:19   #43
Quote:
Naime, prije nekih 6 godina, pusila sam oko 2 kutije dnevno, dopizdilo mi je i skresala sam na 5 cigareta dnevno, od tada pusim samo tih pet. Nisam koristila nikakve tablete, kaugume, sprejeve, flastere i ino, ne znam jel to ucinkovito, bitna je volja i odluka .
Pozdrav, Dora !
Tvoj primjer pokazuje da odvikavanju svatko treba pristupiti na neki svoj osobni način. Nismo svi isti i jedna univerzalna formula ne vrijedi za sve, no svačija iskustva su dobrodošla, kao mogući putokaz onima, koji žele prestati. U svakom slučaju, manji je stres za organizam ako se prestane sa postupnim smanjivanjem.

Zadnje uređivanje Astarot : 23.01.2004. at 14:33.
Astarot is offline  
Old 23.01.2004., 12:43   #44
Bok ljudi!
i ja smanjujem, a htjela bi skroz prestati.
evo nekaj kaj je fakat super!
pogledajte...

FENOMENALAN CRTIĆ: uključite zvučnike
__________________
'...u masi smrdi, ali je toplo.' drevna krležijanska
carica is offline  
Old 25.01.2004., 01:54   #45
Upravo vucem zadnjih par dimova zadnje cigarete danas ... i sutra, i prekosutra, i ...

Prestajem pusiti! Dosta je bilo! Bacam sve upaljace, sve pepeljare, sve, sve!

Ovaj put mora uspjeti. Tak!

__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Old 25.01.2004., 02:39   #46
Quote:
Bacam sve upaljace, sve pepeljare, sve, sve!
nemoj bolje ti je...

Meni je bila puna kutija cigara na stolu kad sam se ostavljala,poludila sam gledajuci je prvih nekoliko dana.
Ali to mi je pomoglo,i onda sljedecih dana mi je bilo sve lakse i lakse dok sam je gledala.Osjetila sam da nisam vise rob cigareta.

Vjeruj mi,kad- tad ces opet uci u kafic gdje ce ljudi pusit i imati cigarete ispred tebe.Zato ti je bolje tu fazu sto prije proci.

Sretno
croft is offline  
Old 26.01.2004., 11:29   #47
Tak sam ponosna na sebe. Od jucer ne pusim. Nije bilo tak tesko jucer, ali samo zbog toga jer sam radila sve i svasta sto nema veze sa mojom svakodnevnom rutinom - cijeli dan sam provela vani, u prirodi i nisam pomisljala na cigaretu. Tek navecer , kad sam dosla doma, onda mi je dosla zelja da zapalim. No, zato sam opustosila sve zalihe cokolade
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Old 26.01.2004., 14:42   #48
Quote:
Principess@ kaže:
Tak sam ponosna na sebe. Od jucer ne pusim. Nije bilo tak tesko jucer, ali samo zbog toga jer sam radila sve i svasta sto nema veze sa mojom svakodnevnom rutinom - cijeli dan sam provela vani, u prirodi i nisam pomisljala na cigaretu. Tek navecer , kad sam dosla doma, onda mi je dosla zelja da zapalim. No, zato sam opustosila sve zalihe cokolade
Znam, tak smo mi sve slatko i slano grickavo opustosili po kuci...
Sto prije nabavi niskokaloricne grickalice (koje su to ). one rizine krekere (ko stiropor), mrkvu, celerove stabljike, papriku, pop corn navodno isto nije los.... i puno obicne vode.
Blue_Sunflower is offline  
Old 26.01.2004., 15:12   #49
Quote:
Principess@ kaže:
No, zato sam opustosila sve zalihe cokolade
Evo, vidis ovo mi je nejasno cemu jednu odurnu naviku, zamijeniti drugom?
Btw. ja kad ne pusim, totalno gubim apetit... a ljudi uvijek pricaju da pocnu jest ko sumanuti sva sam napoak
dora is offline  
Old 26.01.2004., 16:41   #50
Quote:
dora kaže:
Evo, vidis ovo mi je nejasno cemu jednu odurnu naviku, zamijeniti drugom?
Btw. ja kad ne pusim, totalno gubim apetit... a ljudi uvijek pricaju da pocnu jest ko sumanuti sva sam napoak
Sretnice....mrzim te... Da sam barem ja tak naopak.
Ja upravo jedem dinju, a ceka me i greip. Upravo sam u razdoblju agresivnog skidanja kila zbog pojacanog apetita proteklih mjeseci.
Blue_Sunflower is offline  
Old 26.01.2004., 17:20   #51
Pusenje je dvadeset puta zaraznije nego droga--Tako kazu???
Ja sam pusio svu sta mi je doslo u ruke samo k...c ne.
Kasljo kao???Jednog dana -prije devet mijeseci reko sam sam sebi;baci ta govna sta ti to treba .Bacio sam ih i od tada FINITO.Ma niti jednu.Imao sam krizu ali imam i muda da kazem ne.Tako trebate i Vi !!!!!!!!!
__________________
spiro
spiro is offline  
Old 27.01.2004., 05:07   #52
gadan topic..
ja sam vec 2 puta prestao pusiti na nekih 2 tjedna svaki put, i onda bi redovno pokleknuo, il bi se nesto nazivcirao pa zapalio, il bi reko "ma to mi je gust, boli me..", uglavnom lagano bi si nasao opravdanje da zapalim.... sto je najtragicnije u cijeloj prici je cinjenica da ja jednostavno sada nemam novaca za cigarete s obzirom da je kutija jebenih pljuga jebenih 50 kuna. tako da sad kupujem duhan i sam si motam pljuge(bez filtera), ponekad je okus zaista - odvratan, ali sad bar manje pusim jedno 4-5 komada dnevno kaj si ih smotam.

inace knjigu "lako je prestati pusiti" sam procitao i mogu je preporuciti svakome tko pokusava prestati,ali ko sto je netko vec rekao, nije dovoljno samo to, barem meni...

P.S.
ne znam jeli istina, ali negdje sam procitao da se lakse odviknuti od heroina nego od nikotina.
bilde is offline  
Old 29.01.2004., 15:58   #53
Quote:
bilde kaže:
gadan topic..
P.S.
ne znam jeli istina, ali negdje sam procitao da se lakse odviknuti od heroina nego od nikotina.
Je, i ja sam čitala da je apstinencijska kriza za (mislim) kokain 10-12 dana, a za nikotin 20-30 dana.. No, dobro, sigurno da je teže izdržati tu kokainsku apstinencijsku krizu, nego nikotinsku, ali svejedno podatak je

Ja sam dugo godina baš guštala u cigareti i nije mi palo na pamet prestati. Zadnjih mjeseci osjetim da mi smeta, sve sam više na cigaretu gledala s gađenjem i polako sam počela razmišljati da prestanem. Prvi put u životu da ozbiljno razmišljam o prestanku pušenja. Jučer i danas nisam zapalila. Zvuči im totalno nevjerojatno da sam uspjela. I meni dođu misli koje ste ranije navodili, sve iste šablone koje te mame da zapališ "baaar jednu". I ja ne vjerujem u postupno smanjivanje kod velike većine ljudi to je mazanje očiju. Naravno, razmišljam stalno o cigareti, više ne znam jel' zato što mi fizički nedostaje ili zato što mi psihički nedostaje ili zato što me cijeli taj proces odvikavanja počeo fascinirati ili.. Cigareta mi je u pozadini svih misli. Grozno.

Ukinula sam si i kavu i to mi je koma navika i ne mogu si zamisliti kavu bez cigarete. Kako god, danas mi se cijeli dan vrti u glavi. Jel' još netko imao takve reakcije?? Inače, jedem dosta voća i pijem tekućine, ne mislim kupovati neke dodatne stvari, izuzev što mi ovaj Smoke Away zvuči dobro, samo to garant nema kod nas za kupiti.. Imate nekih dobrih siteova na ovu temu koje bi preporučili? Evo ja surfam na tu temu već dva dana..
Diavola is offline  
Old 29.01.2004., 19:24   #54
Ma moda treba imati da prestanes pusiti__JA SAM REKO NEE I NEE !!!!!!!!!!!Skoro godina niti jedna PLJUGA.To se zove cvrsta volja !!!!!
__________________
spiro
spiro is offline  
Old 30.01.2004., 22:25   #55
Quote:
spiro kaže:
To se zove cvrsta volja !!!!!
To je ocito ono sto ja nemam.
Vec sam oko dva tjedna pusila desetak cigareta dnevno. Kako sam prije bila na dvije kutije mojoj sreci nije bilo kraja.
Trebao je to biti samo prvi korak do velikih promjena, ali danas sam uz neko glupo opravdanje nastavila po starom.
Ali od sutra.....
Tesa* is offline  
Old 30.01.2004., 23:30   #56
Quote:
spiro kaže:
Ma moda treba imati da prestanes pusiti__JA SAM REKO NEE I NEE !!!!!!!!!!!Skoro godina niti jedna PLJUGA.To se zove cvrsta volja !!!!!
jel bar pusis travu kad is vec u amsterdamu?
bilde is offline  
Old 05.02.2004., 22:44   #57
Kako Prestati PuŠiti.Što Je Vama Pomoglo Da Prestanete

MOJ TATA JAKO PUNO PUŠI PA ME ZANIMA IMA LI KAKVIH ČAJEVA,TABLETA ILI BILO ŠTO DRUGO SAMO DA SE VIŠE NE OSJEČA POTREBA ZA TIM



spojila lahor

Zadnje uređivanje lahor : 06.02.2004. at 01:01.
Denis_0 is offline  
Old 06.02.2004., 08:51   #58
imam karakter kao govno
od svih prica kako prestajem pusiti prestao je moj kolega sa posla.eto on ne pusi vec 10 dana a ja i dalje samo pricam.
fuj,koja sam ja labilna beskarakterna kokos.....
Cruela is offline  
Old 09.02.2004., 01:03   #59
Quote:
ezop kaže:
imam karakter kao govno
od svih prica kako prestajem pusiti prestao je moj kolega sa posla.eto on ne pusi vec 10 dana a ja i dalje samo pricam.
fuj,koja sam ja labilna beskarakterna kokos.....
Kaj da velim .... propusila nakon 6 dana.

Ubit cu se!
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Old 09.02.2004., 07:18   #60
prestala prije 6 godina i nikada nisam vise ni dim uzela niti bi niti cu ,ja sma takva kad jednom kazem ne tako i bude ,greska sviju vas je sto prestajete na odredjeno vrijeme ,ono necu godinu ili mjesec ,ja nisam tako ja sam samo rekla ovo je zadnja, ugasila je i nikad vise zapalila
mala_slatka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.